Aďo trading

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

" Podľa francúzskej SocieteGenerale si EURo ešte nevypilo kalich horkosti do dna... potenciál poklesu páru EURUSD by mohol smerovať až k minimám na 1,3485, prípadne k 1,3390...ako vhodné predajné oblasti banka odporúča maximá na úrovni 1,3695 a 1,38.... (VD)"

no uvidime :)
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Zdravim,

tak dnes doslo k obratu, nechcem nic riskovat a vystupujem z trhu s malym ziskom.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Tak dalsi z mojich obchodikov. Po vstupe do short som bol v celkom slusnom zisku, ocakaval som vacsi prepad a nenapadlo ma ze tento support ktory sa neskor vytvoril bude taky silny. takze ako z dnesneho dna vieme zlato vyletelo a mna to vyhodilo na SL so ziskom cca 10 dolarov.

Trosku ma hneva ze neviem vystupovat spravny cas. Vstupy by som uz nejak aj zvladal ale nikdy neviem odhadnut kedy je ten spravny cas aby som vystupil. Rovnako som bol na tom s EURUSD kedy som bol v slusnom zisku a miesto toho aby som ho vybral som to nechal tak v domienke ze to pojde nizsie ale ono sa to otocilo a zo slusneho zisku bolo minimum :(

Vela si zakreslujem pred vstupmi a snazim sa vyckavat na vhodnu prilezistost :) no nie vzdy sa podari . Zatial som na tom tak ze som -1% na ucte po 21 obchodoch.
Prílohy
zlato_01.jpg
zlato_01.jpg (325.76 KiB) 13471 zobrazenia
ScreenShot003.jpg
ScreenShot003.jpg (241.16 KiB) 13473 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lance »

Ahoj Andrej,len sa chcem spytat,preco si si mysel,ze to bude padat nizsie?POzri sa na tom grafe dolava,mozes na tom istom TFt.j.30min,tam boli pripraveny bulls,pekne to tam mozes vidiet.Dalsia vec co ti hovori cislo 1100?Mal si sledovat reakciu ceny na tomto level.Na kazdom TF by si videl,ze ked to bears vratili naspat tak bulls to opat odvratili a tam niekde vystupovat pripadne cast zobrat a cast tam nechat.Ja som mal vyznaceny support na 1098 asi dva tyzdne a zastavilo sa to pomalicky na chlp,hm zaujimave ako tie ciari drzia :wink: .Vobec to neber ako kritiku,ono sa mi to teraz omnoho lahsie pise ked to takto vidim,pre teba to bolo zlozitejsie kedze si bol priamo v tom obchode.Len vzdy urob kuk do lava,zakresli S/R povedzme od Weekly smerom dole ,jednym ockom kukni aj na cisla a urcite ti to pojde!!!!
Drzim palce,nech sa dari!!!
P.S kukaj na tom levely aka sa ti vytvory formacia.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Lance napísal:Ahoj Andrej,len sa chcem spytat,preco si si mysel,ze to bude padat nizsie?POzri sa na tom grafe dolava,mozes na tom istom TFt.j.30min,tam boli pripraveny bulls,pekne to tam mozes vidiet.Dalsia vec co ti hovori cislo 1100?Mal si sledovat reakciu ceny na tomto level.Na kazdom TF by si videl,ze ked to bears vratili naspat tak bulls to opat odvratili a tam niekde vystupovat pripadne cast zobrat a cast tam nechat.Ja som mal vyznaceny support na 1098 asi dva tyzdne a zastavilo sa to pomalicky na chlp,hm zaujimave ako tie ciari drzia :wink: .Vobec to neber ako kritiku,ono sa mi to teraz omnoho lahsie pise ked to takto vidim,pre teba to bolo zlozitejsie kedze si bol priamo v tom obchode.Len vzdy urob kuk do lava,zakresli S/R povedzme od Weekly smerom dole ,jednym ockom kukni aj na cisla a urcite ti to pojde!!!!
Drzim palce,nech sa dari!!!
P.S kukaj na tom levely aka sa ti vytvory formacia.
No neviem asi som mal vidinu vacsieho zarobku a nepripustal som si spatny odraz , i ked ta hladina 1100 mi bola jasna :D , no na druhej strane som sa poucil tak si nabuduce dam pozor. A urcite kludne kritizuj, ja budem len rad.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj Andrej, pekny vstup na tom zlate.Na zaklade coho si vstupoval?
Vystup si nastav napr.na zaklade pomeru zisku k risku/RRR/, alebo ak uvidis nejaky opacny signal z TA. Tu je napriklad na MACD pekna bycia divergencia a dvojite dno, ktore avizovali mozny obrat na long.
Aky si mal pri vstupe RRR?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

kocinavi napísal:Ahoj Andrej, pekny vstup na tom zlate.Na zaklade coho si vstupoval?
Vystup si nastav napr.na zaklade pomeru zisku k risku/RRR/, alebo ak uvidis nejaky opacny signal z TA. Tu je napriklad na MACD pekna bycia divergencia a dvojite dno, ktore avizovali mozny obrat na long.
Aky si mal pri vstupe RRR?
Tu divergenciu som si vsimol az v skole na prednaske :D takze som sa len prizeral cez Iphone ako ma to vyhodilo na SL.

Vstup bol uplne primitivny: mal som vyznacenu rezistenciu z 2.3.2010 a 17.2.2010 doslo k prepadu EURUSD ( ktory ma podobnu korelaciu so zlatom ) a tak som cakal kedy sa vytvori double/tripple top. Po double top to slo spat hore kde som cakal ze trh sa potrebuje nadychnut a tak som vstupil do short pozicie.

Vzdy sa snazim max 1% uctu riskovat. v tomto pripade som riskoval cca 9$ a zisk som ocakaval cca 34$. Pomer je dost hlupy cca tych 11:3. Nakoniec to vyslo 1:1 pokial pocitam zisk 9$. ale rad by som 3:1.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Tak mam otvoreny dalsi obchod, tento krat som chcel skusit nieco ine :) , Mal som otvorene EURUSD long poziciu na 1.3472 ale vystupil som predcasne so ziskom 2$. pritom trh od mojho vstupu sa nedostal spat ani na break-even :(.

USDJPY:
Je tu podobnost grafov z dna 2.2.2010 aj so signalom.
Dufam ze v pondelok to nevyleti a nevyhodi ma to predcasne... necham sa prekvapit SL mam.
RRR pokial vystupim na "vystupe 1" bude 3:1 ( 12$:4$ ) v opacnom pripade zisk bude vacsi.
Zrejme pokial to zlezie nizsie nastavim SL na BE.

A este mam otazku, pokial drzim poziciu pocas vikendu tak swapy mi pocita aj za Sobotu a nedelu ?
Prílohy
Strategy_20022010.jpg
Strategy_20022010.jpg (295.98 KiB) 13336 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

swapy sa pocitaju aj cez vikend.
Mam otazku, aky uvazujes na dennom grafe hlavny trend na usd/jpy?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lance »

Mozno by sa oplatilo kukat aj uz okolo 91.25.Inak dobry vstup a mohol by si na tej vlne dost dlho surfovat.Bude zalezat ako cely trade budes riadit.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Lance napísal:Mozno by sa oplatilo kukat aj uz okolo 91.25.Inak dobry vstup a mohol by si na tej vlne dost dlho surfovat.Bude zalezat ako cely trade budes riadit.
urcite si to budem strazit uvidime :)
kocinavi napísal:swapy sa pocitaju aj cez vikend.
Mam otazku, aky uvazujes na dennom grafe hlavny trend na usd/jpy?
Pravdupovediac si netrufam jednoznacne odpovedat. viď. nižšie ( prilozene komentare ku grafom )
Vsetko je to len teoreticke jedna vec je technicka analyza druha fundamenty ktore toto vsetko ovplyvnia.

1:Na dennom mi to pripomina hlavu & ramena s tym ze je otazne ci dojde k prelomeniu alebo nie.
2: Na druhej strane mame moznost vidiet ze sa tvoria nove lows a ten trend je jednoznacne medvedi.
3: No ak sa pozrieme na graf este trosku inak tak znova je otazne ci to novy low vytvori alebo sa odrazi spat a zacne rast, teoreticky by sa trh mohol nadychnut spat cca na hodnoty 105.
Prílohy
Na dennom mi to pripomina hlavu & ramena s tym ze je otazne ci dojde k prelomeniu alebo nie.
Na dennom mi to pripomina hlavu & ramena s tym ze je otazne ci dojde k prelomeniu alebo nie.
USDJPY_01.jpg (262.83 KiB) 13592 zobrazenia
Na druhej strane mame moznost vidiet ze sa tvoria nove lows a ten trend je jednoznacne medvedi.
Na druhej strane mame moznost vidiet ze sa tvoria nove lows a ten trend je jednoznacne medvedi.
USDJPY_02.jpg (271.84 KiB) 13593 zobrazenia
No ak sa pozrieme na graf este trosku inak tak znova je otazne ci to novy low vytvori alebo sa odrazi spat a zacne rast, teoreticky by sa trh mohol nadychnut spat cca na hodnoty 105.
No ak sa pozrieme na graf este trosku inak tak znova je otazne ci to novy low vytvori alebo sa odrazi spat a zacne rast, teoreticky by sa trh mohol nadychnut spat cca na hodnoty 105.
USDJPY_03.jpg (261.76 KiB) 13592 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj Andrej, na ten trend som sa pytal,pretoze moj osobny nazor je, ze dochadza k zmene hlavneho trendu z medveda na byka.Z TA vid tvoje grafy .Cital som hypotezu, ze obchodnici so zvysovanim urokov na usd budu masivne zatvarat pozicie v carry trade,ked pouzivali nizko uroceny usd.Co sa uz zacalo diat.Vrhnu sa na jpy a to na tomto pare znamena posilnovanie usd a oslabovanie jpy.Tvoj obchod je na opacnu stranu, timing je dobry, pretoze usd/jpn je vyrazne prekupeny cci 14 okolo 200 na daily.Pri tych 91,25 by som uz aj ja nieco bral.Prajem uspech a nenechaj peniaze na stole.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Príspevok od používateľa iveta »

Ja tiež velmi dlho zaoberám myšlienkou o investovaní na burze.Rada by som začala s 10€.
Demo verziami som prešla niekolkými.Napokon som zakotvila na forexe.
Dá sa začať s tak nízkym obnosom?
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa jan »

:lol: ak sa chces hrat a zabavat, tak ano. Ale za 10€ sa nezabavis ani len v bare.
Nevidim celkom ziadnu vyhodu v takom nizkom pociatocnom vklade.
Ak si forex chces naozaj vyskusat alebo to chces robit v buducnosti vaznejsie, tak urcite treba mat uplne iny obnos.
10€ je tak malo, ze nebudes mat sancu si vyskusat ani len zaklady psychologie pri obchodovani.

Pises, ze sa zaoberas myslienkami o investovani na burze. Potom by si mala skor skusit akcie, pretoze forex nie je investovanie.
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Mám nainštalovanú demo verziu forexu tak to teraz skúšam.Mala som demo aj z fio žilina ak poznáš.Len vo forexe ponúkajú 20€ na počiatočný obchod za overenie tel.čísla.Viem že cez capital markets sa dá obchodovať za nie menej ako 30 000€.Tolko nemožem riskovať a tolko ani nemám.Na prvý obchod možem risknúť maximálne 50€.Aj to je málo?
Prosím poraď mi.Som len samouk a nemám ekonomické vzdelanie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Coudy »

Ak si začiatočníčka, tak si radšej vyskúšaj akcie. Forex si nechaj na neskôr.
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Ale na akcie potrebujem minimálne 10 000€.Alebo nie?Do akcii sa dá investovať len cez fio,alebo aj cez inú spoločnosť?Niekde som sa dočítala že sa dá investovať aj zálohovo.Už neviem aký to bol článok.Je to možné?Možem do akcii investovať aj zálohovo?
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Pre oči nevidím.Už si mi poslal aj link.Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

FIO ti otvorí účet kľudne aj s 1000 erurami, ale takú sumu za chvíľku zlikviduješ cez poplatky. Radšej tých 10 eur investuj do vzdelávania, literatúry, atď. a až potom vôbec niečo skúšaj.
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

No už sa vzdelávam velmi dlho.Už by som sa chcela do niečoho aj pustiť.Len neviem kolko treba na počiatočný vklad.Všade majú iný systém.Už som za tie roky jeleň.Preto hladám niekoho kto už má skúsenosti.Ja ako živnostníčka tiež neprezrádzam svoje skúsenosti z ťažkých začiatkov a zo stratégie.
Ty by si bol ochotný sa so mnou podeliť o svoje skúsenosti?Ale kompletné.Chcem vela?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Iveta, zaloz si vlakno na svoje obchody, daj nejake obchody v realnom case,hoc aj na deme a urcite na tvoje otazky dostanes kompletne odpovede. Myslim, ze rychlo zistis velkost potrebneho kapitalu.Casu dost, trhy tu budu vzdy, no tvoje peniaze nie :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Čo to znamená" založiť vlákno"?S tým sa stretávam velmi často,ale neviem význam pojmu.
Vysvetlíš mi to po lopate prosím?
Ja viem že som otravná,ale držím sa hesla, kto sa nepýta nedostane odpoveď!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

tu som ti to vlákno založil:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=2154" onclick="window.open(this.href);return false;
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Takže vlákno znamená:Podrobne si zapisovať každý jeden obchod,zisk aj stratu každý deň.Pochopila som to správne?
A tým pádom zistím kolko potrebujem na prvú investíciu.Je to tak?
Alebo sa mýlim?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

všetky otázky prosím píš už v tej novej téme:

viewtopic.php?f=48&t=2154
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

zdravim,

tak obchod som uzatvoril pred par dnami s miernym ziskom. Zaroven vsak som mal nasledujuce dni po sebe 7 neuspesnych obchodov ktore ma dostali do -10% mojho uctu.

Problem je ak v tom ze mimo notebooku mozem forex len sledovat cez iphone ale nemam priamy pristup na MetaTrader.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

tak obchody sa pomaly daria , a ucet sa vracia do normalu momentalne som -3%. Bohuzial mam vela skoly a nejaku pracu, nestiham pripravovat material ale ak nieco zaujimave bude urcite to sem hodim. Ale prisiel som k tomu ze sa oplati si pockat na divergencie :) maju celkom dobru uspesnost.

momentalne ma celkom zaujal dnesny spike na USDCHF ktory sa snazi dotknut barieri 1,09 ... co si o tom myslite ? Mam taky pocit ze su za tym aj sukromne zaujmy :D
Prílohy
ScreenShot002.jpg
ScreenShot002.jpg (260.41 KiB) 13255 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Andrej chcela by som poradiť.Dnes ráno som na demo účte kúpila akcie ropy ktoré boli na 78,61.Teraz sú na 79,31.Kedy je dobré zastaviť pozíciu?Neviem či rozumieš čo sa chcem spýtať?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Coudy »

Obchod musíš mať premyslený dopredu, kde vstúpiš, kde dáš stopku, kde vystúpiš.
Aby si sa v priebehu obchodu nerozhodovala emocionálne.


Bolek Polívka: Kurvahošigutentag. : Mne nevadí, žes vstúpil, ale žes vystúpil!" :D
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

No ale keď pekne stúpa krivka obcdu pekne hore tak asi by bola blbosť zatvoriť obchod.Alebo nie?
Ja by som ho zatvorila až keď by hore už nešiel.Vtedy je največší zisk.Rozmýšlam zle,alebo dobre?
Aj keď je jasné že musím mať poriadne premyslené do ktorého obchodu vstúpim a aj vystúpim.Inak by obchodovanie nemalo zmysel.Aspoň podla mňa.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

musis mat urcene, kde chces z toho obchodu vystupit (kolko si myslis, ze to minimalne da) a rovnako aka je maximalna mozna strata z obchodu. Ten pomer by mal byt primerany. Neoplati sa ist od obchodu, kde mozes stratit napriklad 100 Eur ale zarobit iba 10.
Zlate pravidla su: nestratit na jednom obchode viac ako 1% z uctu a za mesiac viac ako 6 % z uctu.

Ak kupis napr. 2 kontrakty, tak mozes urobit to, ze jeden zavries a zoberies pevne urceny zisk a druhy nechas otvoreny a nastavis si tzv. trailing stop, tz. prikaz, ktori ti poziciu zavrie ked to pojde proti tebe. Trailing stop sa dava v takomto pripade na vstupny bod, respektive tak, aby si aj v pripade nepriazniveho vyvoja nemala z tohoto druheho kontraktu stratu, resp. aby si si ochranila aj na tomto druhom kontrakte aspon nejaky zisk.

Nauc sa vsetky mozne typy prikazov, ktore sa daju zadavat. Napriklad stop loss - na zatvorenie pozicie pri maximalnej moznej strate.

Dalej, neobchodujes akcie ropy. Ty obchodujes CFD na ropu. Je velmi dolezite vediet co a proti komu obchodujes. Ked to budes vediet, budes vediet aj mozne rizika a budes sa podla toho vediet zariadit. Googli a studuj.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Coudy »

iveta napísal:No ale keď pekne stúpa krivka obcdu pekne hore tak asi by bola blbosť zatvoriť obchod.Alebo nie?
Ja by som ho zatvorila až keď by hore už nešiel.Vtedy je največší zisk.Rozmýšlam zle,alebo dobre?
Musíš si ujasniť, či budeš posúvať stopku (trailovať) alebo budeš vystupovať na vopred danom targete.
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

iveta napísal:Andrej chcela by som poradiť.Dnes ráno som na demo účte kúpila akcie ropy ktoré boli na 78,61.Teraz sú na 79,31.Kedy je dobré zastaviť pozíciu?Neviem či rozumieš čo sa chcem spýtať?
no vyssie ti uz dali odpovede. Ja vystupujem z roznych dovodov:
-bud vidim nejaku obratovu formaciu
-dosiahne to nejaky support , rezistenciu
- vyhodi ma to na vopred nastavenom TP
- alebo vyberiem ciastocne zisk

S vystupmi mam zatial dost problem. Neuspesne obchody drzim , a uspesne uzatvaram priskoro.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Tak vcera som si chcel skusit ake to je otvorit 0,3 lota na EURUSD a prisiel som o zaokruhlene 100$ predpoklad som mal spravny ale psychicky som to nezvladol, hned po uzatvoreni sa trh otocil mojim smerom. ( Predaval som na 1,3712 ). Je to hned ine ked clovek pozera ako za par sekund dokaze pre/za-robit taky peniaz :) pocitil som silu trhu ale aj jeho potencial.

Tak pre zmenu skusam striebro , vid graf. po pade EURa som ocakaval prepad zlata k comu aj doslo a teraz ( snad je ) na rade aj striebro. Pomer 1:4 , cca 18 eur riskujem co su cca 2%. Jedine coho sa obavam ze dojde k vytvoreniu obdlznika a naslednemu brekoutu hornej barieri.
Prílohy
Striebro_04032010.jpg
Striebro_04032010.jpg (612.03 KiB) 13093 zobrazenia
---------------------------------------------------------------------------------
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa Lance »

Ahoj ,hm a co ta 17.00?Neodrazi sa to od nej up?
quote="xxandrejxx"]Tak vcera som si chcel skusit ake to je otvorit 0,3 lota na EURUSD a prisiel som o zaokruhlene 100$ predpoklad som mal spravny ale psychicky som to nezvladol, hned po uzatvoreni sa trh otocil mojim smerom. ( Predaval som na 1,3712 ). Je to hned ine ked clovek pozera ako za par sekund dokaze pre/za-robit taky peniaz :) pocitil som silu trhu ale aj jeho potencial.

Tak pre zmenu skusam striebro , vid graf. po pade EURa som ocakaval prepad zlata k comu aj doslo a teraz ( snad je ) na rade aj striebro. Pomer 1:4 , cca 18 eur riskujem co su cca 2%. Jedine coho sa obavam ze dojde k vytvoreniu obdlznika a naslednemu brekoutu hornej barieri.[/quote]
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa iveta »

Teraz keď som sa zahryzla do seminárov,tak už konečne viem prečo mám vedieť o kolko klesne alebo stúpne tá ktorá hodnota.Je to ťažké predpokladať.Ako to robíš ty?Sleduješ neustále trh a sleduješ aj finančné správy?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pekna divergencia ja by som pri vstupoch uvazoval takto:
1. Vstup so zlavou pri tope cca. 17,30, setris na sl/mensia strata/ a vyber zisku urcite pri cca 17,00.
2. Vstup po prerazeni 17,00. Tu je riziko falosneho prerazenia a odrazu spat, tesnejsia stopka cca. 17,15.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Lance napísal:Ahoj ,hm a co ta 17.00?Neodrazi sa to od nej up?
quote="xxandrejxx"]Tak vcera som si chcel skusit ake to je otvorit 0,3 lota na EURUSD a prisiel som o zaokruhlene 100$ predpoklad som mal spravny ale psychicky som to nezvladol, hned po uzatvoreni sa trh otocil mojim smerom. ( Predaval som na 1,3712 ). Je to hned ine ked clovek pozera ako za par sekund dokaze pre/za-robit taky peniaz :) pocitil som silu trhu ale aj jeho potencial.

Tak pre zmenu skusam striebro , vid graf. po pade EURa som ocakaval prepad zlata k comu aj doslo a teraz ( snad je ) na rade aj striebro. Pomer 1:4 , cca 18 eur riskujem co su cca 2%. Jedine coho sa obavam ze dojde k vytvoreniu obdlznika a naslednemu brekoutu hornej barieri.
[/quote]

to je prave ta alternativa ktorej sa obavam ... na druhej strane je to 61,8% fibo navratu
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

Tak som bol dnes vyhodeny na SL. Zrejme prejdem na nejaky cas znova na demo aby som si ujasnil nejake nezrovnalosti. Popri reale obcas otvorim na deme obchod a cuduj sa svete som v 15% zisku.
---------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: Aďo trading

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

iveta napísal:Teraz keď som sa zahryzla do seminárov,tak už konečne viem prečo mám vedieť o kolko klesne alebo stúpne tá ktorá hodnota.Je to ťažké predpokladať.Ako to robíš ty?Sleduješ neustále trh a sleduješ aj finančné správy?

Technicka a fundamentalna analyza , ale zatial sa mi velmi nedari.
---------------------------------------------------------------------------------
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"