FOREX

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jozofx »

filip glasa napísal:ceny vyhral niekto reálny s kým sa potom aj odfotili?
Jasne :D : http://www.xtb.cz/repository/cz/2007121 ... ndex4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pekné sú tie fotky aj auto. Tuším sa idem začítať do manuálu forexového obchodovania :lol:
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Lance »

filip glasa napísal:Pekné sú tie fotky aj auto. Tuším sa idem začítať do manuálu forexového obchodovania :lol:
Chalani az by sa mi to podarilo vyhrat,tak zoberiem tie baby,teda aspon tu blondyku vzadu,o to auto sa potom niekto prihlaste.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

Tak taketo hry su cista loteria - vyberies si trh, kde je vela pohybov v danom case (dni, tyzdni, mesiaci...), tipujes hore dole a ak sa dari, zvysujes stale objem. Ak sa prestane, vytvoris dalsie konto a ides nato:)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:jeden čas čo vyhral tuším dominik hrbatý podobnú súťaž, tak jeho brat bol nejako do tej firmy, ktorá súťaž organizovala vraj zapletený. Len preto sa pýtam.

Dominik to vyhral poctivo.
JKeď sa dobre pametám, tak kúpil jedinú čínsku akciu NTES za všetky peniaze a držal to celý rok:
http://mesto.sk/prispevky_velke/zvolen/ ... 0680.phtml" onclick="window.open(this.href);return false;

Tej súťaže som sa zúčastnil aj ja a doteraz trejdím čínske trio NTES, SINA a SOHU. Tá akcia ide teraz po 42 USD.

Vtedy išlo o nejaké slabšie auto, myslím že SEAT, ale v roku 2002 to bola vôbec prvá súťaž a jediné online obchodovanie na Slovensku.

Súťaže v akciách sa nedajú velmi ovplyvniť.
Ovšem deriváty - to je čisté šťastie a ked ho nakoniec máš (že hráš vabank a niekolkokrát po sebe znásobiš vklad na najvyššiu páku ) tak ťa môžu zmanipulovať cez margin a exekúciu.
Keď dokážu manipulovať v reálnom tradingu (exekúcia, naťahovanie spreadov a pod.) tak na deme (súťaži) to musí byť malina.

Priamo tu u Filipa sme o tom diskutovali v nejakom vlákne s chlapíkom, čo bol v XTB na druhom mieste a obmedzili mu margin, takže to vyhral nejaký Pražák.

Raz pri podobnej súťaží ( v BFX ) napr. chlapík urobil desaťtisíce % a stačilo mu na to, že využil časový posun dát medzi demom a realom. Vtedy využil technický nedostatok organizátora.

V XTB im stačí stlmiť nežiadúceho víťaza cez obmedzenie marginu v poslednej fáze, alebo vyvolenému umožniť pár obchodov v dátovom oneskorení.

Neobviňujem ich, ale o týchto tzv. marketmakeroch alias kasínach (sami si kótujú, menia spready, berú straty i zisky - teda nie sú len sprostrekovatelia) sme už popísali toho dosť. A to, že si dovolia míňať státisíce eúr na promotion len potvrdzuje ich obrovský edge i zisky v porovnaní s ich klientami.

Tieto derivátové súťaže nemajú absolútne žiadny know-how význam. Ale treba skúsiť (ale netráviť s tým veľa času.) .
Kto má na to nervy, môže si založiť viac účtov a zahrať vabank na ,,double or nothing,, na najvyššiu páku.
Je to podobné ako v lotérii. Aj najväčšiemu blbcovi sa môže podariť viac krát za sebou vsadiť na správne čísla.
V reálnom tradingu hrať na plný plyn dokáže len pár ľudí na svete.
V súťažiach hraje na plný plyn každý.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:[Priamo tu u Filipa sme o tom diskutovali v nejakom vlákne s chlapíkom, čo bol v XTB na druhom mieste a obmedzili mu margin, takže to vyhral nejaký Pražák.

V XTB im stačí stlmiť nežiadúceho víťaza cez obmedzenie marginu v poslednej fáze, alebo vyvolenému umožniť pár obchodov v dátovom oneskorení.
Jugg,neni to uplne tak,ako pises. XTB islo podla pravidiel.Ak ucet presiahne istu sumu,paka sa znizuje.
http://www.xtb.sk/strona.php?p=126" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

Rozdiel je, ze na deme (teda asi aj sutaznom ucte) ti dovolia otvorit viac obchodov s max vyskou - teda co ja viem 5 obchodov po 5 lotov (=25). V reale si na jeden ucet obmedzeny suctom, teda tymi 5timi (mozes otvorit 1+2+2 napr). Tym si hliadkuju maximalnu sumu penazi na klienta.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Jugg,neni to uplne tak,ako pises. XTB islo podla pravidiel.Ak ucet presiahne istu sumu,paka sa znizuje.
http://www.xtb.sk/strona.php?p=126" onclick="window.open(this.href);return false;

Nehádam sa. Ja im proste neverím.
Je to kasíno a ich biznis je dostať čo najviac peňazí od klientov, nie naopak.

Ale treba to skúsiť. Zahrať si - to nič nestojí.
Je to väčšia šanca ako v lotte, či na rulete.

Skúsim to aj ja - veď poršátko zadara sa vždy hodí :).
Aj keď viem, že nemám oveľa väčšiu šancu ako davy ...

No nemali by asi radosť keby som to vyhral... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa seven »

ad sutaz: po prvom dni 20 ludi zisk viac ako 130%/ 1den... ako to ti ludia robia.?.:)))
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

Ako? Ruleta.

Mas 10 tisic eur, teda 10 lotov EURUSD, stavis povedzme 7 lotov na rast, urobis 0,5 percenta krat paka.

V realite samozrejme na takuto ruletu ma malo ludi, cca tolko, ako na realnu v kasine s takou sumou.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

seven napísal:ad sutaz: po prvom dni 20 ludi zisk viac ako 130%/ 1den... ako to ti ludia robia.?
20 z 50 000?

Škoda že neuverejňujú koľko už skrachovalo...
Aj v lote všetci vidia len víťaza.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa seven »

Pette napísal:Ako? Ruleta.

Mas 10 tisic eur, teda 10 lotov EURUSD, stavis povedzme 7 lotov na rast, urobis 0,5 percenta krat paka.

V realite samozrejme na takuto ruletu ma malo ludi, cca tolko, ako na realnu v kasine s takou sumou.


:) tomu rozumiem, ja len ze ja take stastie nemozem mat...:)
...a pravdou je aj to mnozstvo ludi...Cisto teoreticky by mohla byt polovica v pluse a pol v minuse..
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

no, vytukajte si tam nahodne cislo loginu (idu porade) a zobrazi zhodnotenie. v minulorocnom rebricku (pdf je na webe) to bolo tak, ze cca 30 percent uctov neobchodovalo (malo na konci sutaze stale 200 tisic), cca 50 percent islo na nulu resp maly zostatok, 10 percent urobili nejake zhodnotenie a 10 percent slusne - desiatky percent.

cakam, ze vitaz vyhra so zhodnotenim podobnym ako pred rokom - teda 10 000 percent, teda z 10 tisic eur na milion.

normalny trader take neurobi (a teda nevyhra), lebo pouziva riadenie rizika a teda ide si svoj konzistentny vynos na otestovanych trhoch, ziadna ruleta 10 lotov na rast a zajtra kuknut.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 59 times
Been thanked: 21 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa frakan »

No tak to ste ma pekne vyľakali s tými Market Makermi. Som si myslel, že budem bojovať s trhom a nie proti sprostredkovateľovi.
Mám už nachystaných 10 000€, teraz váham či ich radšej neprepiť. :D

Cez koho teda na burzu? Ako zistím, kto nie je marketmaker?
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jozofx »

frakan napísal:Ako zistím, kto nie je marketmaker?
ECN brokeri nemaju pevne spready a beru za kazdy obchod (maly) poplatok.

Napr.: http://individuals.interactivebrokers.c ... entity=llc" onclick="window.open(this.href);return false;
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jan »

seven napísal:ad sutaz: po prvom dni 20 ludi zisk viac ako 130%/ 1den... ako to ti ludia robia.?.:)))
musis ist na plny margin.
musis obchodovat iba derivaty, v ziadnom pripade nie akcie.
Najlepsie je mat viacero uctov, ktore sa navzajom doplnaju.
Idealne je mat nejaku dlhodobu viziu, povedzme plyn bude rast.
Jeden ucet teda otvoris na rast plynu a za ziadnych okolnosti s nim nehybes.
dalsi ucet takisto na rast, ale tento obchodujes podla nalady, dalsi ucet na pokles plynu... .
Na jednom ucte spravis nakup, na druhom ucte predaj toho isteho derivatu, snazis sa obchodovat najvolatilnejsie derivaty atd... .
Vzdy vsetko obchodovat s maximalnymi moznymi ciastkami.
Ak budes mat kusok stastia, tak jeden z uctov spravi uzasny, vysoko nadpriemerny mesacny vykon. Pravdepodobne to vsak nebude stacit na toho, kto spravi tisice percent. Tiez cakam, ze prvy bude mat okolo desat tisic percent.
Vysledok tejto hry nema celkom nic spolocne s realnym obchodovanim, lutujem ludi, ktori si na zaklade tejto hry otvoria realne ucty. Pretoze ak chces v hre vyhrat alebo dosiahnut vyborny vysledok, vyslovene nesmies pouzivat ziaden money management.
A v realite si samozrejme nemozes dovolit vymazat viacero uctov naraz, kvoli tomu aby sa jeden zhodnotil nadpriemerne.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

Presne tak. Kto robi na realnom ucte, tomu velmi tazko pripadne otvorit poziciu z celeho uctu a cakat, co bude. To, co sa X mesiacov a rokov v takejto sutazi neplati.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jan »

vitazna strategia bola presne podla ocakavania.
Pre realne obchodujuceho cloveka z takejto sutaze nevyplyva ziadne ponaucenie.
(do obchodov som sla s maximalnym rizikom, vsetko som stavila na, za vsetky peniaze som predala, nakupila som samozrejme za vsetko ... )
http://www.topky.sk/cl/13/599407/Najlep ... -dovolenke" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja stratégia spočívala v agresívnom štýle obchodovania, a to prvé dva týždne súťaže. Pozície som držala otvorené krátku dobu, do jednotlivých obchodov som šla s maximálnym rizikom. Keď sa trh nepohyboval podľa mojich predstáv, zatvárala som s čo najmenšou stratou. Potom som stratégiu zmenila, keď som mala nahrané, tak som všetko stavila na korekciu trhu a za všetky peniaze som predala ropu, ktorej cena sa mi zdala príliš vysoká. Ale nevyšlo to.
Tak som sa vrátila na trh EUR/USD, nakúpila som, samozrejme za všetko a nad 1,500 som zas všetko predala. Po niekoľkých dňoch, keď nastala korekcia trhov, som na tom zapracovala a to rozhodlo.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Pette »

Aspon budu mat pekne zabery pri odovzdavani auta.
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Nove leverage rules (max 10:1) ?

Príspevok od používateľa jozofx »

Vobec som nezaregistroval, ze amici spekuluju o zavedeni max. paky 10:1 pre forex :roll:

Tu je o tom clanok, jasne ze sa to brokerom nepaci:
"FX Solutions, GFT, Oanda, IBFX, Gain Capital, FXCM, FXDD, PFG Best and CMS Forex will move together in this issue in order to avoid this rule. If the proposal passes the US fx industry will cease to exist and be either bankrupt or go offshore."
http://www.fxstreet.com/news/forex-news ... 1f004d395f" onclick="window.open(this.href);return false;
Maratamus
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 8:49 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Maratamus »

Aj ja som si to len nedavno vsimol. Uz sa buria aj individualni traderi, ktori obchoduju s velkymi uctami, faktom je ze US brokerov by to zabilo.
Skype: Maratamus
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa iveta »

Som rada že tu má kto čo povedať na tému forex.Velmi rada by som sa dozvedela o forexe čo najviac.Hlavne ako sa dá cez neho investovať.
Ďakujem
mrqua
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 16 07, 2010 11:44 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa mrqua »

Vazeni, neviem ci je to nahoda, ale pocas 4 dni som na deme zarobil cez 2500EUR.. Trochu som co to poprecital na US/CZ a SK foroch, sledoval som spravy atd. a aj tak urobil vlastnu strategiu, hlavne na vyvoji grafoch...
Nepisem tu preto ze by som sa chcel chvalit, ale skor ma zaujima Vas nazor aky je v podstate rozdiel medzi demom a live, ci sa jedna o data identicke, len peniaze nie su ratane live systemom.. Je to nahoda, alebo fakt len cit pre menovy trh a pocit ze nehram za vlastne...

dikes, pekny den

Marcel
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa radvan »

bol si niekedy v kasine? ... ja som bol minule a len som pozeral farby a ako sa toci to koleso ... a potom som mal strasne silny cit, to poznas asi ... tak som hral na cervenu ... a zarobil som 2500E ...

co myslis, je to nahoda alebo mam cit pre farby ?
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mrqua napísal:Vazeni, neviem ci je to nahoda, ale pocas 4 dni som na deme zarobil cez 2500EUR.. Trochu som co to poprecital na US/CZ a SK foroch, sledoval som spravy atd. a aj tak urobil vlastnu strategiu, hlavne na vyvoji grafoch...
Nepisem tu preto ze by som sa chcel chvalit, ale skor ma zaujima Vas nazor aky je v podstate rozdiel medzi demom a live, ci sa jedna o data identicke, len peniaze nie su ratane live systemom.. Je to nahoda, alebo fakt len cit pre menovy trh a pocit ze nehram za vlastne...

dikes, pekny den

Marcel
Nie je to náhoda. Je to vábenie diabla. Nejak ťa tá burza musí privábiť a vcucnúť na cestu do pekla tým, že ti dá prvé zisky zadarmo a vsugeruje Ti, že si génius.
Brokeri napríklad vábia nových klientov cez investičné súťaže, kde zrazu stovky géniov zhodnocujú svoje vklady o stovky až tisícky %...
Kasína ti dajú peniaze zadarmo, aby ťa vtiahli do hry...

Nepodľahni ilúziám, že máš nejaký cit, či talent.
Čaká ťa spústa práce. Začína to vzdelávaním, pokračuje skúsenosťami, vypracovaním pravidiel, systému a až potom zistíš, či na to vôbec máš psychiku.

A nestačí len zarábať, treba aj prežiť.
Neprežiť znamená, že aj po dlhom čase zarábania môžeš skrachovať.
Vo forexe prežije maximálne jeden zo sto.

Začni z druhej strany. Uvedom si , že to je náhoda a že nejde o nič pokiaľ nejde o skutočné peniaze.
Z pokory a uvedomenia si vlastnej neschopnosti vyrastá vôľa stať sa dobrým obchodníkom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mrqua
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 16 07, 2010 11:44 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa mrqua »

JUGGLER napísal: Nie je to náhoda. Je to vábenie diabla. Nejak ťa tá burza musí privábiť a vcucnúť na cestu do pekla tým, že ti dá prvé zisky zadarmo a vsugeruje Ti, že si génius.
Brokeri napríklad vábia nových klientov cez investičné súťaže, kde zrazu stovky géniov zhodnocujú svoje vklady o stovky až tisícky %...
Kasína ti dajú peniaze zadarmo, aby ťa vtiahli do hry...

Nepodľahni ilúziám, že máš nejaký cit, či talent.
Čaká ťa spústa práce. Začína to vzdelávaním, pokračuje skúsenosťami, vypracovaním pravidiel, systému a až potom zistíš, či na to vôbec máš psychiku.

A nestačí len zarábať, treba aj prežiť.
Neprežiť znamená, že aj po dlhom čase zarábania môžeš skrachovať.
Vo forexe prežije maximálne jeden zo sto.

Začni z druhej strany. Uvedom si , že to je náhoda a že nejde o nič pokiaľ nejde o skutočné peniaze.
Z pokory a uvedomenia si vlastnej neschopnosti vyrastá vôľa stať sa dobrým obchodníkom.
Dikes, a ja uz som si myslel ze sa mi asi fakt dari... dnes uz cez 3500EUR v pluse za 5 dni...
Idem si vygooglit nejake slusne zdroje pre vyucbu a uplne pochopenie menovej burzy, ale otvorene, kolko sa da realne robit mesacne ak zacnem s nejakymi 5000-10000EUR
Je pravda ze na to skor potrebujem odvahu a pokrokove myslenie, obidve mam.(pametam ako sme v BA mali na rulete v poluse s kamosom za 30000SK nahratych cez 300000SK co je desatnasobok a isli sme do ZA vysmiaty, sikmooky len tak cumeli..
Z forexu nemam strach, len potrebujem vediet ci mam sancu prerazit, pretoze ak je to podvod zo strany brookera, tak mi ani odvaha a ani pokrokove myslenie a infos nepomozu..
Ak mate skusenosti s world systemami dajte tipa prosim, ja som teraz na deme s VT trade u http://www.cmsfx.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Dikes
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jan »

mrqua napísal:ale otvorene, kolko sa da realne robit mesacne ak zacnem s nejakymi 5000-10000EUR
Realne a otvorene?
No dobre.
Ako zacinajuci priemerny obchodnik budes robit na forexe s takymto uctom tak okolo minus 500 Eur/mesacne.

Forex je viac-menej ruleta. Budes potrebovat velky ucet aby si nemusel pouzivat velku paku.
Na forexe musis mat do extremov vypracovane riadenie rizika, akekolvek zavahanie moze vyjst velmi draho. Bez excelentneho riadenia rizika skor alebo neskor prides o cely ucet, bez ohladu na to ako sa ti dovtedy darilo.
Treba sa naucit ovela viac ako si momentalne predstavujes.
Dolezite je tiez co najskor a najlacnejsie zistit, ci forex pre teba je alebo nie je.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa spoty »

ja by som nebol taky pesimista, ak:

min. 6 mesiacov na deme
min. 6 mesiacov studia

risk management: 1% z uctu na obchod
max. paka 1 k 3

zvysok bude zalezat len na skusenostiach, povahe a chuti dalej sa vzdelavat na real ucte.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa jogo »

mrqua napísal:Je pravda ze na to skor potrebujem odvahu a pokrokove myslenie, obidve mam.(pametam ako sme v BA mali na rulete v poluse s kamosom za 30000SK nahratych cez 300000SK co je desatnasobok a isli sme do ZA vysmiaty, sikmooky len tak cumeli..

Mna by skor zaujimalo pokracovanie tohto pribehu, tj. ako ste v dalsom kasine o tieto vyhrate peniaze prisli :wink:

Precitaj si tuto diskusiu:http://www.financnik.cz/forum/read.php?23,167820
Chlapci tam verne popisuju,ako roky bojuju s burzou a stale na nej nezarabaju...
Az mi je to divne,ze tieto prispevky presli cez "Financnicku cenzuru"...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Airmike »

jogobela vo forach na financniku je co sa prispevkou tyka cenzura minimalna, pokial niekto nepride z bajkou ako financnici vlastne zacinali, ze to neboli ziadny dlhodobi traderi ale len studentici jedneho ceskeho dinosaura toma. pokial dodrziavas pravidla fora tak ti nikto ziadny prispevok nevymaze. poznam odtial dost ludi a ked sme sa o tom bavili,tak sa nikto na ziadnu cenzuru nestazoval.
msamp
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 04 08, 2010 3:40 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa msamp »

CHCETE OBCHODOVAŤ FOREX?

Spoločnosť AMP Trading umožňuje okrem obchodovania futures na Americkom a Europskom trhu prostredníctvom obchodnéj platformy Ninja Trader s datami od Zen Fire aj možnosť obchodovať jeden z nalikvidnejších marketov v súčastnosti a to FOREX.
Obchodovať môžete na mini účet ako aj na regulárny účet a zvoliť si z viacerých sofistikovaných obchodných platforiem ako sú Ninja Trader FX,Currenex,Core Options .
Obchodovat môžete od $ 250 pri otvorení mini účtu kde hodnota jedneho lotu je $ 10 000 a hodnota jedneho pipu sa rovna $ 1 alebo si otvorte regulárny účet s vkladaom $ 2500 kde je hodnota jedného obchodovaného lotu sa rovná $ 100 000/s jednou otvorenou pozíciou kontrolujete tuto hodnotu /a hodnota pipu je $ 10.
V prípade obchodovania FOREXU cez platformu Ninja Trader FX máte k dispozicii ATM strategie zdarma.
Pre záujemcov o obchodovanie obcií na forex máme k dispozícii platformu CoreOptions kde môžete obchodovať už od $ 1000.

Viac informácii najdete na tomto odkaze: http://www.ampforex.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Prehľad spredov nájdete na tomto odkaze: http://www.ampforex.com/spreads_margins.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Demo: http://www.ampforex.com/ninja_trader_fx.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fery
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 11 09, 2010 12:00 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Fery »

Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, jakým stylem obchodujete forex. Jestli jedete fundament, techniku, popřípadě něco jiného. Díky.
zacatecnik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 20 06, 2009 9:22 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa zacatecnik »

mrqua napísal:Vazeni, neviem ci je to nahoda, ale pocas 4 dni som na deme zarobil cez 2500EUR.. Trochu som co to poprecital na US/CZ a SK foroch, sledoval som spravy atd. a aj tak urobil vlastnu strategiu, hlavne na vyvoji grafoch...
Nepisem tu preto ze by som sa chcel chvalit, ale skor ma zaujima Vas nazor aky je v podstate rozdiel medzi demom a live, ci sa jedna o data identicke, len peniaze nie su ratane live systemom.. Je to nahoda, alebo fakt len cit pre menovy trh a pocit ze nehram za vlastne...

dikes, pekny den

Marcel
ahoj marcel
Demo je demo na demu sem udal za pul roku 200 000 usd zisk.
A hlavne zalezi jakej mas vklad a paku podle toho se i trejdi.
na demu sem to hazel 1 lot 5 lotu a i 10 ale na liv sem zacinal 0.1 lot.
Vse zalezi jak trejdis jak mas dobrou ta a mm.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa kontrarian »

Vcera som trosku rozoberal eur/usd vo vlakne: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 9&start=12" onclick="window.open(this.href);return false;



... rano medvede signaly na fx ( uz od vcera), nervozita pred BOE a hlavne pred Cameronom. Cameron bol napokon smiesny, BoE bol ok zacali prichadzat prve naznaky na buy. Hore ale tvrdy odpor (chop ako svina zatial cely tyzden), potvrdenie signalov na buy neprichadzalo...Potom prisla BoC, a jasne vyhlasenia na oslabenie CAD...CAD skolaboval. A co je hlavne, Carney dodal, este to nie je menova vojna. Hned nato MMF: menova vojna nas znepokojuje...Pisal som na konci roka: PF v tazkom roku a vo vojne centralnych bank...FED uz roky panikari, ak je e/u pod 1.25, pred par dnami Junecker vyhlasil, ze euro je certovsky vysoko (1.34). hned kleslo a od vtedy je chop ..Setup je vsade hore( fx , akcie..) a nad e/u sedi ECB..a co SNB ? A to uz nehovorim, ake zmatky teraz narobila BoJ.RBA uz par mesiacov zamiena AUD centralnym bankam mimo fx ( ukaja dopyt po AUD v tomto peknom risk on case tak aby nesiel kurz vysoko.A preto je hore krasna rezistencia na sell s rozumnym profitom...Skuste ma presvedcit, ako chcete toto testovat. Treba iba analyzovat a davat pozicie. Jednoduchy klasicky trejding. Alebo sa mylim?

Posielam ako som to riesil dnes ja. Nakoniec z toho boli iba skalpy, ale co uz...

Podla casu je vidiet:
Rano som zakoncil short od vcera. Potom som dal long eur/jpy. Kedze bol mierne predcastny tak som ho radsej zakoncil predtym ako sa UK prime minister vyrozprava. ( pripravil som sa o slusny zisk). Potom som dal long e/u, vysie dokupil...kedze signaly boli zmiesane, dokupenie som uzavrel v zisku a zo zbytku ma vyhodilo 3pips nad entry. Nastupil som este raz do longu. Ale usd daval signal na posilnenie, tak som to zakoncil a dnes je fajront (zmeskal som spodne range chopu na vstup)...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Biosko »

Zdar, bolo by fajn ak by si vety typu:

"Rano som zakoncil short od vcera."
"Potom som dal long eur/jpy."
"Potom som dal long e/u, vysie dokupil"
"ma vyhodilo 3pips nad entry"
"Nastupil som este raz do longu."

Radsej prepisal alebo doplnil pozicie vo formate CAS OPERACIA PAR CENA OPEN/CLOSE.
Napriklad:

Miesto "Rano som zakoncil short od vcera." -> 08:00 CLOSE SELL EUR/USD 1.35 1.34 +100pips
Miesto "Potom som dal long eur/jpy." -> 08:30 OPEN BUY EUR/JPY 118
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa kontrarian »

Dnes: ako som pisal vcera, zmeskal som nastup do longu e/u na spodnom range tohto svinskeho chopu...
Rano som dal short na tech. urovni vystupil a zaroven dal buy ( 100K t.j close short 50K a buy 50K)
Islo to este trosku dole a tak som dokupil dalsich 50K
( short bol kvoli tech. signalom + ocakavane horsie Francuzske PMI)
( buy bo na zaklade tech urovne a ocakavanym lepsim Ger. A EU PMI) teda news trade.
S/L uz bol na mieste a cakal som na swing... Tech. signaly mi naznacovali pokracovanie chopu a tak som vsetko ukoncil.
Nevystupil som idealne ( mohol byt lepsi zisk) , ale to je bezne a ok.

Potom som este skusal hrat na kratkodoby trojuholnik, nakupil dole, dokupil na hornej tr. trjuholnika, ale nebola snaho o brejk, tak som to vsetko ukoncil (swing sa zase nekonal).
Ovela lepsi je teraz napr EUR/JPY. Vcera som pisal, ako som predcastne long zatvoril a ze pridem o slusny zisk (200 pips na swingu). To su tie tazke straty, ktore praviadelne utrpujem ( nedostatok trpezlivosti na drzanie do zisku). S tym ma ale problem kazdy, ze?

Momentalne je e/u stale v mini trojuholniku, trh je nerozhodny a uvidime co dalej...Signaly su hore , ale su zmiesane. FA: cakam lepsie US data a dolar by mohol kratkodobo posilnit ( momentalne neplati rezim takz. dollar smille. AAPL dodava trosku nervozity tiez a este vela dalsich veci treba prehodnotit...

Tak co fx hraci any comments?
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Biosko »

kontrarian napísal:To su tie tazke straty, ktore praviadelne utrpujem ( nedostatok trpezlivosti na drzanie do zisku). S tym ma ale problem kazdy, ze?
Ani nie, TakeProfit alebo TrailingStop. Pri vstupe ich nastavym a potom sa uz o dane pozicie "nestaram". Jedine ze by uplne stratili potencial alebo nastal nejaky event ktory by ma donutil ich uzatvorit v strate.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko, vcera som dal tiez vypis...je tam SEC cas a uroven vstupu / vystupu...predpokladam, ze fx hrac nema ziadny problem pozriet par pozicii na grafe. Ja mam napr. vsetky levely a tech. urovne v hlave a ak mi napises spetne par vstupov, zavriem oci a viem co si robil a ako dobre si to robil.Ale posielam aj graf, ak nemate vlastny. Ak budete rozumne diskutovat, mozno to tu dam obcas v predstihu. Vlastne aj vcera ak si cital pozorne si dostal tipy.. (dnes si mohol urobit to co ja: range trade)...alebo este vcera si mohol vstupit do longy....a aj velakrat predtym vam neustale davam indicie (kde je trend atd)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: FOREX

Príspevok od používateľa kontrarian »

ten graf ( Strasti, je tam uz aj zlta :D )
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: FOREX

Príspevok od používateľa Biosko »

kontrarian napísal:Biosko, vcera som dal tiez vypis...je tam SEC cas a uroven vstupu / vystupu...predpokladam, ze fx hrac nema ziadny problem pozriet par pozicii na grafe. Ja mam napr. vsetky levely a tech. urovne v hlave a ak mi napises spetne par vstupov, zavriem oci a viem co si robil a ako dobre si to robil.Ale posielam aj graf, ak nemate vlastny.
Ja ti to nevycitam, ber to ako radu, ked to bude neprehladne nebude ti to nikto citat ver mi. Plati to tak vsade. Tiez ked v praci dostanem email v ktorom mam 7 priloh a este v kazdej po 5 reply a niekto mi povie ze vyber si z toho tie 3 informacie ktore potrebujes tak mu kaslem na to a poviem mu ze bud mi to napis tie 3 info co mi treba do tabulky alebo ti kaslem na to, ja to hladat v tej spleti nepotrebnych informacii nebudem.
A funguju tak vsetci. Takze neber to ako utok alebo vycitku ze si nieco nedodal, no myslim si ze by to bolo prehladnejsie. V kratsich prispevkoch sa to da, ale ak je v dlhych neprehladnost alebo nie jasne info, tak ti to ludia preskocia.
kontrarian napísal:Ak budete rozumne diskutovat, mozno to tu dam obcas v predstihu. Vlastne aj vcera ak si cital pozorne si dostal tipy.. (dnes si mohol urobit to co ja: range trade)...alebo este vcera si mohol vstupit do longy....a aj velakrat predtym vam neustale davam indicie (kde je trend atd)
V prvom rade si treba uvedomit, ze s 99% pravdepodobnostou tu nikto nebude podla teba tradovat, ani podla mna ani podla nikoho na tomto fore. Kazdy tu ma vlastnu hlavu a vlastne trady. V prvom rade by to malo byt o tebe, ty by si mal prijst na to kde v svojom tradingu robis chyby, kde su tvoje nedostatky, kde sa chces zlepsit. Vypocut si kritiku, mozno si z nej nieco zobrat, mozno nie.
Takze tvoje vyhrazky su zcestne, mal by si si to uvedomit cim skor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"