otazky o Forexe

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
manofbusiness
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 13 06, 2011 2:13 pm

otazky o Forexe

Príspevok od používateľa manofbusiness »

Dobry den

potreboval by som poradit s odpovedami na tieto 2 otazky.
V prvej otazke si nie som isty ci ju dobre chapem tak budem rad ak sa k tomu niekto vyjadri. Dakujem za kazdy nazor.

1. Uveďte, s akým druhom aktíva sa obchoduje na slovenskom kapitálovom trhu cez FOREX a zdôvodnite prečo.
2. Akou formou a kde sa obchoduje cez FOREX.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: otazky o Forexe

Príspevok od používateľa Lobista »

To mas od oponenta?


1./ Trosku divna otazka...oponent asi celkom nepochopil, co to forex je, ci? Teda minimalne to, ze sa to obchoduje na Slovenskom trhu mi znie uplne divne... povedal by som, ze spotove konverzie s dodavkou /banky/, forexove CFD /retail/, delivery a non-delivery forwardy /OTC/, opcie, swapy,caps, floors...

2./ Na medzibanku cez ECN siete /napr. EBS, Reuters, Bloomberg/, priamo OTC medzi 2 bankami, cez medzibankoveho brokera /spaja velke bidy a asky/... potom je retail klientela, ktora obchoduje CFD /nedochadza k dodavke/...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: otazky o Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

tie otázky som moc dobre nepochopil, cez forex a akím aktívom? Forex sú cudzie meny, takže len s cudzími menami. A na Slovenskom trhu? Banky s klientami, banky medzi bankami.
Malý špekulanti obchodujú na forexe v zahraničí.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: otazky o Forexe

Príspevok od používateľa kolega »

Ahojte, mozmo mi vie dakto poradit (a nebudem zakladat nove vlakno). chcel by som studovat ci by sa nedali vyuzivat ceny opci a call/put ratio na predvidanie cien... neviete kde by som mohol na to ziskat dáta (hoci aj iba call/put ratio) napriklad nejake jednoduche EOW/EOD data .. ponuka sa to niekde ? a ak nie pre eurusd tak mozno iba pre usd .. ? najlepsie za mnoho rokov v nejakom csv subore, ale napiste ak o niecom viete ja som nic zaujimave nevedel vygooglit
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"