AOS - Bratislava

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ondro77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 17 02, 2012 12:26 pm

AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Ondro77 »

Dobrý deň,

minulý týždeň som absolvoval školenie od http://www.obchodujeme.eu
Narazil som na nich na internete a ich roboty sa mi pozdávajú. http://www.obchodujeme.eu/aos/bratislava/
Skúšal ich už niekto? Po skúsenostiach s robotmi za 99USD som opatrnejší.

Pozeral som na AOS Bratislava a Strategist.


Ďakujem za odpovede.
Ondro.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

pusti si to videoco je na youtube. a vsimni si poslednych 30 sekund. obrazok grafu, je tam vidiet ze tie DD su vykrivane sizingom. toho by som sa docela bal. jeho profit je zavisli od sizingu. ta krivka je velmi nevyhladena
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim si, ze AOS by mal fungovat spetne aspon na 10-rocnom obdobi s minimalne 1000 obchodmi ale radsej este viac.
Mal by zarabat v uptrendoch aj dowtrendoch, to je samozrejme.
Kedze nevidis zdrojovy kod tohto AOS, tak by som vyzadoval este rok-dva papertradingu pod verejnym dozorom-cize zive obchody na web a ak by v tomto obdobi dosahoval dalsie all-time high uctu a dalej rastol, tak by som ho kupil a dal do neho len cast prostriedkov.Lebo pamataj, ze kazdy AOS aj obchodny system ma najvacsi drawdown vzdy pred sebou...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ondro77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 17 02, 2012 12:26 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Ondro77 »

...zhodou okolností ako som začal vyzvedať, som sa dozvedel že to priateľovi beží na živom účte už dva roky s celkom peknými výsledkami...

+ na webe som našiel ešte k nim výsledky:

http://bratislava.mt4stats.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ondro77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 17 02, 2012 12:26 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Ondro77 »

takže radíte ešte radšej čakať???
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo

som si skoro isty ze take podmienky nesplni ziady AOS bez kalibracie a optimalizacie. pretoze z principu nemozes staticke premenne napasovat na dynamicky trh.

ten princip na ktorom pracuje bratislava nieje zas tak spatny, ale myslim ze to vyladovanie krivky pomocou objemu je uplne spatne riesenie.

ondro

ja radim uplne na to zabudnut. pretoze je to s principu model ktory si nedokaze poradit z velkymi DDckami. toto ziadne vyckavanie nevyriesi.
Ondro77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 17 02, 2012 12:26 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Ondro77 »

ťažko sa zabúda ked človek vidí takéto veci:

http://www.myfxbook.com/members/profije ... ding/95274" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

na tej krivke fakt nevidim nic co by bolo stalo za uvahu. equity je uplne odstrelena od balance krivky, system nema edge. je to cisty hazard. na zulutrade mas taketo systemy oznacene cervenym alertom ako neinvestovatelne. lebo nezatvaraju stratove pozicie ale snazia sa ich hedgovat, priemerovat a podobne, kumuluje sa ti velka strata v otvorenych poziciach a zisk mas len s kratkodobych trejdov.

na tom fxtrade accounte nieje nic zaujimave. takych chartov sa da namodelovat mrte vela
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa jogo »

Mika ma pravdu. Vysledna krivka vznika len zatvorenymi obchodmi. V otvorenych obchodoch budes mat priebezne stratu aj viac ako 50% bez zaruky, ze to nespadne aj na 100%. Neblbni, to nevydrzis, jedine, ze das do toho tak 1 vyplatu pre "srandu kralikov"....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ondro77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 17 02, 2012 12:26 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Ondro77 »

dakujem za dobre rady pani... :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:jogo

som si skoro isty ze take podmienky nesplni ziady AOS bez kalibracie a optimalizacie. pretoze z principu nemozes staticke premenne napasovat na dynamicky trh.
Tiez som si to myslel, ale kamarat vyvinul AOS na forex, ktory uz rok a pol dosahuje nove High v realnom obchodovani, bez akehokolvek zasahu a optimalizacie a dokupovania v strate.Proste obchod konci na SL alebo PT. Tak som zvedavy, ako to pojde dalej...
Co si o tom myslis, ako skuseny forexak. Zeby nahodna fluktuacia...ide o asi 1000 backtestovych obchodov a 150 zivych?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

dost tazke posudzovat , pokial neviem co presne ten tvoj kamarat robil.

napriklad som si uplne isty ze na FX je mozne postavit plne automaticky system ktory pracuje konzistentne a ma velmi male DD kludne aj 10 rokov a tisicoch obchodov.
ale rovnako tak som velmi skepticky k tomu ze sa to da urobit nejakym testom na OHLC datach. to je podla mna nerealne.
Laco.
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 20 02, 2012 12:35 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Laco. »

ondro77:
Keď chceš AOS tak sa poobzeraj u http://www.striker.com" onclick="window.open(this.href);return false; je to americká brokerská firma, kde sa dajú prenajímať aj AOSy.
Robia tam dvaja bratia z Čiech Martin a George Lembák. Napíš im oni ti poradia.
Roman Marcincin
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 7:16 am

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Roman Marcincin »

Otazka podla mna by mala byt ci si myslite ze AOS dokazu naozaj fungovat na malych uctoch, obavam sa, ze AOS moze fungovat len velmi krat a to dovtedy kym sa nezmeni mega trend a neprehodnotia hodnoty medzi trhmi, v momente ked sa tieto trendy zmenia treba zmenit pristup k AOS ale povedzme si uprimne ze kto by to spravil. Proste ked vidim ze to ide a ze to zaraba nebudem to menit, ale obavam sa ze v tomto pripade vie AOS velmi rychlo vymazat cely ucet.

To by bolo v tom pripade keby to fungovalo ale nik sa tu nezamyslal nad vseobecnym nazorom ze ak je ich system taky ziskovi preco ho predavaju?
General
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 04 01, 2012 9:55 am

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa General »

Podľa môjho názoru tu je dôležité si uvedomiť, že firmy, čo predávaju AOS zarábaju na ich prenájme. Je im uplne jedno, či klient na tom zarobí alebo nie,lebo nie sú motivovaní na zisku. Ak klient nezarobí a vymaže si účet, potom existuje veľmi jednoduchý argument - trhy sú rizikové a my sme Vás na to dopredu upozorňovali.Vedeli ste o tom.
Ja mam na to taký názor, že tieto firmy čo dávaju svetu takúto ""hodnotu" (oni trvdia,že dodávajú likviditu) sú ako lacní vietnamsky krajčír. Ušijú Vám stratégiu podľa Vaších predstáv alebo toho čo je momentálne in....samozrejme, že Vám pri tom nepovedia, že tie ušité tepláky sa zajtra môžu uplne rozpadnúť...a žiju z prenájmu bez rizika a smejú sa akí sú ich klienti blbci.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Pette »

Skusme dat sedliacku logiku - ak ma niekto automatizovany obchodny system, ktory je ziskovy - tak PRECO ho predava? PRECO?

Preco tam nenaleje eura a nelezi na Bahamach s kokteilom v ruke?

Odpoved je - system neni ziskovy. Ide sa zarabat na ludoch, co ho kupia, nie na trhu.

BODKA.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

Pette , General

nechcem sa nikoho dotknut, ale uprimne v tom nieje ani kusok logiky, ani len tej sedliackej.

na celom svete su ludia ktori ponukaju svoje sluzby- quanti, developeri. tito ludia nieco vedia robit a svoje sluzby a know how proste poskytuju investorom, to je fakt. nie nejaka domnienka. to je proste prax.

my sme fakt jak na tej dedinke na orave, tam pouzivaju mozno sedliacku logiku. ked sa povie slovo trader, mysli sa tym clovek co sedi doma a v teplakoch obchoduje. nechodi do prace. ked sa povie automaticky obchodny system, tak sa mysli chlapec co po veceroch nakodi nejaky chumac indikatorov v MTcku. a predava ho po internete za par dolarov. ako tu bratislavu
ak sa stale dookola budeme bavit na takejto urovni a budeme zivit podobne predsudky v hlavach , tak sa nemame sancu posunut dalej.
ako zdrava konstruktivna kritika je ok, myslim si ze AOS ktory tu bol komentovany je jasne prekazatelny bullshit v cislach, ale tymi cislami sa tu fakt asi nikto nezaobera. zaoberame sa nejakou paradigmou a utvrdzujeme sa v tom ze stale plati.

nechcem vyvolat flame, len by som bol rad keby sme sa obcas dokazali povzniest nad predsudky. chce to urcitu davku odosobnenia sa od tej spominanej sedliackej logiky.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Pette »

Mika - nie, tu si treba priznat farbu a nepovazovat tamtie firmy za vyrobcov nejakych softverov pre wall street.

Vzdy, ked sa tu objavi na predaj nejaky AOS je to bullshit.

A takto jasne to treba donekonecna hovorit beznym ludom, aby nenaleteli.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

Pette

ano vzdy ked sa TU objavia tieto firmy, tak je to bullshit, asi preto ze TU ziadne seriozne firmy neinzeruju.

a preto je vzdy korektne povedat aj A aj B

ale jasne chapem tu skepsu, po tej historii co mame za sebou

btw:len na okraj firmy ktore obchoduju automaticke systemy niesu len wallstreet based. vacsi podiel elektronickeho obchodovania ma eurex a liffe. samozrejme zatial, pokial neprejde v EU parlamente dan s financnych tranzakcii
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa filip glasa »

dobre, ale takyto velki AOS majstri sveta asi neinzeruju vobec a predavaju to skor instotuciam, nie? Potom by ta automaticke odmietanie AOS (pre retail) davalo zmysel.
General
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 04 01, 2012 9:55 am

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa General »

Mika napísal:Pette , General

nechcem vyvolat flame, len by som bol rad keby sme sa obcas dokazali povzniest nad predsudky. chce to urcitu davku odosobnenia sa od tej spominanej sedliackej logiky.
Mika

No flame. Predchadzajuci prispevok je nazor na zaklade mojich info. Mierim tym k tomu ako funguje biznis model developer- klient:

1. riziko plne na strane klienta. Klient nema plnu kontrolu nad svojim uctom + nevie presny algoritmus takze salesman mu moze povedat, co by rad pocul je ich.
2. To ze maju tieto firmy vela produktov im zvysuje diverzifikaciu, ak im daky klient vypadne je to ok......
3. Urcite su profici v USA a inde co vymyslaju super AOS...len mam pochyby o tom ci prvorny motiv je prenajom alebo uspech klienta. Plne suhlasim s tym, ze dnesny profit je dolezitejsi ako zajtrajsi neisty prijem..a preto pre firmu AOS je vzdy dolezita cena z prenajmu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

nuz ked sa nad tym zamyslim tak asi trosku polarizujeme. na jednej strane je ten chlapec co po nociach kodi tie MTckovske blackboxy a potom mame tych majstrov sveta. ale podla mojho nazoru existuje pomerne velka skupina ludi a firiem ktore tvoria svoje produkty a tie sa pohybuju medzi tymito dvoma extremami.

ak by som chcel byt uplne konkretny , tak napriklad altruid o ktorom sme sa tu bavili ma myslim 4 produkty ktore ponuka. a teraz som si neni uplne isty ale myslim ze to ponuka aj mensim klientom. su transparentne a kotovane na burze.

no a druhy pripad je ten striker co je aj tu v diskusii, ich produkty nepoznam ani som neskumal ich algos, ale uplne pokojne sa mozes opytat martina lembaka aj sam, pretoze na toto forum chodi a obcas diskutuje. takze mas sancu sa dozvediet o tejto problematike viac priamo od neho.

podla mna ludom ktori v tomto biznise robia dost zalezi na dobrom mene . a co sa tyka distribucneho kanalu, asi ani tebe nepride vhodne prezentovat to na nejakom externom fore ale skor na oficialnej stranke produktu. ono je jednoduchsie produkt predstavit a popisat ho v prospekte, ako diskutovat z ludmi ktori vo velkej vacsine nemaju velmi dobru predstavu ako ten biznis funguje.

myslim si ze automaticke delenie produktov pre

institucie - ok
retail - ko

uz davno neplati, pretoze technologia spravila obrovsky skok, a trh sa liberalizoval.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 21 02, 2012 6:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

no a teraz ma napadla jedna vec, ktoru som si vsimol nedavno. a to je prave ten krok k liberalizacii celeho trhu ci lepsie povedane priblizenia sa k retailovemu klientovi, traderovi, developerovi , manazerovi. na tomto mieste nieje popisana cela problematika forexovych brokerov, takze to mozno nebude extra zrozumitelne.ale skusim

ked sa povie MT4 , myfxtrade , AOS a podobne keywords, tak sa to skoro automaticky hadze do balika scam. ano musim suhlasit s tym ze je obrovska pravdepodobnost ze tam vela vela veci aj patri. no ale jednu vecsom si vsimol.
na trhu existuje par velkych firiem , vacsinou brokerskych, ktore si povedali ze uz ten retailovy trading zacina byt docela vyhajpovana zalezitost a ze by ich celkom zaujimal objem ktory by sa dal u nich zobchodovat. a preto spravili taku vec, ze do svojej firemnej strategie zahrnu aj tools ktore pouziva retail.a pokusia sa pretiahnut ten objem k sebe. preto je dnes docela sranda, ze sa bezny klient , trader developer dokaze dostat na skutocny medzibankovy trh a dokonca sa tam moze dostat aj cez taku platformu ako je mt4ka-mt5ka , a tie jeho akoze po nociach zbuchane kody mozu razom prejst na realny trh, kde im nebude branit ziadny marketmaker aby obchodovali realny trh.

no a preco to pisem: pisem to preto ze ako vzdy a vsade ide o vyvoj. pokial niekto vyvijal AOS pred 6-7 rokmi a mal zamer ho predavat. a nabalit sa na klientoch, lebo si bol na 100% isty ze broker ho osklbe. tak dnes tato vec v podstate odpada, a ten developer ma razom moznost volby. ci bude sklbat klientov, alebo ich sklbat nebude. v minulosti mal len jednu volbu, a to taku ze na to aby zarobil klientov sklbat musi.

preto ako som uz spomenul v niekolkych vlaknach na tuto temu. nie vsetko co vyzera na prvy pohlad ako scam musi byt scam. to ci to scam je alebo nieje by mali hovorit cisla. kto nevie analyzovat cisla mal by sa to naucit. aspon si to myslim, a myslim si to preto, lebo uz dnes vidiet jasny progres v tom ze scam brokeri rapidne ubudaju a nahradzaju ich STPcka.

moja osobna prognoza je taka ze do 10-15 rokov uplne vymiznu fx marketmakri a budu transparentne multibroker platformy a uplne transparentne systemy s tvorbou ceny. o AOS systemoch sa nebudeme bavit na takej urovni ako dnes ci je to podvod alebo to podvod nieje. budeme sa bavit len o tom ktory systemovy analyzer je najlepsi na identifikovanie potencialu systemou a ktory optimalyzer dokaze najkvalitnejsie a najrychlejsie rozpoznat s ktorej strategie do ktorej strategie aktualne treba preliat cash. drvivu vacsinu nasho zaujmu si budeme koncentrovat na trading networks , kde budeme vytvarat a vyhladavat aktualne strategie, trading bude o mikrohedge fondoch ktore budu poskladane priamo podla klientovych poziuadaviek . je ale tiez mozne ze mi to uz robit nebudeme . pretoze ten progres technologii bude pre nas uz neuchopitelny. prave koli predsudkom ktore mame z minulosti.

no a preco takato futurama , pretze sme prave na zaciatku tejto novej ery akurat si to este neuvedomujeme. :)

standardne na zaver, samozrejme vsetko moze byt inak a ja sa mozem mylit :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Budúcnosť môže byť všelijaká. Na akciách sa hedge fondy premnožili a stratili výkonnosť. Keď trhy idú do boku, nemajú šancu.
Jedine dlhodobý uptrend môže uživiť väčšinu.
Na forexe a derivátoch sa zisk/strata prelieva ako v spojených nádobách. Neexistuje dlhodobý bias ako v akciách. Preto si myslím, že pri prevahe špekulatívneho kapitálu sa tam logicky nemôže väčšina uživiť. Takže aj AOS musia štatisticky dopadnúť tak ako trejderi. Väčšina v strate. Špička berie zisky. A pritom vývoj je už teraz taký, že väčšina účastníkov sú AOS. Nie?
V AOS sa nevyznám, ale myslím si , že klasický AOS postavený na jednej stratégii dnes takmer nemá šancu. Optimalizovanie a automatické prehadzovanie medzi stovkami stratégii s prvkami umelej inteligencie - to by mala byť podľa mňa súčasná špica.
Poznám nejaké firmy v managed futures, ktorým by som zveril kapitál do tradingu. Tým chcem povedať, že uznávam len systém, ktorý má okolo seba ľudí, ktorí ho vedia ovládať ( meniť, optimalizovať a pod. ). V živote by som nejaký sólo systém postavený na jednej stratégii nekúpil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Airmike »

na margo hedge fondov, mas pravdu v tom ze ich vykonnost sa znizila , ale hedge fondy nestratili vykonnost preto ze sa ich pocet zvysil, ale preto ze zmizol dlhodobi globalny trend ako si pisal. a preto sa stratil hlavna fundamentalna vyhoda.
algos su ale trosku ina kategoria ako hedge funds , pretoze v sucasnosti vacsina algos operuje na aktualnej cene a na disproporciach na trhu a nie na predikcii dlhodobej buducnosti ako sa vela ludi domnieva. zakladny point je ale v pochopeni toho, ze mainstramovy algo trading dnes nieje postaveny na trend flowingu, ale napriklad na market neutral strategiach ,pairs tradingu, hedgovych strategiach, kreditnych strategiach, scalpingu, high-frequency tradingu, market making a roznych druhoch arbitrazi. preto si myslim ze sucasny trend prelievania kapitalu bude pokracovat prave do tejto oblasti.

to co moze ovplyvnit sucasne algo systemy je drasticke znizenie paky, zvysenie marginov, znizenie vsetkych urokovych sadzieb, alebo zvysenie tranzakcnych nakladov. paradoxne regulacmne opatrenia ktore sa robia dnes zavadzaju neistotu do radov algo traderov a opat je to voda na mlyn pre spekulacie. takze snahy zabranit velkym dynamickych pohybov a volatility budu mat zrejme opacny efekt.

jedna vec o ktorej sme diskutovali v predoslich prispevkoch je vnimanie obchodneho systemu. ak beriem obchodny system ako staticky model z nejakymi konstantami, ktory je napasovany na historicke data, tak taky system nema najmensiu sancu. v tom s tebou suhlasim pisal som to aj jogovi. ja ale predpokladam ze uz dnes sa dost ludia zacina zameriavat na obchodne systemy ktore medzi sebou komunikuju ,alebo popripade system ako organizmus, ktory sa sam automaticky meni podla toho ako sa meni trh.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa radvan »

trosku sa zapojim do diskusie ... suhlasim s vami oboma ohladom globalneho up-trendu ...

len suhlasim s jugglerom, ze podla mna su "algos" rovnaka kategoria ako "hedge funds" ... tiez sa snazia zarobit na disprepanciach na trhu a tych je jednoducho obmedzeny pocet ... ako sa zacne trh penetrovat viac a viac tak vynosy pojdu dole, pokial tie firmy nezvysia leverage/risk ... mas proste kybel vody, pokial objem vody v tom kybli nerastie (nerastu trhy) tak sa len presuvaju vlastnici lyziciek vody hore dole a je jedno ci sa tak deje na subsekundovych intervaloch (arbitraze, HFT) alebo na dnovych/tyzdnovych/mesacnych intervaloch (klasicky old-school hedge fund trading time frame) ... takze by som moc netvrdil, ze je ultra rozdiel medzi algo a klasickymi hedge fondami ... algo maju jedinu vyhodu v tom, ze su mladsie a robia na kratsich time framoch a teda je tam aktualne este vacsi priestor, kedze je tam viac anomalii, co nesu tak vyharvestovane ako na vyssich TF (dnove, tyzdnove atd.) ...

pred 15 rokmi ked bol LTCM povazovany za top class sofistikovany arbitrazny fond tak arbitrazovat bondy/swapy/futures bolo povazovane za super business ... vsetky velke shopy to robili vtedy (aj Shaw, Simmons atd.) - nahanali spready ... a ako spready klesali, tak tym firmam zacali klesat zisky tak dvihali leverage ... LTCM to prepalil ale v 98mom pohoreli vsetci co robili arbitraze ... nieco podobne sa zopakuje na algos, ked zacne vela psov nahanat rovnaku lisku ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa kezo »

Ahojte,
konecne sa mi podarilo zachytit naznaky konstruktivnej debaty v tomto vlakne. Vesobecne info. je habadej. Myslim si, ze by stalo za to konecne na tomto fore zacat systematicky do hlbky analyzovat a nasledne navrhnut vylepsenia napr. k AOS-Bratislava.

Mam na mysli nieco ako "Ako-Investovat AOS RATING". Forum sa mi zda znacne fragmentovane a vela veci sa nedopovie do dosledkov.
Dalsia vec by mohla byt vlastny koncept a vyvoj nejakeho nasho AOS, debata o matematickych modeloch.

Samozrejme vsetko je dobrovolne.
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: AOS - Bratislava

Príspevok od používateľa Biosko »

Kezo ale malo by to byt nieco UNIQUE nie ako tie doterajsie AOS tu prezentovane.

Ja napriklad nechapem ako niekto moze predavat AOS Bratislava za take nekrestanske peniaze.
Taky AOS mam nakodeny za 1 vecer.
Ako obchoduje Bratislava USDCAD.
Starting lot 0.01
Nasobitel 1.6
Pipstep 20
Zisk = Break Even + niekolko pips.
Ak ide kurz opacnym trendom tak prikupuje a posuva BreakEven a TP uroven.

Toto mam nakodene za 1 vecer a este aj hocake vychytavky do toho viem pridat. Za toto si pytat 10 000kc je kradez.

EDIT: Nehovoriac o tom ze podobne AOS su na mql4 stranke pristupne zadarmo aj so source kodom cize by mi trebalo max tak 30 minut keby sa mi to nechcelo robit od zaciatku ale by som upravil nejaky uz hotovy kod podla svojho zelania.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"