Forex arbitrage Belarus

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Sir_Thinks_A_Lot
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 19 04, 2011 8:31 pm

Forex arbitrage Belarus

Príspevok od používateľa Sir_Thinks_A_Lot »

v Bielorusku uvalili ban na vymenu rublov za tvrdu menu. Cudzinci si mozu vymenit eur / usd za miestne (oficialny kurz je myslim 1: 400 pre euro v banke) ale vlada zakazala spatnu vymenu, t.j. legalne sa neda vymenit bielorusky rubel naspat za eura.

na ciernom trhu za 1 euro dostanete 600 rublov (1,5 nasobok oficialneho kurzu). toto mi tak trochu pripomina situaciu spred 1989 roku. Otazkou ale je, ako by sa to dalo vyuzit.

Teoreticky, mozem zobrat 1000 eur, zamenit na cierno za 600 000 rublov, dat ich na ucet v banke (20 + % urok) pockat dva roky (bielorusku musi splatit velku tranzu zahranicneho dlhu buduci rok, to je podla mna jeden z dovodov preco sa snazia udrzat tvrdu menu v krajine), a ak vlada povoli spatnu konverziu zamenit to naspat za eura. Otazka sice je za aky kurz, ale politika narodnej banky na rok 2011 je udrzat fluktuacne pasmo +/- 8 % co si pamatam.

mozno by sa dala vymysliet aj lepsia strategia..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Forex arbitrage Belarus

Príspevok od používateľa Airmike »

http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/mx ... ?TID=MXBYR" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/ ... n-voci-eur" onclick="window.open(this.href);return false;

podla kurzovych listkou je aktualne 1 EUR = 4 329,077 BLR

ak je teda informacia spravna, ze na ciernom trhu sa da vymenit 1 EUR za 6000 BLR.

TEORETICKY moze nastat situacia. ze si v bielorusku clovek zameni 1000 eur a dostane za ne 6 000 000 BLR
tieto ruble potom vymeni niekde v europskej unii za kurz 4329,077 a dostane za ne 1385.98 EUR

netreba to zbytocne komplikovat toto je najjednoduchsi priklad
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forex arbitrage Belarus

Príspevok od používateľa filip glasa »

otázka je či môžeš cez hranice prevážať valuty
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Forex arbitrage Belarus

Príspevok od používateľa Airmike »

skutocne netusim ake ma bielorusko limity, preto som pisal ze teoreticky. ale cital som clanok o vobec prvych FX traderoch v cechach, ktori vyvazali vlakom do polska valuty v taskach pod sedadlami . tiez to nebolo vsetko legalne , kazdopadne robilo sa to :).
Sir_Thinks_A_Lot
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 19 04, 2011 8:31 pm

Re: Forex arbitrage Belarus

Príspevok od používateľa Sir_Thinks_A_Lot »

som sa sekol pri pisani, ano je to 1 : 4000 voci EUR +/- komplikovat to treba, pretoze BLR nie je vymenitelny mimo bieloruska, skus prist do banky (myslim ze to plati v celej EU - asi ani v Rusku by si nepochodil) budu sa na teba pozerat ako na vola.

obmedzenia vo vyvoze a dovoze meny urcite su - naposledy sa ma aj colnak pytal kolko cash mam pri sebe, som strelil ze 20 EUR a pustil ma dalej.

Druha moznost existuje, ako by sa dalo zarobit, dat priamo eura na ucet v bielorusku, kedze defualt risk / vseobecne riziko krajiny je vyssie, na terminaku v bielorusku - ale to plati aj o rusku a ukraine, si pamatam ze na EUR bolo aj 6-12 % rocne. bez potreby zamienat eura na BLR. Aj ked viacere banky tvrdia ze ich vklady su chranene, nie som si celkom isty tymto. Dalo by sa aj zriadit internet banking k uctu a cele to manazovat z domu, ale ked je teraz freeze na vyvoz tvrdej meny asi by ta platba nepresla
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"