Forex stratégie, abasfx.sk

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex stratégie, abasfx.sk

Príspevok od používateľa Airmike »

sufo

velmi spravne. cisla hovoria uplne jasne :) najdolezitejsi ukazovatel ( pomer Profit - Drawdown) , resp. profit factor, hovori jasne o tom co som pisal v uvodnych dvoch prispevkoch. ale moj nazor nieje dolezity. dolezite je to ze si si dal tu namahu a konecne si vyriesil tuto dilemu :) . (len pre doplnenie, profit factor by sa mal pohybovat vyrazne nad hodnotou 1, Drawdown by sa mal pohybovat na nejakom bezvyznamnom percente vysledneho profitu. povedzme 5%. pri tych testoch je vidiet ze to % je aj pri najlepsom nastaveni 103% )

tieto testy by pri live obchodovani boli este vyrazne znehodnotene, pokial by sa jednalo o obchodovanie na mt4kovych platformach bucketshopov. pretoze v nich nieje zapocitany slip, freezing, rekotacie, a roztahovanie spreadov. takze zahada vyriesena. :)
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex stratégie, abasfx.sk

Príspevok od používateľa sufo »

Mika, veď to je na hanbu ako sa tu prezentuje a čo tu tvrdí a ešte mi ide písať, že si dovolí použiť môj kontakt v budúcnosti. Ja si ho dovolím dať do blacklistu :mrgreen:
Som si pozeral jeho skvelú stránku a keď sa zúčastníš TAO Trading kurzu, tak sa dostaneš k internej databáze 7500 indikátorov (určite nakradnutých ale myslím, že nás dokáže presvedčiť, že ich vyrobil aj so svojimi kamarátmi za posledných 6 rokov, veď to je len niečo viac ako tri indikátory denne) a popritom stihli ešte 500 interných obchodných systémov a expertných poradcov. Skvelí, namakaní, úžasní sú....

Je mi ľúto tých lapených ovečiek ale ľudia radi nasledujú rôzne indivíduá.
ABAS FX
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 30 03, 2011 9:36 am

Re: Forex stratégie, abasfx.sk

Príspevok od používateľa ABAS FX »

Ahoj Sufo,

ATR pri GBP/JPY je niekde na úrovní 175 bodov, takže SL pod 100 bodov nemajú zmysel... a keď si už našiel čas a energiu otestovať to, tak dovolím si ťa požiadať, aby si túto "pivnú stratégiu" pretestoval na období 2005-2009 aj pri nasledovných nastaveniach SL a TP.
200/300, 200/400, 200/500, 200/600, 300/400, 300/500, 300/600, 400/400, 400/500 a 400/600.

Chápem, že tvoj čas je vzácny, a preto za otestovanie týchto nastavení a ich zaslaní mne, ako aj publikovaní tu som ti ochotný zaplatiť...

V prípade, že je to pre teba zaujímavé, tak ti môžem poskytnúť:
http://www.polica.sk/pravda-a-myty-o-forexe-8994.html" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo
http://www.polica.sk/jak-se-stat-forexo ... -8799.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V prípade, že nemáš záujem ani o jednu z týchto publikácií, tak ti môžem poskytnúť čestnú vstupenku na Trading Expo Slovakia, ktoré sa uskutoční 28.9.2011.
Ak si v BA, tak ti to môžem doniesť, ak mimo BA, tak ti to pošlem poštou.

Ja som tuto stratégiu testoval len pri 10 v úvode spomenutých nastaveniach SL/TP a zaujímalo by ma, ako to dopadne pri iných nastaveniach SL/TP.

Tých indikátorov je viac ako 15.000, ale nie všetky som pretestoval a mnohé sa opakujú. Detto to platí pre EA..., skutočnosť, že ich mám, ešte neznamená, že som ich musel všetky vytvoriť ja (taktiež, to neznamená, že som za ne platil)..., ja ich poskytujem bezplatne tým, ktorí o to majú záujem, namiesto toho, aby platili za jedno EA cca 100-150 USD, ako sa bežne predávajú na Ebay.

Jednou zo zásad, čo sa učí na akadémii je to, že tak ako každý zodpovedáme za všetky svoje úspechy, ale aj neúspechy, tak každý si musí vytvoriť svoju vlastnú obchodnú stratégiu. Lebo každý sme iný, a čo funguje u jedného, to nemusí fungovať u druhého a opačne... lenže ľudia si nedajú povedať a myslia si, že v EA, alebo v cudzích indikátoroch je zlatá baňa...., ale až v priebehu väčšina pochopí, že úspech je v nich samých a to, či budú úspešní, nezáleží ani od indikátorov, ani od systému, ale záleží to hlavne od nich.... lebo nie sú dobré alebo zlé obchody, ale sú len dobrí alebo zlí obchodníci.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex stratégie, abasfx.sk

Príspevok od používateľa sufo »

Milý Anton Bittner, veď si vyvinul tie tvoje stratégie a aj si backtestoval, tak si to zbacktestuj sám. Ako som napísal, nemám žiadny záujem o spoluprácu s tebou a do príspevku som dal celý kód s ktorým som to testoval, takže by si to mal zvládnuť ľavou zadnou. Toto ber ako darček odo mňa pre teba za to, že sa ma už nebudeš snažiť nahovárať na spoluprácu. A asi budem chcieť veľa ale mohol by si sa posnažiť na tomto fóre používať slušné argumentovanie a nie urážanie a napádanie diskutujúcich.

Takže ten darček:
Píšeš, že máš dáta z XTB, tak predpokladám, že máš aj konto (a stačí aj tvoje testovacie nemusíš mať reálne). Keď si pustíš XTB terminál tak stlačíš F4 a otvorí sa ti MetaEditor, tam stlačíš Ctrl+N a zvolíš prvú položku Expert Advisor, klikneš na Ďalej (alebo Next, neviem v akom to máš jazyku). Do poľa Name si napíšeš meno svojho systému a klikneš na Dokončiť (Finish). Otvorí sa ti okno kde všetko vymažeš a vložíš tam môj kód z tohto fóra. Stlačíš Ctrl+S, stlačíš F5 (kompilácia, musí prejsť bez chyby) a tým máš systém dostupný aj v XTB termináli. Takže v XTB termináli stlačíš Ctrl+R a ukáže sa ti Strategy Tester a môžeš testovať od rána do večera. Samozrejme, že musíš mať pár GBPJPY medzi zvolenými symbolmi aby si to mohol na ňom testovať.
Ako používať Strategy Tester na to už budeš musieť prísť sám, až taký štedrý k tebe nebudem.

Dokonca si tento systém môžeš rovno v XTB zapnúť a bude ti aj automaticky obchodovať len to musíš povoliť. Ale bacha, je tam stále nastavenie nech otvára obchody o 4:00 ráno nie o 8:00 ale aj tak to o štvrtej vychádzalo lepšie :lol: A otvára celý jeden lot, takže treba nafúknuť účet aby toľko strát po sebe ustál :lol: (Fuj ale už som hnusný musím s tým skončiť.)

Apropó, vôbec sa nebudem čudovať keď na vašich seansách pribudne prednáška "Ako backtestovať v XTB platforme". (Aj ja som len človek a nedá mi nerypnúť si :twisted: )
ABAS FX
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 30 03, 2011 9:36 am

Re: Forex stratégie, abasfx.sk

Príspevok od používateľa ABAS FX »

Ahoj Sufo,

ďakujem za poučenie ohľadom MT4. Ja na backtestovanie používam http://www.forextester.com" onclick="window.open(this.href);return false; a zatiaľ mi vyhovuje, aj keď je to náročnejšie, ale už som si zvykol. Určite uvedená prednáška nebude v tradingovej akadémii, jedine, že by si ju robil ty. ;-) Okrem toho momentálne bežia na TRIM Broker k tejto téme webináre, ktoré vyzerajú veľmi zaujímavo, takže nie je potrebné robiť 2x to isté.

Ad Mika)
Ja chápem, že by bolo ideálne, ak equity krivka rastie exponenciálne a drawdown je minimálny, lenže podľa mňa takáto stratégia neexistuje, tak ako neexistuje ideálny manžel. A kto optimalizuje krivku a drawdown, tak podľa mňa plytvá časom a skončí preoptimalizový, tak ako ten chalan s Lottom. Straty patria do obchodovania, a pre mňa je dôležité, že drawdown mi nevymaže účet a na konci obdobia mám viac ako na začiatku... A aj preto používam forextester, lebo môžem vidieť ako sa správal každý obchod samostatne, nielen celkový výsledok... na mojom webe je to tabuľka F (v súbore invictus.zip), kde sú vizualizované aj samotné obchody a ich výsledky a môžem si porovnať nielen obchody, ale aj podľa nastavení SL/TP. Asi to dokáže aj MT4, ale mne viac vyhovuje forextester a excel.

Všetci dobre poznáme príbeh L. Williamsa, ktorý v roku 1987 urobil z 10T viac ako 1,1M.... ale málokto vie, ako sa u neho vyvíjala equity krivka. Neviem to teraz narýchlo nájsť, ale bolo to asi tak, že v 4 mesiaci mal 800T, potom pokles na 350T (takže drawdown 60%), potom v 8 mesiaci mal 2,2M a následne pokles na 800T (takže zase drawdown 60-70%) a nakoniec to uzavrel na 1,1M.... nepamätám si presne mesiace a čísla ale bolo to asi tak približne.... dôležite je, že uzavrel rok s 1,1M.... a o to ide aj mne. Pokiaľ účet ustojí drawdown a ja to psychický ustojím, že prídem o 60% účtu, tak som v pohode, pokiaľ nakoniec výsledok stojí za to..., takže mojim cieľom je maximalizovať zisk a cesta k nemu ma trápi, lebo každá strata je bolestivá, ale konečný výsledok je dôležitý.

Pre mňa je z tejto diskusie dôležité:
1. MT4 dáva obdobné výsledky ako forextester, takže je to v poriadku, a pri backtestovaní na forextesterí nerobím žiadnu chybu;
2. Ako som spomínal už na začiatku, otváranie o 4:00 hod. dáva lepšie výsledky ako o 8:00 hod., čo potvrdil aj Sufo, takže tiež som v tomto mal svoju pravdu;
3. Takže Mika sa mýli, keď tvrdí, že otváranie o 8:00 hod. je dobré preto, lebo otvára Frankfurt, resp. o 9:00 Londýn a výsledky sú ovplyvnené rannou volatilitou...
4. Otázka môže znieť, prečo sú obchody o 4:00 hod. výhodnejšie a čo spôsobuje, že sú lepšie ako o 8:00 hod.?


Týmto ja za seba uzatváram túto diskusiu k tejto nedôležitej, nepodstatnej a vtipnej statégii a ďalšie diskutovanie k bezvýznamnej stratégii považujem za zbytočne. Keď chcete, tak sa môžeme baviť o Invictovi alebo inej stratégii, môžete sa k tomu vyjadrovať, ale k pivnej stratégii Color ja končím.

Človek má často pri svojej práci pochyby, či to robí správne, a či to má zmysel. Ja ďakujem všetkým diskutujúcim za ich názor, aj keď s niektorými názormi nesúhlasím, ale ako hovorila Ivkova stará mať: "Keď do Vás kopú, nadávajú Vám, závidia Vám, tak to je dobre, lebo ste vpredu, a len na Vás záleží, či sa necháte znechutiť, alebo nie".

Vážení priatelia, želám Vám veľa úspechov pri tradingu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"