FOREX

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
trader
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 26 05, 2007 6:40 pm

FOREX

Príspevok od používateľa trader »

Som tu nový užívateľ. Keďže je to fórum o investovaní, myslel som, že tu nájdem aj zmienku o Forexe. Ak by mal k tomu niekto čo povedať, budem rád. Ja k tomu rozhodne mám čo povedať 8)
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Forex = forign exchanges = mezinárodní devizový trh = obchodování s cizími menami. Není burzovní trh , ale systém propojující banky a brokery , který umoznuje zhodnotit investice v závislosti na pohybech meny a na kurzech mezi menami.
? Je to pravda ?
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: nové formy investovania...

Príspevok od používateľa jonatanus »

trader napísal:Ja k tomu rozhodne mám čo povedať 8)
co tradujes, kolko rokov a jake time frame?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Máme spoločný kastlík pre deriváty, meny, komodity. Tie meny prepíšem na forex, alebo doplním slovíčko forex. Arovno tam skopírujem túto tému.
trader
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 26 05, 2007 6:40 pm

Príspevok od používateľa trader »

Správne, Forex je obchod s menami. Ale skorej s menovými pármi (EUR-USD, EUR-JPY..) Ja by som ho definoval ako decentralizovaný internetový trh, ktorý umožňuje menám nájsť ich skutočnú hodnotu. Je to veľmi akčný trh, takže sa tu dá veľmi dobre zarábať, ale takisto aj prerábať. Či zarábate, alebo prerábate závisí hlavne od psychológie, od zdrvého rozumu, od správneho finančného managementu a od vedomostí a skúseností.
Ja obchodujem už viac ako 5 rokov. Väčšinou na 4hodinových a denných grafoch...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

články o forexe

Príspevok od používateľa filip glasa »

pripájam link na blog z hospodárskych novín so štvordielnym seriálom o forexe.

Tu je úvodný článok a z neho sa dostanete na ďalšie diely:
http://mazal.blog.hnonline.sk/c3-208082 ... -do-forexu
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

trader napísal:Väčšinou na 4hodinových a denných grafoch...
tak sa snami podel o nejake strategie.. riesis aj fundamenty?
a preco forex? to je snad najtazsi trh (eur/usd), co povazujes za svoje edge voci velkym hracom?
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

Jelikioz Trader se nejak zalekl,tak vam doporucuju server financnik,a v nem diskuzni forum siduv koutek...Moderator je SID,a je to podle me velmi schopny obchodnik,s menovymi pary...Pouziva FA analyzu,jako zaklad...Kdo chce fora v anglictine,tak nejlepsi fora o forexu najdete prez google,zadate li slovo metatrader...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Ladis »

:?:
Zajímala by mne statistika , kolik procent lidí s Forexem vydělává , kolik ztrácí a kolik lidí zachovává stav konta stejný.
Myslim , že u forexu by měl spíše člověk uhádnout zpávy z USA o nezaměstnaných atd. , než se dívat na grafy dolaru a eura a indikátory.
Protože na hlášení o nezaměstnaných atd. a ne na svíčkách grafu a indikátoru MACD záleží vývoj měn.
Forex v české televizi :
http://www.ct24.cz/vysilani/?rychlost=n ... um=&porad=
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Jochmann
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 27 09, 2007 12:16 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Jochmann »

Ladis zdielam podobny nazor...aj ked paradoxne obchodujem vylucne technickymi analyzami a nie fundamentami...a preco byt skromny - ano, zatial uspesne :D skoda, ze prave k Forexu sa tu vedu minimalne debaty...rad by som zdielal nazory, techniky, tipy s kolegami trejdermi
marho
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 3:15 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa marho »

Mam taku otazku ohladom investovani do Forexu, ake poplatky sa platia, ci sa vedu aj nejake uroky z kupy a predaja. Samozrejme ze vsade su inacie poplatky ale napriklad mozete vypisat konkretne vsetky poplatky ktore platite vy pri tomto druhu investicie.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja som niekde cital /tusim to bolo v Kohout: Investicni strategie pro 3.tis./, ze pri obchodoch nad 24 hodin sa nejakym sposobom vymienaju uroky /ako pri swape, zaplatis domaci a dostanes zahranicny/. Je to pravda? Vie to niekto vysvetlit detailne?
marho
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 3:15 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa marho »

Dve veci ohladom Forexu mi niesu jasne, dajme tomu ze si nakupim USD za 3x100.000 EUR cize zaplatim pri "pomere" 200:1 margin 3x500EUR. A kurz zacne nevyhodne dlhodobo rast cize budem stratovy, rozhodnem sa pre predaj USD pri horsom pomere cize budem mat stratu. Odkial sa strata odpocita? Zo zalohy? Co ak strata je vecsia ako zaloha? Co ak u brokera dalsie peniaze na ucte nemam? To bola prva otazka-odkial sa odocita strata. Druha otazka-maximalny cas obchodu. Cize ako dlho si mozem v uvedenom priklade ponechat USD? Je to nejako obmedzene na dni?(napr. nakupene USD predat do 14 dni) Alebo pri dlhsom ponechani sa platia poplatky brokerovi?To bola druha. Nepoznate nejaky dobry CZ/SK web v ktorom je cele obchodovanie s menami presne vysvetlene od zaciatku do konca? vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa filip glasa »

Keď sa dostaneš do straty kde už stratu nekryješ svojimi prostriedkami, tak ti broker odpreda pozicie, tak aby sa on nedostal do problému.
kús pozrieť na financnik.cz

alebo seriál o forexe:
http://mazal.blog.hnonline.sk/c1-208082 ... -do-forexu
vettinari
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 04, 2007 4:33 pm
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa vettinari »

Zkus se podivat na stranky forex brokera http://www.xtb.cz
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Honzajs »

FX názorně:

Obrázok
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

Ahoj ja som sa zaregistroval práve teraz 08.02.2008, som lewo z Bratislavy.
Forex poznám len cca 3 mesiace, ale spoznal som ho práve cez http://www.xtb.cz O forexe by som sa rád s niekym skúseným poradil hlavne technická analýza. Pozície, ktoré otváram odfotím a spravím si aj popisky. Rád by som doladil svoj obchodný systém čo najskôr. Totiž najneskôr od mája chcem obchodovať naostro a mám ešte určité nedostatky. Akcie obchodujem 10 rokov, ale vo forexe sa používa trocha hlbšia technická analýza. Sú formácie, ktoré sa mi obchodujú ľahko, bez strát, ale sú aj také čo musím vynechávať kým ich neovládam. Mimochodom dúfam, že súťaž o Porsche bude aj tento rok :) Caf LEWO
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

Ahoj s tou cenou 3x500 EUR je to tak ako si pisal. Čo sa týka strát stratová pozícia je otvorená
pokial ti stačia prostriedky na účte. Potom bude pozícia uzavretá automaticky a ty na mizine. Pri páke 1:200 x 3 loty so stratou 10 bodov činí strata cca 11 tisíc KČ. Pozícia môže byť otvorená akokoľvek dlho, ale za každú noc je poplatok určený brokerom. Neviem kto má na stránke komplexnejšie vstupné informácie ako http://www.xtb.cz - je tam technická a fundamentálna analýza, indikátory, oscilátory, psychologická príprava tradera a nejaké linky na ďalšie stránky. Prajem ti rýchle učenie a veľa vytrvalosti.
ezradanin
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 14 02, 2008 12:06 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa ezradanin »

lewo napísal:Ahoj ja som sa zaregistroval práve teraz 08.02.2008, som lewo z Bratislavy.
Forex poznám len cca 3 mesiace, ale spoznal som ho práve cez http://www.xtb.cz O forexe by som sa rád s niekym skúseným poradil hlavne technická analýza. Pozície, ktoré otváram odfotím a spravím si aj popisky. Rád by som doladil svoj obchodný systém čo najskôr.
Na com mas zalozeny obchodny system a ake mas vysledky na Deme?
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

Na com mas zalozeny obchodny system a ake mas vysledky na Deme?
Sledujem krátke trendy, ktoré sa dajú vtesnať do kanála, body podpory a odporu a prerazenia bočných trendov kanálmi ako som to vyfotil na fórum (téma "technika obchodovania trojuholníkov"). Trojuholníky mi neidú:-( S tými by som potreboval pomôcť, lebo na nich strácam. Čo sa týka výsledkov je to premenlivé, ale najlepšie som mal dva týždne bez jediného stratového obchodu so ziskom necelých 200%. Ty si natom ako, aké máš skúsenosti?
ezradanin
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 14 02, 2008 12:06 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa ezradanin »

No venujem sa Demu asi pol roka. Vysledky, nic moc. Skusal som vstupy pomocou oscilatorov ale nedopadlo to bohvieako. Zacal som sa vsak zaobrat Teoriou Elliottovych vln a dost ma to chytilo. Akurat na to nie je moc cas, lebo momentalne studujem v Holandsku.

Aky pouzivas timeframe?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa osamely chodec »

So zaujmom citam tuto temu,dokonca som sa uz zaregistroval u vyssie spominanej spolocnosti,no zatial som iba amater a asi nim aj zostanem /cim viac budem vediet,tym viac budem presvedceny ze nic neviem/.No cez to všetko chcem skusit realny obchod na oslabenie ceskej koruny voci euru.Pouceny s tohto fora so sumou,ktora aj pri totalnej strate ma neprivedie do depresie.Ale radsej sa neucit na vlastnych chybach,budem rad,ked niektopovie svoj nazor na dany obchod.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

ezradanin napísal:No venujem sa Demu asi pol roka. Vysledky, nic moc. Skusal som vstupy pomocou oscilatorov ale nedopadlo to bohvieako. Zacal som sa vsak zaobrat Teoriou Elliottovych vln a dost ma to chytilo. Akurat na to nie je moc cas, lebo momentalne studujem v Holandsku.

Aky pouzivas timeframe?
Ja používam od M15 do H1. Niekedy obchodujem aj M1 a M5, ale len pri rýchlych pohyboch ako po trojuholníkoch. Indikátory a oscilátory používam viac menej len ako proforma na určenie orientačných bodov na grafe. Ja som odchovaný na akciách, ktoré robím cca 10 rokov a tak najlepšie sa orientujem na jednoduchých pravidlách tech. analýzy.
ezradanin
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 14 02, 2008 12:06 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa ezradanin »

lewo napísal:... a tak najlepšie sa orientujem na jednoduchých pravidlách tech. analýzy.
Myslim ze to je zaklad akehokolvek obchodovania. Len jednoduche a zakladne veci. Ale mat ich v oku, vypestovat si na ne instinkty.

Do akcii si investoval alebo si len spekuloval? Aky je tvoj nazor na knihy Gladisa a Grahama?
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

Do akcii si investoval alebo si len spekuloval? Aky je tvoj nazor na knihy Gladisa a Grahama?[/quote]

Keď som začal bola to čistá špekulácia, ale teraz som na obchode závislý. Čo sa týka kníh nemám toho moc prečítaného, lebo v prvej čo som prečítal nebolo 5% pravdy a tak som sa stal viac menej samoukom. Načítal som nejaké analýzy hospodárskych výsledkov a podnikov, ale ani to dnes nepoužívam a na akciách mám viac ako 95% úspešnosť. Mňa trápi forex, lebo sú tam nejaké obdobia (tuším tri), ktoré sa striedajú. Znamená to, že ak v jednom období pôjdem na prerazenia v druhom období bude väčšina falošných prerazení. Ak pôjdem na kanále v druhom období budú kanále krátke a budú ma vyhadzovať. Ak som mal 15 obchodov bez straty teraz mámk 5 + a 10-.
ezradanin
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 14 02, 2008 12:06 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa ezradanin »

Mňa trápi forex, lebo sú tam nejaké obdobia (tuším tri), ktoré sa striedajú. Znamená to, že ak v jednom období pôjdem na prerazenia v druhom období bude väčšina falošných prerazení. Ak pôjdem na kanále v druhom období budú kanále krátke a budú ma vyhadzovať. Ak som mal 15 obchodov bez straty teraz mámk 5 + a 10-.
No tieto obdobia vysvetluje Elliottova teoria vln. Prave o nej prekladam nejake veci a v blizkej dobe sa to tu chystam zavesit.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

No tieto obdobia vysvetluje Elliottova teoria vln. Prave o nej prekladam nejake veci a v blizkej dobe sa to tu chystam zavesit.

No super možno to trafí presne mňa, ale ako sa poznám ja budem vymýšľať niečo nové. Mimochodom tie obdobia sú rušené trojuholníkmi. Sedí to aj na tie Elliottove vlny?? Kde by som mohol o nich načítať gutt info?
ezradanin
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 14 02, 2008 12:06 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa ezradanin »

No neivem ci myslis trouholniky ako patterny ale tie su v teorii E vln zahrnute. Kukni financnik.cz nieco malo tam o tom je. Potom este vo wiki je o tom celkom slusny clanok.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

No neivem ci myslis trouholniky ako patterny ale tie su v teorii E vln zahrnute. Kukni financnik.cz nieco malo tam o tom je. Potom este vo wiki je o tom celkom slusny clanok.

Neviem definovať pattermy, ale myslím trojuholníky pri ktorích sa pásmo zužuje do trojuholníka s niekoľkými dotykmi na oboch stranách pásma.
ezradanin
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 14 02, 2008 12:06 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa ezradanin »

Neviem definovať pattermy
Paterny su obrazce na grafoch. Pattern trojuholnik znamena ze ceny na grafe postupne vytvoria obrazec trojuholmika. Nieco ako toto.

http://www.chartfilter.com/reports/c32c.htm
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa lewo »

http://www.chartfilter.com/reports/c32c.htm[/quote]

no dá sa povedať že áno atam máým problémi s falošnými prerazeniami, ktoré sú tam vždy. Neviem od akého okamžiku ho môžem považovať za ozajstné prerazenie. Stránku pokukám akurát škoda, že je v angline.
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jozofx »

http://finweb.hnonline.sk/financie/c3-3 ... i-peniazmi" onclick="window.open(this.href);return false;

"Obchodovanie z domu aj cez mobil
Súťaž bude prebiehať od 5. do 30. októbra a pre najlepšieho obchodníka je pripravený luxusný automobil Porsche Cayman. " :roll: :P
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Lance »

jozofx napísal:http://finweb.hnonline.sk/financie/c3-3 ... i-peniazmi

"Obchodovanie z domu aj cez mobil
Súťaž bude prebiehať od 5. do 30. októbra a pre najlepšieho obchodníka je pripravený luxusný automobil Porsche Cayman. " :roll: :P
Ahoj a diky za info,hm treba ist do toho:))Este je celkom dost casu nieco natrenovat:)Kto do toho ide?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja do toho idem uz treti krat za sebou :P. Ale nie aby som vyhral to Porsche, ale aby som sa naucil obchodovat... este tak 20 turnajov a bude zo mna profik :D :D :D .
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja si myslim, ze je skoda sa zucastnovat takychto sutazi, k realnemu obchodovaniu to ma velmi daleko a prvotne to sluzi na nabor novych oveciek s 20 000 realnymi uctami o ktore pridu tak za jeden v optimistickejsej variante za sest mesiacov.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa filip glasa »

ceny vyhral niekto reálny s kým sa potom aj odfotili?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

Zase nevymyslajte konspiracne teorie -ano, ceny ti ludia dostanu. Su v pomere k zisku z takej sutaze (novi klienti) male - 16 x PDA = 16 x 500 eur a auto 50 tisic eur plus dan. Teda cele aj s reklamou v mediach okolo 100 tisic eur. Raz rocne nic strasne.
Mesacne vydavky na reklamu v SR su cca 90 mil eur.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa filip glasa »

jeden čas čo vyhral tuším dominik hrbatý podobnú súťaž, tak jeho brat bol nejako do tej firmy, ktorá súťaž organizovala vraj zapletený. Len preto sa pýtam.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja som nikdy nespochybnil, ze vitaz nedostane to auto, len niekto sa mu nanho musi poskladat.Kto to asi bude?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jonatanus »

to je velka moralna dilema, ked niekdo prevadzkuje "velmi vyhodneho brokera" a zvazuje ci to auto vyhra stryko organizatora alebo niekdo realny...
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"