Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Daredd
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 2:28 am

Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Príspevok od používateľa Daredd »

Zdravím, chcel by som sa opýtať, či niekto vie akým spôsobom sa zdaňujú príjmy zo stake-ovania a z krypto odmien.

Pri stake-ovaní ma zaujíma, či sa vyžaduje aj zdanenie pri nadobudnutí krypta aj pri predaji, čo by bolo hyenistické, ale tak sme na Slovensku.
Príklad:
Stakeujem 1000 coinov, dostanem sa na 1100. Musím zdaniť tých 100, čo som zarobile stake-ovaním, alebo stačí až celých 1100 pri predaji?

Pri odmenách ma zaujíma v podstate to isté. Myslím tým napríklad príjmy z krypto faucetov, referral odmeny z burz, odmeny z Coinbase Learn a podobne.
Príklad:
Na Coinbase stránke som si pozrel edukačné videá a ako odmenu som dostal 10 coinov. Musím zdaniť tých 10 coinov ako príjem a potom znovu pri predaji, alebo len raz pri predaji? Ďakujem.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Zdaňovanie stake-ovania a rôznych krypto odmien

Príspevok od používateľa andre »

U nas sa zatial vsetko sa zdanuje pri pridaji, teda aj krypto. Rovnako ako pri kupe/nadobudnuti auta, domu, akcii.. dan neplatis, ale platis pri predaji aj dosiahned zisk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"