forex

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dilinko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 28 07, 2008 3:54 pm

forex

Príspevok od používateľa dilinko »

som zaciatocnik citam si clanky a narazil som na jednu nejasnost, mohli by ste mi ju niekto vysvetlit??

"Podobne ako ostatné finančné produkty aj ceny pri výmene zahraničnej meny, alebo kóty zahŕňajú „Bid“ a „Ask“. Bid cena, alebo sell cena menového páru je vždy nižšia cena v danej kóte. Ask, niekedy referované ako „Ponuka“, je potom cena, za ktorú sú obchodníci schopní nakúpiť menový pár. Inými slovami, Forex obchodníci vždy nakupujú na maxime a predávajú na minime cenovej kóty. Rozdiel medzi Bid a Ask je „Spread,“ alebo „Pip Spread,“ čo je vlastne poplatok obchodníka za obchod, alebo za transakciu. Zvyčajne na Forexe už nie sú ďalšie iné poplatky, ako to býva v prípade keď sa obchoduje na ostatných investičných trhoch."

vysvetlite mi prosim tu vetu"...obchodníci vždy nakupujú na maxime a predavaju na minime..."
nemalo by to byt naopak??? ak nie tak sorry za blbu otazku...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: forex

Príspevok od používateľa filip glasa »

možno tým mysleli, že nižšia cena je predajná a vyššia je nákupná cena v rámci cenového rozpätia ( spreadu ). Stačilo urobiť porovnanie so zmenárňou a bolo by to jasnejšie.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: forex

Príspevok od používateľa kubik »

http://www.financnik.cz/forum/list.php?13
Odkázal bych tě na výše uvedený web,je tam spousta informací a určitě ti tam poradí.Ale připrav se na 5 let práce a strátu hodně peněz,než se s tebe stane profitující trader,o nervech ani nemluvě.Na jejich školení mám negativní názor,je levnější se to naučit sám a konzultovat si to na diskuzích.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"