Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Daredd
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 3:28 am

Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Príspevok od používateľa Daredd »

Zdravím, chcel by som sa opýtať, či niekto vie akým spôsobom sa zdaňujú príjmy zo stake-ovania a z krypto odmien.

Pri stake-ovaní ma zaujíma, či sa vyžaduje aj zdanenie pri nadobudnutí krypta aj pri predaji, čo by bolo hyenistické, ale tak sme na Slovensku.
Príklad:
Stakeujem 1000 coinov, dostanem sa na 1100. Musím zdaniť tých 100, čo som zarobile stake-ovaním, alebo stačí až celých 1100 pri predaji?

Pri odmenách ma zaujíma v podstate to isté. Myslím tým napríklad príjmy z krypto faucetov, referral odmeny z burz, odmeny z Coinbase Learn a podobne.
Príklad:
Na Coinbase stránke som si pozrel edukačné videá a ako odmenu som dostal 10 coinov. Musím zdaniť tých 10 coinov ako príjem a potom znovu pri predaji, alebo len raz pri predaji? Ďakujem.

andre
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Re: Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Príspevok od používateľa andre »

U nas sa zatial vsetko sa zdanuje pri pridaji, teda aj krypto. Rovnako ako pri kupe/nadobudnuti auta, domu, akcii.. dan neplatis, ale platis pri predaji aj dosiahned zisk.

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Platis pri pri prvej vymene za hocico ine (nie len eura). Dan a odvody platis zo 100% sumy transakcie, kedze si ich crypto ziskal "zadarmo", cena nakupu bola 0, maximalne si mozes odpocitat poplatok za transakciu. Cize priklad. Mas 1000 BNB, stakovanim si zarobil 100 BNB, tych 100BNB nasledne predas za BTC. A zaplatis odvody a dan z tych 100 uz pri tej vymene za inu cryptomenu. Cenu v EUR stanovis z hodnoty BNB alebo BTC v case uskutocnenia, cize BTC/EUR alebo BNB/EUR par. Uz sa to tu riesilo viac krat.
PS: Som zvedavy kto to v praxi realne bude vsetko aj vypocitavat. Ale tipujem, ze v praxi budu aj danovaci zhovievavy a budu akceptovat dan vypocitanu naozaj len z vykesoovania sa na bankovy ucet. Vsak to nemaju ani oni sancu zratat tolko transakcii pri kontrole. Navyse ked im nebude clovek vediet ani dat podklady.

Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"