Školenia tradingu - kvalita a úroveň

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Školenia tradingu - kvalita a úroveň

Príspevok od používateľa jonatanus »

Mika napísal:lenze to co si napisal F-kaci nikde netvrdili
to snad nemyslis vazne.

http://www.financnik.cz/komodity/zkusen ... etech.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Michelle dokázala světu něco, čemu jsme my „obyčejní“ lidé dlouho nedokázali věřit: finanční svět a spekulování na burzách je mnohem jednodušší, než si kdokoliv z nás kdy pomyslel.
ten blbec este aj v televizii povedal nieco typu ze pokrocily zacatecnik vydelava tisicky dolaru mesicne.

ci preco sa teda odstahovali kamsi do tramtarie?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

sefe na zaklade jedneho clanku z roku 2004 si si utvoril nazor a celu myslienku financnej edukacie si zavrhol. ano ospravedlnujem sa za to ze som napisal ze to nikde nenapisali. v dobach ked financnik vznikal v roku 2003-2004 ked este T&P ani neobchodovali si sa mohol docitat vselico. a to je prave ta chyba ktoru v zaciatkoch urobili. pretoze stratili doveryhodnost. uroven na ktorej su clanky a pristupy v roku 2009-10 vsak je o uplne niecom inom, asi preto ze uz sa za ten cas dostali chalani aj k obchodom. to co vadi mne su uplne ine veci

ja nebudem nikoho zatracovat za to ze chcel urobit balik v roku 2003 a nabalit sa na blbosti druhych, pokial to co produkuje dnes ma nejaku hodnotu. kazdy nejak zacinal, niekto poctivejsie a niekto menej poctivo. a moznoze tomu aj sami verili. to vediet nemozes.

no a na otazku preco sa odstahovali, :) skutocne neviem, podla mna preto, lebo mohli :D
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa jonatanus »

Mika napísal:sefe na zaklade jedneho clanku z roku 2004 si si utvoril nazor
tak to snad nebol jeden clanok.. a chces snad povedat ze tie reklamy "milionarka v 16 letech" uz nepouzivaju?
a celu myslienku financnej edukacie si zavrhol.
zavrhol som akorat myslienku ze hentym dvom by som veril pol slova, nic viac
pokial to co produkuje dnes ma nejaku hodnotu.
nedavno som sem daval ich nejake video na popukanie.. to sice hodnotu malo, akorat ze zabavnu
a moznoze tomu aj sami verili. to vediet nemozes.
verili tomu ze po 2tyzdnovom kurze u repika vydelavaji na vajickach a kave?
http://www.financnik.cz/komodity/zkusen ... catek.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Za svým snem jsme si šli dlouze a vytrvale - ale stálo to za to. Třeba jen pro příklad - minulý rok jsme vydělali jenom v obilninách přes 15 000 USD v obřím medvědím trendu. A samozřejmě, podobných obchodů jsme udělali během roku podstatně více.
ako.. nazvime hovno hovnom, ked to hovno proste je. to neni ziadna troska spatna cokolada. to je CISTE HOVNO
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako.. nazvime hovno hovnom, ked to hovno proste je. to neni ziadna troska spatna cokolada. to je CISTE HOVNO
:D :lol: :mrgreen:
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa RomanS »

Financnik- cisty biznis, na inych forach su postrehy od ludi ktori sa boli pozriet... seminare opisovali ako zakoktavanie sa, s vysokou pravdepodobnostou koli nechapaniu toho o com prednasaju... tusim opcie im robili dost problem, hlavne ze o tom robia seminare a zarabaju na nich tisice dolarov kazde dve minuty...

ohladom seminarov co "za nieco stoja"... co sa tyka tradingu tak na SR co viem tak jedine ITc klub robi seminare pre zaciatocnikov... teraz pred vianocami koncil druhy rocnik http://www.obchodnik2.itradersclub.sk/stiahnitesi.html
ucast je zadarmo, bol som sam na dvoch poslednych ... samozrejme ziadne Holy Graile... ale da sa to nazvat ako take spravnejsie usmernenie uplnych zaciatocnikov .. taktiez sem tam zvyknu tusim niekoho dotiahnut a spravia prednasku na Ek. fakulte v BB
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa jonatanus »

...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

jonatanus

mna na internetovych diskusiach fascinuje jedna vec, je to taka sociologicka deviacia. internet je volny, komunity ludi su slobodne a mozu sa doplnat. paradoxne sa v tychto separatnych lokaciach vytvaraju homogenne prostredia, homogenne nazory. proste len nepatrny prienik odlisneho nazoru je automaticky zly. pisal si o OBJEKTIVNOM seminari na akcie. prezradim ti tajomstvo, v tradingu ani investovani nic take ako objektivita neexistuje. rovnako tak ako tvoj argument o hovne je cisto subjektivny pretoze existuju hovna ktore vylucuju nejake zvierata, tieto sa zbieraju a susia a prazia a ked sa uprazia tak sa predaju, a je to najdrahsia kava na svete.

ja nevidim veci ciernobielo a som presvedcenyze viem exaktne posudit co informacnu hodnotu ma a nie, nakoniec je to moja robota. viera v nieco ma nezaujima, nepotrebujem ju. ale keby som to mal pretlmocit do tvojej reci o viere. tak som presvedceny o tom ze na strankach financnika je okolo 5-10_ informacii , ktore maju informacnu hodnotu, a dokonca aj ty by si tam nasiel to co by ti pomohlo napredovat , napriklad dotvorenia urciteho toolu pre tvoj finviz, ktory by sa tak mohol posunut na dalsiu uroven komplexnej informacnej platformy nielet pre investorov ktori pozeraju na value, ale rovnako tak investorov a obchodnikov pozerajucich sa na okrem value aj na price.ked sa rozhodnes potlacit tie hlupe narazky o hovnach tak si pozri seminare trebars aj na F, o akciach a budes mudrejsi.

btw: viem ze na slusne vyjadrovanie ty moc nedas, ale keby niekto nazval tvoj projekt hovnom asi by si tiez nebol rad. bez ohladu na to ci to hovno je alebo nie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

btw: napadla ma jedna vec o objektivnom a neobjektivnom vnimani reality. mali ste tu take vlakno anicka. kora vravela ze je studentka a obchoduje nejaku derivatovu strategiu pre prop. trading firmu.ale ze odisla lebo chcela ist do skoly ci co. utahovali ste si z nej teda statocne a bolo to vtipne,

paradoxne vtipne to bolo aj pre inu homogennu skupinu ludi, takych ludi ktori sa paralelne bavili na najivite tej anicky ze je taka hlupucka ze taha firemne informacie na konferu a keby jej na to prisiel boss tak ma sakramensky pruser.paradox je v tom ze vasej skupine bolo uplne jasne ze anicka keca, a tej druhej skupine bolo uplne jasne ze vravi pravdu. obidve homogenne skupiny sa bavili, jedny na tom ze anicka je rozpravkarka a druha na tom ze je najivna a prezradza know how firmy ktora je postavena na kvantitativnom tradingu.

jediny kto sa na tom nebavil by bol asi ancin sef pretoze mu ta tapa trusi po free forach know how hodne tisicou eur a kazdy ktolen trosku vie o com derivatove obchodovanie je, si v tych par vetach najde novy pristup k tradingu a bude sa cudovat preco ho to nenapadlo skor

takze take je asi porovnanie objektivity dvoch odlisnych homogennych celkou, a pre mna je to dalsia zaujimava studia :)

a tym by som mal pre dnesok koncit :)

pekny den
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa jonatanus »

to uz sme sice dost offtopic, ale pokial myslis totok:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 607#p33607" onclick="window.open(this.href);return false;
viem, ze to znie riskantne, ale trading som robila live uz pocas studia pre istu firmu, mala som dobre vysledky uz pri malych poziciach a relativne nizkom riziku. Za tych necelych 5 mesiacov, co to robim pre seba som peniaze z uveru takmer zdvojnasobila a uver sa chystam predcasne splatit o 3 mesiace.
tak ak ti nepripada tragikomicke ze niekdo trejduje peniaze na uver a ked ich nejakym zazrakom zdvojnasobi za 5 mesiacov a bere to ako konzervativnu strategiu a riesi dotoho este aj hypoteku....

a vies co fascinuje zase mna? ze ked poviem slovo HOVNO tak sa ide ztoho vselikdo posrat, ale zaroven VOBEC NEVADI ked henti financnici su preukazatelne KLAMARI a ich biznis je PODVOD - pretoze je to cele postavene na vyvolavani falosnych iluzii ze jake je to jednoduche a jak ich to na tych seminaroch naucia.

tak to ja budem radsej neviem jaky vulgarny hulvat ale mozem spat s kludnym svedomim.

a ano, ked vyprodukujem hovno a niekdo povie ze som vyprodukoval hovno, no tak ma bohuzial pravdu. vyprodukoval som uz kopu hovan. nesme snad v pomocnej skole ze sa nam musi pacit aj skaredy obrazok...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

je vela traderskych firiem ktore zacali na uver, drviva vacsina WS.zijeme v chorom systeme :lol: . dolezite je len zarobit peniaze. to ze niekto podnika a vezme si uver mi nepripada ako nieco tragikomicke. skor mi pride smiesne ze sa truba prizna ze si vezme strategiu firmy, a trejduje ju na vlastne triko. a este sa prizna na free fore :) to mi pride smiesne, pretoze v zmluve urcite mala klauzulu o mlcanlivosti.

ale vobec nie, ja sa idem uplne rovnako posrat aj vtedy ked je niekto hulvat aj vtedy ked je niekto klamar :),
a mam potom velku radost ked klamar prestane klamat a hulvat sa zacne spravat ako clovek. z toho som potom uplne high. :lol: :lol: :lol:
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa robopol »

Mika:
A čo také hodnotné "Anička" prezradila?

prečítal som si pár príspevkov a tam nič konkretne nie je.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja som si tiez vsimol jedine to, ze ta strategia potrebuje vysoku likviditu. Cize bud nejake opcie alebo scalping, ale nic pouzitelneho mi z toho nelezie. Mika, necital si nahodou nejake prispevky mimo tuto diskusiu, v ktorych to mozno bolo podrobnejsie opisane?
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa laty »

Mika, to hadam nemyslis vazne, ze ona skutocne obchoduje firemnu strategiu na svoj ucet a este o tom pisala na fore.

Lobista,
Nene, to nebudu opcie. Pise, ze obchoduje 4 mesiace v roku (pri expiracii fut. kontraktov). Okrem futures expiruju aj futures opcie a index opcie. Tipujem to na futures spready medzi front (konciaci) a back kontraktom likvidneho trhu napr. ES, tam nie je ani velky margin a moze obchodovat viacero kontraktov ako keby bola naked (to k tej konzervativnosti strategie).

K financnikom,
seminare maju kvalitne spracovane. Pre tu masu ludi, co im tam chodi a nevedia pomaly ani platformu pustit je to plne postacujuce. Aj ked vsetky info sa daju najst na webe, ludia su lenivi a zaplatia. V CR/SR patria urcite k tym kvalitnejsim skoliacim strediskam. To poulicni FX komici ma vytacaju podstatne viac.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"