Verifikácia enterprise účtu na Binance

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Verifikácia enterprise účtu na Binance

Príspevok od používateľa ATHena »

Ahoj,
predčasom som si zriadil s.r.o na držbu môjho krypta, jednak z dôvodu výhodnejšieho danenia druhak kvôli možnosti kombinácie strát z rôznych aktív.

Teraz riešim ako sa zaregistrovať na burzu, doteraz som to neriešil a krypto som nadobúdal priamimy vkladmi krypta do "firemnej" peňaženky. Ako mi poradil Adammd začal som s otvorením účtu na Binance. Je tu možnosť ho plne využívať, až na nejaké drobnosti, ktoré ma úplne netrápia ako limitovaný denný výber, aj bez verifikácie. Chcel by som sa spýtať, či si myslíte, že to bude daňovo ok, že tam nebudem mať nahlásené ani DIČ ani LEI.
Dôvod prečo sa mi nechce ísť do procesu verifikácie je jednoduchý, musel by som preložiť (asi úradne) všetky možné zakladacie listiny a takýmto nákladom by som sa chcel vyhnúť.

Díky za všetky rady :beer:
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Verifikácia enterprise účtu na Binance

Príspevok od používateľa Adammd »

trochu OT, ale ak si vlozil crypto do sro, tak zdaneniu sa predsa nevyhnes...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Verifikácia enterprise účtu na Binance

Príspevok od používateľa ATHena »

Adammd napísal: Pi 30 04, 2021 6:14 pm trochu OT, ale ak si vlozil crypto do sro, tak zdaneniu sa predsa nevyhnes...
Vyhnúť som sa chcel len sociálke (14%) a keďže nerátam s tým, že urobím obrat cez 50k tak sa budem daniť za 15% namiesto 21%. Aspoň tak mi to vychádza podľa tohoto článku https://ako-investovat.sk/podnikanie-s-kryptomenami/

Každopádne som nad tým ešte rozmýšľaľ a vzhľadom na to, že Binance bude vedieť len moje číslo účtu (firemné) a mail (firemný) tak to hádam daňovákov nenapadne spojiť s mňou ako fyzickou osobou.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Verifikácia enterprise účtu na Binance

Príspevok od používateľa andre »

ATHena: to, ze ucet nemas sparovany s DIČ ani LEI nie je problem. LEI sa zatial netyka krypta.

Neviem ako si mysel toto "priamimy vkladmi krypta do "firemnej" peňaženky". Ak si to prevadzal z osobnej penazenky, treba to ako FO zdanit, lebo to bol prevod, cize treba stanovit predajnu cenu (aktualnu k casu predaju, co je pri krypto dost problem) a tutu po+ moze byt problem stanovit nakupnu cenu vo firemnom uctovnictve.
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Verifikácia enterprise účtu na Binance

Príspevok od používateľa ATHena »

Hracik: diky za tip, pozriem sa na to

andre: "priamym vkladom" som myslel presne ako si napísal, zobral som cenu, keď som to prevádzal, odvediem z toho daň a hotovo. Ak by som však rozbehol firemný krypto účet tak by som to normálne nakúpil naň príde mi to viac "poctivé". Koniec koncov tá firemná peňaženka je firemná iba názvom, nie je nikde zaregistrovaná na firmu takže to nebude problém predať a znovu nakúpiť na ozajstný firemný účet.

Teraz chápem, že moja odpoveď Adammd nedávala úplne zmysel, samozrejme, už nakúpené krypto musím zdaniť plnou daňou a sociálkou, s tým už nič nespravím (mimo komplikovaného menenia rezidencie), chcem sa skorej chrániť do budúcnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"