Forex AOS systémy

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako sa pozeráte na rôzne forex AOS systémy? Na tie pekné grafy so super výnosmi? Kreslia tie krivky od brucha, alebo to naozaj podľa niečoho vychádza?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa radvan »

od brucha to nekreslia ... len jedna principialna vec mi vadi na vela tych forex grafoch co zobrazuju systemy ... ze okrem par sluzieb su vsetky grafy zobrazene tak, ze zapocitane su len uzavrete obchody ... takze nevidis aky bol realny stav uctu -> teda cash na ucte minus aktualne precenenie aktualne otvorenych obchodov (aka velka je/bola floating loss/zisk pocas toho backtestu) ... lebo to vsetko vyzera jak rastuca krivka do neba, lebo ten system sedi (alebo x-krat sedel) na jednom stratovom obchode a realne je alebo bol par % od margin callu mozno, ale graf rastie jak do neba ...

donedava to bol pripad MyFXBook.com aj rentasignal.com, len ti sa uz konecne polepsili ... v myfxbook sa to myslim da povolit a ukazat aj equity a rentasignal ma equity standardne ...

bez toho aby clovek videl realne equity nie si absolutne schopny urcite realne riziko ... to je jak s korporatnym dlhopisom potom ... ze klient vidi, ze kupon mu chodi (forex analogia - ziskove obchody sa pripisuju do cashe), ale keby mal realne precenit mark to market ten dlhopis aby ho mohol predat tak je v strate (forex analogia - ak by chcel v ten moment zavret vsetky obchody a vytiahnut cash z uctu) ... tak klient sedi a dufa - dufa ze firma neskrachuje (forex analogia - obchod sa zazracne otoci) ... a toto je samozrejme casto bohuzial aj dovod preco je forex tak popularny (rovnako jak firemne dlhopisy, diskont certifikaty a naked short putky) - da sa zakryt riziko ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3860
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Radvan, ale zasa kupovat vyhliadnutu akciu cez naked short put mi nepripada ako velmi rizikove.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa Airmike »

radvan

mam dojem ze pri tych fx grafoch to nieje vidiet aj preto, ze drviva vacsina tychto amaterskych pamm schem je obchodovany cez MT multiterminal, popripade MT4. a tam sa v realnych vypisoch obchodov na grafe zobrazuje len balance, ale nezobrazuje sa equity ( to je prave krivka zo zapocitanimi obchodmi). kazdopadne normalny spravca asi nebude pouzivat platformu. ktoru pouziva retail len preto ze je v nej vsetko free , hoci v podstate nesplna ani zakladne standardy obchodneho softwaru.free data, free indikatori a free testovanie spravilo svoje. je to najpouzivanejsi soft.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa sufo »

Mika: MT4 to vie v pohode vsetko ukazat (kukni toto: http://www.nonstop.sk/trading/" onclick="window.open(this.href);return false; hociktore vysledky uplne na spodu stranky), len by to museli chciet ukazovat :mrgreen:

Pozeral som davnejsie zopar forexovych algoritmov s krasnymi vysledkami a nebolo tam ziadne riadenie rizika a stratove pozicie sa drzali otvorene. Potom to vzdy vypada pekne rastuco. Ale nehovorim, ze neexistuju aj dobre forexove AOS no tie si podla mna velmi dobre vlastnici chrania.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa jonatanus »

neexistuje na toto stranka kde reviewuju taketo systemy?

napr. http://collective2.com" onclick="window.open(this.href);return false; .. tam je kopa systemov s peknymi krivkami ale v komentaroch sa casto pise ze systme je nepouzitelny z X dovodov. a to su systemy ktore "idu s kozou na trh"... na rozdiel od tych "pekna krabica, pekny graf, order here a nic sa radsej nepytaj"
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa sufo »

Ja osobne som nehladal take stranky. Ale asi by bolo zaujimave keby niekto pretriedil uplne sprostosti a potom si mozes review urobit iba na tych par co vypadaju dobre. To by chcelo najst nieco doveryhodne s kvalitnymi diskutujucimi.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa Airmike »

sufo

nuz iste vies v MTcku robit ine veci, ja som si kedysi davno vsimol len tolko ze pri algo testingu mi to vypisovalo, a pri real nie. ale je dost mozne ze som zabudol kde tu zapnut nejaky cudlik. ak som napisal spatne tak pardon, zato som vravel ze mam dojem, lebo som si nebol isty. :) akurat vcera sme trosku spominali, na zaciatky z MTckami. tak som sa aj pozrel do archivu a nejake equity krivky som tam nasiel http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... hlow3.gif/" onclick="window.open(this.href);return false;

jedna s tych lepsicejsich :). v tom case to bol pre mna impulz ze sa snad naucim aj programovat :)

na 102 obchode je vidiet prave spread medzi equity a balance, trosku sa to tam rozkyvalo
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa sufo »

Len tak z prce som pustil backtest toho mojho systemu na kukurici od zaciatku roka do dnes a spravil by 20% ale s max. drawdownom 42% a az 230 obchodov.
Pre mna bola jedina vyhoda AOS v tom, ze som vyradil psychiku a nemal som ziadny stres aj ked to prerobilo 6 obchodov za sebou.

Keby som sa pohraval s myslienkou AOS pre forex, tak by som uz urcite rozmyslal nad kombinaciou viacerych parov a otvaranim protipozicii v nejakom rozumnom setup-e.
zacatecnik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 20 06, 2009 9:22 pm

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa zacatecnik »

sufo napísal:Len tak z prce som pustil backtest toho mojho systemu na kukurici od zaciatku roka do dnes a spravil by 20% ale s max. drawdownom 42% a az 230 obchodov.
Pre mna bola jedina vyhoda AOS v tom, ze som vyradil psychiku a nemal som ziadny stres aj ked to prerobilo 6 obchodov za sebou.

Keby som sa pohraval s myslienkou AOS pre forex, tak by som uz urcite rozmyslal nad kombinaciou viacerych parov a otvaranim protipozicii v nejakom rozumnom setup-e.

Ahoj
ty trejdis comodity pres jakeho brokera simte.


dik za odpoved
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa sufo »

Ahoj mam konto v XTB ale nenazval by som ich brokerom :D
matoklincek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 16 10, 2011 6:12 pm

PREDAM VYNOSNY AOS

Príspevok od používateľa matoklincek »

Predam overene profitabilny AOS. Vsetky informacie len mailom, popr. telefonicky alebo osobne stretnutie. Nie je to podvod.
Ohladom informacii prosim mail na : martin.halecky@gmail.com
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa sufo »

Mozes do fora napisat aspon ako je overena profitabilnost toho systemu, kedze ako tvrdis to nie je podvod?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa Airmike »

matoklincek

martin vykasli sa na to. na internete mas milion moznosti ako si pozriet track record manazerov co robia FX. formulka predam AOS vyznieva dost strasne, na to ti nikto neskoci .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forex AOS systémy

Príspevok od používateľa jogo »

Tak a o prednasku na stretnuti mate postarane. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"