swapove body

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

swapove body

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

Zdravím,
dnes som si pozeral swapove body u LMAX.com a nejako som tomu nechapal napr. menovy par USD/ZAR zakl. urok sadzba v USA 0,25% a u ZAR meny 5% pokial by som šiel long tak si sekundarnu menu požičiam nakupim za ne USD ,ktore sa mi uročia ale ako je možne ,že aj Long swap points je pozitívne ked, by malo byť negatívne pretože cvakam viac na urokoch u ZAR meny ako inkasujem uroky z USD.
Prílohy
Screenshot_2012_12_17_19_18_15.jpg
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: swapove body

Príspevok od používateľa Biosko »

Podla tejto tabulky to vyzera ze swap je 15 pips.
Ked to potrebujes prepocitat na dolare tak musis spravit 10 deleno aktualna cena(USD/ZAR) krat 15 = cca 17,5USD / lot. pri long.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: swapove body

Príspevok od používateľa Biosko »

A este aby som odpovedal ze preco to tak je, to uz neviem. Ta teoria ktoru spominas je spravna, aj ked sa mi zda ze tie sadzby nejako osciluju a mozno ani nie. V kazdom pripade ja sa vzdy riadim tym co ponuka broker, lebo mozes sa odvolavat na hocco dostanes vzdy len tolko kolko ti ponuka broker. Takze ak chces porovnavat nejake pary na zaklade toho prepocitavaj si to vzdy na dolare, ze kolko z toho dostanes za den drzania. Nezabudni ze v stredu su vacsinou tie sadzby 3krat tolko.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: swapove body

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ak by si isiel na long tak tvoja vstupna cena vzrastie kazdy den o 15 pip.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: swapove body

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

zisk a strata su v sekundernej mene a tym aj swapove body to mi je jasne aj to ,že to musím prepočítat menu v akje mam obchodny učet ale to ako to počítaju to mi je zahadou napisem na support lmaxu uvidime. potom to hodím na forum ich odpoved
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: swapove body

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

Odpoved
Please find attached an example with today's live rates. If you are 1 contract long USD/ZAR you are long USD and short ZAR, therefore you would have to pay 15.00 ZAR. If you are short USD/ZAR you would be short USD and long ZAR and therefore we would credit you with 7 ZAR.
Len by to trošku mali zmenit a mali by tam dať (-) aby to nemýlilo obchodníkov,že budu inkasovať pozitívny urok čiže long tak cvakam 15 zar a pri short inkasujem 7zar poslali mi aj vzorec na stanoveie swapu
Prílohy
Copy_of_USDZAR_Swap_Example.xlsx
(10.07 KiB) 172 stiahnutia
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: swapove body

Príspevok od používateľa Biosko »

jednak to minusko a druha vec .. points ... points sa beru vo forexe vacsinou pipsy. ja ked vidim niekde napisane 15 points tak mi napadne hned 15 pips. ale tak mozno to len ja tak beriem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"