RZP

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.

RZP

Poslaťod Andrew27 » Uto 02 19, 2019 9:27 pm

Mal by som par otazok vseobecne k RZP:

1.) Ake si vybrat pripoistenia, ktore maju zmysel, kedze je ich pozehnane. Ako sa v tom orientovat?
2.) Aku spolocnost si zvolit: z pocutia Allianz je drahsia ale plni, AXA je cez PG, dalej mam v uchu Generali resp. NN?
3.) Rozdelit pripoistenia na viacero zmluv, stretli ste sa s tym?

Dakujem, ospravedlnujem sa za dost vseobecne informacie, ale cez SS alebo aj tu mozme ist aj hlbsie.
Andrew27

Re: RZP

Poslaťod Tomas Kost » Štv 05 30, 2019 10:46 am

1)ktore maju zmysel to musis vediet hlavne ty sam. kazdy fin. agent by si s tebou pred podpisom zmluvy mal prejst analyzu potrieb vdaka ktorej zistis co vlastne potrebujes. rizika : Hypo na krku? ine zavazky na krku? mas rodinu? chces ju zabezpecit? to je len pre pripad smrti. dalej sa musim obzriet po urazoch, chorobach a pripadnej invalidite, ktora je pre rodinu a blizkych casto narocnejsia hlavne po fin. stranke ako smrt. takze min. invaliditu a kriticke choroby by mal mat poistenu kazdy triezvo zmyslajuci clovek a nespoliehat sa na stat. urazy uz musis vediet ty ci sportujes a moze dojst aj k tym drobnym (ja ich napriklad nemam kedze 14h denne presedim za ntbookom :D ) denne odskodne a hospitalizacie to uz je na tvojom uvazeni.
2)mozes kludne pobehat poistovne,vsade urobit analyzu potrieb a rovnake poistne sumy a uvidis, aj ceny, aj proklientsky servis a celkovo pristup.
3)ak myslis viacero zmluv vo viacerych poistovniach tak to musis fakt pozriet cenove ponuky roznych poistovni plus poplatky (ziadna poistovna ti neda vsetko najlepsie a najlacnejsie) aj ked ja som zastancom toho ze mat to radsej pod jednou strechou
Tomas Kost

Re: RZP

Poslaťod peter.cmorej » Ned 06 30, 2019 10:53 pm

najlepsi pomer cena/vykon maju dnes poistovne AXA a Generali. Tretia je u mna Uniqa. NN by som si osobne nevybral a Allianz je prilis drahy
peter.cmorej
admin

Späť na Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť