Kontrarian vs. Juggler

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Druha pozicia bola buy aud/usd...trosku predcastna ( trh zapcital aj dalsie znizenie urok sadz. a urobil pohyb na maximum...pozicia bola aj tak velmi dobra a ukazovala strategiu buy the dips...vsetky grafy su denny timeframe

Pia 09 28, 2012 6:09 pm

Trh je celkove teraz velmi nerozhodny a najviac nerozhodny je teraz AUD. Je velmi velka snaha aby posilnil ...( post QE carry trades).Ale je uz dost vysoko, signaly o zhorsovani Australskej ekonomiky a mozne znizenie sadzieb, silne medvede na komoditach( XAU, XAG, ropa atd.) AUD je teraz naozaj v chaose a uvidim aky signal vysle na dalsi tyzden...




od kontrarian » Uto 10 02, 2012 6:42 am
takze ten chaos na Aud sa dnes vycistil....som long aud/usd 1,0299
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Spminal som uz vtedy medvedoch na zlate ...

Uz od kedy som tu prisiel 24.9 som dal tip na XAU, XAG short...dal som ho aj viac kray ptom, ze juggler...zlato je v dlhodobom up trende ale nebolo posledne tri mesiace...

Pon 09 24, 2012 6:56 pm
pre komoditnych hracov jeden zujimavy link; http://www.silverdoctors.com/silver-sma" onclick="window.open(this.href);return false; ... pen/...ono je verejne zname , ze JPM ma teraz velke pozicie short na XAU,XAG a to co je popisovane v clanku nam dava dalsie indicie..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

zacali osobne invektiva (Casey a spol)...skoncis atd... znechutil som sa adva tyzdne som daval pozicie na trimbroker ( buy the dips )

Vratil som sa tu a dal short kabla...bola v sulade z novou strategiau a zacatim risk off

Pia 10 26, 2012 8:56 pm
... US dolar meni na najblizsie tyzdne trend (prave teraz, odvazne tvrdenie ,ze?). Kabel momentalne 1,6095 a je zrely na short, okrem dalsich kandidatov,...

Pon 10 29, 2012 6:05 pm
Kedze som tu dal moju poziciu short kabla z piatku, tak asi bude vhodne doplnit, ze som ju uz skor zatvoril ….Posielam tu aj proof of..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Dal som tu k tomu sirsi komentar

Sob 10 27, 2012 7:57 pm
Zaver: momentalne to vidim na dalsie kratkodobe posilnenie $.Ak to tak bude, tak to bude asi na ukor Jpy (Usd/Jpy hore), Cad ( signaly su vyrazne), ale aj Gbp a Eur. Boj uz nieco musi robit (v utorok?) plus repatriacia ziskov Japonskych overseas spolocnosti (ako kazdy rok). Pozor na Usd/Jpy a cakanie na intervenciu! Ked uz tak by som radsej predal a vychytil protipohyb dole pred bounce ( ak vobec bude).Dalej by kratkodobe posilnenie bolo kvoli zlym EU datam a chaose (na vsetko sa iba caka) a kvoli dalsej korekcii na akciach a komoditach. Ak to bude pravda a to samozrejme neviem, tak by to mohlo trvat az do volieb v USA. Jednak bude nervozita kto vyhra a co potom FED s QE, jednak asi budu dovtedy tlacit ropu dalej dole, jednak im nebude ten mesiac vadit silnejsi dolar( prave naopak, pred volbami strong dollar kratkodobo uvitaju). ..ale nie prepad akcii, teda tam skor bude chop.Nevidim, ze by Eur prepadlo nejak masivne, skor pasmo 1.2750/1.300, Cad a AUD moze oslabit viac a zda sa , ze najviac by mohlo Jpy (ale iba s pomocou BOJ). A potom uz dlhodoby risk on. UFF, viac uz taketo dlhe prispevky pisat nebudem, dufam,ze bude postupna diskusiu medzi vsetkymi.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Short kabla bola prva pozicia v ramci novej strategie....vystupil som vcas, pockal na mierne posilnenie na trh ( tri dasie bulls sviecki na grafe gbp/usd co som poslal)


Uto 10 30, 2012 8:07 pm
a ja cakam ako sa vyvinie situacia na FX. Aj ked je setup mierne naruseny, tak do longov zatial nejdem. A tak som iba niekolkokrat shortoval kabel, ale stale som si to rozmyslel a rychlo zatvoril.

... a vstupil do short eur/usd...

31, 2012 10:29 am
takze s/l su vychytane, vsetky intradenne setupy su nastavene na dalsie bounce...cas dat kontrariansku poziciu....sell eur/usd 1,3020 s/ 30 pips t/p 100 pips...je to aktualna cena
Naposledy upravil/-a kontrarian v Ne 06 01, 2013 6:08 pm, upravené celkom 1 krát.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

zacali sa mnozit reakcie, nikto ti nerozumie, nemame zaujem (juggler, rado), davaj calls ( neboli to calls?)..vysvetlovanie , znechutenie odchod na zahranicny chat a odtial donesene moje dalsie pozicie, teda nakup eur/usd od urovne 1,2750/20...uroven je naznacena na grafe ...bola tu vopred naznacena a aj som to realne obchodoval ( zaciatok dlhodobejsieho risk on tj buy the dips )

Sob 10 27, 2012 7:57 pm
Nevidim, ze by Eur prepadlo nejak masivne, skor pasmo 1.2750... A potom uz dlhodoby risk on.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Sob 10 27, 2012 6:57 pm
a zda sa , ze najviac by mohlo oslabit Jpy (ale iba s pomocou BOJ)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posielam graf aj z datumom, ked som to pisal...
Odporucal som to uz skor na inom chate a aj na TB

05:26 GMT October 22, 2012
jpy: Reply   
I hope that some of members bought eur/jpy, usd jpy or another jpy crosses..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

vtedy sa nevedelo, kde budu dalsie sviecky v pravo...viac krat som tu pisal. ze trend je hore( oslabeni jpy voci ostatnemu), teda nakup poklesov a ak predat, tak necakaj velky profit a vstupuj na dobrom mieste....dal som aj taku poziciu v casey vlakne E/J
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Pon 10 29, 2012 10:32 am
Ahoj Biosko. ... snad iba zopakujem, ze Cad je v kratkodobom down trende ( minuly tyzden ho pribrzdila BOC). A tiez, ze podla mna USD je v kratkodobom up trende (zatial sa to opatrne potvrdzuje).Takze potancial zo shortu tam je (nastup na dobrej urovni)...jba dodam : uvazuj o vhodnom vystupe, a hlavne sleduj ci neprerazi a nezavrie nad 1.0010.Bolo by to dalsie potvrdenie trendu...inac mas peknu vykonnost, co potesi...




Uto 10 30, 2012 5:07 pm
Biosko, urcite nespamujes. A okrem toho toto vlakno je nicie. Vznikol z toho taky chaos...
Aud /JPY reagoval na QE od BOJ...trosku som tuto situaciu naznacil v predstihu cez vikend ( ak nastupit do shortov na JPY tak si radsej predtym pockat na protipohyb).
Usd/Cad je stale v kratkodobom up trende. Dnes je pokus o narusenie setupov na celom trhu. Zacalo to oslabovanim dolara( kvoli hurikanu bolo vela long pozicii na USD, takze ich dnes trosku vychytaju). Pohyb na Usd/Jpy a JPY krosoch po BOJ to este umocnil..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aj tu som spominal v predstihu JPY....na grafe vidite dalsiu demonstraciu mojho obchodovania .. ako som pisal , kratkodoby up trend usd/cad a dolezitost urovne....Biosko , preto bol potencial


Biosko, mimochodom teraz som si spomenul, preco som myslel, ze drzis pozicie dlhsie...vtedy si drzal short u/c par dni
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Vsetko bolo dane dopredu, boli dane pozicie aj s proof...jednoducho pokles trhov, a otocka...

mohli ste robit hocico na fx podla tejto strategie, plus ropa ( cakal som pokles do volieb) , XAU, XAG ale aj akcie...

Pisal som, ze akcie skor chop ( nie velmi extremny prepad), ale kazdy kto rozumie trhu, vie ze ten chop moze mat pekny potencial a co je to napr. korelacia s eur/usd...
posielam DJ a je tam vidiet ako to islo dole do volieb...potom to este padalo par dni


Pretoze po volbach nemala ziadna strana vacsinu v oboch komorach, a aj preto, ze banky a korporacie si zelali prehru Obamu...ja som tiez vstupil do longov napr eur/usd predcastne a akcie sa odrazili spolu s eur/usd az o par dni...a potom uz prisiel avizovany risk on
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

To je presna chronologia mojich zaciatkov, pozicii a popis strategii chcem teraz pocut fakty a argumenty...kto z vas tu dal nieco hodnotnejsie za tie 3 mesiace...rozumiete aspon trosku co je to obchodovanie?...ak ano, tak vam datumi mojich vstupov a odhad nasledujucej pravej strany nieco musi naznacit...

Potom zacali invektiva a nemali konca kraja...ziadna odborna diskusia iba utocenie, demagogia...reagoval som samozrejme...nakoniec som psychopat, nedavam pozicie( samozrejme , ze som potom prestal), rozpravkar a komunita sa pred takymi ako ja musi branit???????
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa peter977 »

kontrarian aký máš nic na Trimbroker?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Peter, namiesto odbornych argumentov zase iba osobna otazka.Ja som tu pisal xxx krat na zaciatku, ze iba odborna diskusia... Co uz zvykol som si, namotali ma tu, tak to dokoncim...Cez TB som zacinal ako klient v 2008...Nemali vobec moznost komentarov, iba uplne mrtvy chat...ja som tam zacal prispievat a vlastne rozbehol diskusiu...urobili komentare a zacala diskusia...prislo vela ludi a stal sa z toho brak...odisiel som...po roku som sa vratil a aj ked som nebol uz ich klientom, dali mi pristup...po par dnoch som ich radsej poziadal, nech mi pristup do zony obchodnika zablokuju, kedze nie som klient ...nedavno som tam bol 2 tyzdne (ked som sa znechutil tuna)...bolo to tam rovnake a tak som zase poziadal o deaktivovanie pristupu a viac sa tam nevratim...

moj nick bol peter
Ako analytici su tam na slusnej urovni a Izip to vie , ale diskusia je tam ...
Uz ziadny chat, forum a hladanie odbornej diskusie..utopia

Inac propagujes martingale a to je gambling...Asi to vies nie?

Ja som tu povodne chcel diskutovat skutocny trejding (pozri moje grafy vyssie)..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal:To je presna chronologia mojich zaciatkov, pozicii a popis strategii chcem teraz pocut fakty a argumenty...kto z vas tu dal nieco hodnotnejsie za tie 3 mesiace...rozumiete aspon trosku co je to obchodovanie?...ak ano, tak vam datumi mojich vstupov a odhad nasledujucej pravej strany nieco musi naznacit...

Potom zacali invektiva a nemali konca kraja...ziadna odborna diskusia iba utocenie, demagogia...reagoval som samozrejme...nakoniec som psychopat, nedavam pozicie( samozrejme , ze som potom prestal), rozpravkar a komunita sa pred takymi ako ja musi branit???????
Mne je to veľmi ťažko hodnotiť. Ja ti nestačím odborne. Pre mňa je to podobné Sci-Fi ako Star Wars. Ty pri obchodovaní riešiš rovnice o veľa neznámych používaš kalkulačku a ja pri svojom riešim plus a mínus a používam drevené počítadlo.
Dovolím si tvrdiť, že som tu dal hodnotnejšiu vec ako ty - svoj kompletný záznam obchodov. Kto to kopíroval, tak má na účte to, čo ja. Mne by tvoje názory a úvahy o smerovaní trhu nepomohli lebo by som to nevedel obchodovať. Robíš smerovú stratégiu a ja niečo úplne iné.
Naposledy upravil/-a Rado v Ne 06 01, 2013 6:57 pm, upravené celkom 1 krát.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jogo »

kontrarian napísal:A teraz fakty:

Prva pozicia bola buy eur/aud teda risk on pozicia na trhu

Pon 09 24, 2012 9:04 am
takze Nemecke data mi dali prilezitost nastupit za lepsiu cenu...long eur/aud 1,2418 sl pod 1,12380 tp otvoreny...mam viac signalov na long a 1,2390/1,24000 je pre mna klucova...
Kde si nahlasil uzavretie pozicie a aky bol zisk?

Dalej to neskumam. Je to strasne neprehladne.
Ked som si prezeral Jugglerove obchody na ES, tak som cele jeho vlakno(niekolko desiatok stran) prebehol velmi rychlo, lebo jasne velkymi pismenami napise vstup a vystup.
U teba by som si musel polovicu udajov domyslat.
Najprv predved, ze si uspesny obchodnik realtime vstupmi a vystupmi a potom o par mesiacov ma zacnu zaujimat aj tvoje komentare. Opacne to robit nebudem.
Na fore si viem preverit tradera alebo investora len real-time obchodmi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:takze este raz dost bolo nadavok a osocovania. treba sa vratit do roboty , a ak je to mozne prezentovat vysledky. ako to urobil Biosko.
Btw: Biosko ma rocny track record ktory vypada slusne. je napojeny na trackovacie zariadenie. na moju narazku ze ta krivka vyzera nebezpecne a ze treba vyhladit equity krivku a snazit sa aby equity predbiehala balance a nie equity len dobiehala balance krivku, navyse z velkymi rozdielmi. 1.Vyhladil equity krivku 2. vstah balane equity si dal ako target do tohoto roku. akoze klobuk dole. bez ohladu na to ze som to povedal ja (samozrejme tieto veci niesu z mojej hlavy). ani som nepredpokladal ze by take nieco vedel tak rychlo aplikovat. tu ide o to ze sa tu nezacal natahovat o blbosti ale pochopil ze mu nehovorim bullshit a vysledok je sam o sebe argumentom.
Toto ma zaujalo.
To akoze trackovacie zariadenie si zosnima obchody z mojho traderskeho uctu (s mojim suhlasom) a na nejakej nezavislej stranke, ktoru nemozem ovplyvnit, zobrazi moju equity krivku na mojom ucte? A tym mi potvrdi moje vysledky?
Ci ako mam tomu rozumiet? :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Problem to zacal byt, ked si sa tu zacal spetne chvalit, ako si to vsetko zobchodoval. Len nic si realtime nezahlasil. S takymi tu potom jedname dost tvrdo.
Ja som mal podobny problem s jednym nemenovanym, ktory hlasil obchody 12 hodin od vstupu, ked uz mal posunuty SL. A ani jeden obchod nenahlasil s plnou stratou.
Kazdy mu to na jeho fore prehliadal a tvrdil, ze dava realtme obchody, len ja som pomenoval veci pravym menom.A bol podobny cirkus, ako ty teraz robis s Jugglerom.
Presne tie iste dovody ako ty, preco nemoze hlasit real-time, lebo ho ludia kopiruju...

Mame tu pravidlo: Berieme vazne len realtime nahlasene obchody. Bud ho akceptujes alebo chod o forum dalej. Kvoli tebe si nenechame zaplevelit forum kde-akymi bajkarmi.
Alebo sa spetne nechval tym, co si realtime nenahlasil.[/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jogo, zacinas byt uz maximalne trapny...ja som tu neprisiel davat spatne pzicie ,maniplovat to a potom mat z toho prospech...to urobi iba clovek s IQ...
Napisal som to vela krat, tak ma neprirovnavaj k podvodikom, co si stretol.Pre mna je to 100 x vacsia urazka ako debil...Pochopil si!!!
Dal som tu na zaciatku iba tieto strategie podlozene real poziciami . Daj si komentare s mojim nickom a uvidis, ze su tam aj vypisi, casy vstupov v predstihu a suma aku som zarobil...boli tam aj asi 2 az 3 pozicie neuspesne a komentar kde je trend a kde bola chyba...Ja som tu dal iba strucnu strategiu na zaciatku (eur/aud , aud/usd) a ked som sa vratil, tak moju strategiu na dalsie tyzdne...potom som uz na to kaslal, kedze to co malo byt obchodovane a diskutovane bolo ignorovane a ja som zacal celit iba obvineniam...pre mna je to cele velmi smiesne a tvoj respekt (alebo niekoho ineho tuna)je mi v....
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

kontrarian napísal: Jogo pisal: Problem to zacal byt, ked si sa tu zacal spetne chvalit, ako si to vsetko zobchodoval. Len nic si realtime nezahlasil. S takymi tu potom jedname dost tvrdo.
Ja som mal podobny problem s jednym nemenovanym, ktory hlasil obchody 12 hodin od vstupu, ked uz mal posunuty SL. A ani jeden obchod nenahlasil s plnou stratou.
Kazdy mu to na jeho fore prehliadal a tvrdil, ze dava realtme obchody, len ja som pomenoval veci pravym menom.A bol podobny cirkus, ako ty teraz robis s Jugglerom.
Presne tie iste dovody ako ty, preco nemoze hlasit real-time, lebo ho ludia kopiruju...

Mame tu pravidlo: Berieme vazne len realtime nahlasene obchody. Bud ho akceptujes alebo chod o forum dalej. Kvoli tebe si nenechame zaplevelit forum kde-akymi bajkarmi.
Alebo sa spetne nechval tym, co si realtime nenahlasil.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jogo, zacinas byt uz maximalne trapny...ja som tu neprisiel davat spatne pzicie ,maniplovat to a potom mat z toho prospech...to urobi iba clovek s IQ...
Napisal som to vela krat, tak ma neprirovnavaj k podvodikom, co si stretol.Pre mna je to 100 x vacsia urazka ako debil...Pochopil si!!!
Dal som tu na zaciatku iba tieto strategie podlozene real poziciami . Daj si komentare s mojim nickom a uvidis, ze su tam aj vypisi, casy vstupov v predstihu a suma aku som zarobil...boli tam aj asi 2 az 3 pozicie neuspesne a komentar kde je trend a kde bola chyba...Ja som tu dal iba strucnu strategiu na zaciatku (eur/aud , aud/usd) a ked som sa vratil, tak moju strategiu na dalsie tyzdne...potom som uz na to kaslal, kedze to co malo byt obchodovane a diskutovane bolo ignorovane a ja som zacal celit iba obvineniam...pre mna je to cele velmi smiesne a tvoj respekt (alebo niekoho ineho tuna)je mi v....[/quote]
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Mne je to veľmi ťažko hodnotiť. Ja ti nestačím odborne. Pre mňa je to podobné Sci-Fi ako Star Wars. Ty pri obchodovaní riešiš rovnice o veľa neznámych používaš kalkulačku a ja pri svojom riešim plus a mínus a používam drevené počítadlo.
Dovolím si tvrdiť, že som tu dal hodnotnejšiu vec ako ty - svoj kompletný záznam obchodov. Kto to kopíroval, tak má na účte to, čo ja. Mne by tvoje názory a úvahy o smerovaní trhu nepomohli lebo by som to nevedel obchodovať. Robíš smerovú stratégiu a ja niečo úplne iné.[/quote]

Rado, ja ti zase nestacim odborne v opciach..


Pytam sa, preco hned od zciatku na mna reagujes (casto)..Este som len zacal davat strategie, teda smerovenie trhu, az cas mohol ukazat, ake boli a uz si sa ohlasil: nemame zaujem...Ja som sa do opcii nemiesal...


Jogo, bud nemas ani potuchy co je to trejding , alebo si hlupy...Ved si pozri datumi a cas ked som to pisal, graf a vyvoj ceny( iba moje prispevky z prvych tyzdnov, ked som este bol v serioznom mode)...a musi ti to dojst...To je ovela ovela viac ako sell tp par pips, out alebo tp. a co dalej???? a kolko som celkove zarobil????naco to chces vediet po tom vsetkom??? teraz je to pre Teba bezpredmetne ...ale je jasne, ze som zobral mensiu cast potencialu...v tom som este slaby ( pisem o tom ferovo od zaciatku)...Zase ste to tu zavsivavili,( odborna demagogia)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jogo »

Kontrarian: Kazdy sme si strojcom svojho stastia. :)

P.S: Mam sa teraz za tieto tvoje nadavky rozculit ako ty na Jugglera? :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal:
Pytam sa, preco hned od zciatku na mna reagujes (casto)..Este som len zacal davat strategie, teda smerovenie trhu, az cas mohol ukazat, ake boli a uz si sa ohlasil: nemame zaujem...Ja som sa do opcii nemiesal...
Už sa nebudem miešať. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa peter977 »

kontrarian napísal:Peter, namiesto odbornych argumentov zase iba osobna otazka.Ja som tu pisal xxx krat na zaciatku, ze iba odborna diskusia... Co uz zvykol som si, namotali ma tu, tak to dokoncim...Cez TB som zacinal ako klient v 2008...Nemali vobec moznost komentarov, iba uplne mrtvy chat...ja som tam zacal prispievat a vlastne rozbehol diskusiu...urobili komentare a zacala diskusia...prislo vela ludi a stal sa z toho brak...odisiel som...po roku som sa vratil a aj ked som nebol uz ich klientom, dali mi pristup...po par dnoch som ich radsej poziadal, nech mi pristup do zony obchodnika zablokuju, kedze nie som klient ...nedavno som tam bol 2 tyzdne (ked som sa znechutil tuna)...bolo to tam rovnake a tak som zase poziadal o deaktivovanie pristupu a viac sa tam nevratim...

moj nick bol peter
Ako analytici su tam na slusnej urovni a Izip to vie , ale diskusia je tam ...
Uz ziadny chat, forum a hladanie odbornej diskusie..utopia

Inac propagujes martingale a to je gambling...Asi to vies nie?

Ja som tu povodne chcel diskutovat skutocny trejding (pozri moje grafy vyssie)..
Kontrarian je nič nepropagujem, neviem prečo to takto berieš ale to je zrejme tvoj osobný boj s veternými mlynmi
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Peter, to je na dlhsui filozofiu..povedzme to jednoducho, mam od utleho veku silnu potrebu reagovat na otazky ako je cest, moralka , spravodlivost/naspravodlivost atd ( v real zivote)...
S tym sa urcite percento ludi narodi a nezmeni sa to nikdy( mozno su psych. chory od narodenia pavedia mnohi)...Nie je to dar, je to skor peklo na zemi riesit sustavne nieco...

Paci sa mi, ze mas vlastnost nereagovat, tam kde nemusis ( hovori sa tomu diplomacia)...
Nic to nemeni ale na fakte, ze martingale je nebezpecne a ty ho propagujes..

Musim ale dodat, ze mozno to nerobis schvalne, nechces z toho prospech a nie si si vedomi moznych nasledkov tvojich nasledovnikov ( moze to skoncit skutocnou maniodepresiou atd ako tu trosku od veci spomenul Mike). A ty ako mozno prvotny impulz k zacatiu cinnosti mozes byt priamo/nepriamo zodpovedny..

Ja sa od zaciatku snazim o trading s rozmyslanim, komplexny prehlad vsetkych trhov, dokladna strategia. Hladal som miesto, kde sa posuniem a popritom kedze viem, ze je vsade vela zaujemcov o trading prizvukujem : mensie ucty, ziskaj prehlad, nekopiruj a dobre si to premysli...Kedze je to moja vasen ( trading sam na seba) a aj obziva, mal som pri pokusoch o verejnu diskusiu snahu o moralnost ( skoncil som ako podvodnik)...

Inac, mozno aj budes uspesny...vsimol som si napr, na eur/cad si dal hned prvy level jasny short ( pre mna) a potom neskor aj buy.
Zda sa , ze vies obcas urcit dobru uroven.

Otazkou je, ci aj tvoji nasledovatelia budu vediet ten level urcit...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

jogo napísal:
P.S: Mam sa teraz za tieto tvoje nadavky rozculit ako ty na Jugglera? :wink:
Jogo, ak chces tak nadavaj...uz je to jedno. Uz vela krat si ma obvinil/neobvinil ako ze potencialny podvodnik...cakal si odo mna prijemne slova po tom vsetkom?
A to som vstupil do tvojho vlakna. Raz som ti napisal, ze nakupujes eur/usd vysoko aj ked v trende...bol si vystopovany...ak by si potom v trende nakupoval poklesy, mohol si zarobit...dal som ti aj nakup gbp/jpy ( teraz je ovela vyssie)
Ved ak obchodujes pozri cas pozicie a grafy ( dal som ich pre komplexnejsi obraz)...
Ak to nesedi, potom ma obvinuj..Alebo najdi jeden moj citat, kde som sa prezentoval ako profik, potencialny podvodnik, zlahcoval fx, nabadal zaciatocnikov, budoval si imidz...ano reakcii na urazky najdes vela
Ano hned prvu poziciu (na ktorej mi zalezalo, lebo som zacinal na full time) som nahlasil ukoncenie az dodatocne...Ale fakt je , ze pozicia bola spravna ...

Ja sa tym zivim, a ak pozicii verim sam sa rozhodnem ci zakoncim so stratou 30 pips alebo pri poklese 70 pips este dokupim. Niekto na tomto fore dal poziciu buy ,s/l a po par dnoch, ked bola cena v polovici od s/l napisal, ze by uz aj ukoncil a necakal na stratu s/l kedze to uz vyzera na buy .Lenze kedze ju tu dal verejne, tak uz to necha kvoli ferovost. Bol vystopovany...mohol mat polovicnu stratu a zisk z protipozicie sell ( ked mal taky signal zo zmeny setapu a fundamentov)...Takto sa tazko uzivi. Ale to neznamena, ze ziadny s/l...Naopak, ale aj reagovat na zmenu. Chodte touto cestou a prajem vela uspechov..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Jogo ,este posielam tebou pozadovany dokaz, kde som nahlasil ukoncenie eur/aud...trapne ale co uz?
Ved som tu dal iba par pozicii a strategiu/ prognozu na dlhsie obdobie...Tazko sa vam to preveruje ( do 10 pozicii a celkova prognoza)...nie je to xxx pozicii za xxx rokov a z toho xx zlych a zverejnim iba dobre...vsetky boli dobre!!! a 1 ci dve zle boli s komentarom, ze kde je trend a co bolo zle...

--------------------------------------------------------------------


Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnostod kontrarian » Pia 09 28, 2012 6:09 pm
Jaroslav, viem dal som tu poziciu a uz som sa neozval...ale vacsina reakcii vo vlakne boli v style borec vravi sopliakovy: ved uvidis...ja tu hladam nieco ine, takze moc sa mi uz nechce komentovat...ale na priamu otazku odpoviem. Skoncilo to + 3 pips teda ani na poplatky. 1/2 som uzavrel v zisku, druha mi sla do straty a tak som dole este dokupil a dnes vystupil z oboch predcastne na 1,2380. Takze som obchodoval podla svojich zauzivanych zvyklosti ( mentalny s/l 1 krat ,dokupovanie), kedze som to bral ako poziciu minimalne na 1 tyzden. Mal som vela signalov na long, ale bohuzial som chytil kvalitny chop. Ja robim vstupy vacsinov na zaklade signalov na velkych timeframoch.Trh je celkove teraz velmi nerozhodny a najviac nerozhodny je teraz AUD.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Takze po xx krat sa lucim s forom, ktore je ferove, nezistne a demokraticke ( neplacte zasa)...Mozno ze moje vlakna zapadnu prachom a budem velmi rad...Dufam, ze sa zase neobjavia post reakcie a ja budem zase reagovat ( hned, alebo neskor az budem mat zlu naladu)....

Je mi v p..i, aky biznis si tu robite, ale nenecham sa zosmiesnovat bezdvovodne ludmi, ktory su mozno daleko za mnou ( napr moralne), ze som napr. podvodnik...to teda nie!!!
PS: uspesny rok 2013, rok na ktoreho zaciatku su silno risk on setupy...ale napr na fx boli tieto setupy minuly tyzden narusene a potvrdenia pridu/nepridu mozno tento tyzden. Rok, ked euro este nema pevne fundamenty ( Monti, Spanielsko/ Katalansko.,,, UK/Sev. Irsko / Skotsko /EU )...EU CPI vyslo naposledy vysssie ako ciel ECB( v neprospech znizovaniu urok sadzby), ale tlak na znizenie je aj tak velky...RBA, BOJ, SNB, FED...je tu menova vojna, korelacie sa narusuju,Zlato a napr varovanie Indie svojich obyvatelov spred par mesiacov aby nenakupovali zlato ... na druhej strane snaha centralnych bank nakupovat ( predtym stlacit dole)...FED a jeho platinova minca :D... ... ...
Bude to zase tazky rok
Prajem vela zmysluplnych diskusii na tieto temy na tomto excelentnom traderskom fore!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa Biosko »

Aj ja ti prajem vsetko dobre, hlavne menej emocii do tradingu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jogo »

kontrarian napísal: Jogo, ak chces tak nadavaj...uz je to jedno. Uz vela krat si ma obvinil/neobvinil ako ze potencialny podvodnik...cakal si odo mna prijemne slova po tom vsetkom?
Ja som ta kedy obvinil, ze si podvodnik?
Precitaj si druhu vetu v mojom podpise. Ta plati pre kazdeho. Vratane teba a mna.
Dal som ju tam po podobnej "zmysluplnej debate" s traderom, ktory si poziadavku hlasenia realtime obchodov bral osobne a tiez ma obvinoval, ze ho obvinujem, ze je podvodnik. Preto je v podpise, aby si ju nikto nebral osobne.
V slabej chvilke som sa ti pokusil vysvetlit, preco na tom trvam(trvame), aby skuseni traderi sem tam dokladali svoje umenie realtime obchodmi. A zase to dopadlo tak, ako minule.
Pred 2 mesiacmi si nafundoval znova ucet, si ochotny prerobit maximalne 1500$ a vsetkym nam tu po 2 mesiacoch chces dokazovat, aky si megauspesny trader. Zatial je to prilis kratka doba, aby si cokolvek mohol o svojom tradingu povedat.
Dalej sa tu s tebou nebudem vypravdovat, co si zahlasil a co nie, co si napisal a co nie a co si myslel tym co si napisal a co nie.

P.S: Prepac mi, ze som sa narodil. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"