Ceska koruna, australsky dolar a čína

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter1234567
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 21 10, 2011 3:52 pm

Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa peter1234567 »

ahojte. nemenovaný finančný poradca mi dnes poradil kúpiť české koruny - vraj budú z dlhodobého hladiska rásť a ak bude euro klesat, CZK bude vraj klesat menej. vraj keby aj traktory padali, cesku korunu vzdy mozem ist pouzit hned zahranice, nemusim ju potom vymienat na euro. co si o tom myslite - je to rozumne? nebude napr. pre nedostatok likvidity CZK padat viac?

za dalsi bezpecny pristav oznacil australsky dolar - samozrejme, treba pockat, az australcania znizia urokove sadzby a AUD trochu klesne a potom nakupit. je to podla vas naozaj bezpecne? postihla by podla vas pripadna hlbsia kriza v europe australiu menej?

ako špekuláciu s možným vysokým výnosom mi poradil čínsky juan. mám dokonca niekoho teraz v cine, kto by mi ho odtial vedel doniest. moje otázky: dá sa juan na slovensku predat? hoci len zase nejakemu spekulantovi, ktory by na nom chcel zarabat? najdem takeho cloveka? alebo je to tak, ako mi hovori kamarat, co zil istu dobu v cine, ze na slovensku su cinske juany bezcenne papieriky, nevymenitelne nikde inde ako v cine?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa filip glasa »

je to podla vas naozaj bezpecne?
Ani CZK, ani AUD ani juan nie je bezpečná investícia. Všetky tri sú špekulácie. A tvoj kamarát má pravdu. Juany nikde okrem Číny nepoužiješ. Jedine s nevýhodným kurzom.

Musíš si rozmyslieť či chceš zarobiť, či byť zabezpečený voči pádu eura, alebo či nechceš stratiť ani cent. Lebo všetky tri veci dohromady nejdú. Vždy sa vystavíš nejakému riziku.
peter1234567
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 21 10, 2011 3:52 pm

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa peter1234567 »

a ktora mena teda je bezpecna? americky dolar nechcem.
peter1234567
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 21 10, 2011 3:52 pm

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa peter1234567 »

a chcem dat peniaze do niecoho, co klesa a bude klesat menej ako euro - teda chcem mat bezpecie, ktore zarobi. nejaka mensia strata do par percent nevadi, hlavne aby to bolo z dlhodobeho hladiska relativne bezpecnejsie ako euro
kandidati su teda hlavne ceska koruna a australsky dolar
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa filip glasa »

treba si ujasniť čo je pre teba bezpečné. Ak je to strata do niekoľko %, tak by mohol zafungovať koš mien rôznych štátov. Tie čo si menoval + ešte ďalšie vrátane trochu dolára.
Ale zaručené to nie je a ani nenájdeš žiadnu menu, kde by si mal na 100% zaručené, že neprerobí. Riziko fluktuácie kurzov zostane vždy.
peter1234567
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 21 10, 2011 3:52 pm

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa peter1234567 »

a keby som chcel zarobit, co by si mi odporucil? :D
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3767
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ceska koruna, australsky dolar a čína

Príspevok od používateľa filip glasa »

nedoporučil by som nič. Ide mi skôr o to, že ak chceš zarobiť, tak treba riskovať. Preto si treba rozmyslieť, či sa chceš ochrániť, alebo zarobiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"