vyluky zo zivotneho poistenia

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa demorez »

Ahojte,
dlhsie mi vrta hlavou ako poistovne sa stavaju k urcitym udalostiam, nakolko mi postupne doslo ze rovnica nie je taka jednoducha ze mrtvy poistenec = platba

Co sa stane v pripade ze k usmerteniu dojde za okolnosti ked poistenec porusil zakon. Napr. soferoval bez pasov a prekrocil rychlost. Pripadne bol zastreleny policiou pri trestnej cinnosti.

Ak je poistenec usmrteny vinou ineho cloveka, napr. uraz z dovodu nedbanlivosti ineho cloveka alebo aj umyselne zabitie inym clovekom, bude poistovna od vinnika vymahat vyplatenu poistnu sumu? Ak ano, je mozne aby vinnik sa poistil voci takejto udalosti?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

na otazku, ci sa da poistit proti tomu, ze niekoho UMYSELNE zabijes, snad netreba odpovedat :)
Ak neumyselne, tak na to je poistenie zodpovednosti za skodu z obcianskeho zivota (lacne, poistuje sa k poisteniu nehnutelnosti), resp. PZP pre autonehody

Ano, ak poisteny porusil zakon a tak si sposobil ujmu, poistovna ma pravo na kratenie plnenia, pripadne plnenie nevyplatit. Keby ho policia zastrelila / postrelila pri trestnej cinnosti, tak by ku krateniu skoro urcite doslo. Ale poistovne k tomu pristupuju individualne. Napr. ak by bol poisteny zastreleny pri pokuse vylupit banku a ostali by po nom mazelke a dve male deti, s dlhmi na krku .. ktore sa poistnik pokusil riesit lupezou .. tak tie serioznejsie poistovne by poistenie smrti plnili.

Este taka pikoska. Vacsina bank ma vylucenu samovrazdu do 2 alebo 3 rokov. A predbiehanie cez dve plne sa povazuje za samovrazdu.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa demorez »

tu samovrazdu viem, to bolo prve co som zistoval este pred podpisom :D

este otazka zo serioznejsie sudka: momentalne mam zivotnu poistku za ktoru platim okolo 50 eur mesacne, suma sa navysuje kazdy rok. firma mi ponuka ako benefit uzavriet skupinovu poistku, sice bude na nizsiu poistnu sumu ale iba za 3 euar mesacne cez dane. uvazujem ze to moju zrusim a prejdem pod to firemne, ale rozmyslam ze ked tam raz nebudem robit, nebude pre mna vyrazne drahsie opatovne sa poistit komercne? mavaju tie firemne poistky nejake zadrhle? napr. ze by kryli iba pripad smrti, ale nie nasledky urazu, prip. chronicke choroby?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

demorez napísal:ale rozmyslam ze ked tam raz nebudem robit, nebude pre mna vyrazne drahsie opatovne sa poistit komercne?
presne tak
demorez napísal:mavaju tie firemne poistky nejake zadrhle? napr. ze by kryli iba pripad smrti, ale nie nasledky urazu, prip. chronicke choroby?
to zavisi ako si to firma dohodne
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa iceberg8 »

peter.cmorej napísal:
Este taka pikoska. Vacsina bank ma vylucenu samovrazdu do 2 alebo 3 rokov. A predbiehanie cez dve plne sa povazuje za samovrazdu.

Malo by sa aj za vrazdu...
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa rmaly »

zaujima ma k tym vylukam - Mna usmrti niekto z nedbanlivosti alebo aj zavrazdi - to je jedno... proste budu poznat vinnika a nebude to "vyssia moc". Teoreticky poistovna by mohla povedat, ze "narokujte si prachy od vinnika"... robi sa to tak alebo nehadzu toto bremeno na postihnutu rodinu ale vyplatia prachy a ked tak si to nahanaju oni potom (detto pre trvale nasledky urazu)...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

rmaly napísal:zaujima ma k tym vylukam - Mna usmrti niekto z nedbanlivosti alebo aj zavrazdi - to je jedno... proste budu poznat vinnika a nebude to "vyssia moc". Teoreticky poistovna by mohla povedat, ze "narokujte si prachy od vinnika"... robi sa to tak alebo nehadzu toto bremeno na postihnutu rodinu ale vyplatia prachy a ked tak si to nahanaju oni potom (detto pre trvale nasledky urazu)...
to urcite nie. Normalne vyplatia poistne plnenie a potom skusaju regres od vinnika
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No mna toto tiez zaujima, napr.. chcel som od Allianz 150k v priade smrti, nemam hypoteku, ale len tak, a ich prva otazka bola, ci sa chystam umriet... nechystam samozrejme, ale co je to 150k v priapde smrti zivitela rodiny? chaby 2izbak v BA bez parkovania pomaly.. takze sa mito uzavriet nepodarilo, aj kvoli zdravotnemu stavu.
no rozmyslal som, ze trvale nasledky by neboli zle, resp uraz.. ale asi ked si kupim akcie, tak z toho vyjdem lepsie, nez hrat poker s poistovnou :D
Odoslané z počítača
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa demorez »

ked nemas hypo tak dolezitost poistky pre teba prudko klesa. ja som to nejako vykalkuloval tak, ze ked sa mi nieco stane tak manzelka vedela splatit hypo a este nejaky rok ako-tak fungovat. teraz ked uz mam deti vacsie, manzelka sa planuje vratit do roboty a hypo je ako tak splatene tak uvazujem o zruseni. a zacal som rozmyslat ze ked ma naserie sef a rozhodnem sa mu sposobit nejaku ujmu aby do konca zivota slintal na vozicku tak aby ten hajzel este nevysudil strechu sponad hlavy mojich deti. takze zaver z toho vyplyva ze ked uz je ti vsetko jedno a rozhodnes sa niekoho oddelat tak sa oddelaj aj sam - ciel mas splneny a ked si vydrzal 2-3 rocnu ochrannu lehotu tak este aj rodinu potesis balickom na rozlucku :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: vyluky zo zivotneho poistenia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

prave ten umyselny trestny cin by mohol sposobit, ze balik na rozlucku tvoje deti nedostanu :)

k tej dolezitosti poistky: ako ktore riziko. Smrt suhlasim. Ak nemas hypo a nemas na sebe nikoho existencne zavisleho alebo mas uspory, tak toto poistenie straca na vyzname. Ale napriklad take trvale nasledky urazu by mal mat podla mna kazdy. Riziko s fatalnymi nasledkami, ktore je mozne vyriesit za par eur.

Kriticke ochorenia: ak nemas naozaj vysoke uspory, tak na pripadnu liecbu sa peniaze hodia.
Invalidita: dolezite pre takych co by na invalidny dochodok od statu nemali narok (nemaju odpracovane roky alebo si vyrazne optimalizuju prijem)
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"