Kontrarian vs. Juggler

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

JUGGLER napísal:
Som rád, že vidím ziskového forexáka. Forex trejdí horda ľudí, ale forexového profíka z mäsa a kostí som doteraz ešte nestretol. O jednom som síce počul a roky v neho veril, ale nedávno mi Rado potvrdil , že už skrachoval...

Držím palce a PF 2013.

Pri mojich prispevkoch Juggler pouzival podobne frazy....forex (kde je najviac potencialnych klientov) je iba pre mimozemstanov.Vsetci su amateri, iba on je hviezda, kedze robi akcie. Bude mat signal servis, a forex ako masovka by mu potencialny nabor naivnych klientov mohol stazit...

Ved co, on je ferovy chlap,takze niekoho, kto da v predstihu zaciatok napr. top trendu na JPY, alebo ze zlato je sell atd moze opakovane nazvat zakomplexovanym, neferovym, rozpravkarom,narcistom. egoistom a neviem este cim...

Vtip je v tom, ze nie len ja ale aj mnohi dalsi napadnuti ferovym hviezdnym akciovym trejderom nemali v umysle osobny prospech , ale diskusiu o investovani...( na rozdiel od neho). A co je vela to je vela.

Je to cenzurovane forum??? Kto ti dal pravo robit tu policajta, prokuratora aj sudcu v jednej osobe???

Chapem, a je super, ze tu zjazdite podvodnikov...ale osobne invektiva na ludi , ktori chcu davat seriozne uvahy o smerovani trhov a vytvorit seriozne diskusne vlakno,...Preco? Lebo ti to kazi biznis a uzurpujes si pravo na co?

Nemam rad ludi, ktory su svine a je ich vela...Ale horsi su ti, ktori sa vydavaju a idu za vidinou penazi a budia dojem ze su ferovi...

Ako investovat je mozno fajn ako nezavysle forum. Upozornuje na problemy,poradi..Ale ako forum pre realnych obchodnikov je absolutny brak...Totalna demagogia a par propagacii jednotlivcov...Vseobecne prognozy. Ak ma vzniknut sereiozna diskusia o najblizssom smerovani tak je tu ticho...

Pevne verim, ze sa raz s tebou stretnem a vysvetlim ti to dokladne zoci voci..Neprejde ti vsetko a u kazdeho.V dnesnej dobe je to velmi potrebne.

A teraz tvoje klasicke ulisne na zaver:

Drzim prsty ! Iba dodam: a vela pokory (voci bohu, nie voci hajzlom na protistrane retailu a prizivnikom,ktori sa nevediia uzivit obchodovanim a chcu participovat na naivite ) .
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kontrarian, myslim ze si Jugglera dost zle odhadol.

Nemam nic ani proti tebe a tvojej snahe aby sa tu preberal potencialny najblizsi vyvoj na trhoch. No v prvom rade toto je LEN forum. Mozu tu pisat aj ludia ako ja, Ladis, predajcovia zlata, ... Toto forum nie je takmer vobec cenzurovane, som toho zivym dokazom. Pre "realnych obchodnikov" to teda asi naozaj bude dost nevhodne forum.
Ved preto si ho obcas precitam.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa kontrarian »

jaroslav80 napísal:Kontrarian, myslim ze si Jugglera dost zle odhadol.
Cloveka, ktory bez priciny opakovene uraza nie len mna, ale aj dalsich viem odhadnut definitivne a spravne....zvlast, ked pernamentne reaguje na jeho chorobne vyplodenu buducu akoze potecialnu konkurenciu..


Dnes som podrazdeny, lebo som zase musel riesit zoci voci feroveho cloveka v reale... a spomenul som si na cloveka, ktory ma pocastoval neopravnene kvoli vlastnemu prospechu niekolkymi urazkami...


Jednoducho som sa rozhodol, ze mu to naprejde...

TO NIE JE IBA FORUM...Chlap si ma stat za slovom a ja sa urazat debilom nenecham!!!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Sam vies ze si podrazdeny, tak to je lepsie odlozit riesenie veci na zajtra rano alebo na pozajtra. A dnes vecer si dat radsej drink, ist si pospat alebo pustit si film.

Mne napriklad konci smena az o 22.00 a nemam svoj film este dopozerany :mrgreen:
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Biosko »

Mika: tak tvari sa ako ECN, dufam ze aj je

jaroslav: nikdy nevies, pozri si na youtube alebo cez google frazu "virtual dealer plugin" . taka vec skutocne existuje a skutocne sa pouziva.

kontarian: nejak som nepochopil preco si tak vyskocil na jugglera, ak si ho chcel stretnut mal si dojst na stretko kde bolo plno ludi z fora. ziadne osobne invektiva som v mojom topicu od nikoho nepostrehol, teda az okrem tvojej odpovedi na neho. nikto ti nebranil zalozit si topic kontarian forex live trading a davat tam track zo svojho uctu, story o tvojom obchodovani a tvoje postrehy a poznali by sme dalsieho forexaka. lenze tebe vzdy nieco vadi, raz ti ludia nepisu, alebo nepisu to co by si chcel, potom ti vadi ze ta niekto kritizuje atd.
A este vzdy do tem zatahujes moralku a boha. napr ja na existenciu boha absolutne neverim. Cize vec typu vela pokory pred bohom mi pride smiesna. nevidim dovod miesat tu do tradingu imaginarne postavy.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko , no comment.... sry je to tvoje vlakno, mozno budes mat aj svoj signal servis...

Chapem, ze vela ludom nedochadzaju suvislosti...

Precitaj si spatne reakcie na mna od jugglera...opakovane multi urazky....na teba reaguje podobne, ale nie si schopny pochopit to...

Nehovor o viere ak tomu nerozumies, radsej o maralke...

apropo, princip viery a moralky je dost podobny.Akurat ja mam radsej to prave biblicke oko za oko ako miluj svojho blizneho ako seba sameho...Kto si to zasluzi ano. kto nie tak mu patri radsej to oko...

Ok som radikalny fundamentalista. Alebo ani nie????
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Biosko »

neviem nechcem tu riesit tvoje osobne problemy ani nikoho, si to vydiskutujte cez ss alebo dojdi na stretko, toto je topic o inom
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa kontrarian »

Verejne urazky si nebudem konzultovat cez ss, ale verejne ... A stretnutie si urcim ja aby som exekuoval nasledky ako uznam za vhodne ja. Urazt sa daju niektory ludia, ale nie vsetci...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal:
TO NIE JE IBA FORUM...Chlap si ma stat za slovom a ja sa urazat debilom nenecham!!!
Kontrarian ty máš problém s Jugglerom a nie on s tebou. Toto si budeš musieť vyriešiť sám vo svojej hlave.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Biosko »

kontrarian napísal:Verejne urazky si nebudem konzultovat cez ss, ale verejne ... A stretnutie si urcim ja aby som exekuoval nasledky ako uznam za vhodne ja. Urazt sa daju niektory ludia, ale nie vsetci...
ok a mozes si prosim na to vytvorit osobitny topic/temu, nech sa nam tu dokopy vsetko nemiesa.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado, pokial viem tak si dalsi, kto verejne vyhlasil , ze chces spravovat majetok potencialnych klientov. To vysvetluje , preco reagujes tam, kde nemas...

Skoda , ze lietas s 20k v boeingu...ale no comment

Biosko, asi si dalsi potencialny clovek, ktory chce byt vo svetej trojici ( zatial viac kandidatov nevidim okrem skolitekov fx a zaroven predajcov gambling systemov ako je peter xxx a par mlm predajacov )... krivku mas dobru, chce to este par realnych postrehov aby som ju zacal akceptovat. ( a aj real vypisov z uctu ako som tu dal ja)...najprv pises , ze si long term player a potom average par pips...ja viem, aj ja s tym bojujem( kto nie)...ale vacsinou som tu dal real niekolkodnove (hodinove) pozicie.Kde su tvoje????


A co uz, ved je to fer forum, kde sa veci nezahmlievaju...

Moje novorocne predsavziatia su uz definitivne dane a bohuzial je tam aj Juggler. Ja nemam problem s nim. On zacal a on ma problem so mnou. To je princip.

Koncim, pisanie skoncilo...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Biosko »

a) pozicie som daval do tvojho topicu, boli to buy alebo sell limity ohlasene niekolko hodin vopred, vstupy aj vystupy, narozdiel od teba ktory vsetko pisal v hadanka v zmysle: vidite vidite dneska to bude pad, alebo no co pozerate ako zahucalo nieco a podobne, dokopy z takychto reci vysiel len malokto
b) realny vypis z uctu je zhodnotenie a equity alebo teba zaujima kolko to robi v cislach v peniazoch? nevidim dovod aby si vedel kolko to je v peniazoch. ber to tak ze ak je to 100 000 tak mam teraz na ucte 220 000 .. ak je to 10 000 tak mam na ucte 22 000 .. ak je to milion tak mam teraz 2.2 miliona. atd. aplikuj si to podla tvojich predstav.
c) ak by si pozornejsie cital co pisu ludia a nie len to co so odohrava v tvojej hlave zistil by si ze som tu prezentoval niekolko uvah na temu intraday trading vs long term trading. A takisto by si sa docital aky je rozdiel medzi tym ak spravis raz tyzdenne obchod za 60pips alebo 12 obchodov tyzdenne po 10 pips.
d) nikde som nepisal ze som long term trader, vsade pisem ze obchodujem intradenne, nauc sa citat
e) vsetko co pisem, pisem zadarmo, nic od toho neocakavam, nerobim ziaden servis ani nebudem, mam dost vlastnych financnych zdrojov na trading, neviem preco sa tym stale ohanas, ja som ta neprisiel presviedcat o tom aky som trader ani nikoho, ja tu robim svoj log do tohto topicu ako inspiraciu, ale to asi ty nikdy nepochopis kedze za vsetkym hladas ze co z toho budes mat, tak ako si zacal pisat analyzi a skoncil zevraj nic z toho nemas...
f) neurcujes kedy pisanie zacne a kedy skonci, ak hovoris o pokore zacni od seba, pretoze tvoje spravanie je arogantne, utocne a egoisticke a vobec nenesie ziaden znak pokory a akceptacie
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko, uz mam lepsiu naladu. Naozaj si mi vycaril usmev na tvari. Mam totiz rad spontanost...Povedzme , ze ti verim a je mi sympaticke ako sa obhajujes...povedzme, ze mas dobre umysly a chces sa tu prezentovat nezistne. ( mam pocit, ze si na zaciatku pisal, ze drzis dlhodobo...nemam chut to hladat a je to bezpredmentne)...akurat nechapem , preco obhajujejes niekoho, kto zacne prvy urazat ( mnohych) a hlada na tomto fore prospech.... fajn mas u mna bod...dobru noc
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Biosko »

Biosko » Pon 08 27, 2012 6:20 pm
Zdravim ta.
Momentalne obchodujem AUD/NZD, USD/CAD, NZD/CAD a EUR/CHF.

par EUR/CHF cisto fundamentalne, vlastne je to len spekulacia LONG kvoli kladnym swapom a kvoli momentalnym garaciam svajciarska.

Obchodovanie parov AUD/NZD, USD/CAD a NZD/CAD je zalozene viac na technickej analyze, najcastejsie je pri otvarani obchodu rozhoduje Highs/Lows indicator 24h,5d,30d,90d,180d,365d. Dalsim indicatorom je priemer takisto pre vsetky tieto casove obdobia, a jeden z oscilatorov.
Jednotlive timeframy u indikatorov su prepocitane vazenymi priemermi a algoritmom, kde nakoniec dostanem 3 vystupy na zaklade ktorych sa vstupuje do obchodu.
Takisto kontolujem volatilitu parov. Obchody su otvarane v oboch smeroch. Jedna sa o intraday trading, niekto by mozno nazval aj scalping kedze obchody sa uzatvaraju so ziskom do 10pips, 5-10pips.
Uspesnost je 75%. Priemerny pocet obchodov na den je cca 10. A trvanie jedneho obchodu v priemere 12hodin.
Velmi dolezity je moneymanagement.
Ale ja to chut hladat mam moj druhy prispevok v tejto teme z pred polroka.
Ked niekto o niekom alebo nieco tvrdi bolo by fajn to podlozit aj nejakymi dokazmi. Aka je potom serioznost tvojich vyrokov ked su v podstate zalozene na tvojich domienkach a nie na faktoch ktore sa udiali?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: Čo je s tým Kontrariánom?

Nazýva ma sviňou, debilom, obviňuje z urážania a invektív...

1. Máte taký istý pocit viacerí, že sa správam urážlivo a invektívne?
2. Poznáte niekto úspešného full time forexového profíka v SR - z referenciami?


Lebo ja fakt nepoznám. Prisahám! Aj naposledy sme sa v Tatrách stretli tridsiati...
Minimálne piati sa živili tradingom, investingom, hedge fondami...ale ani jeden forexom. Pardon. Chlapíka, čo sa živí predajom cudzích forexových robotov nerátam...

Môžem ja zato, že po 12 rokoch vo fachu neviem vymenovať jedného o ktorom viem, že robí forex for living? Urážam tým forexových traderov? Aj na Tureka som sa šiel pozrieť na jeho live trading a bohužial - nepresvedčil ma.

Ani to však nič nemení na fakte, že pred forexom mám obrovský rešpekt. Forex považujem za najťažšiu hru - vhodnú na vrchol kariéry, NIE pre začiatočníkov.

Prosím, odpovedzte mi na otázky uvedené hore. Ak má Kontrarián pravdu, tak sa fakt nad sebou zamyslím... Nerád by som sa stal súčasťou debát vhodných pre psychiatra...
Naposledy upravil/-a JUGGLER v So 05 01, 2013 1:28 am, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal:Rado, pokial viem tak si dalsi, kto verejne vyhlasil , ze chces spravovat majetok potencialnych klientov. To vysvetluje , preco reagujes tam, kde nemas...

Skoda , ze lietas s 20k v boeingu...ale no comment
Bioško, prepáč.

Kontrarian, ja som nepísal, že chcem spravovať majetok iných, ale o tom, že už ďalej nebudem zverejňovať svoje obchody realtime zadarmo a to je dosť veľký rozdiel. Dokončím dva roky a koniec. Zarobím si dosť obchodovaním a tak o zverejňovanie za peniaze nemám zatiaľ záujem.
Ak si myslíš, že tu zverejňujem výšku svojho účtu, tak si dosť naivný, prepáč. S 20k sa fulltime robiť nedá.

Juggler ja ten pocit nemám. To ako píše viac hovorí o pisateľovi ako o tebe.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Airmike »

kontrarian

ok odhliadnuc od toho ze ste sa tu pourazali ti napisem par veci . mozno ta to presveci a mozno nie.

1) velku cast svojej traderskej "kariery" (pisem v uvodzovkach lebo pre mna ma tento vyraz uplne iny vyznam) som sa venoval sprave cudzich penazi, podotykam ze cisto len tradingom, takze mam aspon aku taku predstavu co potrebuje trader na to aby sa sam uzivil a spravil pre svojho investora , investorov zaujimavy vynos. takze skor ako zacneme niekoho obvinovat ze si chce robit biznis na nejakom (dufam ze filip odpusti) lokalnom fore, treba sa aspon trosicku zamysliet, ci tieto obvinenia niesu trosku mimo range. ja ti garantujem ze cielova skupina ktoru trader potrebuje sa pohybuje na mile daleko od podobnych lokalnych for. na to aby si klient zaplatil za signaly alebo spravu musi byt jeho bonita daleko vyssia ako je bonita cielovej skupiny fora ktore citame. mozes si to porovnat z requestami pre fin. profesionalov. ak si ty alebo hocikto iny mysli ze to zmysel ma, tak je podla mna trosicku naivny. ale nesudim je to len moj nazor.
2) ak mas pocit ze na teba ludia utocia . tak to moze byt z dvoch dovodou. jednym je ze je to tvoj pocit , si skratka senzityvny clovek . alebo to moze byt tym ze zijeme tam kde zijeme , a za 23 rokov po revolucii sa tu nahromadilo take extremne mnozstvo podvodnikov, odrbavacov a vsakovakych expertov ktori sa zrodili zo dna na den ze sa naozaj niet comu cudovat. sam mam s takeho prostredia neprijemny pocit ale nenecham sa tym znechutit pretoze tieto veci dokaze vyriesit cas. a na druhu stranu, ak sa znechutit clovek necha , tak je to na ukor dobrej veci. pretoze ak mam moznost nieco sa naucit popripade niekoho nieco naucit tak je to win. ked uz nic ine tak aspon pre to ze sme v porovnani s vyspelimi krajnami vo financnej oblasti bananova republika . len pre priklad: na prvy moj prispevok na tomto fore reagovalo xx ludi negativne v ratane ostrielanych borcov, a zopar s tych ludi velmi nepekne. dnes mam za sebou cca 600 prispevkou a niektori ludia ma povazuju za bohvieakeho experta. a nieje to tym ze by som tu denne zverejnoval svoje odhady a obchody alebo vyvolaval mega diskusie o aktualnom diani na trhu. ale tym ze sa snazim z ludmi rozpravat slusne , aspon na akej takej urovni a hlavne ak mam vyvolat flame . tak radsej nenapisem nadavku, ale vysvetlenie a poznamku ze je lepsie sa nad vecou najprv zamysliet ako s fleku napisat blbost.
3) ak si myslis ze Jugglera alebo Rada zastavam , tak si na omyle, vobec ich nepoznam v zivote som sa s nimi nestretol a v principe by mi mohlo byt jedno co si ludia myslia. narazku na FX by som kludne mohol zobrat osobne, ale viem ze to Juggler vobec nemyslel zle. len popisoval to co pozna a medzi nami vobec netrafil zle.

takze este raz dost bolo nadavok a osocovania. treba sa vratit do roboty , a ak je to mozne prezentovat vysledky. ako to urobil Biosko.
Btw: Biosko ma rocny track record ktory vypada slusne. je napojeny na trackovacie zariadenie. na moju narazku ze ta krivka vyzera nebezpecne a ze treba vyhladit equity krivku a snazit sa aby equity predbiehala balance a nie equity len dobiehala balance krivku, navyse z velkymi rozdielmi. 1.Vyhladil equity krivku 2. vstah balane equity si dal ako target do tohoto roku. akoze klobuk dole. bez ohladu na to ze som to povedal ja (samozrejme tieto veci niesu z mojej hlavy). ani som nepredpokladal ze by take nieco vedel tak rychlo aplikovat. tu ide o to ze sa tu nezacal natahovat o blbosti ale pochopil ze mu nehovorim bullshit a vysledok je sam o sebe argumentom.

Juggler: na tvoje otazky odpovedam :
1) Nie nemam pocit ze sa spravas invektivne a arogantne. Ludi sa snazim brat vzdy vo vstahu k ich osobnosti. a podla toho ako sa spravas by som ta odhadol na to ze si proste pes zo starej skoly. a uz si unaveny s toho co sa okolo nas deje vo financnej oblasti. Lezie ti na nervy ze sa kazdym rokom objavuju novi majstri sveta ktori kasiruju zblbnute ovecky, buduju si auru dokonalosti a co je uplne najhorsie , snazia sa vypadat tak ako ta hrstka ludi ktori tradingu a burze zasvetili cely zivot. to ta uraza uplne najviac podla mna. tito s prepacenim bastardi si buduju karieru na ludoch ktori v biznise kazdodenne pracuju a obetuju vsetko pre to aby prerazili. pri kazdom novom predajcovi fx robotov, pri kazdom sprostredkovatelovi brokerskych sluzieb , pri kazdom manazerovi ktory zaklada fond , pamm, hocico ine citis presne tu istu emociu, pretoze automaticky predpokladas ze to bude len potvrdenie tvojej skusenosti. a to je z hladiska viery v to ze sa situacia casom bude menit negativom. ale aktualne je to len a len realny obraz spolocnosti.
2) poznam jedneho cloveka s ktorym som v kontakte cca 5 rokov ktory sa forexom zivi. ja som neskutocne nedovercivy clovek ale ak by som mal dat ruku do ohna za niekoho tak je to tento chlap. predpokladam ze velmi netusi ze nejaka takato diskusia na slovensku existuje a ak ano tak len preto ze som mu to spominal.
ak mam brat tuto otazku osobne a rozdelit obchody ktore som v zivote spravil. tak je to asi 95% ine futures derivaty , 3% derivaty na Fx, a zvysok Spot Fx.
prevazne v zaciatkoch a za vlastne prachy som obchodoval spot Fx a nedalo by sa s toho vyzit ani nahodou.
kazdopadne Fx ma fascinuje s trhov asi najviac. a par rokov som sa snazil zbierat vedomosti o Fx pretoze sa mu chcem venovat ako primarnemu trhu. takze potencial ze niekoho stretnes tu je :).
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Casey »

JUGGLER napísal:ALL: Čo je s tým Kontrariánom?

Nazýva ma sviňou, debilom, obviňuje z urážania a invektív...

1. Máte taký istý pocit viacerí, že sa správam urážlivo a invektívne?
2. Poznáte niekto úspešného full time forexového profíka v SR - z referenciami?


Lebo ja fakt nepoznám. Prisahám! Aj naposledy sme sa v Tatrách stretli tridsiati...
Minimálne piati sa živili tradingom, investingom, hedge fondami...ale ani jeden forexom. Pardon. Chlapíka, čo sa živí predajom cudzích forexových robotov nerátam...

Môžem ja zato, že po 12 rokoch vo fachu neviem vymenovať jedného o ktorom viem, že robí forex for living? Urážam tým forexových traderov? Aj na Tureka som sa šiel pozrieť na jeho live trading a bohužial - nepresvedčil ma.

Ani to však nič nemení na fakte, že pred forexom mám obrovský rešpekt. Forex považujem za najťažšiu hru - vhodnú na vrchol kariéry, NIE pre začiatočníkov.

Prosím, odpovedzte mi na otázky uvedené hore. Ak má Kontrarián pravdu, tak sa fakt nad sebou zamyslím... Nerád by som sa stal súčasťou debát vhodných pre psychiatra...
Waaaaaaaaaaaaau slusne tornado.Niekto ma asi tazsie obdobie a ventiluje to na fore a aj na tebe Juggler.Juggler dik za cas o podelenia sa s tvojimi skusenostami a nazormi.
A nepoznam ziadne uspene forex full time zviera v SR.Ono aj vonku je ich velmi poriedko.
To Biosko:
Paradny vysledok borec.Som neveril,ze to budes tahat,hm super.A nehres tolko :mrgreen:
To Mika:
Jj to je pravda,ze moc ludi ti tu neverilo na fore.Myslim,ze si ich presvedcil hlavne obsahom tvojich prispevkov.Mika kolko si vlastne stravil studovanim a motanim sa okolo trhov?Z tvojich prispevkov by som ti tak odhadol aspon okolo 150 rokov a to super aktivneho studia.Musis mat fakt mega hlavu,ze si to tam naskladal.Dik aj tebe za prispevky.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey

no tazko povedat presne . od nejakeho roku 2001-2002 som sa venoval akciam. v 2004 som vzal prvy job okolo trhov. 2007 som sa zacal zaujimat o pakove derivaty a Fx . takaze v podstate ak by som bol prisny tak je to cca 5-6 rokov intenzivneho studia.aspon takto si to pamatam. klucom vsak vzdy nieje intenzita alebo cas ale sposob a kvalita ucenia.
ja som sa mal od koho ucit. takze som mal v podstate len stastie. (alebo mozno smolu :))

Btw: inac aby sme sa nepochopili spatne co sa tyka tradingu. tak pri dobrom systeme vyuky sa da s bezneho trochu talentovaneho cloveka spravit trader s urcitou specializaciou za podstatne kradsi cas, ako sa vseobecne predpoklada. predpokladaju sa roky ale realne su to skor mesiace. toto je jeden priklad rozporu v tom co sa hovori a realitou. to o tych rokoch je skratka len mytus
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja tiez nemam pocit, ze by Juggler na kontrariana nadaval. Skor mi pripada, ze je kontrarian nejaky moc precitliveny.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: 1. Máte taký istý pocit viacerí, že sa správam urážlivo a invektívne?
2. Poznáte niekto úspešného full time forexového profíka v SR - z referenciami?
Pises sposobom "Co na srdci, to na jazyku" a mne sa to pozdava, lebo mam podobnu naturu.
Niekto musi veci pomenovat jasne a zrozumitelne, aby nam uroven tohto fora nesklzla do rise bajok a rozpravok.
Pri tomto "upratovani" na fore vznikaju taketo situacie ako teraz. Je to cena za to, ze sa tu snazime udrzat realny pohlad na svet investovania a tradingu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

JUGGLER » Sob 11 17, 2012 6:15 pm





Či si myslíš, že padneme na zadok, lebo vypisuješ na kadejaké zahraničné fóra?
Kto sú sráči z Global News? V živote som o nich nepočul.
Kto si ty pre nich, čo myslíš? Big mouth z Balkánu. Nebuď narcis. Každý na teba kašle, kým si nezískaš prirodzený rešpekt. A to nikdy nezískaš rečami, iba činmi.

Lúčiš sa s nami a mne fakt tečú slzy... Nespomínam si na nič odborné, alebo konštruktívne, čo si tu priniesol. Len píšeš o kadejakých veciach minulých, čo by vyšli, keby nebolo keby...
Takých tu už bolo...Prišli s veľkou pompou a odišli ticho. Rozprávkari.

JUGGLER » Pon 12 03, 2012 6:53 pm
čo také vidí náš tajomný guru?


JUGGLER » Pia 12 07, 2012 10:37 pm


Rozprávky starej matere.

Mám aj ja jednu pre Teba:

Bol raz jeden ,,chcel by som byť trader,, - silný teoretik, ale slabý praktik.
Ku všetkému mal komentár, ale argumenty a závery nemal žiadne.
Až potom, keď sa niečo z jeho rozprávania naplnilo...až potom rád vykrikoval:
,,Vidíte! Vravel som !
Samozrejme o tom, čo sa nenaplnilo bol ticho.

A tak to bolo aj s obchodovaním.
Len čo trebalo urobiť nejaký záver, nebodaj dať živý trejd... zbledol ako stena ...krvi by ste sa v ňom nedorezali... vyhováral sa a vyhováral...

No keď sa niečo podarilo - hneď nám prišiel vyrozprávať ,,live bájku,,...po funuse, ale s dôkazmi !

Ej synu. Trejdy dozadu sa dobre dávajú .... Stačí dať tie čo vyšli a mlčať o tých, čo nevyšli.
Takých by sme tu mali stovky...aj som ich videl stovky...kým ma to nenaštvalo a nezačal som bojovať za real time vstupy a výstupy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dovtedy som sa neznizl ani raz, aby som akokolvek spochybnil jeho obchody resp. ho nejako hodnotil alebo urazal... Az ked to napsal , tak som mierne zareagoval( ze ho uz nepokladam za feroveho). Jediny problem asi bol, ze nedavam calls podla jeho fiktivnych pravidiel. Asi vacsi problem je, ze chorobne reaguje na viacerych ( rozne negativne referencie o akoze uspesnych obchodnikov v SR a CR).

Mne je uplne jedno, ci bude mat signal servis, hedge found ci co. Ja sa jednoduch iba nenecham urazat, a znemoznovat. Ak je zvyknuty, ze mu to vzdy prejde, tak je na case aby sa to zmenilo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
od JUGGLER » Ned 12 09, 2012 2:10 am
ALL: Málokto ma vie vytočiť, ale Kontrarianovi sa to podarilo. Ľutujem.

Mna vie vytocit vela ludi a vytocil ma aj on. Ako som ta mal nazvat po tom, co si si dovolil?

Ze je to hanba takto verejne? Preco, ved je to priame.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

no tak raz ste sa pohadali, sak sa tolko neurazaj hned :D
ako chces byt chladnokrvny obchodnik, ked sa takto lahko vytocis :lol: (plati pre oboch?)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

na to aby si klient zaplatil za signaly alebo spravu musi byt jeho bonita daleko vyssia ako je bonita cielovej skupiny fora
to by si sa cudoval! bras komu staci zohnat aj 2-3 tisic eur do nejakych tehliciek, alebo forex robotov :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jogo »

kontrarian napísal: Jediny problem asi bol, ze nedavam calls podla jeho fiktivnych pravidiel.
Problem to zacal byt, ked si sa tu zacal spetne chvalit, ako si to vsetko zobchodoval. Len nic si realtime nezahlasil. S takymi tu potom jedname dost tvrdo.
Ja som mal podobny problem s jednym nemenovanym, ktory hlasil obchody 12 hodin od vstupu, ked uz mal posunuty SL. A ani jeden obchod nenahlasil s plnou stratou.
Kazdy mu to na jeho fore prehliadal a tvrdil, ze dava realtme obchody, len ja som pomenoval veci pravym menom.A bol podobny cirkus, ako ty teraz robis s Jugglerom.
Presne tie iste dovody ako ty, preco nemoze hlasit real-time, lebo ho ludia kopiruju...

Mame tu pravidlo: Berieme vazne len realtime nahlasene obchody. Bud ho akceptujes alebo chod o forum dalej. Kvoli tebe si nenechame zaplevelit forum kde-akymi bajkarmi.
Alebo sa spetne nechval tym, co si realtime nenahlasil.
Naposledy upravil/-a jogo v So 05 01, 2013 12:08 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

preco, ved nech si kludne pise obchody aj pozadu. Len mu to nikto neuveri.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:preco, ved nech si kludne pise obchody ja pozadu. Len mu to nikto neuveri.
A potom sa bude stazovat, ze s nim nikto nediskutuje.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa rabdo »

Pán Kontrarián len jedna otázka: čo si myslíš že by sa stalo keby si tu prestal prispievať ako si sľúbil ???

Ja osobne si myslím že vôbec nič.


Ale ak by tu prestal prispievať pán Juggler, tak stratíme úspešnú slovenskú legendu tradingu čo nám tu radí a to Z A D A R M O !!!
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kontrarian, mozno som trochu dovercivy clovek, ale verim tomu, ze to co si tu pisal realne obchodujes a ze si to vobec nemyslel zle. Ale zaroven som po tvojich prispevkoch presvedceny ze mas nejaku vaznejsiu poruchu osobnosti a pomohla by ti navsteva minimalne u psychologa, ak nie aj u psychiatra.

A to myslim vazne, nemienim ta nijako urazat, nemam dovod. Dusevne choroby a poruchy su velmi rozsirene a je velke nestastie ked si z toho ludia robia srandu, lebo neliecena psychicka choroba ublizuje nie len tej osobe, ktora ju ma, ale aj celemu okoliu. Nie, nemyslim si, ze si precitliveny, pripadne vztahovacny, fakt si myslim, ze si svojim sposobom chory.
kontrarian napísal: Precitaj si spatne reakcie na mna od jugglera...opakovane multi urazky....na teba reaguje podobne, ale nie si schopny pochopit to...
nie kontrarian, to len ty nedokazes uniest tvrdsiu kritiku, resp. skoro kazdu reakciu povazujes za utok
kontrarian napísal: Chapem, ze vela ludom nedochadzaju suvislosti...
hmm ? vsetci su blazni iba ja som lietadlo ? precitaj si reakcie ostatnych, suhlasi s tebou niekto ? nestava sa ti toto aj v realnom zivote ? Ake mas vztahy s okolim ?
kontrarian napísal: Mna vie vytocit vela ludi a vytocil ma aj on.
tiez to o niecom hovori
kontrarian napísal: Koncim, pisanie skoncilo..
mal by si si konecne stat za slovom. Pokracovanie nikam nevedie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej
teraz si udrel . ja taketo veci radsej nikomu nenaznacujem ale poznam 2 pribehy ludi ktorych stres pri obchodovani bol spustac epilepsie a maniodepresie. fakt silna kava. ale taky je zivot. ak mas geneticku predispoziciu. je lepsie sa na to radsej vykaslat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked niekomu takto otvorene povies, pane vy jste magor, tak to mu strasne pomoze. Hned da na tvoje rady a pojde to nejako vybavit :lol:
A zrejme ti este aj podakuje, ako si mu pomohol :D

Kontrarian - na tvojom mieste by som si zmenil nick a pokracoval bez nalepky paranoika :lol:

Inac ja by som sa do dusevne trochu chorych nenavazal. Lebo kazdy nadpriemrny , genialny, vynikajuci a uspesny clovek je nejky magor. So Stevom Jobsom a Napoleonom na cele. ked sa pozries na vynalezcov, umelcov, podnikatelov, manazerov, vodcov, tak to je uplna psychiatria.
Bez nich by sme mi sedlaci priemerni neboli tam kde sme.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:ked niekomu takto otvorene povies, pane vy jste magor, tak to mu strasne pomoze. Hned da na tvoje rady a pojde to nejako vybavit :lol:
:) neviem ci je iny sposob lepsi
filip glasa napísal:Inac ja by som sa do dusevne trochu chorych nenavazal. Lebo kazdy nadpriemrny , genialny, vynikajuci a uspesny clovek je nejky magor. So Stevom Jobsom a Napoleonom na cele. ked sa pozries na vynalezcov, umelcov, podnikatelov, manazerov, vodcov, tak to je uplna psychiatria.
Suhlasim.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jogo »

Zas to neprehanajte.
Minule som na ulici videl, ako sa dvaja dospeli chlapi okolo 40-ky pobili len preto, lebo sa na chodniku navzajom nevyhli.Kazdy chcel byt frajer, ze neustupi. :) To by polovica vychodniarov musela ist k psychologovi.
Byvale susedy z internatu, ked mali v skole psychologiu vyhlasili, ze uz sa nevydaju, lebo na kazdom vidia vsetky jeho psychicke problemy a ostanu stare dievky. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kontrarian: nemienim sa tu hádať a vypravdovať. Pourážal si ma oveľa viac a oveľa tvrdšie ako ja teba. Napísal som jasne, že ľutujem, že som sa nechal vytočiť. Tak prosím Ťa, kašli už na to. Všetci máme dosť nervov a stresu na burze. Nepotrebujeme sa ešte navzájom vytáčať.

Podávam Ti ruku a viac sa už jeden k druhému nevyjadrujme. OK?


Filip: napadlo ma, či by sa tu nedal zaviesť nejaký ratingový systém. Každý registrovaný by sa vedel vyjadriť raz, oznámkovať príspevok, prípadne ohodnotiť prispievateľa. Máme tu slobodu slova, treba posilniť demokraciu.

VOX POPULI, VOX DEI - Hlas ľudu, hlas boží.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex live trading

Príspevok od používateľa Casey »

Mika napísal:Casey

no tazko povedat presne . od nejakeho roku 2001-2002 som sa venoval akciam. v 2004 som vzal prvy job okolo trhov. 2007 som sa zacal zaujimat o pakove derivaty a Fx . takaze v podstate ak by som bol prisny tak je to cca 5-6 rokov intenzivneho studia.aspon takto si to pamatam. klucom vsak vzdy nieje intenzita alebo cas ale sposob a kvalita ucenia.
ja som sa mal od koho ucit. takze som mal v podstate len stastie. (alebo mozno smolu :))

Btw: inac aby sme sa nepochopili spatne co sa tyka tradingu. tak pri dobrom systeme vyuky sa da s bezneho trochu talentovaneho cloveka spravit trader s urcitou specializaciou za podstatne kradsi cas, ako sa vseobecne predpoklada. predpokladaju sa roky ale realne su to skor mesiace. toto je jeden priklad rozporu v tom co sa hovori a realitou. to o tych rokoch je skratka len mytus
Suhlasim,ze naj.problem je najst kvalitneho mentora,aby naviedol na tu spravnu cestu.To potom usetri kopec casu a jednak nie je prilis velky damage na psycho.zacinajuceho tradera.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa Casey »

JUGGLER napísal:Kontrarian: nemienim sa tu hádať a vypravdovať. Pourážal si ma oveľa viac a oveľa tvrdšie ako ja teba. Napísal som jasne, že ľutujem, že som sa nechal vytočiť. Tak prosím Ťa, kašli už na to. Všetci máme dosť nervov a stresu na burze. Nepotrebujeme sa ešte navzájom vytáčať.

Podávam Ti ruku a viac sa už jeden k druhému nevyjadrujme. OK?


Filip: napadlo ma, či by sa tu nedal zaviesť nejaký ratingový systém. Každý registrovaný by sa vedel vyjadriť raz, oznámkovať príspevok, prípadne ohodnotiť prispievateľa. Máme tu slobodu slova, treba posilniť demokraciu.

VOX POPULI, VOX DEI - Hlas ľudu, hlas boží.
Pridavam sa Juggler.Bolo by fajn keby bolo pod kazdym prispevkom sanca dat,ci sa to paci alebo nie.Napr.aj Kocinovi mal pocit,ze jeho prispevky nikto necita.Takto by mali hlavne ludia co dlhsie prispievaju s kvalitnymi prispevkami aspon ako taky feedback a vedeli,ze su citani bez toho,aby dalsi ludia zaplnovali dalej vlakno.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:
Filip: napadlo ma, či by sa tu nedal zaviesť nejaký ratingový systém. Každý registrovaný by sa vedel vyjadriť raz, oznámkovať príspevok, prípadne ohodnotiť prispievateľa. Máme tu slobodu slova, treba posilniť demokraciu.

VOX POPULI, VOX DEI - Hlas ľudu, hlas boží.
To by mohlo viest aj k totalite. Za nacismu a socializmu sa na verejnosti nadpolovicna vacsina hlasila k boju so Zidmi, imperialistami a pod.. Demokracia zdaleka nie je dokonaly system. Je to diktatura vacsiny. Ak 51% odhlasuje, ze zotroci zvysnych 49% - demokraticky to bude sediet, ale moralne to bude skazene.

Kvalitu prispevku predsa lahko odhadnes podla mena uvedeneho vedla prispevku. Netreba "likes" a "dislikes". Si myslim.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal: To by mohlo viest aj k totalite. Za nacismu a socializmu sa na verejnosti nadpolovicna vacsina hlasila k boju so Zidmi, imperialistami a pod.. Demokracia zdaleka nie je dokonaly system. Je to diktatura vacsiny. Ak 51% odhlasuje, ze zotroci zvysnych 49% - demokraticky to bude sediet, ale moralne to bude skazene.

Kvalitu prispevku predsa lahko odhadnes podla mena uvedeneho vedla prispevku. Netreba "likes" a "dislikes". Si myslim.
Tvoj názor považujem za absolútne pomýlený.
Presne to, že sa ľudia nemohli slobodne vyjadriť a ovplyvniť veci, ktoré sa im nepáčili viedlo k totalite. :roll:

Ak 1% zotročí zvyšných 99% - to je totalita.
Hádam mi nechceš povedať, že za socializmu väčšina súhlasila s tým, že nemôžu cestovať, slobodne sa vyjadriť, podnikať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

Teraz sa nebudem vyjadrovat k psychologickym posudkom, alebo ze niekto najprv urazi prvy iba “trochu” a potom je odpoved tvrdsia...
Jaroslav ma uplnu pravdu s demokraciou a napisal to trefne.Heslo o demokracii by platilo iba v skutocnej demokracii a to je iba utopia vsade okolo nas...

V urcitom prostredi (napr aj tu) moze vzniknut napr situacia: zalozime z prispevkov nove vlakno so zakladatelom x bez jeho vedomia, vyuzijeme situaciu, ze niekoho nazval idiotom atd, vyhlasime ho za psychopata, pridaju sa dalsi lojalni a je to...demokracia sa ukazala a hlas ludu rozhodol...

Ja som zvyknuty ist proti vacsine a celkom dobre sa zabavam, ale uz ma to prestava bavit
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Kontrarian vs. Juggler

Príspevok od používateľa kontrarian »

A teraz fakty:

Prisiel som tu diskutovat o realnom obchodovani, nezistne. Odmena mi mala byt odborna diskusia a moj posun. Ja som vam chcel ponuknut ovela viac ako dostat.

Skromne ciele, ziadne zavadzanie, iba som trval na diskusi k veci.

Prva pozicia bola buy eur/aud teda risk on pozicia na trhu

Pon 09 24, 2012 9:04 am
takze Nemecke data mi dali prilezitost nastupit za lepsiu cenu...long eur/aud 1,2418 sl pod 1,12380 tp otvoreny...mam viac signalov na long a 1,2390/1,24000 je pre mna klucova...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"