Skusenosti s presunom 2. piliera do inej DSSky

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bakiba
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 23 05, 2009 4:35 pm

Skusenosti s presunom 2. piliera do inej DSSky

Príspevok od používateľa bakiba »

Zdravim,
mam 2. pilier v AEGON od zaciatku (najprv akciovy fond potom index), ale kedze ich teraz kupila NN, rozmyslam o prestupe do inej DSS kvoli nejasnosti ako sa zlucenie NN a Aegon fondov vykona. Tri krat som volal a stale nic nevedia ako sa budu zlucovat/rozdelovat fondy, ci zostane MSCI World alebo presunu vsetko do Euro STOXX a kedze nechcem riskovat ze ma presunu do Euro STOXX tak sa pripravujem na prechod. Proces uz poznam, akceptacny list a pod, ale s cim mam nejasnost je ako dlho trva samotny presun prostriedkov a ci je tam riziko znizenia hodnoty resp. riziko ze budem mimo trhu mesiac/dva a "predam lacno a nakupim draho"?
Je tu niekdo kto prestup uz ma za sebou? Kolko trvalo prestupit do VUB alebo AXA (moji zaujemcovia)?

Dakujem za pomoc.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Skusenosti s presunom 2. piliera do inej DSSky

Príspevok od používateľa rmaly »

ja som onehda davno prestupoval s Allianz do Axa... Aby som pravdu povedal, nepamatam si ako dlho to trvalo, ale skor tak okolo mesiaca (teda predaj, presun, nakup)... alebo par tyzdnov... Riziko predat lacno / kupit draho je asi aj keby to trvalo 2 dni...
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"