M Securities - forex

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sono
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 21 11, 2013 6:18 pm

M Securities - forex

Príspevok od používateľa sono »

Zdravim,

chcel som sa opytat ci nemate niekto skusenosti (vlastne, cudzie) s M Securities (http://www.msecurities.sk/). Konkretne ide o ich portfolio zaoberajuce sa investovanim na forexe (investicna strategia FX HEDGE). Minimalny vklad je 10 000€, a deklaruju ze dokazu vygenerovat dlhodobo priemerne 10% p.a. Mam tu ich zmluvu o riadeni portfolia a ako pozeram na tu poplatkovu strukturu ( nie ze by mali vsetky poplatky jednoznacne vypisane) su tu polozky ako 0,2% mesacne z hodnoty vkladu urceneho na devizove operacie, 30% zo zisku vytvoreneho obchodmi na devizovom trhu, transakcny poplatok 3€ za zobchodovany objem 1 lot, dalej blizsie neurcene poplatky za udrziavanie a spravovanie portfolia. Mam k dispozicii dostatocnu sumu aby som si mohol tento produkt u nich otvorit. Zaujimal by ma vas nazor na tuto spolocnost. Ano vy by ste to pravdepodobne spravovali vlastnorucne, ale za predpokladu ze nemam cas sa tomu sam venovat, a chcem tieto peniaze zhodnotit s tym ze ich po 10 rokoch budem moc vybrat, hladam niaku tretiu stranu ktora by tieto financie spravovala. Dakujem za vas nazor.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: M Securities - forex

Príspevok od používateľa Airmike »

Spolocnost nepoznam a nepoznam ani ziadneho manazera ktory tam pracuje zrejme pre to ze na stranke nieje ziadny board of.... , ani ziadny manazer zodpovedny za spravu a tak sa vyjadrovat k tejto oblasti nebudem.

k tomu co sa mozem vyjadrit su poplatkova struktura.

0.2% z hodnoty vkladu je v prepocte 2,4% fixne feecko , bezne si hedgefundy a CTA beru 1.5-2% takze trosicku drahe

30% zo zisku je mega nadstandard, pretoze opat velke fondy a manazeri si vecsinou beru 20%

najviac ma ale do kolien dostava transakcny poplatok 3 eura za lot. to je skutocne velka palka. lotom sa totiz rozumie suma 100 000 na uzavretie obchodu teda potrebujes otvorit buy side 100k a sell side 100k. tvoj transakcny naklad teda pravdepodobne bude 6 eur co je momentalne 9,6 USD.

ja s FX robim uz nejaky ten cas a možem ti s kludom povedat, ze ako retailovy klient hociakeho retailoveho ECN brokera je poplatok za 1 lot (100k) na urovni okolo 3 USD, RT je teda 6 USD.

pokial je spravca institucionalny klient , tak dostane discount a ten discount sa pohybuje 12-18 USD za milion co znamena ze je to 1.2 USD na 100k a to je 2.4 USD na obchod

pokial je spravca institucionalny klient ktory dokonca aj robi pre svojich klientov objem, tak sa tento poplatok znizuje objemom obchodov a to je pri beznych transakciach okolo 10 USD za milion. cize naklad na obchod su 2 USD

nechcem vyvodzovat ziadne zavery. ale porovnanie tychto poplatkov ma asi samo o sebe vypovedajucu hodnotu. vsetky tri spominane kategorie poplatkov jasne hovoria ze to OCPcko je drahe, co by nebol problem keby si platil za spickove sluzby a spickovu performance 10% p.a. z nizkou volatilitou.
a teraz je len na tebe zhodnotit, ci tie sluzby mozu byt na spickovej urovni, pokial si tvoj spravca majetku ani nevie vyjednot standardne podmienky, ktore by si dostal napriklad ty, keby si si otvoril ucet sam.

moj nazor na tuto problematiku som uz spominal niekolko krat, pokial spravca chce poskytovat sluzbu, mal by sa snazit pre svojho klienta vyjednat najlepsie mozne podmienky. pokial to nedokaze, alebo dokonca ani nevie, ake su moznosti. tak tie ceny stanovuje zamerne proti klientovi, alebo je to proste spravca na houby.
sono
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 21 11, 2013 6:18 pm

Re: M Securities - forex

Príspevok od používateľa sono »

Diki moc za vycerpavajucu odpoved, cisla hovoria dost jasne. Ked sa znova stretnem s ich zastupcom tak ho trochu podusim. Ak by niekto iny mal realne skusenosti, popripade viete poradit niakeho SK/CR (popripade sj svet) ocp cez ktoreho by obdobne investovanie bolo mozne, tzn. vlozit ,moc sa nestarat a v strednodobom horizonte vybrat, na realne porovnanie sluzieb, budem vdacny.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: M Securities - forex

Príspevok od používateľa Airmike »

Myslim ze viem co ti odpovie panko, ked sa s nim stretnes. povie ti ze ich poplatky su take vysoke preto, ze ponukaju spickove sluzby a za ich spickove sluzby si uctuju trochu viac ako konkurencia, co by samozrejme sedelo v prvych dvoch pripadoch ak by boli o poriadny kus lepsi ako ich konkurencia v zapadnom svete. Fakt je ten, ze u nas tymto veciam skoro nikto nevenuje pozornost a preto si o.c.p. cka dovoluju klientom uctovat sumy ake si len vymyslia.

Ten treti priklad co som tu popisal, tak tym ho mozes akurat tak sokovat, pretoze by som sa kludne stavil, ze ten zastupca s ktorym sa bavis o tom v zivote nepocul. potom pojde za svojim manazerom a povie mu o prevratnom napade. Ten manazer mu povie aby sa ukludnil, ze z tej 6 Eurovej provizie dostavaju extra bonus, o ktorom sa nehovori, aby nahodou neboli problemy. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"