Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ForexLaboratory
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 26 09, 2011 12:35 pm

Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa ForexLaboratory »

Princíp obchodovania na Forexe je a vždy bude jednoduchý.
Pri predpokladanom náraste nakúpiť a násladne predať za vyššiu cenu. Alebo druhá možnosť je predávať pri predpokladanom poklese a následne nakúpiť späť.
Avšak dôvod prečo 90% percent obchodníkov na Forexe je stratových, spočíva v určení toho správneho okamihu na nákup alebo predaj. A samozrejme nedokonalosť ľudskej povahy, emócie či chamtivosť spôsobujú drvivej väčšine začiatočníkov straty.

Počítač dokáže poraziť človeka v šachu a rovnako to dokáže aj pri obchodovaní na Forexe.

Príliš veľké množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú kurzové pohyby dokáže rozpoznať len veľmi málo ľudí, zväčša len skúsený obchodník.
Počítačový softvér avšak nie je chamtivý, nepodlieha žiadnym emóciám a nepremárni vhodnú príležitosť. To je dôvod prečo je taký úspešný v jednotlivých obchodných transakciách a prináša svojim užívateľom dlhodobý nadštandardný výnos.

Viac na forexlaboratory.org
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Coudy »

Ale keď je taký úspešný, tak by si ho nemal predávať, naopak by si si ho mal strážiť ako oko v hlave a nikomu o tom nepovedať.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

Finančná páka umožňuje, že aj minimálny rozdiel v menovom kurze napríklad z 1,12458 na 1,12488 môže znamenať rozdiel niekoľkých desiatok Eur. Takýmto spôsobom sa stáva obchodovanie na Forexe ešte ...
stratovejšie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

video pre začiatočníkov:
http://www.uloz.to/live/xiqapbd/forex-p ... ader-4-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Ako fx brokeri manipulujú ceny (tvoria trh).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:video pre začiatočníkov:
http://www.uloz.to/live/xiqapbd/forex-p ... ader-4-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Ako fx brokeri manipulujú ceny (tvoria trh).
aby si tych zaciatocnikov velmi nevyplasil tak treba dodat ze to nerobia vsetci :), ale je ich rozhodne vela :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

dá sa napísať nejaké rozdelenie ktorí ano a ktorí nie?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Airmike »

dalo by sa to velmi dopodrobna rozpisat, ale je toho strasne vela, a tak len taky strucny popis.

da sa napisat vseobecne rozdelenie , ale prakticky napisat ktory ano a ktory nie je velmi tazke , lebo aj ti najlepsi a najpopularnejsi brokeri maju rozne finty,ktore na prvy pohlad nieje vidiet . niekomu tie finty vadit nemusia niekomu vadia. zalezi od obchodneho stylu

no ale mozem napisat v principe kde je hacik.
hacik je v tom ze vacsina brokerov ktori robia pre retail, na svojich strankach nepisu pravdu. pretoze ak to velmi zjednodusim tak existuju 3 zakladne modely co sa tyka parovania a 2 zakladne modely co sa tyka risk manazmentu brokerskej firmy. uvediem priklad.

ECN - STP - DD (pouzijem slengove vyrazy nie odbornu terminologiu)

ECN - je cisto elektronicky parovaci system , v ktorom moze tvorit cenu kazdy, aj retailovy klient aj broker, prime broker , banka . vsetci ucastnici mozu byt liquidity provideri
STP - je elektronicky system kde likviditu tvoria vsetci okrem retail klientely. broker, prime broker, banka mozu byt marketmakeri a klient moze zo systemu likviditu len odoberat ale nemoze ju vkladat
DD - je elektronicky system kde tvori likviditu len jeden subjekt a tym je broker, hlavny tvorca trhu, a vytvara tak paralelny parovaci system ktory sa sice na fx trh podoba ale skutocne nim nieje . to su bucketshopy.

a teraz rozdelenie podla risk manazmentu.

ECN a STP su risk free modely pre brokera co sa tyka obchodovania, ale nieje to risk free model co sa tyka biznis modelu. pretoze broker musi mat dostatok penazi na to aby si zaplatil likvidity providerov, prenajom softwaru a podobne services. kazdopadne je to najjednoduchsia cesta ako postavit brokersku spolocnost , lebo dnes na to existuju specializovane firmy ktore ti na kluc poskladaju brokersku firmu, a ako broker nepotrebujes ziadne oddelenie riadenia rizika. pretoze beries len commission alebo cast spreadu.

DD - alebo slangovo marketmaker, jedinym tvorcom trhu je 1 likvidity provider (v tomto pripade sam broker) , nieje risk free model. pretoze ked robis obchody proti klientovi, tak sa automaticky vystavujes riziku . a preto potrebujes oddelenie riadenia rizika.
prakticky to znamena ak klienti prerabaju , ty ako broker zarabas. musis mat super sales oddelenie aby si mal stale novych klientov. a "super risk oddelenie aby si mal co najmenej zarabajucich klientov.

a toto oddelenie robi statistiky, ktory klient je profitabilny a ktory nieje , kazdy klient pritom moze mat odlisne podmienky, a na to sa vstahuje ten plugin. kedy moze Dealing desk robit tie svinstva s toho pluginu.
ten plugin sa vyuzivana vacsinou na to, ked broker zisti ze si trader ktory ma potencial ho pripravit o prachy. standardne ten proces moze vyzerat teoreticky takto:

otvoris si ucet: nafundujes 2000 USD, odtrejdujes 200 obchodov a zarobis 2000 USD. cize si sa dostal do pasma radaru. (radar monitoruje tvoju profitabilitu ale nielen tu ale aj sposob akym si tie peniaze zarobil, ci si to spravil konzistentne , alebo nahodne ) to su tie indikatory obchodneho systemu o ktorych som pisal.
takze ak si pod radarom nic sa nemeni, ak si nad radarom, tak je tvoj ucet zaradeny na black list, a davaju si na teba bacha. bacha znamena ze nastupuje MT plugin, alebo ina technika.
nemusi kazdy broker pouzivat. takze zakladne techniky su, freezing, stop lose hunting, rekotacie a bla bla milion dalsich. ak sa dostanes na black list tak si v podstate skoncil, pretoze to moze dospiet az k tomu ze uz neurobis standardne ani jeden normalny trejd.
slusnejsie bucketshopy ta poziadaju aby si vybral co u nich mas a odisiel, tie menej slusne ti zatvoria ucet. tie najhorsie situacie su ked ti z tvojho uctu stiahnu cast penazi ktore si u nich zarobil z odovodnenim ze si vyuzival chyby v ich parovacom systeme a teda si sa previnil proti pravidlu v zmluve ktoru si podpisal.

no a teraz k tomu klamaniu a zavadzaniu na weboch. wela brokerov tvrdi ze je ECN a su pritom ECN - STP , vela DD tvrdi ze su STP ale niesu. existuje na po par fint ako sa to da spoznat na par trejdoch ale to nebudem rozvadzat.

kazdy jeden broker je iny. kazdy ma svoje plusy a minusy.niektori maju tych minusv tolko ze sa nimi neoplati ani zaoberat. niektore minusy sa daju akceptovat, zalezi to od stylu obchodovania. paradoxne ti najpopularnejsi a marketingovo tlaceni brokeri su najvacsi klamari. a ti co maju kvalitu vacsina fx populacie ani nepozna.

a preto vznikaju smiesne dogmy, ze Fx-om sa ani neoplati zaoberat. lebo vsetci su scameri.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

pokial ten broker píše na webe že je ECN ale STP, tak si to vieš overiť iba testovacím obchodom ak si otvoríš reálny účet?
V zmluve alebo obchodných podmienkach to nevyčítaš?

Možno stačí taký klasický filter - čo má príliš veľa reklamy je zvyčajne veľmi drahé. Služby s nízkou maržou, teda obvykle výhodnejšie, na reklamu moc nemajú.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Airmike »

v obchodnych podmienkach to nevycitas urcite, ale da sa to odpozorovat aj ked nemas otvoreny ucet, ale vidis koty napriklad na webe,
samozrejme skutocne finty uvidis len ked realne obchodujes, ale ako hruby nastrel to postaci.

mas napriklad menovy par povedzme GBP/JPY

-ak ma spread 4 pips fix a vyssie , tak je to skoro urcite marketmaker a neoplati sa nim zaoberat

-ak ma spread 4 pips variabilny , tak je to bud marketmaker ktory sa hra na STPcko, alebo je to low cost STPckar, ktory nema dost penazi na to aby si zaplatil poriadnych liq. prov. a je chamtivy takze spread umelo rozsiruje

- ak ma spread 3.5 a nizsie FIX. tak je to vacsinou Marketmaker, nad ktorym by uz neskuseny zaciatocnik zacal uvazovat, lenze to co si vsima je len spread ale nevsima si disproporcie medzi realnym trhom a brokerovym kotovanim . cize v praxy znamena ze ten broker cenu zadrziava na hladinach kde uz trh davno nieje . ak sa pokusite tuto advantage vyuzit na arbitraze, tak je obrovska pravdepodobnost ze vam broker oznami ze vam berie ucet lebo ste obchodovali len v case ked cena nekorespondovala z realnym trhom, a ze ste vyuzili chyby v systeme. skutocnost je ale taka ze to chyba nieje . je to cielene zadrziavanie cien. arbitraznikov povyhadzuju zo systemu a nabalia sa na tych coobchoduju standardne smerove strategie .

-ak ma spread v rangu 3.5-2.5 variabilne, tak to z najvacsou pravdepodobnostou znamena ze je to STPcko z dobrou likviditou. sice nemozes dodavat likviditu ale mozes obchodovat na slusnom spreade velke objemy a to je hlavna vyhoda

- ak ma spread v rangu 3.5-0 variadle, tak to z najvacsou pravdepodobnostou bude cistokrvny ECN broker, kde mozes vkladat likviditu aj ty. pretoze ten extrem 0 znamena , ze v spreade visí nejaký limitny order a bude tam visiet az pokym sa nepriblizi druha strana, cize obchod sa uzavrie na spreade 0 a okamzite zase skoci spread na 3,5. tento broker ma mozno vyhodu v spreade, ale tysa musis zamerat na orderbook abz si videl aj objem nielen cenu, takze nemusis vidiet aky objem tvoria obe strany BID ASK, a tak sa stane ze na jednej strane zobchodujes 20 lotov ale na tej druhej mas order 0,1 lotu ktory je tam zaveseny, a medzi nim a dalsim vrade su 2,3 body. takto sa vzynacuje ECNko z umelou likviditou.

ak mas standardne spread na 1,5-2,5 pips variable, tak sa zrejme jedna o hodne dobreho likvidneho brokera. STPcko, ak obcas skoci na mensie cislo je to ECN model. tam by som uz rozhodne rozmyslal. ze by sa oplatilo precitat si stranku.

ak sa na tu stranku dostanem. tak prve co ma zarazi je to ze toho brokera nepoznam, druhe co ma zarazi ze uplne transparentne popisuje a zakresluje akym sposobom sa paruje, je tam popisany model, ak ten broker navyse ma jednotny commission model pre zobchodovany objem ale nie tread-lot, ale objem per 10M alebo tak podobne. vacsinou musi taky broker mat minimalny lotsize. cim je vacsi tym je vacsia pravdepodobnost ze nema viac levelou likvidity, pre malych a pre velkych hracov. v platforme je totiz vidiet len ta velka likvidita, a pre tych malych maju vacsinou vacsie spready a drahsie commission. taketo odrby seriozny broker nerobi. potom si skusim support a live chat. moja prva otazka bude zniet kolko a akych likvidity providerov pouziva, a striktna a rychla odpoved bude main partner banka xx, a zopar prime brokerov, zz yy vv . ale ze vsetkych mi nedokaze povedat. pretoze to sam nevie.
(to ze to sam nevie sa moze zdat ako neprofesionalne, ale skutocnost je uplne ina, to ze to nevie, znamena , ze ich je mrte, a ze im nikto neklepe po prstocha nikto ich nesleduje) moja druha otazka bude, ake podmienky maju likvidity provideri u nich, volume discounty a podobne, hned ma linkne na stranku kde mi ponukaju schemy a riesenia na dodavanie likvidity. dalej sa uz nepytam. podakujem , zazelam pekny den.

ak ma takyto broker na stranke statistiku fillnutych ordrov , akoze 98% n rangu 1 a ostatne v rangu 1,2 , tak to znamena ze slip proste nedostanete. no a ked prida ako ceresnicku na torte take vychytavky ako brutalne volume discounty, alebo No last look . tak proste nieje co riesit, takeho brokera treba skusit. EURUSD , a GBPUSD spready budu v rozpati 0,4-0,7. a tam sa uz oplati vyskusat ho. takyto broker zaraba na objeme takze sa bude vsemozne snazit aby ste zarabali. nie prerabali.



no a k tomu klamaniu

existuje americky broker ktory tvrdi ze je super likvidny ECN ma spready pipin na eure, dokonca plati za dodavanie likvidity do vlastneho systemu, ale na druhu stranu, ak si pozriete jeho orderbooky tak vidite ze likviditu tvori z 99% sam, a pri obchodoch vam kludne vyrazi stopku z velkym objemom aj pips od aktualnej ceny. jeho nocne charty vypadaju ako chyba v systeme a nepodobaju sa na nic co ste doteraz vdeli, 20-30 na vlas rovnakych sviecok za sebov a tak podobne.

existuje svajciarsky broker ktory je najpopularnejsi medzi forexakmi, ale spready ma vacsie ako keby kotovala jedna z velkych bank , ako napriklad barcleys, alebo JP. navyse ma rozdelene levely likvidity pre malych a velkych a ti mali svoje ordre ani nevidia v orderbookoch, commision su vacsie cim mensie su pozicie. to ze su orderbooky, nepouzitelne a ze platforma pripomina dobu kamennu, nikoho netrapi. kto chce ten si napoji soft cez API.

existuju aj riesenia ktore su drahe, ale megakvalitne, multiplatformy parujuce najlikvidnejsich STP brokerov, cize vlastne mate STP na druhu a tak dalej, platformy pre hedge fondy alebo retail brokerov z moznostou napojenia na Mt4 bridge . koli pluginom :) . je toho opat strasne moc. :)
vsetko ma svoje pre a proti.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mozeme to Mika prepisat do pekneho clanocku?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Airmike »

drobna oprava, niekde mi zmizli ciselka , gramatiku opravovat nebudem :)
Mika napísal:
existuje americky broker ktory tvrdi ze je super likvidny ECN ma spready povedzme 0.8 pipin na eure, dokonca plati za dodavanie likvidity do vlastneho systemu, ale na druhu stranu, ak si pozriete jeho orderbooky tak vidite ze likviditu tvori z 99% sam, a pri obchodoch vam kludne vyrazi stopku z velkym objemom aj 20 pips od aktualnej ceny. jeho nocne charty vypadaju ako chyba v systeme a nepodobaju sa na nic co ste doteraz vdeli, 20-30 na vlas rovnakych sviecok za sebov a tak podobne.

existuje svajciarsky broker ktory je najpopularnejsi medzi forexakmi, ale spready ma vacsie ako keby kotovala jedna z velkych bank , ako napriklad barcleys, alebo JP. navyse ma rozdelene levely likvidity pre malych a velkych a ti mali svoje ordre ani nevidia v orderbookoch, commision su vacsie cim mensie su pozicie. to ze su orderbooky, nepouzitelne a ze platforma pripomina dobu kamennu, nikoho netrapi. kto chce ten si napoji soft cez API.
filip ak chces, tak ti pripravim clanok, ktory bude komplexnejsi, nie len taketo povytrhane myslienky, ten si potom mozes zavesit na hlavnu stranku

nieco ako : vyber brokera inak
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak mi teda priprav :-)
My by sme s martinom nejako dali dokopy a zedtivali aj to co mas v diskusii. Ale ked to pripravis, tak to bude lahsie. Kazdopadne zeditujeme to tak ci tak. Cize staci to napisat len tak od ruky.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja akurat nemam moc casu, takze ked chces tieto veci pouzit tak mozes.

hlavne editni pravopis, ja ked pisem v razi , tak sa vobec nekontrolujem :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

ok, tak diky. Urobime z toho pekne clanky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mna by zaujimalo ako sa riesi to, ked mas zdvojene rozne pojmy. Ak sa bavime v rovine tychto forex brokerov, tak market maker v zmysle DD brokera je nieco ine, ako ked hovorime o market makerovi na klasickej burze.
Jak to pisat aby ludia vedeli na co myslis a nemylili si to?

Uz aj ta skratka DD - dealing desk. Ved to v inom kontexte znamena nieco ine. Robime teraz take clanky pre zaciatocnikov - vyber brokera a serial o brokeroch. Preto sa pytam.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:Mna by zaujimalo ako sa riesi to, ked mas zdvojene rozne pojmy. Ak sa bavime v rovine tychto forex brokerov, tak market maker v zmysle DD brokera je nieco ine, ako ked hovorime o market makerovi na klasickej burze.
Jak to pisat aby ludia vedeli na co myslis a nemylili si to?

Uz aj ta skratka DD - dealing desk. Ved to v inom kontexte znamena nieco ine. Robime teraz take clanky pre zaciatocnikov - vyber brokera a serial o brokeroch. Preto sa pytam.
fuha toto je velmi komplikovana tema. neexistuje na nu uplne jednoznacna odpoved :) , pretoze v podstate o zdvojeny pojem nejde. problem je v tom co znamena pojem tvorca trhu v prostredi centralneho obchodovania a mimoburzoveho obchodovania. vo vseobecnosti plati toto:

burza pozna 2 pojmy, jednym je likvidity providers (LPs) alebo market makers (MMs), liquidity providers su subjekty ktore maju za ulohu do systemu likviditu dodavat, ale nieje to podmienka. marketmaker ma za povinnost kotovat bez ohladu na to aka je situacia na trhu a kotuje hlavne malo likvidne instrumenty. cize kotuje nonstop, pricom vo vacsine pripadov ale zase existuju vynimky kedy moze kotovat len jednu stranu popripade moze podla volatility upravovat range Bidu a Asku. do MMs spreadu sa ostatni ucastnici nedostanu, do spreadu LPs sa ostatni ucastnici dostanu. LPs kotuju vacsinou likvidne instrumenty na trhu.

dobrym prikladom je kotovanie opcii napriklad na ETFka. kde mas marketmakerov ARCA, PHI, CBOE. ktori ale nemaju moznost kotovat hluposti pretoze cez smart routing mozes volit od koho si cenu vezmes a dokonca ked ty sam zakotujes lepsiu cenu ako marketmakeri tak sa cena objavi v orderbooku CBOE myslim. je to v podstate taky zdokonaleny STP model na forexe, s tym rozdielom ze mozes superit z marketmakermi o najlepsiu moznu cenu. toto vsetko sa deje v centralizovanom prostredi, ktore tvori burza CBOE.

na forexe je to komplikovanejsie. v principe teoreticky plati to iste, ale v praxy neexistuje ziadna legislativna prekazka aby si si ty sam vytvoril take prostredie ako pre tie opcie tvori CBOE, a do tohoto prostredia ziadneho inehoMMs ani LPs nepustis. cize vznika milion paralelnych systemov, ktore sa snazia vyzerat ako forex market, ale v principe sa k nemu priblizuju len velmi zdaleka. existuje sice kvazi legislativa , ktora by mala taketo akoze parovacie systemy regulovat, ale v praxy sa to vobec nedeje, a nemyslim tym iba offshore destinacie, ale rovnako tak subjekty spadajuce pod NFA ci FSA.

takze na otazku ako to napisat je dobre napisat to, ze na forexe znamena marketmaker (dealing desk broker) ten, kto ma svoj vlastny parovaci system, a je skutocne len na jeho rozhodnuti aku cenu zakotuje, aku objednavku v orderbooku exekuuje a ake podmienky ponukne. pretoze sa nejedna o ziadny centralny obchodny system kde maju vsetci ucastnici rovnake podmienky. je to praobycajny dealing system kedy obchod uzatvaras zo subjektom na ktory prakticky nema dosah ziadny regulacny organ a ktory si diktuje svoje vlastne podmienky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

super :-)
Big_Frodo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 09 11, 2013 4:14 pm

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Big_Frodo »

Zdravim,
rad by som nasiel bezpecneho brokera.
- nebudem sa tam bat peniaze, lebo ich dostanem spat bez problemov.
- broker nebude robit podvodne tahy - ako vyberanie stop loss, padanie platformy.
- umoznuje start s malym budgetom do 100€
- umoznuje intraday obchody pripadne scalping
- ma dostatocnu paku

​Ktory konkretne splna tieto poziadavky​?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pri vklade do 100 eur myslim ziadny.
Big_Frodo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 09 11, 2013 4:14 pm

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa Big_Frodo »

Vdaka za odpoved.
Skoda, a najbliysi drahsi?
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa ice809 »

Pouzivam OANDA.COM ale nezadavam stoplosy :) Intraday obchody jsou vitane. Ja si tam jen hraji, ale prijde mi to v pohode ucet mam uz 5 let.
Paku si nastavis jakou chces a investovat muzes kolik chces.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie pre začiatočníkov na Forexe

Príspevok od používateľa kontrarian »

Mika napísal: .
takze ak si pod radarom nic sa nemeni, ak si nad radarom, tak je tvoj ucet zaradeny na black list, a davaju si na teba bacha. bacha znamena ze nastupuje MT plugin, alebo ina technika.
nemusi kazdy broker pouzivat. takze zakladne techniky su, freezing, stop lose hunting, rekotacie a bla bla milion dalsich. ak sa dostanes na black list tak si v podstate skoncil, pretoze to moze dospiet az k tomu ze uz neurobis standardne ani jeden normalny trejd.


Uz ked dnes pisem: IB slavny a vychvalovany ECN broker..
Ma mnozsto skrtych poplatkov a zavadza so svojou naschval komplikovanou platformou.
Bez problemou mi vyberu sl 1 pips pred dosiahnutim, alebo zatvoria aj 5 pips vyssie (ak cena pokracuje v neprospech mojej pozicie)...brania mi zadat poziciu,resp. zakoncit...
Vcera som nemohol dat short eur/nzd, co som tu dal do vlakna..pol hodiny som chatoval. Vecer som nemohol zakoncit))) zase som musel chatovat a nadavat...cim viac sa s nimi zahravam, tym viac su mimo
planujem im neskor urobit poriadne recenzie na vsetkych svetovych weboch..predtym si tam urobim meno na par poziciach aby to malo efekt...Vsade sami zlodej v tomto biznise))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"