AMSLICO životná poistka

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
riso
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 30 09, 2007 11:53 pm

AMSLICO životná poistka

Príspevok od používateľa riso »

Mám životné poistenie u AMSLICA
Ročné poistenie je 15000 (polročne platím 7801x2= 15602)
Pri uzatváraní poistky mi bola vypočítaná (podľa tabuľky) prvá výplata po 10 rokoch suma 171 451,- Sk . Poistku som robil cez MBI . Z AMCLICA mi poslali takéto :
Poskytovateľ sa zaväzuje vyplatiť poistenému jednu tretinu poistnej sumy , uvedenej v poistke a to nasledovne : v prípade ak sa dožije 10 výročia ....

Môj finančný poradca mi povedal (má kontakty priamo v AMSLICU) , že to bude
Len tých cca 80000,- a práve preto mi poradil zrušiť túto poistku .
Začal som v roku 2001 (mal som 25r) a vrazil som tam už 93612,- a pri zrušení poistky dostanem 48154,- .
Práve preto sa chcem spýtať či už niekto mal 10 výročie , či dostal tých 80000,- ,alebo viac ?

Ešte sa chcem spýtať na AXU i.ž.p. Confort plus , aký máte na ňu názor ?
Vďaka Rišo .
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: AMSLICO životná poistka

Príspevok od používateľa Bebe »

Tento smutný príbeh svedčí o tom, že Ťa agent MBI nalákal na nejakú sumu, a uzatvoril s Tebou poistu. Vôbec Ti nepovedal, že najdôležitejšie očakávania ohľadom poistky sú poistené riziká, rýchlosť a výška plnenia, výluky atd, ale hlavne dôvod poistenia, lebo každá poistka má niekoho chrániť pred nejakým rizikom. Táto zrejme chránila iba agenta MBI pred jeho vlastným nízkym príjmom.

No, čo už rušiť poistku má význam iba v prípade, že stratíš viac, keby si pokračoval v poistení. Ak sa chceš dať ale poistiť inde, zváž zrušenie a skôr si prispôsob už uzavretú poistku svojej situácii. Ak máš rodinu, bude uzavretá poistka chrániť Tvoju rodinu. V Amslico, ak sa jedná o poistenie E (Endowment), je možné znížiť poistnú sumu o 30%, resp. zmraziť poistku, tzn že by si už viac neplatil, do konca zmluvy budeš poistený, ale na konci už nič viac nedostaneš. To by ti mal vysvetliť Tvoj terajší poradca. Ak to nevie, resp. Ti doporučuje zrušiť zmluvu a uzavrieť novú, takého Ti zas ja doporučujem vypoklonkovať z bytu a nájsť si nového.

Ak budeš znova pozerať iba na to, čo na konci poistenia dostaneš, vlastná chamtivosť Ťa opäť prinúti uzavrieť blbú zmluvu, ktorú budeš o nejaký čas rušiť a jediný prospech z toho všetkého bude mať opäť poisťovňa a opäť Tvoj nový agent. No neboj za dverami už bude čakať ďalší na svoju príležitosť.

PS:Ak má Tvoj poradca "kontakty" priamo v Amslicu a poradil Ti iba zrušenie zmluvy, vykopni ho ihneď a bez pardónu.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
riso
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 30 09, 2007 11:53 pm

Re: AMSLICO životná poistka

Príspevok od používateľa riso »

No práve toho sa najviac bojím , že to zasek budem rušiť !
Pretože som už uzavrel v AXE vďaka dobrej rade poradcu !
Rozmýšľam či si spravím termínovaný účet (mizerné 3%) a viem na čom som .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: AMSLICO životná poistka

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak ti ide len o sporenie, tak na tom termiňáku budeš za každých okolností rozhodne lepšie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: AMSLICO životná poistka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to co ma (alebo mal) Riso je poistenie AE, svojho casu "superexkluzivny" produkt MBI do kazdej domacnosti
pointou tej poistky je, ze nasporena suma sa vyplaca na tri casti, prva vyplata je po 3 rokoch.
Ak bol jedinym argumentom tvojho noveho poradcu na zrusenie tej zmluvy jeho "kontakt v Amslicu", tak si ho mal rovno zhodit zo schodov.
Faktom je, ze nejde o vyhodny produkt - je prilis drahy. Druhym, ako si sam napisal, zrusenim si v nom utopil desattisice. Je to vzdy na posudenie. Navyse, ak si to uzatvaral 2001, tak si tam mal minimalne 4 % TUM, co uz mat teraz nikde nebudes. Chyba, ze si to uzatvoril a chyba ak si to zrusil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"