Aďo trading

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Coudy »

Táto téma sa tu zjavuje pravidelne každých 9.32 mesiacov. Osobne mám okrem tradingu len jeden príjem a to za prenájom garáže, ktorý činí 39.83 evri slovenských mesačne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako vo všetkých činnostiach, tak aj v tradingu, sú ľudia priemerní (tých je najviac), podpriemerní (týchto je menej) a nadpriemerní (a týchto je tiež menej). A tí nadpriemerní zarábajú.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal:Táto téma sa tu zjavuje pravidelne každých 9.32 mesiacov. Osobne mám okrem tradingu len jeden príjem a to za prenájom garáže, ktorý činí 39.83 evri slovenských mesačne.
Uz pol roka so mnou lomcuje zvedavost,ako sa ti dari, tak som si dovolil ta na zaciatku roka trocha podpichnut, aby som sa nieco dozvedel. :wink:

Ja mam za minuly rok -2.4% :?
Nachadzam sa asi v tomto bode poviedky, ktoru som zverejnil pred rokom vo svojom fore:

Sbíráme zbytky odhodlání a střípky víry, které jsme před dvěma lety do semínka vložili, a s pevným závazkem pokračujeme v péči. Zaléváme, hnojíme kompostem. Děláme vše, co je v naší moci tak dobře, jak jen svedeme. Nazíráme ze všech stran, zda odněkud, z nějakého skrytého místa, něco nepozorovaně neraší. Nic. Třetí i čtvrtý rok jsou odkrojeny z historie a původní vize silného bambusového stromu jsou téměř pohřbeny za oponou naší mysli. Jak zdrcující. Poskytli jsme tu nejlepší dostupnou půdu. Zasadili jsme semínko s láskou a nadějí. S vírou jsme jej zavlažovali a použili ta nejlepší hnojiva. A odměna? Nepěkná fraktura sebedůvěry a srdce potrhané zklamáním.

Uvidime o rok o takomto case, ci budem moct napisat dalsi odstavec tejto poviedky, alebo znova ten isty. :)

P.S: Filip, to je nejaky posun v zmyslani, doteraz si neuznaval, ze trading moze niekto dlhodobo ziskovo prevadzat. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

Filip, to je nejaky posun v zmyslani, doteraz si neuznaval, ze trading moze niekto dlhodobo ziskovo prevadzat.
hej? ani som si nevšimol. Neviem koľko malých traderov je ziskových, ale tipnem si 1-2%. Je logické, že väčšina ľudí spadne do tých 98-98% čo sú na tom priemerne až zle. Ono totiž priemer v tradingu znamená, že by si to mal zabaliť.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal: Neviem koľko malých traderov je ziskových, ale tipnem si 1-2%. Je logické, že väčšina ľudí spadne do tých 98-98% čo sú na tom priemerne až zle. Ono totiž priemer v tradingu znamená, že by si to mal zabaliť.
Presne tak.
Intraday trading je praca porovnatelna s programovanim, preto by mali byt zisky z toho minimalne podobne ako zisky programatorskej firmy na jedneho zamestnanca. Inac je to absolutne nezaplatena robota. Pri pozicnom tradingu/investingu sa uz da polemizovat, lebo tam teoreticky staci pol hodina denne, ak uz clovek vie, ako chce investovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

no suhlasim viac menej so vsetkym =) , Priemer znamena prerabat. venujem sa "len" EUR/USD pripadne trosku zlatu , celkom tomu vsetkemu rozumiem ale vzdy ma trh niecim prekvapi. Niecim totalne nelogickym a to nemam rad :D Vcera to vyzeralo tak optimisticky a co dnes ? no... viac asi povedia grafy ... cakal som nejaku korekciu ale urcite nie takyto prepad ... zeby sa problemy EU nabalovali ? uvidime :-)
Prílohy
ScreenShot106.jpg
ScreenShot106.jpg (187.21 KiB) 10775 zobrazenia
ScreenShot111.jpg
ScreenShot111.jpg (298.8 KiB) 10775 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

Andrej, chcem sa ta spytat, ako si spokojny s real-uctom u Forex.com.
Ake nedostatky si u nich zistil pri zivom obchodovani mikrolotov?
Maju aj nejake indexy v ponuke?
Ake problemy sa vyskytli s prevodom penazi?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

jogobela napísal:Andrej, chcem sa ta spytat, ako si spokojny s real-uctom u Forex.com.
Ake nedostatky si u nich zistil pri zivom obchodovani mikrolotov?
Maju aj nejake indexy v ponuke?
Ake problemy sa vyskytli s prevodom penazi?
No momentalne som stiahol peniaze od nich a mam ich na XTB-Option trader. Resp. Mam tam jednu stratovu Long call opciu ktrej sa neviem zbavit :D , long call nikdy viac radsej budem skromnejsi a otvorim binarnu.

Na ucet som zasielal 1000 USD Forex.com s pobockou v UK, mal som USD ucet ( aj mam ale prazdny ).
Pri posielani prostriedkov som nezaskrtol jedno policko ( dovod ) cakal som tyzden a sa mi vratili peniaze ze som to nezaskrtol.
Poslal som to urychlene tak som platil poplatok 50 EUR u SLSP , doslo im to za cca 2-3 dni normalne to mam bez poplatku mam VŠ studentsky ucet.

Ucet sa ti uroci 1% ak mas nad 1000 USD. tiez ak chces spatna si poslat penaize z anglicka tak je poplatok 25 / USD,EUR,GBP/ podla toho aky mas ucet. S prevodom ako takym problem nebol viacmenej mi vzdy dosli peniaze v takom mnozstve akom mali - cakal som vzdy cca tyzden. Co sa tyka konverzie z USD < -> EUR tak to zabezpecuje banka ktora peniaze prijma.

Pri obchodovani mikrolotov to s mikrolotmi bolo v pohode. Ale velmi casto sa mi stalo ze pri vacsich pohyboch alebo proste len tak bez priciny sa mi nedalo na ucet napojit ... som im tam myslim raz aj pisal ze co sa deje. To ma hrozne stvalo a viacmenej z casti aj preto som stiahol peniaze. Lebo ked sa cely den neda napojit a vy tam mate otvorene obchody tak to sranda nieje...

Ponuku mali skromnu napr. oproti XTB. vid.nizsie.
Co sa tyka korelacie cien s inymi platformami tak sa to odlisovalo cca o 1-2 pipsy ale je to zrejme aj tym ze je tam casovi posun. T.j. obchodujes s casovym posunom o 1 hod dozadu.

Viac asi nic klasika ako kazdy MT4.
Prílohy
ScreenShot113.jpg
ScreenShot113.jpg (74.93 KiB) 10742 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

Cely den nepripojeny, to je huste... :(
2x sa mi to stalo a stratil som raz 4% uctu na certifikate a raz tiez asi 5% uctu, lebo som vynechal ziskovy obchod a uz som potom nemal na maximalny drawdown a musel som cakat na seriu neuspesnych obchodov.A na potvoru prisla seria ziskovych.
Pri mojom riadeni rizika vratane Kellyho formulky by som tam dlho nevydrzal.
Nuz musim sa pozriet po Oande, dost ju tu vychvalovali.
Neviete niekto, ci sa na jej platforme daju robit Automaticke Obchodne Systemy ako na MT4 ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Martin52 »

OANDA ma vlastnu automatizova(tel)nu platformu, ale plati sa za nu tucny poplatok (600 USD mesacne to bolo). Je to nejake Java API. MT4 nepodporuje.
Ale teraz maju nejaku dohodu s FxSpyder platformou, tam sa sice tiez plati , ale su to % z obchodu, takze na experimentovanie a doladovanie systemu ovela lacnejsie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zdravim :-)

tak po 11skuskach zo skoly som si konecne poriadne oddychol, mozem sa pochvalit akurat velkou dierou vo vrecku sposobene opciami :-)
viacmenej bola vacsinou chyba vo mne kedy som uzatvaral opcie daleko pred expiraciou.

Tiez som sa poucil z bin. opcii kde Vas to automaticky vyhodi pokial dosiahnete max. stratu, to som nevedel a zistil som to az po STOP-e.
Par obchodov mi vyslo ale celkovo som cca -70% uctu.

Pisem to aj preto, aby ludia videli realitu a nie rozpravky :-) Zaujimave je ze na deme som v profite vo vacsine pripadou, problem je vo psychike pri realnych obchodoch.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

A este jedna kratka poznamka, zistil som ze je uplne zbytocne si kupovat milion knih o tradingu , viacmenej sa vsade opakuju tie iste blaboly. Radsej si za tie peniaze kupte drahu vonavku :D
---------------------------------------------------------------------------------
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa laty »

Co si obchodoval pomocou opcii? Smer alebo volatilitu?
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

xxandrejxx napísal:Zdravim :-)

Tiez som sa poucil z bin. opcii kde Vas to automaticky vyhodi pokial dosiahnete max. stratu, to som nevedel a zistil som to az po STOP-e.
Par obchodov mi vyslo ale celkovo som cca -70% uctu.
Binarna opcia je v podstate vertikalny spred (predaj opcie s blizsim strikom a kupa poistnej opcie s vzdialenejsim strikom). Ako je mozne, ze ta vyhodia na nejakej strate, ked ty tu stratu uz mas pevne definovanu pri predaji opcie(=rozdiel strikov)?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

smer ... vacsina mojich predpokladov bola spravna, problem bol s tym ze som bol netrpezlivy a prelakol som sa volatility ...
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »


Binarna opcia je v podstate vertikalny spred (predaj opcie s blizsim strikom a kupa poistnej opcie s vzdialenejsim strikom). Ako je mozne, ze ta vyhodia na nejakej strate, ked ty tu stratu uz mas pevne definovanu pri predaji opcie(=rozdiel strikov)?
no prave ... check this .. vsimni si to napravo na konci ... stop out ... ja som to urcite nezatvoril o tom by som vedel :-) a expiraciu som mal az dalsi den. Jediny rozumny dovod vidim v tom keby som ju predal ...
Prílohy
ScreenShot062.jpg
---------------------------------------------------------------------------------
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa laty »

jogobela napísal: Binarna opcia je v podstate vertikalny spred (predaj opcie s blizsim strikom a kupa poistnej opcie s vzdialenejsim strikom). Ako je mozne, ze ta vyhodia na nejakej strate, ked ty tu stratu uz mas pevne definovanu pri predaji opcie(=rozdiel strikov)?
bin. opcia nie je vertikalny spread, su tam iste odlisnosti. Proste z obycajnych opcii, binarnu neposkladam.
xxandrejxx napísal:smer ... vacsina mojich predpokladov bola spravna, problem bol s tym ze som bol netrpezlivy a prelakol som sa volatility ...
Mam tomu rozumiet tak, ze si opciu kupil, podklad isiel proti tebe a tak si to zavrel? Keby si isiel priamo podklad zarobil by si? Aky background mas v opciach? Su ti jasne pojmy ako implikovana volatilita, delta, gamma, theta? Preco si si zvolil binarne opcie?

Kurna to je otazok. :oops:
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

Ty si tu opciu mal dokonca kupenu. Tak toto je fakt divne. Na tvojom mieste si to s brokerom prediskutujem, kde je problem.
Ved opciu kupujes prave preto aby ta nejaky nahodny spike nevyhodil na SL.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa laty »

jogobela napísal:Ty si tu opciu mal dokonca kupenu. Tak toto je fakt divne. Na tvojom mieste si to s brokerom prediskutujem, kde je problem.
Ved opciu kupujes prave preto aby ta nejaky nahodny spike nevyhodil na SL.
Mozno ani nie citujem wikipediu:
wikipedia napísal:Binary options are usually European-style - for a call, the price of the underlying must be above the strike at the expiration date. American exist also, but these automatically exercise whenever the price "touches" the strike price, yielding very different behaviour. See a comparison of binary options to standard (or American) options.
treba si pozriet specifiaciu konkretnej opcie.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

laty > no povodne som mal otvorenu klasicku vanillu, prelakol som sa velkej volatility ... a tak som to zatvoril so strachom aby som neprerobil este viac ( psychika povolila pretoze o par dni by som bol ziskovy v pohode ) :-)

bin. opcie som volil az neskor ako lacnejsiu alternativu, ale aj to som zistil ze ma svoje chybicky... vid situacia ktoru som popisal vyssie...
Pojmy su mi jasne , nemozem povedat ze vsetkemu rozumiem na 100% lebo clovek sa uci cely zivot...
skor mi chyba sebadovera :-(
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Dnes bol krasny priklad kedy sa obchoduje prielom z pohybu v pasme :-) Vid. screenshot :-)
Prílohy
ScreenShot071.jpg
---------------------------------------------------------------------------------
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa sufo »

Sice priklad krasny, ale ked tam nemas stop loss, tak je to uplne nanic. Takisto to mohlo ist opacnym smerom bez obmedzenia strat.
Burzovyobchodnik.sk
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 13 10, 2011 4:25 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Burzovyobchodnik.sk »

xxandrejxx napísal:Tak najprv by som zrejme mal zhrnut moju strategiu. Mam ju vypracovanu cca na 10 stran ale zaklad je:

- Riskovať max. 2% na obchod !!! to je cca 5 – 7 ,-eur
- Obchodovať 0,1 lot.
- Vždy mať SL – 5 bodov +- , max. 10 bodov
- Vždy nastaviť break-even alebo 1 pip naviac hneď ako je to možné
- výstup za market, alebo TP
- Zisk ideálne by mal pokryť stratu ( vždy najprv tú najväčšiu ak je to možné ), v prípade ak sa neviem rozhodnúť ,
či prijať malý zisk, alebo čakať na posun – tak vždy !!! malý zisk,
dôvod: v prípade, že sa obchod končí na 0 ,-eur , alebo v miernej strate, núti ma to otvoriť ďalší obchod.
- neobchodovať proti trendu
- používať formácie pri vstupe
- výstup aj podľa indikátorov, pokiaľ značia obrat
- ideálne vstupy pokiaľ Stochatic a %R smerujú rovnakým smerom
- neobchodovať mimo 80-20 úrovní + kontrolovať stav s MACD
- hlavný time-frame 5 minútový + kontrolovať s 15 minútovým a vyššie, nižšie
- neobchodovať počas hlavných US fundamentov
- vždy si na začiatku prejsť aktuálne správy, ekonomický kalendár, fin. barometer atď.
- sledovať pivot-lines + kontrola, či sa obchoduje pod alebo nad hlavným pivotom
- Používať graficke formacie, patterny
- Sledovať rezistencie, supporty

Podľa tvojho prístupu k tradingu aj zásadách o ktorých píšeš si myslím,
že to máš ako začínajúci obchodník namierené pomerne správnym smerom.
Samozrejme je čo vylepšovať a trvá čas, kým sa človek nájde a vyprofiluje
si presne svoj obchodný štýl, ale s danými postojmi k trhu a princípmi, ktoré vyznávaš
máš predpoklady na to, aby si to dotiahol (ak vytrváš) na úroveň konzistentne
ziskového a bezpečného tradingu.

Držím palce, nech sa darí.
S pozdravom
Štefan Šimík
--
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"