Otazka ohladom forexov

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nazdar,

mal som otazocku ohladom forexov, ci je dobre sa sam do toho pustiti ,alebo sa spolahnut na niekoho co vie s tym robit....kolko stoja take sluzby a podobne...., da sa na tvojom fore k tomu dopatrat?
Dakujem za ochotu
Peter
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa kolega »

vseobecne sa neda spoliehat na niekoho len tak bez ohladu na trh, a tiez si myslim ze ak sa clovek len tak pyta co by mohol skusit a co nie tak nech radsej skusi akcie/index

neviem kolko stoja take sluzby, musis si skusit zistit sam.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa Rokosák »

Do FOREXu sa nepustaj.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa kolega »

Vlastne som si pozdejsie uvedomil ze tu mame odbornika na forex medzi odbornikmi takze mozno sa mozes s nim poradit a uvidis...
anonym
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 24 03, 2018 5:37 pm

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa anonym »

Zdravím, vie niekto, či je niečo nové ohľadom nových regulácii ESMA, konkrétne to obmedzenie finančnej páky? Kedy majú byť prípadné zmeny, alebo či vôbec budú?
Stock_trader
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 02 05, 2018 10:23 am

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa Stock_trader »

anonym napísal:Zdravím, vie niekto, či je niečo nové ohľadom nových regulácii ESMA, konkrétne to obmedzenie finančnej páky? Kedy majú byť prípadné zmeny, alebo či vôbec budú?
Zatiaľ čo ja viem, tak niekedy v máji-júni, by mala nová regulácia začať platiť. Čo som si čítal oficiálne správy, tak ta regulácia je schválená, ale bude mať platnosť 3 mesiace. Takže potom sa buď opäť predĺži alebo upraví. Uvidíme.
Trade like a Pro: https://uspesnynaburze.sk/
Sady
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 10:13 am

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa Sady »

Zdravím,
je mi jasné, že když jsem přijdu s takovým dotazem, tak se do mně pustí hromada lidí a začne mi to rozmlouvat, ale i proto takový dotaz....Začal jsem se zajímat o tématiku FOREX, je mi jasné, že dlouhodobé obchodování FOREX vyžaduje dost znalostí a zkušeností, ale já bych si do toho chtěl více dostat spíše jen se zájmu, abych pochopil celé fungování, než že bych se tomu chtěl věnovat na full time. Nejsem začátečník v investování, ale rozhodně jsem začátečník na FOREX trhu, a tak sbírám informace a hlavně by mně hlavně zajímalo, jestli má někdo nějakou svou taktiku, jak se nejlépe naučit (bez ztráty spousty peněz) a jakého případně doporučuje brokera hlavně pro demo otestování.

Četl jsem samozřejmě různé reference a nějaké základní "návody", kterých je na internetu plno (jako například tady
https://opcebinarni.com/rubrika/forex/" onclick="window.open(this.href);return false;), problém s doporučováním brokerů ale je, že každá taková stránka vám bude doporučovat brokery, ze kterých něco má, když vás tam pošle. A třeba na jednoho z nejznámějších brokeru jsem XTB jsem četl spoustu negativních komentářů.

Chtěl bych tedy slyšet vlastní, osobní zkušenost někoho ohledně jeho začátcích a případně doporučení. Myslíte, že se vůbec FOREX trhem dá zabývat jen tak "ze zvědavosti", nebo se tomu musí člověk věnovat naplno?
Díky!
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ahoj Sady

Ja som v 2011 za pol roka u XTB stratil okolo 4800 EUR a v januari 2016 u Dukascopy behom 2 tyzdnov 4200 EUR. Si to prepocitaj na ceske. Samozrejme chyba to bola mojich hlupych rozhodnuti a nie brokera. (I ked samozrejme poplatky pre XTB tvorili tusim 800 EUR a pre Dukascopy okolo 1000 EUR z tej mojej straty.)

Teraz k tvojmu dotazu - aby si neinkasoval podobne straty ako ja.
V prvom rade ako zaciatocnik musis mat brokera, ktory ti dovoli obchodovat mikroloty alebo nanoloty. Proste otvorit poziciu o velkosti 1000 USD, pripadne aj mensiu. Ak si dobre pamatam XTB pri zachovani znesitelneho spreadu dovolovalo otvorit minimum 10000 USD poziciu = 0,1 lotu = 1 mikrolot. Pre diverzifikaciu si otvoril 5 roznych parov a odrazu si mal 50000 exposure (a to je hrozne vela). Proste si bol zodpovedny za zmenu kurzu, ktora postihne tvoju investiciu 50000 USD; alebo GBP... . Musis pocitat ze v divokejsi den moze kurz poskocit aj o 2% a to mas zrazu 1000 USD riziko na den. To by si kludne nespaval. Cize uz aj pri pozicii velkosti 5000 USD kde na den riskujes +-100 USD je to dost tvrde. Predstav si ze sa rano zobudis a zbadas ze na ucte mas o 80 EUR menej nez si mal vecer. Ono zase normalne meny sa behom roka oslabia/posinia tak +-10%. Cize z 50000 pozicie riskujes na rok +-500 EUR, problem je ze podstatna cast toho pohybu moze nastat behom par hodin/dni a potom cele mesiace sa to moze motat skoro nezmenene.

Na DEMO ucte si mozes vyskusat akurat tak funkcnost platformy, pripojenia, zadavania prikazov. Inak ti je demo k nicomu. Musis tam mat aspon nejake mnozstvo realnych penazi, inak sa tomu nebudes venovat.
V skutocnosti by si sa tomu nemal venovat, lebo ak sa tomu nevenujes full-time, nemas sancu.
Mozno by si mal sancu na nejakych 3 mesacnych a dlhsich obchodoch, ak by si sa tomu venoval 10 rokov cely zapaleny. Ale ako novacika ta to zvedie k 2-dnovym a kratsim obchodom.

Zahravas sa s ohnom a zrejme sa popalis. Je kopa inych aktivit kde peniaze dokazes zarobit ovela lahsie.

A hlavne never nikomu na internete. Su to sami debili co ti poradia uplne hovadiny a akurat prides o peniaze.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa Airmike »

@jaroslav80

palec hore. sam by som to lepsie nenapisal.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Diky.
Mam tam chybu.
10000 jednotiek meny = 0,1 lotu = 1 minilot
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa Kos3 »

True, ja sa v trhoch a hlavne fxe vrtam uz cca 7-8rokov ale uz xkrat som si vravel, ze tolke vynalozene usilie mohlo byt ovela viac prospesnejsie v pomaly hocijakej ine sfere ako v tradingu ... obzvlast na FXe
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa MartinPillar »

V prvom rade mám pocit, že všetky tieto príspevky, v ktorých sú linky na ČR/SR stránky sú mi podozrivé a myslím, že je to skôr marketing/linkbuilding ako seriózny záujem. Takže ani neviem, či je vhodné nejako dôkladne na to odpovedať.
A hlavne never nikomu na internete. Su to sami debili co ti poradia uplne hovadiny a akurat prides o peniaze.
Jaro takže do tejto definície tým pádom spadáš aj ty a tvoj príspevok.

90 perc. všetkých brokerov sú bucket shopy, ktoré reálne neobchodujú a čakajú kým všetko prehráš. Preto organizujú nezmyselné súťaže, kde ide o skutočne lukratívne výhry. Vždy sa jedná o súťaž v krátkom čase (1 mesiac napr.) kde uspejú iba tí ktorí od začiatku idú do toho s neskutočnou pákou a majú iba šťastie, nič viac. Začiatočníci však potom majú dojem, že takto to treba robiť a dobrý FX trader to robí takto. Takto však vždy vyhrá iba bucket shop, ktorý obchody reálne na trhu ani neuzatvára a iba proste hrá proti tebe. Začiatočník skôr či neskôr príde o všetko. Na to však musí prísť sám a väčšinou iba pri reálnom účte a nie na deme. Dôležitá nie je stratégia, ale risk management.

Takže zopár rád od debila z internetu, ktorými sa vôbec netreba riadiť:

1. Malá leverage. Na prežitie potrebuješ mať priestor. FX väčšinou nemá volatilitu ako akciový trh , ale raz za čas ju takú má a niekedy aj väčšiu. Preto potrebuješ manévrovací priestor.

2. Neobchodovať často. Na dobré trejdy treba čakať. Ako písal Jaro veľa nechal na poplatkoch, keď však obchoduješ málo často tak na poplatkoch až tak nezáleží.

3. Neobchodovať krátke grafy. Stačí ti iba denný graf, kratšie môžeš použiť iba na načasovanie vstupu/výstupu z obchodu, ale nezakladať na nich stratégiu.

4. Nepoužívať fixné stoplossy alebo ich dávať ďaleko od vstupu. Z podobného dôvodu ako v bode 1, tj potrebuješ priestor a krátka turbulencia by nemala ovplyvniť celkový výsledok. Ak je tvoja priebežná strata pre teba vysoká tak sa vráť k bodu 1, chybu si urobil tam.

5. Čo sa týka stratégie. Treba si uvedomiť, že meny s podobnou infláciou a tj úrokovými sadzbami v dlhodobom časovom horizonte netrendujú, ale iba oscilujú okolo určitej strednej hodnoty. Pozri si graf 20-30 ročný graf EUR/USD, EUR/JPY, čokoľvek, s podobnými sadzbami historicky. Stredná hodnota sa príliš nemení. Krátkodobo vznikajú rôzne odchýlky a trendy, ale nakoniec sa všetko vráti k priemeru.
Páry pri ktorých je dlhodobý trend ako napr. EUR/TRY trendujú preto, lebo je dlhodobo rozdiel v inflácii a tj. úrokových sadzbách medzi týmito menami. Stredná hodnota sa teda postupne hýbe smerom v neprospech meny s vyššou infláciou (úr. sadzbami). Oscilujú však okolo rastúcej strednej hodnoty taktiež v dlhodobom horizonte.

Asi toľko.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ako som uz naznacil, postracal som kopu penazi a ak som si niekedy aj na vlastnej inteligencii zakladal, posledne roky som ohladom nej na znacnych pochybnostiach a kategorii "debily" sa teda vobec nebranim.

Rozoznat co je pravda a co blbost (z akehokolvek zdroja, nie len z internetu) nie je vobec jednoducha vec a s tym mu nikto nepomoze.

Ja som napr. obcas detom len tak z blbosti rozpraval, ze kedysi si ludia mysleli ze Zem je gulata, ale potom sa zamysleli ze ved ked sa pozru daleko je vsetko okolo rovne a ved z gule by ti co su naspodu popadali a teda zistili ze Zem je plocha doska a okolo je more. Najstarsi mi uz neveri, ale mladsie su este stale na pochybach, ako to vlastne je...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Otazka ohladom forexov

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Rozoznat co je pravda a co blbost (z akehokolvek zdroja, nie len z internetu) nie je vobec jednoducha vec a s tym mu nikto nepomoze.
Zaujímavý dokument na túto tému: https://www.youtube.com/watch?v=U4mYncH0378" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"