XTB

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

Chcel by som sa spýtať ohľadom XTB basic účtu, že pokiaľ by som permanentne zarábal, či by ma nechali zarábať, respektíve ako dlho a či vôbec. Prispôsobujú trh už od začiatku v každom obchode tak aby som nemohol mať zisky, alebo niečo aj nechajú zarobiť ? Má niekto nejaké skúsenosti ? Mám taktiku ktorá je na 99 percent skoro vždy zisková a na začiatku by tie zisky boli len v desiatkach eur. Nechcem ju prezradiť, ale týka sa obchodovania správ a využívam pri tom stop limit, niektorí možno budú vedieť čo to je za stratégiu...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Tu mas pribeh isepelaka, tak sa nim inspiruj. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =38&t=4800" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

No nič, každopádne to asi vyskúšam, lebo na demo účte to funguje, a mal by fungovať rovnako ako real. Potom uvidím, že ak na reálnom zrazu taktika nebude fungovať aj keď na deme fungovala a budem robiť presne to isté, tak zrejme niečo nebude v poriadku...
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa rabdo »

toto je podľa mňa hovadina :lol:

buď ťa zničia poplatky, alebo psychika, alebo spravíš veľmi veľa obchodov z malým ziskom a potom jeden z takou stratou čo ti ten zisk vynuluje.

XTB nie je broker na takéto mini obchody!!!

ale skús a daj vedieť ako si dopadol 8)
díky
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Istiach »

U Alpari mozes mat ECN ucet na MT5 za maly vklad. Radsej by som skusil to.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja niekomu kde nevidim orderbook a kde sa cena neda overit uz neverim.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

rabdo napísal:toto je podľa mňa hovadina :lol:

buď ťa zničia poplatky, alebo psychika, alebo spravíš veľmi veľa obchodov z malým ziskom a potom jeden z takou stratou čo ti ten zisk vynuluje.

XTB nie je broker na takéto mini obchody!!!

ale skús a daj vedieť ako si dopadol 8)
díky

Aké poplatky ? Veď pri MM ideš vždy len proti brokerovi a poplatky sú len vo forme spreadu, s čím rátam. Pri tejto taktike to vôbec nie je o psychike, ale je to čistá mechanika, zadám pokyn, počkám 2 minúty a zatvorím obchod. Akurát nesmiem urobiť chybu pri zadávaní ale to je otázka tréningu. To s tou stratou môže byť tak ako hovoríš, lenže podstatné je to, že viem pred obchodom akú najväčšiu stratu môžem dosiahnuť a rátam s tým. Pokyny Stop loss sú garantované...
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa rabdo »

však ja ti to neberiem :D

možno že máš pravdu a to len JA sa mýlim :roll:

výskúšaj - uvidíš, a ak budeš mať gule tak nám tu otom potom niečo napíšeš...


PS: je len že niečo podobné už mám odskúšané na reálnom účte a viem že toto moc nefunguje :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

Tak už len dúfam, že mám na mysli inú stratégiu, než o akej hovoríš ty :D Každopádne najrozumnejšie bude keď to vyskúšam. Mimochodom, stalo sa ti že na deme si zarábal takmer stále, a keď si prešiel na real tak to zrazu nešlo aj keď si robil presne to isté ? Teraz nehovorím o psychike, lebo tá tu hrá nízku rolu..
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa rabdo »

sorry - ja som demo účet nemal, neviem to porovnať

viem ti len povedať že prax je HLAVNE o psychike, lebo samotné obchodovanie je až trivialne jednoduché :lol:

každý čo tu obchoduje ti potvrdí ( dúfam teda )

že obchodovanie je o :

psychika
strach
chamtivosť

a keď sa ti podarí toto zvládnuť tak iba vtedy budeš úspešný

:D :D :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: XTB

Príspevok od používateľa osamely chodec »

zadas pokyn a pockas 2 minuty a zatvoris obchod, moznosti su:
vypadne elektrina, vypadne internet, zamrzne platforma tu su tiez dve moznosti nahodou a nenahodou, nedostanes cenu ktoru vidis na obrazovke- rekotacia,pri skalpovani XTB je vysoko pravdepodobne , bliziace sa k istote , ze tym oskalpovanym budes Ty. Ale pudingova skuska je najlepsia, takze ochutnaj.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Nemezys napísal: Pri tejto taktike to vôbec nie je o psychike, ale je to čistá mechanika, zadám pokyn, počkám 2 minúty a zatvorím obchod.
Rozsiruje sa ti na tom deme limitne pasmo pred vyhlasenim dolezitych sprav na niekolkonasobok beznej hodnoty?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

osamely chodec napísal:zadas pokyn a pockas 2 minuty a zatvoris obchod, moznosti su:
vypadne elektrina, vypadne internet, zamrzne platforma tu su tiez dve moznosti nahodou a nenahodou, nedostanes cenu ktoru vidis na obrazovke- rekotacia,pri skalpovani XTB je vysoko pravdepodobne , bliziace sa k istote , ze tym oskalpovanym budes Ty. Ale pudingova skuska je najlepsia, takze ochutnaj.
Čo sa týka tej elektriny atď, s tým nič nenarobím, ale tak často by sa to nemalo stávať. Čo sa týka platformy, tak XTB má v zmluve, že v prípade, že bude chyba na ich strane, tak nahradí škody.

Čo sa týka tej rekotácie, tak toto ma zaujíma hlavne, že či to je pravidlo, že mi budú od začiatku meniť ceny ako sa im zachce, alebo len keď si všimnú, že zarábam. Každopádne ja osobne hlavne počas fundamentov vnímam obrovský potenciál ziskov, ale nechce sa mi veriť, že s tým nebudú rátať...Keďže ide v podstate o jednoduché využitie toho, že ponúkajú garantované stop lossy.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

[/quote]Rozsiruje sa ti na tom deme limitne pasmo pred vyhlasenim dolezitych sprav na niekolkonasobok beznej hodnoty?[/quote]

Máš na mysli limit na stop loss ? Ten je 5 bodov, a nerozširuje sa na deme, ale neviem ako to je v reale, skúsim sa ich to opýtať. Ak by sa rozširoval tak by to mohol byť problém, aj keď záleží, že na koľko a či je nejaká maximálna hranica...
Naposledy upravil/-a Nemezys v Št 05 12, 2013 7:08 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Nemezys napísal:Máš na mysli limit na stop loss ? Ten je 5 bodov, a nerozširuje sa na deme, ale neviem ako to je v reale, skúsim sa ich to opýtať. Ak by sa rozširoval tak by to mohol byť problém, aj keď záleží, že na koľko a či je nejaká maximálna hranica...
No v reali ti ho rozsiria na 30 pipsov ak myslis 5 pipsov na EURUSD.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Istiach »

A musis obchodovat prave u XTB?
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

No v reali ti ho rozsiria na 30 pipsov ak myslis 5 pipsov na EURUSD.
Určite ? A je to maximálne 30 pipsov, alebo to môže byť aj viac ?
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

Istiach napísal:A musis obchodovat prave u XTB?
Nemusím, ale neviem koho by ste mi ešte odporučili. Radšej by som bol u nejakého ECN tradera, ale neviem, či je nejaký aj taký čo má na Slovensku pobočku. Každopádne u ECN sa tá moja stratégia nedá použiť, lebo tam mi stop lossy nikto negarantuje. Ale to by mi nevadilo, lebo keď tak nad tým rozmýšlam obchodovat u MM je viac menej bláznovstvo a je to fakt čisté kasíno, možno aj ešte horšie ako kasíno. XTB som si ale vybral preto, lebo je to známa firma, má pobočky aj na Slovensku, a nie je registrovaná niekde na Cypre, a mala by mať aj dostatočný kapitál aby si mohla dovoliť ziskových klientov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Nemezys napísal:Určite ? A je to maximálne 30 pipsov, alebo to môže byť aj viac ?
Myslim, ze viac to nebude, ved pozri obchodne podmienky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:A musis obchodovat prave u XTB?
Zda sa mi, ze vsetci CFD brokeri pouzivaju limitne pasmo pri vyhlaseni dolezitych vysledkov.
A STP,ECN brokeri, pripadne realna burza bude mat pri rychlych pohyboch po vysledkoch take sklzy v plneni, ze to vyjde asi na to iste.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 05 12, 2013 8:46 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Tu je popisany rozdiel medzi demo a real uctom u XTB:

http://www.xtb.sk/obchodne-podmienky/~/ ... -uctom.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Cize demo-scalperi maju idealne podmienky na scalp (garantovany SL-PT a absencia limitneho pasma). Potom sa nedivim, ze pri prechode na real pohoria. :)
To aj pri tych sutaziach v XTB platili tieto demo-podmienky?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

jogo napísal:Tu je popisany rozdiel medzi demo a real uctom u XTB:

http://www.xtb.sk/obchodne-podmienky/~/ ... -uctom.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Cize demo-scalperi maju idealne podmienky na scalp (garantovany SL-PT a absencia limitneho pasma). Potom sa nedivim, ze pri prechode na real pohoria. :)
To aj pri tych sutaziach v XTB platili tieto demo-podmienky?
Scalping je aj obchodovanie správ ? Alebo len obchodovanie v čase keď sa otvárajú trhy ? Podstatné ale je, že aký čas pred správami zvyšujú limitné pásmo. Už som im napísal, tak zajtra hádam odpovedia...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Scalping su kratke obchody trvajuce niekolko sekund az minut.

Este sa poinformuj o rozsireni spreadu Bid-Ask pred fakt dolezitymi spravami(zasadanie FEDU, zasadanie ECB, nezamestnanost v USA). :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

jogo napísal:Scalping su kratke obchody trvajuce niekolko sekund az minut.

Este sa poinformuj o rozsireni spreadu Bid-Ask pred fakt dolezitymi spravami(zasadanie FEDU, zasadanie ECB, nezamestnanost v USA). :)
To som sa už pýtal, maximálne 5 pips, ale na basic účte by to malo byť fixné asi...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa jogo »

Upozornil som ta na "uskalia", ktore ma napadli. Dalej uz musis plavat sam. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

jogo napísal:Upozornil som ta na "uskalia", ktore ma napadli. Dalej uz musis plavat sam. :)
Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Preštuduj si pozorne všetky články od Janky Exelovej - recenzie XTB.

http://ako-investovat.sk/index.php/brokeri" onclick="window.open(this.href);return false;

Garantovaná SL a obchodovanie kurzotvorných správ? Že by ešte nikoho nenapadlo ako na tom zbohatnúť?... :wink:

XTB má takú ,,prupovídku,, : Forex, CFD a opcie sú pákové produkty a môžu mať za následok stratu presahujúcu počiatočný vklad. Preto sa, prosím, uistite, že plne chápete riziká spojené s týmto obchodovaním.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Biosko »

No mne sa za 3 roky forexovania stalo ze demo consola a real consola bola v plno veciach ina :) takze asi tak a to hovorim o technickych veciach.

"XTB má takú ,,prupovídku,, : Forex, CFD a opcie sú pákové produkty a môžu mať za následok stratu presahujúcu počiatočný vklad. Preto sa, prosím, uistite, že plne chápete riziká spojené s týmto obchodovaním."

To znasa broker a vraj ma na to poistenie :D, ved tie ordre aj tak neopustaju brokera takze to v pohode vie zahaltovat presne na 0.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Biosko »

Inak ak chces obchodovat newsy tak na to rovno zabudni, okrem toho ze platforma je na to relativne nevhodna a pomala ta rychlo odstavia ze pocas newsov neotvoris ani 1 obchod.
Nemezys
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 12, 2013 3:53 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Nemezys »

Garantovaná SL a obchodovanie kurzotvorných správ? Že by ešte nikoho nenapadlo ako na tom zbohatnúť?... :wink:
:D Veď práve aj mne to príde príliš jednoduché, aj keď priznám sa že ja som na túto možnosť prišiel až po minimálne roku venovania sa forexu. Samozrejme nevenoval som forexu každý deň 24 hodín, ale aj tak to zase nie je taká vec, že napadne každého hneď v prvý deň ako zistí čo je to forex. A to som bol permanentne minimálne rok na demo účte v strate dlhodobo, nech som skúšal čo som skúšal, až pred asi týždnom ma napadla táto stratégia. Takže stále si myslím, že väčšína ľudí sa na forexe z dlhodobého hľadiska o**** aj sama a to broker ani nemusí robiť do prieku. A to vo mne budí iskierku nádeje, že možno tých ktorích to napadne nechajú aspoň niečo zarobiť :D Ale ke´dže už som sa v tomto toľkokrát sklamal, tak mi to je už jedno, beriem to skôr ako zábavu... Vyskúšam a uvidím. najlepšie je sa presvedčiť na vlastnej koži.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: XTB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Biosko napísal: "XTB má takú ,,prupovídku,, : Forex, CFD a opcie sú pákové produkty a môžu mať za následok stratu presahujúcu počiatočný vklad. Preto sa, prosím, uistite, že plne chápete riziká spojené s týmto obchodovaním."

To znasa broker a vraj ma na to poistenie :D, ved tie ordre aj tak neopustaju brokera takze to v pohode vie zahaltovat presne na 0.
Broker to má poistené, ale prupovídka je o stratách klienta, ktoré môžu presiahnúť jeho účet. Stačí jeden víkendový gap na plnú páku a už dlhuješ brokerovi... Videl som chlapíka ktorý to uhral z + 100 000 € na -25 000 €. Mne sa stalo na spreadbettingu, že ma nechali rupnúť o - 500 USD a nezastavili to ( a mohli to zastaviť ). Musel som to dorovnať, ale samozrejme, bolo na brokerovi, či by si to vymáhal, keby som to nechcel dorovnať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: XTB

Príspevok od používateľa Biosko »

Mne sa nikdy na tychto brokeroch nestalo zeby som musel nieco dorovnavat ale mozes sa spytat na technickej podpore minimalne na hotforexe im to je jedno aj weekendovy gap, ako vravim vela tychto low brokerov je aj tak nastavenych tak ze tvoj order neopusta brokera aj ked sa volaju ecn stp atd.
Na serioznejsich brokeroch uz asi dorovnat treba :).
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"