Aďo trading

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

xxandrejxx napísal:Tak som bol dnes vyhodeny na SL. Zrejme prejdem na nejaky cas znova na demo aby som si ujasnil nejake nezrovnalosti. Popri reale obcas otvorim na deme obchod a cuduj sa svete som v 15% zisku.
http://www.xtb.sk/repository/layout/xtf ... Zuzana.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

V tomto vypise su uvedene vsetky obchody vitazky sutaze XTB o Porsche na demo ucte s fiktivnymi peniazmi.
Na demo ucte musia byt ovela lepsie podmienky na obchodovanie ako na realnom ucte, ked sa tam da robit takyto skalping.
Neviem, aky ma potom vyznam papertrading na demo ucte.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

jogobela napísal: http://www.xtb.sk/repository/layout/xtf ... Zuzana.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

V tomto vypise su uvedene vsetky obchody vitazky sutaze XTB o Porsche na demo ucte s fiktivnymi peniazmi.
Na demo ucte musia byt ovela lepsie podmienky na obchodovanie ako na realnom ucte, ked sa tam da robit takyto skalping.
Neviem, aky ma potom vyznam papertrading na demo ucte.
No u XTB na reale s minilotmi nemas sancu sculptovat , proste pokial mas protistranu brokera tak ten urobi vsetko preto aby bol ziskovy on nie ty. Podla mna to nema zmysel ale potrebujem zmenit MM a RRR , problem so vstupom nemam ale vystupy ma nicia , bud vystupim priskoro alebo nevystupim ked treba, potom ten zisk nie je v RRR pomere a ak mam par strat tak su vacsie ako zisky, zaujimave na tom je ze straty dokazem drzat az dokonca ale zisky nie :D
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

mimo to ja som na Forex.com nie na XTB
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

tak pripajam taky typicky obchod kedy sa rozhodujem po signale ci vystupit alebo ostat. Zisk by bol 4 $ nakoniec som v obchode zostal ale na SL ma vyhodilo, celkovy predpoklad som mal spravny chybala mi odvaha.

Obrázok
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

tak vcera som siel prakticky na istotu a mal som nastaveny cakajuci prikaz na break-out pod 1,36 , vzdialeny som ho mal trosku dalej aby nedoslo k spiku nahodou. Potom som uz len cakal , problem je v tom ze pri vacsich lotoch to psychicky nezvladam aj ked system je spravny ,nakoniec som vystupil so ziskom 30$. K prepadu sa pridali fundamenty ktore mi len potvrdili moj predpoklad :)

PS: TP mam zle zaznaceny som si nevsimol ze to je S1 :D

Na druhej strane na demo ucte pri zadavani prikazov nic nemenim a som v 35% zisku. Mal som 10 za sebou uspesnych obchodov od 0,01 - 0,5 lota.

Obrázok
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

tak uvidime co prinesie novy tyzden :)
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

ako je mozne ?

Popri realnom ucte mam aj demo ucet, system vstupov a vystupov mam stale rovnaky. Avsak na deme som v 50% zisku a na realnom cca -20% :( Na deme sa mi nestalo ze by som mal viac ako 3 stratove obchody, a mam za sebou aj 5 ziskovych pricom na realnom je to presne naopak.

Moja jedina odpoveda je psychika , proste to nezvladam psychicky na realnom ucte, ma niekto iny nazor ? Prip. radu ?
---------------------------------------------------------------------------------
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

Ak nemas problemy v plneni na reali oproti demu, tak je to fakt v psychike.
Potom je pomoc lahka.
Zniz velkost pozicii na minimum, cize 0.01 lotu a nespekuluj s 0.3 lotu. Na zaciatok je to prilis vela.
Az ta bude nudit obchodovat 0.01 lotu a uvidis, ze ucet bude rast, prejdi na 0.02 lotu a takto dalej pokracuj.
Proste musis postupne zvysovat psychicku zataz a vyrazeny SL ta absolutne nesmie rozladit.Inac mas otvorenu velku poziciu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

jogobela napísal:Ak nemas problemy v plneni na reali oproti demu, tak je to fakt v psychike.
Potom je pomoc lahka.
Zniz velkost pozicii na minimum, cize 0.01 lotu a nespekuluj s 0.3 lotu. Na zaciatok je to prilis vela.
Az ta bude nudit obchodovat 0.01 lotu a uvidis, ze ucet bude rast, prejdi na 0.02 lotu a takto dalej pokracuj.
Proste musis postupne zvysovat psychicku zataz a vyrazeny SL ta absolutne nesmie rozladit.Inac mas otvorenu velku poziciu.
asi mas naozaj pravdu, velmi vymyslam. Strasne ze clovek si nieco povie a robi presny opak :( Ale viem presne preco to robim som na to prisiel :D , chcem rychlo dohnat co som stratil !
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

zdravim, viem ze som sa dlho neozval ale skola ma 200% vytazuje a momentalne je skuske takze :) ... pocas bud. tyzdna zrekapitulujem co sa pocas toho ako som tu nepisal udialo , je to celkom zaujimave urcite sa mate na co tesit =)
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

xxandrejxx napísal:ako je mozne ?

Popri realnom ucte mam aj demo ucet, system vstupov a vystupov mam stale rovnaky. Avsak na deme som v 50% zisku a na realnom cca -20% :( Na deme sa mi nestalo ze by som mal viac ako 3 stratove obchody, a mam za sebou aj 5 ziskovych pricom na realnom je to presne naopak.

Moja jedina odpoveda je psychika , proste to nezvladam psychicky na realnom ucte, ma niekto iny nazor ? Prip. radu ?
Bingóóó !!!... Trafil si klinec po hlavičke...
Keď ide o skutočné peniaze, začínajú pracovať emócie...
U niekoho sú bariéry také veľké, že celé roky môže zarábať milióny na deme, ale v reáli sa dostane vždy do straty...

Pracuj na sebe. Porazíš to jedine tým, že si stanovíš systém pravidiel a na každý obchod obchodný plán. Nech ti je príkladom Coudy, alebo Richard Koza.
Urobíš si racionálny set-up (nastavenie) a už nesmieš meniť názory. Alebo sa pozoruj, čo ťa dostáva UP na deme a DOWN v reáli ...a to musíš byť k sebe sebakritický a sakra tvrdý!

Nebuď z toho nešťastný...to je súčasť biznisu.
Ja zlyhávam aj po desiatich rokoch. Rozdiel je len v tom, že už nerobím veľké hlúposti. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zdravim,

tak po dlhej dobe Vam tu pisem, aby ste videli ako a kolko sa toho zmenilo za necely pol rok.
V prvom rade chcem povedat ze moje vnimanie trhu sa za posledne 2 mesiace radikalne zmenilo. Tak ako som povedal nemam dovod zatajovat svoje obchody ale kedze ich bolo dost tak sem hodim statisticke tabulky ktore su myslim priehladnejsie.

Tak najprv ako to vyzeralo a vyzera s mojim obchodovanim. Potom napisem aku uplatnujem strategiu atd.

Stav uctu od zaciatku obchodovania:
Obrázok

Stav obchodovania za posledne 2 mesiace:
Obrázok

Stav obchodovania posledneho mesiaca:
Obrázok

Vsimnite si na prvom / druhom grafe jednu podstatnu vec:
Obrázok

Je to teda jasné: Pravidlo č.1: nikdy nevsádzať všetko na jednu kartu !
Z týchto strát som sa dlhšie spämatával, no ak som chcel ďalej obchodovať tak to nemohlo fungovať takýmto spôsobom.
Nastala zmena stratégie.

Pôvodný obchodný graf: ( mnoho indikátorov, veľa MA/EMA atd. )
Obrázok
Terajší: ZigZag, MACD - to je vsetko potom si uz len zakreslujem rezistencie/supporty a cakam.
Obrázok

Pravidlo č.2: nič si zbytočne nekomplikovať. V jednoduchosti je krása !

Zistil som ze sa neoplati vstupovat pri kazdej moznosti , je dobre si obchod naplanovat a pockat si.
Pravidlo č.3: Trpezlivosť ! Čakať a čakať ! Kým nenastane ten správny čas na vstup

Znížil som TF na 1/5/15 pri vstupoch a prehlad situacie samozrejme ostatok preklikavam pravidelne. Vstupujem uplne v pri najmensom TF aby som bol co najpresnejsi. potom sa orientujem podla MACD na 5/15 min. Vstupujem pri Rezistenciach suportoch s pevnym SL.

Pravidlo č.4: Nikdy ! Ale nikdy nemeniť pevne daný SL ! Nikdy !
Pravidlo č.5: Nenechať sa ovplyvniť názorom iného, " nikto " nevie kam bude trh smerovať.

Po tom ako som si zvolil novu vlastnu strategiu ( netestoval som ju ale pomaly som presiel zo starej na novu ucenim sa ), som zistil ze mnoho predpovedi som mal spravnych ale som nevystupil ked som mohol a stratil som miesto zisku. Takze mi bolo jasne dalsie pravidlo a pre mna asi najpodstatnejsie, ktore na burze plati 1 000 000x viac ako inde.
Pravidlo č.6: Lepši vrabec v hrsti ako holub na streche !

Kratko po tom co som nastolil novu vladu mojej novej strategie doslo k miernym ziskom no nie takym aby som s nimi bol spokojny. Mnoho krat sa mi stalo ze som vystupil skor ako som mal resp. tieto muchy momentalne vychytavam. Kazdy den sa snazim skoncit v pluse , je jednom akom 10+ , 0,05 + alebo 0. Hlave je nestracat. Ak dojde k situacii ze stracam tak co najmenej, ak mam proste zly den a stratim 2-3x za sebou a som napr. -5 dolarov alebo aj viac tak den ukoncim a uz sa nestaram co sa na burze deje. Obchodujem minimalne loty pripadne o trosicku viac ale ziadne extremy ako to bolo na zaciatku.

Clovek sa musi naucit prijmat aj straty proste su dni kedy sa ukoncia v strate. Ale vsimol som si jednu velmi dolezitu vec. Ked dojde k tomu ze stratim, mam chut vstupit do dalsieho obchodu aby som vyrovnal stratu a stratim znova lebo porusim zakladne pravidla. Potom sa snazim zvysit objem aby som vyrovnal obe straty no a takto sa to pyramiduje. Vacsinou je to v situacii ked obchodujem proti trendu. Takze dalsie pravidlo:
Pravidlo č.7: Nikdy nechoď hlavou proti múru ! Po tom čo naburáš schlaď sa ! Trh tu bol je aj bude a s ním aj možnosti vyrovnať straty skôr či neskôr

Ak to mam v kratkosti zhrnut. Na tieto pravidla som prisiel az pocas obchodovania na realnom ucte, clovek ak obchoduje na deme tak sa ich nikdy nenauci dodrziavat pokial neokusi horku chut straty " balika " penazi za par sekund. Teraz uz je to celkom fajn. Myslim si, ze tento mesiac ukoncim v pluse. Zasa je to o tom , nie je dolezite v akom pluse ... Pokial system funguje na mikro/lotoch bude fungovat aj na mini/lotoch atd. Vseko je to len o postupnost vypracovani svojej psychiky, aby bola na to pripravena. Popri realne vediem demo ucet na ktorom som v peknom pluse a vidim ze to ide :-)

Tak si mozte vsimnu zmenu za posledny mesiac:
Obrázok

Je to proste jasne, minimalizovat straty a snazit sa o co najvyssi zisk. Hlavne je aby zisky prevysovali straty. Napr. ak stratim 3x za sebou tak maximalne 2ma ziskovymi to musim prekryt. ( Je jasne ze sa to vzdy neda ale treba sa snazit ).

Funguje to :-) zatial , viem ze tie zisky nie su milionove ale zaklad je sa naucim pohybovat na trhu. A tiez by som rad dodal ze nelutujem ani cent ktory som stratil na trhu. Tak aspon takto, ak mate otazky pytajte sa, ak mate nazory piste budem rad.

S pozdravom,
Andrej.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj Andrej, ak mozes napis kolko % mas vitaznych obchodov.Max. stratu dosiahnutu na jeden obchod a max. profit. Aky pouzivas rrr?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Valueinvestor
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 11:48 am
Bydlisko: Gibraltar
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Valueinvestor »

Vsichni cestí, americtí, nemectí a jiní zkusení traders k tomu dojdou jednou (za 3 roky az 10 let), ze vydelávat budou na burze s krátkodobým tradingem jen psaním knih a porádáním prednásek, at je to Turek, Koza, Nesnídal, Podhájský, Ross, Williams, O'Neil, Elder a kdokoliv, nic jim nezbývá nez psáti knihy o tradingu a porádat drahé prednásky = 3.900 korun za 6 hodin blábolu. Tedy obchoduj dále, nejlépe 10 let a pak zacni psát knihy a porádat prednásky a udelás na burze velice snadno stejnou karieru jako páni Turek, Koza, Nesnídal, Podhájský, Ross, Williams, O'Neil, Elder = spisovatelé knih pro trading, kde jeden opisuje od druhého a obelhává lidi. O tradingu co se píse, vetsina je toho lez a podvod, príklad pro totální lez od slavného hloupého 65-letého tradera písícího knihy : "S klesající akcií ztratí trader maximálne -7%, value investor jako Warren Buffett ztratí ale 100%." To je ten nejlepsí príklad, jak trader muze zesílet a lháti v jeho knihách. Protoze Warren Buffett neztratí nic s klesající akcií, protoze neprodává se ztrátou. A extremne levná akcie od podniku extrémne zvysujícího letos zisk (napriklad akcie s P/S 0,3 + PEG 0,3) prinese výnos desítky procent za rok a stovky procent za 3-4 roky, ale udelá kazdý rok nekolikrát propady -7% a i -15% a trader ji prodá nekolikrát za rok se ztrátou nebo bez výnosu nebo s malým výnosem, kdyz by mohl vydelat moc procent a bez práce, kdyby neprodával pri propadu, ale drzel akcii 1 rok az 4 roky nonstop a prodal teprve drahou asi u P/S 3.0, kdyz by koupil levnou u P/S 0.3.
Naposledy upravil/-a Valueinvestor v Po 14 06, 2010 11:20 am, upravené celkom 1 krát.
Forum http://forum.nr1a.com test the best from east to west akcie http://akcie.webz.cz
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Coudy »

Memento - Citigroup.
Prílohy
c.png
c.png (17.19 KiB) 11970 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

Valueinvestor - ty by si sa mal premenovať na Hazardinvestor. O Buffettovi vieš pekne písať, ale jeho investičný štýl si stále ešte neosvojil.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa kubik »

Ladislave,každý at si dělá se svými penězi co chce,může je dát za prostitutky,prohrát v kasinu,koupit byt ve Španělsku,dát je Španělce a jejim dětem,prodělat na burze nebo v tradingu.Tvoje řeči jsou již jak obehraný kolovrátek,onehdá jsi psal,že dáváš dohromady nějakou knihu.To už se z tebe stal krachprofet?S tím ale co píšeš těch knih asi moc neprodáš a budeš mít nejen zkrachovalé portfolio bank,ale ještě natištěné neprodejné braky.Zajímalo by mě,proč nemůžu přispívat do tvého fora,to jsem byl takovým trnem v oku?Já jsem psal na tom tvem foru jen pravdu,že jsem investoval ve svých začátcích do RBS a HBOS(nyní LLoyds) podle tvých doporučení na tvých stránkách a stratil jsem spoustu peněz,dodnes na nich je stráta asi 90% a to jsi se prsil,že tyto banky se v r 2010 vrátí na své maxima a se ziskem se budou prodávat.Ted to doháním tradingem(ne tak agresivním) a snad se mě to podaří za nějakej ten rok smazat aspon ty stráty.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

kocinavi napísal:Ahoj Andrej, ak mozes napis kolko % mas vitaznych obchodov.Max. stratu dosiahnutu na jeden obchod a max. profit. Aky pouzivas rrr?
za posledny mesiac mi to vychadza necelych 55% vitaznych , max. strata je:

- na EUR/USD a GBP/USD SL: 15-25 pipov zisk od 20-55 pipov ,
- zlato davam pevne 250 pips a TP tych 450-750 ,

co sa tyka rrr tak ako som pisal vyssie ze sa snazim den ukoncit prihajhorsom na 0, ak som v minuse den ukoncim a nasledujucimi max. 2ma obchodmi sa snazim vykryt straty. takze to vychadza cca 1:2,5. Neda sa to stale dodrziavat
- obcas ukoncim obchod skor ak som v strate a vidim ze trh ide proti mne
- inokedy ak som v zisku a indikator mi da najavo ze sa trh otaca automaticky ukoncim obchod neriesim otazku co kedy to islo este nizsie
- momentalne bojujem s tym aby som obchody neuzatvaral prilis skoro a nechal zisk rast :-)

Ale uz som sa naucil ( aspon si to myslim ze uz to celkom ovladam ) regulovat straty na minimum aby neprevysovali nad ziskom.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Andrej:
Pekná analýza, rozumné závery. Postupuješ rýchle a hlavne veľmi rozumne.
Kedysi som Coudymu napísal, že verím, že to dotiahne na profíka a on to dokázal. Keď budeš takto postupovať, tak verím, že to dotiahneš ďaleko.
Ešte jednu vec si treba uvedomiť, že najväčší nepriateľ je v našej vlastnej hlave. A teda, že nestačí sa dopracovať k tomu, že už vieme, čo máme robiť, ale to aj skutočne dlhodobo realizovať.

Nie sú len dni, kedy skončíš v strate, ale musíš vydržať i týždne, ba i mesiace, kedy ťa budú trhy gniaviť a prestaneš si veriť.
Vydržať - to znamená fatálne nezlyhať, neskrachovať, ale vždy bdieť nad svojím tradingom, podrobovať ho analýze a vyvodzovať nové a nové závery a opatrenia.
To ťa čaká na večné časy, preto ťa trading musí aj baviť.

Držím ti palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lance »

Nie sú len dni, kedy skončíš v strate, ale musíš vydržať i týždne, ba i mesiace, kedy ťa budú trhy gniaviť a prestaneš si veriť.
Vydržať - to znamená fatálne nezlyhať, neskrachovať, ale vždy bdieť nad svojím tradingom, podrobovať ho analýze a vyvodzovať nové a nové závery a opatrenia.
To ťa čaká na večné časy, preto ťa trading musí aj baviť.


Juggler tieto tvoje postrehy si treba vytlacit a nacapit rovno na stenu a mat ich na pamati!!!Dikes.

to Andrej nech sa dari.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lance napísal:
Juggler tieto tvoje postrehy si treba vytlacit a nacapit rovno na stenu a mat ich na pamati!!!Dikes.
No hej. Keby si robil u niekoho pár mesiacov zadarmo, tak ho zabiješ, že ti nezaplatil.
V tradingu si každý rok odmakám pár mesiacov zadarmo, alebo ešte za to zaplatím z vlastného vrecka... :roll:

A stále tú burzu milujem.
No nie je to ako vydarené manželstvo? :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

JUGGLER napísal:Andrej:
Pekná analýza, rozumné závery. Postupuješ rýchle a hlavne veľmi rozumne.
Kedysi som Coudymu napísal, že verím, že to dotiahne na profíka a on to dokázal. Keď budeš takto postupovať, tak verím, že to dotiahneš ďaleko.
Ešte jednu vec si treba uvedomiť, že najväčší nepriateľ je v našej vlastnej hlave. A teda, že nestačí sa dopracovať k tomu, že už vieme, čo máme robiť, ale to aj skutočne dlhodobo realizovať.

Nie sú len dni, kedy skončíš v strate, ale musíš vydržať i týždne, ba i mesiace, kedy ťa budú trhy gniaviť a prestaneš si veriť.
Vydržať - to znamená fatálne nezlyhať, neskrachovať, ale vždy bdieť nad svojím tradingom, podrobovať ho analýze a vyvodzovať nové a nové závery a opatrenia.
To ťa čaká na večné časy, preto ťa trading musí aj baviť.

Držím ti palce.
Dakujem, myslim ze si to dobre vystihol snad nesklamem seba ani Vas. Budem sa snazit podla moznosti tu nejake veci pridavat ale mam dost prace a povinnosti aj po skole :-)
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Lance napísal:
to Andrej nech sa dari.
dakujem :-)
---------------------------------------------------------------------------------
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lance »

No hej. Keby si robil u niekoho pár mesiacov zadarmo, tak ho zabiješ, že ti nezaplatil.
V tradingu si každý rok odmakám pár mesiacov zadarmo, alebo ešte za to zaplatím z vlastného vrecka... :roll:

A stále tú burzu milujem.
No nie je to ako vydarené manželstvo? :lol:[/quote]

Myslim,ze pokial sa raz niekto zamiluje do burzy,tak jednoducho ta laska len tak neprejde, i ked obcas kua boli:)),dokaze cloveka pekne pritiahnut a vysat:))))))))).
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zdravim vsetkych.

Tak len pre info, som koli povinnostiam v skolach skoncil s burzou ale chystam sa na novy rok investovat zrejme do opcii alebo dlhodobo otvorim nejake akcie ... Ale najprv si chcem poriadne prestudovat nejake veci ...

Posielam equity krivku mojich obchodov , myslim ze nie je tam co pisat hovori o vsetkom :-) 1. mesiac som stratil 50% uctu len preto ze som mal velke oci a potom som uz len balancoval zvysne mesiace. Sice som prisiel o nejake peniaze ale nazbieral som skusenosti ktore su na nezaplatenie a nelutujem ani cent :-)
Prílohy
DetailedStatementAll.gif
DetailedStatementAll.gif (6.01 KiB) 12581 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa laty »

Preco menis obchodovany instrument? Kvoli nedostatku casu na DT alebo si myslis, ze to tam bude "jednoduchsie"?
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

Andrej: Nuz vitaj medzi nami, zacinajucimi tradermi. Skolne si nezaplatil velke(ten prepad na konci dufam neni posledny zufaly pokus bez SL ale vybratie penazi z uctu).
Teraz uz vies, ze nie vsetko, co ti niekto spetne nakresli do grafu aj v reali tak funguje.
Ides na to spravne-najprv skola aby bola istota a potom skusit burzu.
Ja som v 2008 nechal prepadnut aj elektrikarsku vyhlasku, tak som si bol isty uspechom na burze. V 2009 som musel pokorne ist robit nove skusky a zacat pracovat dalej. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

nie nie bol to vyber z uctu ja som potom uz len male objemy obchodoval.. zistil som ze nemam cas za tym sediet a sledovat to resp. cim viac som za tym sedel tym viac som spekuloval a otvaral nezmyselne obchody.

Nevie niekto poradit. Kde sledovat vyvoj firmy kvartalne vysledky a kedy ocakavat nejake vacsie vykyvy cien ,co ovplyvnuje zmenu ceny a ake su poplatky , dividendy, uroky a neviem co vsetko v pripade dlhodobeho drzania v ramci akcii? Pripadne odporucit nejaku knihu kde su vsetky tieto veci zhrnute ?
---------------------------------------------------------------------------------
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa spoty »

xxandrejxx napísal:nie nie bol to vyber z uctu ja som potom uz len male objemy obchodoval.. zistil som ze nemam cas za tym sediet a sledovat to resp. cim viac som za tym sedel tym viac som spekuloval a otvaral nezmyselne obchody.

Nevie niekto poradit. Kde sledovat vyvoj firmy kvartalne vysledky a kedy ocakavat nejake vacsie vykyvy cien ,co ovplyvnuje zmenu ceny a ake su poplatky , dividendy, uroky a neviem co vsetko v pripade dlhodobeho drzania v ramci akcii? Pripadne odporucit nejaku knihu kde su vsetky tieto veci zhrnute ?
skus http://earnings.com" onclick="window.open(this.href);return false; nieco tam najdes
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

http://www.morningstar.com" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zdravim, najblizsie 3 mesiace sa chystam investovat tak dam potom vediet ako som dopadol :) bude to cez opcie.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Co si myslite o tejto situacii ? A po dnesnom vystupeni Tricheta a Plossera ? Su to grafy od Weekle > daily > H4
Prílohy
ScreenShot037.jpg
ScreenShot037.jpg (269.71 KiB) 12147 zobrazenia
ScreenShot036.jpg
ScreenShot036.jpg (265.22 KiB) 12149 zobrazenia
ScreenShot035.jpg
ScreenShot035.jpg (213.78 KiB) 12149 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

a mam este par otazok resp. nejasnosti tak snad mi bude vediet niekto odpovedat:

Kedy asi by mohlo dojst ( ak dojde ) ku kvantit. uvolnovaniu zo strany FEDu.
co to znamena ked ECB nakupuje vladne dlhopisy a co to sposobuje. - je to nieco ako kvant. uvolnovanie ?
- "3-mesačné refinančné operácie za fixnú sadzbu 1% budú predlžené do marca"...
Co by sa stalo keby sa zmenili urokove sadzby zo strany ECB.

Ako podla mna trichet a ostatny raraskovia len svojimi recami chcu upokojit dav a tvaria sa ze je vsetko v pohode, ale pritom dobre vedia ze ake su problemy v EU a ze ked doslo na irsko , dojde aj na portugalsko aj na spanielsko atd... Proste je to ovplyvnovanie menoveho paru jak prasa ... povedia ze maju podporne plany bla bla a ludia na to naletia a zacnu kupovat euro... keby povedal ze su v zadku a nie je vychodisko ( a bolo by ) tak dav zasa naleti a bude predavat ...
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lobista »

Kedy asi by mohlo dojst ( ak dojde ) ku kvantit. uvolnovaniu zo strany FEDu.
Oni to robia priebezne cez takzvane POMO operacie. Napr. tento tyzden boli iba 2 v pondelok, ale obcas byvaju aj kazdy den. Da sa to niekde najst, myslim, ze aj na briefing.com niekde maju plan toho.
co to znamena ked ECB nakupuje vladne dlhopisy a co to sposobuje. - je to nieco ako kvant. uvolnovanie ?
Pokial viem, tak oni to zatial robia vacsinou cez repo tendre, t.j. docasne poskytuju likviditu. Ale maju samozrejme aj open market operations, takze ECB nakupi na svoju suvahu dlhopisy z trhu permanentne a doda tak trhu likviditu. V tomto druhom pripade je to vlastne QE. Otazne je, v akom rozsahu sa to ECB chysta robit - lebo zatial potvrdili, ze to asi budu robit, ale nie kolko.
- "3-mesačné refinančné operácie za fixnú sadzbu 1% budú predlžené do marca"...
Co by sa stalo keby sa zmenili urokove sadzby zo strany ECB.

Ak by sa zmenila base rate, peniaze by boli drahsie a stupli by sadzby na uveroch, co by utlmilo ekonomicky rast. Tieto refinancne repotendre su ale nieco ine -- to bolo mimoriadne zavadzane po pade Lehmana, aby to dodalo do systemu likviditu. Predtym takato schema nebola -- iba kratsie tendre.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lobista »

Ako podla mna trichet a ostatny raraskovia len svojimi recami chcu upokojit dav a tvaria sa ze je vsetko v pohode, ale pritom dobre vedia ze ake su problemy v EU a ze ked doslo na irsko , dojde aj na portugalsko aj na spanielsko atd... Proste je to ovplyvnovanie menoveho paru jak prasa ... povedia ze maju podporne plany bla bla a ludia na to naletia a zacnu kupovat euro... keby povedal ze su v zadku a nie je vychodisko ( a bolo by ) tak dav zasa naleti a bude predavat ...
Podla mna je to hlavne o tom Spanielsku. Samotne oslabovanie EURUSD hra Eurozone do karat, hlavne exportne orientovanemu Nemecku. Vsetky reci o tom, ze treba zachranovat, lebo euro oslabi, su kecy. Treba zachranovat, lebo GER a FRA banky maju v tychto statoch velmi vysoke exposure a v pripade, ze by vsetky PIGS defaultly, museli by tieto banky zase zachranovat staty. A tomu sa chce kazdy vyhnut. Podla mna je preto cielom tohto ovplyvnovania skor bond market a CDS market, kde je snaha stlacit spready medzi dlhopismi PIGS a Nemeckymi dlhopismi tak, aby PIGS este dokazali emitovat dlhopisy na trhu za rozumne ceny. GRE, IR, a viac-menej ani POR uz nemozu, pretoze by pozadovane uroky neutiahli, ale teraz sa hra hlavne o Spanielsko.

Btw, zaujimave, ako vo stvrtok ten rumor o poskytnuti pomoci zo strany USA zamaval trhom a napriek tomu, ze bol neskor dementovany tahal trh hore. :P
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

no suhlasim s nazormi a som rad ze niekto mi to vysvetlil zasa som o nieco mudrejsi :)) , cele je to zaujimave tak ako ked som ocakaval ze po odsuhlaseni irskeho rozpoctu pojde euro hore a ono to slo presne opacne :D , niekde som cital vtip ze : " pockajte do rana Iri maju dlhy kabel im to dojde neskor " :D

Mal som otvorenu opciu long put pre zasahom ECB, som bol silne presvedceny ze dojde k prepadu eura a udrzi sa klesajuci kanal. No opak bol pravdou tak som to radsej zatvoril so stratou a momentalne drzim bull spread...
Som zvedavy ako dopadne tento klin pocas bud. tyzdna... je tam pekna supportna uroven 38,2 fibo na tych 1,32
Prílohy
ScreenShot073.jpg
ScreenShot073.jpg (247.97 KiB) 11960 zobrazenia
ScreenShot074.jpg
ScreenShot074.jpg (231.67 KiB) 11961 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Predpoklady boli spravne a euro po silnom napore na rezistenciu a kvalitnom suporte na 1,32 prerazilo smerom nahor =)))
Prílohy
ScreenShot082.jpg
ScreenShot082.jpg (243.49 KiB) 11880 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

pridal som prispevok k eur/usd teme ... moj aktualny nazor... s tym ze stale drzim opciu do 31.1 , vysledky zaslem neskor :-), momentalne mam skuskove takze nie som velmi aktivny a len sledujem vyvovj trhu
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

strasne sa mi paci jedna vec. Kym clovek ukazuje uspesne paper obchody kazdy mu to zerie a vsetci su z toho ohromeny ako niekto dokazal s 5timi lotmy zobchodovat + 3000 eur :D , ale ked ukazete realitu a skutocnost ze horko tazko trader s po par rokoch skusenosti zobchoduje miniloty a k tomu este aj stratove tak zrazu o neho nikto nema zaujem.

Pravdu povediac som este nestretol uspesneho tradera ... vacsina preraba a obcas nieco zarobi. Ako ste na tom Vy ? :)
---------------------------------------------------------------------------------
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jogo »

xxandrejxx napísal:Pravdu povediac som este nestretol uspesneho tradera ... vacsina preraba a obcas nieco zarobi. Ako ste na tom Vy ? :)
Andrej, tusim si sa dostal do stavu, v ktorom sa nachadzam teraz ja. :D
Lepsie by bolo, keby si sa dostal do stavu, v ktorom sa nachadza teraz Coudy :wink: (aspon dufam ze trading for living ho uz zacina zivit)

P.S: Na stretnutia fora nechodis? Tam by si stretol Jugglera = 10 rokov ziskoveho tradera, ktory je ochotny aj dokazat toto tvrdenie ukazanim traderskeho uctu (dokonca aj Ladisovi :shock: ).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"