Aďo trading

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

zdravim,

som tu novy. Mam 21r tradingu sa venujem cca 1,5 roka ale na realnom ucte som len mesiac, doposial som nemal odvahu hlavne z toho dovodu ze som nechcel ist hlavou proti muru ale riadne sa pripravit. Financnik bola moja prva stranka na ktoru som narazil a prakticky vdaka ich manualu som sa zoznamil s uplnym zakladom. Precitane mam od nich vsetko az na posledny polrok ( clanky ).

Priznavam sa ze som si kupil ich knihu ( financnik.cz ) neskor po tom co som bol plne nazhaveny obchodovat. Zaroven som sa zucastnil o nejaky ten cas XTB sutaze a to ma uzemnilo ked som zistil ze to asi funguje inak ako pisali na financnikovi. Posunulo ma to o velky krok vpred a zacal som sa tomu venovat ovela podrobnejsie.

Citam rad a citam vela, az na par knih mam precitane zrejme vsetky dostupne v cestine. Samozrejme uz si nepamatam vsetko co v nich bolo :lol: ale urcite mi pomohli, kazda ma svoju ideu a tematiku ktorej sa drzi, je to len o tom si to pozliepat dokopy a vytvorit si vlastny nazor.

Na realnom ucte obchodujem miniloty EUR/USD nikam sa neponahlam ziadne rychle zisky nechcem. Prvych par mesiacov mi bude stacit ak budem balancovat +- 10% mojho kapitalu. Vlakno som zalozil za ucelom dalsieho ucenia sa. Rád sa s Vami podelim so vsetkym nemam co zatajovat, ale necakajte odomna ziadne zazraky :).

S pozdravom,
Andrej

Knihy ktore mam kompletne precitane ( mam aj nejake rozcitane ale to tu nebudem davat :) ):
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a xxandrejxx v Ut 12 01, 2010 12:54 pm, upravené celkom 6 krát.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Tak najprv by som zrejme mal zhrnut moju strategiu. Mam ju vypracovanu cca na 10 stran ale zaklad je:

- Riskovať max. 2% na obchod !!! to je cca 5 – 7 ,-eur
- Obchodovať 0,1 lot.
- Vždy mať SL – 5 bodov +- , max. 10 bodov
- Vždy nastaviť break-even alebo 1 pip naviac hneď ako je to možné
- výstup za market, alebo TP
- Zisk ideálne by mal pokryť stratu ( vždy najprv tú najväčšiu ak je to možné ), v prípade ak sa neviem rozhodnúť ,
či prijať malý zisk, alebo čakať na posun – tak vždy !!! malý zisk,
dôvod: v prípade, že sa obchod končí na 0 ,-eur , alebo v miernej strate, núti ma to otvoriť ďalší obchod.
- neobchodovať proti trendu
- používať formácie pri vstupe
- výstup aj podľa indikátorov, pokiaľ značia obrat
- ideálne vstupy pokiaľ Stochatic a %R smerujú rovnakým smerom
- neobchodovať mimo 80-20 úrovní + kontrolovať stav s MACD
- hlavný time-frame 5 minútový + kontrolovať s 15 minútovým a vyššie, nižšie
- neobchodovať počas hlavných US fundamentov
- vždy si na začiatku prejsť aktuálne správy, ekonomický kalendár, fin. barometer atď.
- sledovať pivot-lines + kontrola, či sa obchoduje pod alebo nad hlavným pivotom
- Používať graficke formacie, patterny
- Sledovať rezistencie, supporty
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

ucet mam u XTB , hlavne z toho dovodu ze som si zvykol na platformu a postupom casu som si ju upravoval podla potreby. Kedze sa venujem iba EURUSD , hlavne koli nizkemu spreadu, tak pouzivam 3 okna.

1. obsahuje strasne vela indikatorov vsetkeho druhu, ja si len sortujem a sledujem ktory potrebujem.
Obrázok


2. je na tom podobne akurat ze tam mam Williams Percent Range pomalsi a rychlejsi + stochatic
Obrázok


3. graf obsahujem Pivot Lines a do tohto vacsinou zakreslujem formacie atd.
Obrázok
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

no a akurat dnes sa mi podaril celkom dobry obchod. Ak by niekto chcel vediet konkretne ako som postupoval tak napiste. Zatial prikladam len graf.

Obrázok

sranda je na tom ta ze tesne po mojom vystupe sa to otocilo presne podla technickej analyzy. Teraz nad tym premyslam ci to nebola nahoda :D

Obrázok
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lobista »

no a akurat dnes sa mi podaril celkom dobry obchod. Ak by niekto chcel vediet konkretne ako som postupoval tak napiste. Zatial prikladam len graf.
Tak nam to pls. rozpis. Hlavne podla coho si do toho vosiel. Dik.
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jozofx »

Andrej, plan mas pekny, teraz sa ho len drzat ! Som zvedavy, ako ti to pojde a drzim ti palce :)

Co sa tyka chartov s obchodmi, nebolo by zle, dat tam nejake sipky, aby bolo vidno kde bolo entry + exit pozicie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3856
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj
so zaujmom som si precital tvoju strategiu, no mam par otazok.
Nenapisal si,ake pouzivas rrr, teda ake su planovane tp.Dedukujem,ze nizke,ked beries male zisky.Potom musis vykazovat vysoke percento uspesnosti,pretoze poplatok 2 pip /XTB s ich plnenim aj 3pip/ platis vzdy.Poplatok je pri sl 5 pip skoro 50% z sl :mrgreen: .Mas to vyskusane v paper tradingu, lebo demo na xtb su rozpravky v plneni.Tento system na tak nizkom frame a za taketo poplatky je vyhodny pre xtb,no pre tradera asi nie.Drzim palce v tradingu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Jasne tak tu je upraveny obrazok, su tam sipky snad ich vidiet :lol: ( Zelene su vstup a vystup ) ruzove ukazuju na dolezite miesta v grafe.
Obrázok

No ako prve chcem povedat ze to berier vsetko len ako pravdepodobnost. Vzdy mame proste sancu na uspech 50% , no vdaka indikatorom , fundamentom a technickej analyze si tuto pravdepodobnost uspechu zvysujeme. Samozrejme velku ulohu hraje psychika a money management. So psychikou problemy nemam ( aspon zatial ) mozno u prvych obchodov cca 5 ked som este len skusal ako to vobec reaguje.

Dolar je pod tlakom. " Vedel som " ze to pojde " hore ". Takze som len cakal na ten spravny moment, zakreslil som si do grafu trendove ciary , hornu rezistenciu od ktorej sa to par krat odrazilo atd. Cakal som kedy dojde k prelomeniu klesajuceho trendu, a indikator mi da znamenie ze sa trh otocil. cez vsetky 3 okna si vzdy preklikavam a sledujem vyvoj indikatorov.
Cakal som kym nenastala takato situacia:Obrázok

Vsetky indikatory sli mojim smero, pockal som si na close usecku ktora mi potvrdila zvrat. Vstupil som za market nastavil SL ( 7 pips ) a uz len dufal :D . Hned ako to vyslo o cca 5 pips som nastavil SL na BreakEven a uz som len pozeral kam to pojde. V takychto pripadoch si uz vydychnem lebo viem ze nic nestratim. No a postupne som len utahoval SL. TP som nastavil az neskor ked som videl ze indikatory dosiahli svoj vrchol ( %R , Stochatic - na 5 min. grafe ). Nikdy nedavam tie najvyssie vrcholy ktore boli pocas dna ( prech. dna ) dosiahnute.

Zaroven som otvoril dalsi long ale bohuzial mal som maly SL takze ma to vykoplo a potom to vyletelo. To je nevyhoda pri takomto style obchodovania.Situacia bola podobna akurat som necakal na obrat ale som sa chcel zviest na trende ...
Obrázok

Snad z tych info vyjdete niesom ziadny slovencinar ani spisovatel :)
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

kocinavi napísal:Ahoj
so zaujmom som si precital tvoju strategiu, no mam par otazok.
Nenapisal si,ake pouzivas rrr, teda ake su planovane tp.Dedukujem,ze nizke,ked beries male zisky.Potom musis vykazovat vysoke percento uspesnosti,pretoze poplatok 2 pip /XTB s ich plnenim aj 3pip/ platis vzdy.Poplatok je pri sl 5 pip skoro 50% z sl :mrgreen: .Mas to vyskusane v paper tradingu, lebo demo na xtb su rozpravky v plneni.Tento system na tak nizkom frame a za taketo poplatky je vyhodny pre xtb,no pre tradera asi nie.Drzim palce v tradingu.
no plan mam zatial asi taky zoznamit sa s trhom prvy rok :D , SL mam vzdy 5-pips takze pokial som v minuse prve co robim je snazim sa dostat na 0 , zatial to vzdy vyslo :D , no a samozrejme RRR nemam presne kolko, ale vzdy ked som s uctom na 0-le snazim sa vychytit obchod tak aby som mal SL na break-evene a vtedy to uz nechavam letiet kolko moze. cize od 0-25 pipsov.

Vela este zobchodovaneho nemam ale skoro stale to vyzera asi tak ze
z 10tich obchodov mam:
- cca 4 neuspesne
- cca 2 skoncia na 0
- cca 4 uspesne ktore maju zisk vyssi ako tie 4 straty ...

Planovat ake budu TP sa neda lebo mnoho krat aj teraz sa mi stane ze ma to vykopne a vyleti to o 20pips , inokedy cakam jak hlupak a nepohne sa to poriadne ani o 5 pips. Inokedy mam TP napr. 15 pips a ono sa to na 14 otoci a vyhodi ma to s 0-lou :D
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3856
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kolko pipov zarobil broker a kolko ty z tych desat obchodov? Ake mal riziko on a ake ty?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

kocinavi napísal:Kolko pipov zarobil broker a kolko ty z tych desat obchodov? Ake mal riziko on a ake ty?
no to mi je uplne jasne , ale iny sposob ako zacat a trosku si zvyknut nevidim rad si vypocujem nazory inych co si o tomto myslia. Zadarmo ani pes nesteka 2 pips je najmensi spred za ktory je moznost obchodovat. vyssie SL nechcem davat pretoze by ma odradilo par obchodov. Radsej stratim 5 x 7pips ako 2x20. Na druhej strane nechcem zatial investovat do toho viac penazi i ked mam moznost. Staci ked budem balancovat na 0 a ked bude dalsia sutaz o porsche tak mi bude jasne ze som svojim sposobom k nemu prispel aj ja :D
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

mám zle uvažovanie ?
---------------------------------------------------------------------------------
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jozofx »

Mna nezaujima kolko zarobil broker, ked pri nejakom systeme zarobim dlhodobo aj ja. Ak system funguje aj s takym tesnym stopom (to ja mam niekedy SL viac ako 5pipsov a to obchodujem <=1min charty ;)) tak je to ok, hlavne ze vies nechat bezat zisky a na konci mesiaca si celkovo v pluse. Samozrejme ak mas vela obchodov tak treba mat co najnizsi spread.
2 pips je najmensi spred za ktory je moznost obchodovat
ide to aj s menej:
Prílohy
quotes oanda.png
quotes oanda.png (4.23 KiB) 14766 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lobista »

jozofx, ty to tradujes na Oande? Nechyba ti tam ten volume? Nemas problem so spikami?
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jozofx »

Aky volume mas na mysli ? Vsak na forexe zial ziadny poriadny volume nie je ;) , az na nejake ECN´cka ci fx futuresy, co ale tiez nie je velmi reprezentativne. Alebo myslis velkost pozicie ? To funguje u Oandy tak ako u väcsiny inych brokerov: majors do 20 milionov automaticka exekucia, nad 20 telefonicky, u minors je hranica myslim na 10m.

A so spikamy problemy nemam, tiez sa ako Andrej vyhybam makram, ked Oanda casto rozsiruje spready, co je jedina nevyhoda tohto brokera. Ine spiky som nezaregistroval, v poslednom case ani slippage nie je pri scalpovani, mozno 1x z 50 trejdov, tak pred rokom som mal 1x z kazdych 5-10 trejdov. Takze mozem Oandu len odporucat, ak hladas brokera ;)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lobista »

Myslel som klasicky volume ako udava vacsina brokerov -- udava kolko krat za minutu ti tickne cena. Nie je to bohvie co sice, ale lepsie ako nic si myslim.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zatial to u mna prebieha dobre , sice zisky nie su nejake extra ale su, to je hlavne. Zistil som ze predcasne vystupujem z obchodov.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

mam chut si kupit nejaku knihu neviete mi nieco poradit ? :) nemam totiz co citat a romany nemusim :D
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

kocinvy furt dporučuje Trading je byznys

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

filip glasa napísal:kocinvy furt dporučuje Trading je byznys

Obrázok
Vyzera to fajn zrejme to vezmem :)
---------------------------------------------------------------------------------
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nechcem byt zlym prorokom, ale niektore body tvojej strategie mi silno pripominaju mna sameho trochu davnejsie, nastastie vtedy iba na deme.

Prilis tesna stopka - po case zistis, ze aj ked spravne vstupis, tz. odhadnes smer, prilis casto ta napriek tomu vyhodi na stopke a az potom sa to otoci tvojim smerom. Ziskov bude prilis malo, aby ti pokryli prilis caste male straty.

Poplatky brokera - po case zistis, ze si + - 0 a potom sa pozries na poplatky brokera (vratame spreadu) a zistis, ze nebyt nich, tak si v "kralovskom" pluse. Paper tradoval si aj so zaratanim poplatkov brokera ?

Prilis volna strategia - budes vstupovat do obchodov podla XY formacii, z coho nakoniec vyrobis len vela strat a premeskas obchody "tutovky" lebo uz budes vdaka niektorej formacii navezeny v nejakej blbosti presne opacnym smerom. Mal by si robit iba jednu vec (mozno dve, tri - ale nevyskytujuce sa na grafoch sucasne) a tu dokola ako papagaj.

Neber to ako kritiku, len som zhrnul rizika, ku ktorym by podla popisu tvojej strategie mohlo dojst. Take preventivne upozornenie :)
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

peter.cmorej napísal:nechcem byt zlym prorokom, ale niektore body tvojej strategie mi silno pripominaju mna sameho trochu davnejsie, nastastie vtedy iba na deme.

Prilis tesna stopka - po case zistis, ze aj ked spravne vstupis, tz. odhadnes smer, prilis casto ta napriek tomu vyhodi na stopke a az potom sa to otoci tvojim smerom. Ziskov bude prilis malo, aby ti pokryli prilis caste male straty.

Poplatky brokera - po case zistis, ze si + - 0 a potom sa pozries na poplatky brokera (vratame spreadu) a zistis, ze nebyt nich, tak si v "kralovskom" pluse. Paper tradoval si aj so zaratanim poplatkov brokera ?

Prilis volna strategia - budes vstupovat do obchodov podla XY formacii, z coho nakoniec vyrobis len vela strat a premeskas obchody "tutovky" lebo uz budes vdaka niektorej formacii navezeny v nejakej blbosti presne opacnym smerom. Mal by si robit iba jednu vec (mozno dve, tri - ale nevyskytujuce sa na grafoch sucasne) a tu dokola ako papagaj.

Neber to ako kritiku, len som zhrnul rizika, ku ktorym by podla popisu tvojej strategie mohlo dojst. Take preventivne upozornenie :)
Bohuzial musim s tebou suhlasit... dnes s obchodovanim koncim , nie len ze som porusil pravidla ale po 2ch stratovych mi to nedalo ... bol som si 100% isty ze ten trh pojde dole , len som cakal na spravnu chvilu kedy vstupit. Vzdy ma to vyhodilo presne 1-2 pipsy za mojim SL a potom sa to spustilo dole. Straty nie su velke zatial mal by som to ustat a vyrovnat no uvidime. Napriek tomu ze som vedel akym smerom trh pojde uzke SL ma pravidelne vyhadzovali , miesto tych X malych obchodov som mohol risknut viac pips na jeden a by som stratil menej, resp. nestratil ale ziskal pretoze trh siel smerom akym som predpokladal.

Vid. prikladam screen.
Obrázok

mate nejake tipy ako by som to mohol zmenit ? , myslite ze by som mal prestat obchodovat a pockat na vacsi ucet ?
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Prakticky uz si len zakreslujem formacie do grafu a hladam trend. Indikatory az tak nesledujem.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3856
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Chcel si nejake tipy.
Co tak skusit vyssi time frame.
Pozriet ATR na tom frame a sl nastavovat v sulade s tym,aby si ustal sum trhu.
Hladat trh kde mas aj fundamentalne aj technicky potvrdeny trend a ist jedine s nim.
SL samo nastavit taky,ktory ta emocionalne nerozhodi.

Ja tvrdim ze na 5min. s xtb poplatkami prezije len nadpriemerny hrac, ktory ma nejaku jasnu vyhodu na trhu.ak vies aku mas ty, vyhral si.

Este si myslim,cim nizsi time frame, tym vacsiu vyhodu proti tebe maju AOS.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa kubik »

http://www.rsj.cz/cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přečti si je,jestli na ně máš,a na podobné,tak pokračuj.Já už jsem to někde psal,jediný systém na trading který něco vydělával jsem viděl tady: https://plus.dailyfx.com/login/loginForm.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;
jelo to asi půl roku volně.Jedná se o 4 systémy obchodování,pro které se počítá ihned profit asi za dva měsíce a řekne ti to kdy vstoupit,kdy vystoupit apodle toho který je v zisku ten obchoduješ.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

urcite vyssi ucet. Ak chces drzat nejaky money management, musis mat niekolko nasobne vyssi ucet. Trading bude vzdy aj o stratovych aj o ziskovych obchodoch. Ak mas aj 4-5 stratovych obchodov po sebe, neznamena to, ze tvoj system nefunguje. Lente to nikdy nezistis, ak ti tych 5 strat vymaze polku uctu.
.
dalsia vec, pri takomto malom ucte nemas sancu riadit poziciu, napr. dokupovat.
.
a posledna vec. Pri XTB si daj pozor na pevne zadane stopky. V XTB obchoduje broker proti tebe, on kotuje tie CFDcka a hovori sa, ze ked vidi stopky, "pride" si po ne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

xxandrejxx

S tak malymi SL (5 pips na EUR/USD) mozes prezit len u spickoveho brokera s najmensimi spredami a ferovou kotaciou, ktory ti ale zase nedovoli obchodovat miniloty.

Najdi si strategiu s vecsimi SL a brokera, ktory ponuka mikroloty. Myslim, ze velkost pozicie 0.01 lotu by v tvojom pripade bola postacujuca. Pri SL 10 pipsov stracas 1$ to je asi ako 1 tiket v Nike.
Uvedom si, ze zacinas sa ucit trading a caka ta asi 5 rokov realneho tradingu, kym zacnes byt ziskovy.
S minilotmi to bude velmi drahe ucenie.(1 pips=1$)
Kazdy, kto ide prvykrat tipovat do Nike, tak tam predsa neda na tiket hned 100 Euro ale iba 1 Euro.
A vycleni si na tipovanie len nejaku nizku sumu penazi, ktoru ked minie, prestane s tipovanim.
Trading je velmi podobny tipovaniu v Nike.
Velkost tiketu= Stop Loss
Kurz= (Profit Target / Stop Loss)+1

Klasicka velkost (Profit Target / Stop Loss)=2 to znamena kurz 3 v Nike.
Kurz 3 mavaju remizy vo fotbale. Vsadil by si na remizu vo futbale velke peniaze?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3856
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj, este dodam, to co napisal Peter, je snad najdolezitejsia podmienka,ja som na nu zabudol.Ucet 350 EUR /vychadzam zo 2% sl 7 eur/ je absolutne nedostatocny na mini loty, jedine tak na mikro loty.To, co som ti radil vyssi frame atd... sa ani s takymto uctom robit neda, pri serioznom riadeni kapitalu.Je treba 10 krat vacsi ucet na mini loty /minimalne/ a este by mal splnat podmienku,ze ked prides o tie peniaze nijako ta to emocionalne nerozhodi.Mal by si zacat s sl max.1% z uctu a uvidis po par mesiacoch ako sa ti dari. Toto je biznis trpezlivych a vyraz margin call by trader nemal ani poznat. Naco by si platil skolne, ked som ho zaplatil uz ja a margin call poznam :lol:

Mimo temy napisem, ze ked na jesen isla sutaz na xtb,tak bola jasne zamerana na mladych ludi/fun radio/,ktori by mali zacat realne obchodovat.No oni zial zacnu s nizkym uctom,ktory do par mesiacov polozia,cisty zisk pre brokera.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

presne tak, s uctom 500 Eur je sanca, ze ten ucet nepolozi, tipujem tak 1%
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

peter.cmorej napísal: a posledna vec. Pri XTB si daj pozor na pevne zadane stopky. V XTB obchoduje broker proti tebe, on kotuje tie CFDcka a hovori sa, ze ked vidi stopky, "pride" si po ne.
no obcas mam naozaj pocit ze je to az neuveritelne casta nahoda ze mi to vezme presne moj SL ani o pip viac a potom to leti mojim smerom, ale ja sa len prizeram.
jogobela napísal:Najdi si strategiu s vecsimi SL a brokera, ktory ponuka mikroloty.
tak precital som si vsetko 2x. Musim sa priznat ze co sa tyka poplatkov brokerov a podobnych veci nikdy som sa s tym velmi nezapodieval primarne som doposial studoval trh. Je zrejme jasne ze sa som chytil na hacik XTB :lol:
kocinavi napísal: Naco by si platil skolne, ked som ho zaplatil uz ja a margin call poznam :lol:
Dakujem za obetu :D


Z toho mi vyplyva ze pokial sa ucim tradingu tak by som mal minimalne prvy rok frcat na mikro-lotoch aby som neznicil ucet " niekolkymi zlymy obchodmi ". Ako je to vlastne so zahranicnymi brokermi ? predpokladam ze nie vsetci investujete cez SR brokera. Skusim sa okolo seba poobzerat snad nieco najdem :) pripadne mi viete niekoho odporucit na tie mikro loty ? Celkom sympatizujem k CI komodity ale zrejme sa este informujem ci je to u nich mozne.

Ucet vyzera asi tak ze som tu stratu pokryl na 50% takze som v minuse cca 10eur.
---------------------------------------------------------------------------------
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lance »

Ahoj Andrej,uz ti to tu povedali borci,len dodam na mikroloty asi Oanda,tiez ti to niekto tuna pisal,dokonca ju pouzivaju aj dost dobry borci,nizke spread,mikroloty atd.
5 pips S/l,hm to je dost malo a co tak skusat Sl ako aj TP umiestnovat podla lokacie,miesta na grafe a mozno sa neriadit presnym cislo s tym,ze by sa to malo byt nejak v rozmedzi 1 az 2% tvojho uctu.Za dalsie okrem indikatorov co tam pouzivas co tak sa viacej zamerat na rychlost,velkost ,tvar a miesto na grafe jednorlivych barov?Zacat s vyssimi TF zacat s S/R,TL,mozno nejake fibo do toho ,a ako som uz spomenul vsimanie si aj jednotlivych barov a celych formacii.No a aby si sa v mestil do svojho Sl zbehnut na nizsi TF a nakupit tam.Co tak cakat si na svoj trade?Cakaj na tu spravnu vlnu a neskac na vsetko co sa hybe.Vidiet na vyssom TF vacsi obraz a mat ho na pamati pri obchodovani na nizsom TF.
Kedze si student asi nemas peniaze na rozhadzovanie a aj par euracov,nema zmysel platit niekomu len tak za hranie sa.Co tak zmenit cely system,zacat s niecim novym a zacat na deme a az na tom budes v pluse povedzme 4 mesiace za sebou tak to napalit aj real.Predpokladam,ze anglicky vies tak hladaj vonku a nedrz sa doma.Ak je jazyk problem tak si spominal financnik ,tak ,ze tam je nejaky fajn chat na forex,tak mozno tam ziskas aj viacej info.
boobslover1@azet.sk
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 06 11, 2009 4:25 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa boobslover1@azet.sk »

ahoj Aďo.
ja som este vacsi zaciatocnik ako ty , tak rady odo mna necakaj ziadne. K comu sa chcem vyjadrit - ten nizky S/L, to by som bol asi v kazdom obchode stratovy, keby som ho pouzival tak blizko od vstupnej hodnoty-5 bodov . Ja pouzivam len mentalny stop ,a ked musim od PC prec , tak bud poziciu zavriem , alebo vynimocne doplnim S/L ale v urovni aj 30-60 bodov od vstupu. Snazim sa citat o dolari vsetko co sa da /len v cestine a slovencine/, od toho si vyvodit ktorym smerom v ten den dolar pojde, pracujem s pivotom-a podla toho obchodovat aj ked len na demoverzii , ale snazim sa spravat presne tak aku mam povahu. Nekupujem nasobky celych lotov , ale len miniloty, lebo na tych sa budem ucit aj v reali.
Viac menej som rozhodnuty pre realny ucet od cikomodity- minisaxo /vklad od 2000 USD/, ja som bol obmedzeny pri vybere neznalostou anglickeho jazyka-co ty asi nie si. Podla dostupnych info , co som precital v roznych vlaknach je to vzdy lepsie ako XTB. Nevyhovuje mi len to, ze ne Forexe tam nemaju EUR/PLN /ockavam kurz v horizonte 4-5 mesiacov 3,8 /a cesku korunu, tak asi tam budem len na EUR/USD , uvidim ci mi to pojde aj v reali, alebo sa opat vratim len k demoverziam.
Vlakno o EUR/USD mas aj na FXstreet.cz, prijemna partia ludi , len tie predpovede im vychadzaju asi tak 50:50 a to su vacsi borci ako ja.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15799
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1395 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Profesor610 napísal:... prijemna partia ludi , len tie predpovede im vychadzaju asi tak 50:50 a to su vacsi borci ako ja.
:) :) :) :) :) :)

Forex je ťažký...
Začínate od toho najťažšieho, aj keď to vyzerá ľahko...

Ja by som si zobral príklad od Kocinaviho, ktorý sa špecializuje na jednu menu, a ešte k tomu exotickú EUR/PLN, takže aspoň nesúťaží z tými najlepšími na svete.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

No uz som nasiel brokera na mikroloty v MT tak pocas tyzdna tam zavolam a sa informujem. Peniazky sa investovat nebojim ani nikdy som sa nebal do niecoho ist. Pre mna ako studenta 500 ,-eur nie je az tak vela neviem ako su na tom iny.

Ak potrebujem peniazky tak si zarobim grafikou. Robim totiz 2D / 3D/ video / weby , takze vzdy sa nieco najde :)
( Neberte to prosim ako vytahovanie sa skor aby ste vedeli na com som :roll: )

V buducnosti sa chystam orientovat aj na komodity, najma zlato ale zatial to nemam velmi nastudovane takze nechcem nic riskovat.

Urcite uz nechcem ziadne dema ani nic podobne pretoze sa nikdy nenaucim zmysuplne vstupovat / vystupovat z obchodov. Predpokladam ze bud. tyzden si vybavim druhy ucet u ineho brokera tak dam vediet. S tymi mikrolotmi to myslim bude fajn.
---------------------------------------------------------------------------------
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa nitro »

JUGGLER napísal: Forex je ťažký...
Paradoxne je najdostupnejší pre začínajúcich trejderov. Nízky počiatočný vklad, krásne vysoká leverage. Každý druhý obchoduje EUR/USD, prípadne GBP/USD kde sa to len tak hemží veľkými rybami + tažký super v podobe marketmakera = nie veľmi veľká šanca na úspech. :twisted:
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3856
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Andrej drzim palce, prajem uspech a sem tam hod nenajke zive trejdy.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

thx all, momentalne vybavujem ten ucet takze ak budu nejake obchody urcite to sem hodim
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

zdravim , ucet s mikro-lotmi uz mam, u Forex.com , s pobockou v UK :roll: nahodil som si ucet 1000 $ tak coskoro tu skusim nieco dat.

Inak by som sa chcel spytat aky mate nazor na dnesne prepady, pripadne ako po takychto prepadoch obchodovat ? , napr. zlato, obchodovat pullback ? alebo si pockat na pullback a obchodovat v smere trendu ? , Alebo pockat na fundamenty ? :D
---------------------------------------------------------------------------------
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

xxandrejxx napísal:Inak by som sa chcel spytat aky mate nazor na dnesne prepady, pripadne ako po takychto prepadoch obchodovat ? , napr. zlato, obchodovat pullback ? alebo si pockat na pullback a obchodovat v smere trendu ? , Alebo pockat na fundamenty ? :D
Obchoduj zasadne v smere trendu a nesnaz sa predvidat obraty trendu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zistil som ze tolko indikatorov je pre mna zbytocnych. Tak som si ponechal len EMA a MACD, ostatok zakreslujem formacie a celkom to ide. TF som zvysil prakticky 1,5 min. nepouzivam skoro vobec, 15 obcas a zakreslujem v TF vacsinou 4hod.

Obrázok
Obrázok

Tak mam otvorene obchody, vstupy boli:

Obrázok

TP / SL - sledujem takze to odkliknem za market. V pripade ze sa to priblizi k najziskovejsiemu obchodu. Vychadza to pribl. 1% z uctu ak sa podari tak zarobok by mal byt cca 30 $. Tiez som v junior trader sutazi , bol som 6. ale cukor ma zradil :D momentalne som 15. Ale mam otvorene obchody za 16 lot :D

Obrázok
Obrázok

tiez rovnako som vstupil. Snad sa to podari :) Mate nejake tipy , namietky ?

Pripadne sa chcem spytat ci si myslite ze ak potiahnem Fibo od 7 do 11 tej hodiny kde doslo k prepadu tak by mohlo dojst k 161,8 % ?
---------------------------------------------------------------------------------
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"