Ludvík Turek trejder

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Ludvík Turek trejder

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zdravím, aký máte nanho nazor? Je taky uspesny ako sa tvari? Alebo iba dalsi z predavacov seminarov..
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Ludvík Turek trejder

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nidto do buducnosti nevidi.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Ludvík Turek trejder

Príspevok od používateľa wolf25 »

Úspešný trader nemá potrebu stracať čas a zarabať peniaze predavaním svojho knowhow. Len tolko k všetkym lektorom, coachom, motivačnym speakrom a podobnym klaunom.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Ludvík Turek trejder

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Predavač seminárov. Expert na TA. Napísal kopu kníh. Ale trejdenie mu nejak nešlo...raz sme boli z OCH na jeho seminári kvôli ,,live tradingu,,,....potom sme to preberali vo vlákne:

viewtopic.php?f=48&t=3942

Tu máš ešte 2 staré príspevky:

AIRMIKE: Ja si pamatam ako sa na trading expe v prahe strapnil turek , ked prezentoval svoj trackrecord. trapne nebolo len to ze mal mizernu performance, ale aj to ze on si v podstate ani neuvedomoval ze je mizerna. a to bolo dost smutne. preto ziadne profesionalne urobene trackrecordy v zivote neuvidime. pretoze ti ostatni skolitelia si aspon uvedomuju. ze ked nemaju top class track record , tak nema cenu to prezentovat. keby dnes prisiel nejaky superguru a dal by na sklo trackrecord 500k USD rocne (co mimochodom ani nieje top class). tak by si asi vybudoval respekt , ale neviem na co by to niekomu bolo. ked edukacny biznis ma schopnost generovat maximalne vyssie desiatky tisic.

to je hlavny dovod toho , preco sa vseliaky gurus do tohto biznisu tak vrhaju, a stravia polovicu casu edukovanim. jednoducho preto, ze je to risk free, prezentuju len trivialne veci ktore su tiez na nete free ale daju sa predat natvrdlim ludom. podstatne ale je, ze ziadne s tych prezentovanych veci im high performance prijem nevygeneruju a v drvivej vacsine pripadov ide o strategie s high risk profilom.

TUREK: ,,Jednu z najväčších chýb v mojom obchodnom živote bolo hľadanie svätého grálu a využívanie tisícich a tisícich nových indikátorov, ktorými sú zaplavené všetky fóra a všetky knihy...čo je naprostá blbosť! Sústreďte sa na čistý graf a budete míle pred ostatnými... Ušetríte si 2 roky práce hľadaním niečoho, čo vôbec neexistuje,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Ludvík Turek trejder

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dakujem za prispevky. Videl som niekolko vidii s nim na youtube a posobil na mna dost neserioznym az neprijemnym dojmom ale na druhu stranu podla vsetkeho mava pomerne dost prednasok tak ma zaujimalo ako to vidia druhi, geniovy by som urcite specificky prejav prepacil..
Truncus
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 61 times

Re: Ludvík Turek trejder

Príspevok od používateľa Truncus »

Až mám napísať moje konkrétne info s L.Turekom.

V začiatkoch som hľadal vhodný materiál na štúdium. Tak som nakupoval aj u nich. Raz som kúpil jeden manuál o údajne ziskových metódach na FX, kde bolo uvedené, že tieto "obchodné systémy" prešli backtestom a sú ziskové. To bol dovod ich kúpy. (Kto by chcel presne názov publikácie, tak to zo skrine vyhrabem a napíšem).
Jeden z nich som si prešiel testami a totálna strata. Dosť ma vtedy nasral ten podvod. Bol som ešte mladý a a naivný ako to býva.
Aj som to chcel riešiť a napísať im, že prečo klamú a píšu, že systémy dosiahli zisky a že majú backtesty. Ale nakoniec som sa na to vykašlal, akurát som už podobný "materiál" od nich nikdy nekúpil.
Dávnejšie v minulosti mali na svojich stránkach aj fórum, kde padali zaujímavé názory. Teraz som to fórum už nenašiel.
Mal som aj pár komentov so samotným Turkom, kde písal, že je škoda, že nezaviedli kurzy na market profile od začiatku, čo je teraz, predpokladám ich hlavný ťahúň ziskovosti na kurzoch a literatúre.
V začiatkoch používali pri obchodovaní futiek akúsi TRM metódu cyklov, ktorú už dávno na stránkach nemajú z čoho robili pekný vývar.

Metódu MP však pokldám za rozhodne lepšie riešenie na burzách, ako to, čo ponúkajú finančníci. Vždy som však Turka pokladal za niečo ďalej ako oni.

Inak dosť súhlas s tým, čo tu už napísal JUGGLER.
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"