Semináre od Forexpro?

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa peter977 »

Tomáš Greguš je v Forexpro? no ja odpadnem :lol:
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa peter977 »

Však robil analytika v Trimbroker
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Strastislav »

sa tu ale začalo množiť analytickýma skupinkáma, pomaly tu budeme v svetovom rebríčku najlepší na počet tradujucich
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Biosko »

Ze 100euro na hodinu :D pri pive poviem viac a zadarmo :D
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa peter977 »

Inak úplne tomu nerozumiem. Robil v Trim pomerne dlho, teraz učí ako obchodovať.

Kontakty má dobré. Na čo si potrebuje dávať platiť za školenia? Prečo radšej neobchoduje?
Nerozumiem tomu, ak viem ako obchodovať, tak načo strácať čas osobnými sedeniami s obchodníkmi. To nech radšej spraví pár videí, niečo napíše a hodí to na net
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Airmike »

peter977

tvoja uvaha by mala opodstatnenie. keby to ze robil dlho v trime davalo zaruku ze vie obchodovat.

ja by som to skor tipol na variantu. ze v trime sa naucil ako robit marketing po slovensky, naucil sa ako natiahnut klienta do biznisu a teraz to chce vyuzit.

s obchodovanim ani kontaktami tento biznis nic nema. to je vidiet na prezentaciach, webinaroch a videach.
biznis model maju dobry. preco nie, ale kazdy si chce odtrhnut svoj kus. lepsie spustit vlastny biznis ako sa delit v jednej firme o zisk, pripadne dostavat plat.

na slovo vzatych odbornikov je na slovensku tona, ale tu auru profesionality si tak akurat predavaju jeden druhemu. ja by som napriklad chcel vidiet aspon jeden trackrecord , ktory by vyrazil ludom dych. ale od kurzotvorcov som zatial videl iba jeden. od turka, a ten bol teda dost slabucky v porovnani s tym ake PR si ten clovek robi.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Strastislav »

V trimbrokeri sa tých odborníkov už prestriedalo... myslím, že v trime je iný GREGUŠ (Peter myslím), ale to je v podstate jedno, platí zhruba to čo napísal Mika.
Bratia Trimovci ale majú akýsi profit graf z obchodov čo zverejňujú, avšak sú to obchody ktoré neodzrkadľujú rozsah ich analýz, odporúčaní, denných výhľadov takže obraz o celkovej "šikovnosti" obchodovať to nerobí. Ale vyzerá to dobre a ten kto je na yačiatku cesty, tak to určite vníma ako inšpiráciu staršieho brata. A neskôr ak prežije sa prebudí je to vždy len názor iného, kto s najväčšou pravdepodobnosťou v zmysle toho čo !radi" nemá vsadené a tak omyl ho nebolí, jednoducho zmení výhľad.
Ale niektoré veci majú dobré, taký live prenos, online komenty pri vyhlasovaní dát, ...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Trim preda robi len take spravodajstvo. U brokerov je uplne bezne (nie len Trim) ze sa vyraba denne X clankov, ktore sa pustaju do medii. Media to maju radi, lebo dostavaju obsah zadarmo. Ak robis u brokera analytika (ale aj makleri to robia), tak je to v podstate novinarska robota. Kukas do bloombergu a pises co sa deje vo svete. Dolezite je, aby to preberali media, alebo aby ta aspon citovali.
Peter999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 24 06, 2013 5:14 pm

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Peter999 »

Tomáš Greguš nerobil pre trim, tam robí Peter Greguš. Je to iba zhoda priezviska. Sú dvaja iný ľudia, tak to nepleťte.
Peter999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 24 06, 2013 5:14 pm

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Peter999 »

Chcem sa spýtať, kde by som našiel dobré informácie o trhoch po slovensky. Sledujem, trim... ale ak poznáte nejaké dobré slovenské a české serveri,budem len rád.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Patria.cz je na nase pomery asi najlepsia v rychlom spravodajstve
Peter999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 24 06, 2013 5:14 pm

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Peter999 »

Patriu sledujem, lenže ona sa zaoberá hlavne akciami a nedáva žiadnu technickú analýzu. 90% preberajú od Bloomberg, Reuters a FT. Na druhu stranu 30 000 KČ sa mi platiť za spravodajstvo nechce platiť... poznáte aj niečo iné? Rozhodne ďakujem za typ.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Snad nechces sledovat forex so slovenskym spravodajstvom. Tu vsetci len prekladaju zahranicne spravy.
Peter999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 24 06, 2013 5:14 pm

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Peter999 »

Ok. Takže FX spravodajstvo na SR a ČR nie je k dispozícii. Takže mi ostáva len TRIM? Zahraničné spravodajstvo ma zmysel len platene, to čo zadarmo je slabé. Respektive nakresliť suport a rezistenciu na grafe dokáže hádam každý začiatočník... Keď už hovoríš o zahraničných serveroch, budem rád ak mi nejaké poradíš.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja koonkretne ti neporadim. Ale len tak od oka mi pride divne obchodovat forex na zaklade analyz SK a CZ analytikov. O prospechu tych zahranicnych sice pochybujem, ale o neprospechu tych domacich nepochybujem :D
Peter999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 24 06, 2013 5:14 pm

Re: Semináre od Forexpro?

Príspevok od používateľa Peter999 »

Jasne. Ale keď to porovnám čo bolo v SR v 2005 a čo je teraz tak sa to zlepšuje. Domáci majú iba jedinú výhodu, že sú na SR. Slovensko je malé a tým pádom sa dá veľa zistiť o spoločnostiach a ľuďoch čo v nich robia. Ak je to niekto z USA, tak potom nevieš nič...
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"