Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal: Jaroslav80 - to, ze je pre teba krovinorez lepsi je jasna vec. aj vzdy bola.
V tomto s tebou plne suhlasim. Tym ze som si to priznaval prilis pomaly a malo rozhodne som prisiel o kopu penazi.

Toto forum navstevuje aj kopa laikov a amaterov. So snom ze popri zamestnani dokazu dlhodobo profitabilne obchodovat forex, komodity, indexy. Povedz uprimne - akemu percentu z nich sa to aj realne podari? Ked este aj z ludi ktori sa o to pokusia "full-time systemom"" mozno vyse 70% v konecnom dosledku prerobi.

Chces forum s krasnym reklamnym napisom pre retail "KAZDY MA SANCU DAYTRADINGOM LAHKO ZBOHATNUT" a o cintorine neuspesnych drobnucke pisma v disclaimery na spodu obrazovky pripadne ani to? Nestaci ked tak vyzeraju weby brokerov v tomto "priemysle"?

Na fore ostavaju len ludia ktori sa v obchodovani aspon ako-tak drzia nad vodou. Ti co zlyhali obycajne zmiznu bez stopy. Je to dobre pre udrzanie realistickeho vykreslenia obrazu o tradingu?

Nezasahujem do vlakna kde odprezentujes nejaku ekonomicky hodnotnu informaciu.
Tvoja vycitka mi pripada podobne irelevantna akoby si Ladisovi v jeho vlakne s usmievavou tvarou o dividendach vycital ked si tam obcas napise nejaku perlu. Zakladatel vlakna mi zatial nevycital aby som mu tu nerobil off-topic.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

ty si momentalne v stave ze sa citis strasne ublizeny . vsetkym a vsetkymi. aj preto pises nezmysli o vycitkach. ja som ziadnu vycitku voci tebe nenapisal. len som ti poradil , aby si sa v tom svojom probleme prestal vrtat. tym ze budes vypisovat uplne somariny nikomu nepomozes.

ja mam velky problem s tebou diskutovat a to z jedneho jedineho dovodu. ten dovod je ze vedies monolog. aj keby som napisal 1000 viet. tak ich preskocis a napises nieco co si myslis, ze som napisal. a presne takto je to aj s tvojim investovanim. vymyslas si teorie, hypotezy. same nezmysli. potom chaoticky nakupujes a predavas. a to je tvoj problem. ty si v podstate ani neni neuspesny v obchodovani a investovani. ty si nikdy v zivote neobchodoval a neinvestoval. len si si to myslel.

a odpovede na tvoje otazky ? myslis si ze ma vobec vyznam odpovedat na to co si vygenerujes v hlave.
ano kazdy racionalne rozmyslajuci clovek ma sancu daytradingom zarobit. si ty racionalne rozmyslajuci clovek ? kde si cital ze sa da zarobit lahko ? na reklamnych baneroch ? tak to dava tvojmu snazeniu skutocne punc solidnosti.

ja stale nechapem na co sa stazujes. stazujes sa na to ze ti niekto ponuka peniaze zadarmo ? alebo sa stazujes, ze si nikdy neprisiel na to ako v trhu zarobit. nechapem to. ale v principe ma to ani nezaujima. slusne som ti povedal co mas robit pre to, aby si sa netrapil. ak sa trapit chces , tak sa trap . mne je to fuk :)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Zdar, po dlhsej dobe by som rad dal do pozornosti tyzdnovy graf USC/CAD ,po 1800 pipsovej korekcii sa dostavame na zaujimavu uroven podporenu odrazom dnes podvecer , ktory sice nemusi nic znamenat ale za pokus to urcite stoji kto chce nech jednym ockom sleduje, osobne si myslim ze jedna z naj prilezitosti za posledne tyzdne
Vzdy je tam ale :) NZD a AUD ako dalsie komoditne meny nevyzeraju na short , mozno v ich prospech hovori najvyssi urokovy idferencial voci ostatnym menam , ropa sa zatial drzi tak pozor
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zaujimava myslienka. Ze by som teraz vsadil par tisicok na oslabenie CAD, AUD, NZD ked v januari mi to nevyslo so stavkou na ich posilnenie?
Casovanie je iste spravne. Opacny smer; potencialne opacny vysledok ... to neznie zle.

No necham si to ale radsej este prejst hlavou :lol:

(P.S. Ako protistranu odporucam JPY, EUR, USD. Dokaze sa to pohnut aj o 1000 pips za 2 tyzdne )
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Zatvaram USD / CAD vsetky pozicie, jednu som chcel drzat ale zavrel som aj tu + 240 pips - este bude prilezitost

Hlavne sa mi nepaci USD / JPY
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Tak aspon mala rekapitulacia - som spokojny a urcite este USD / CAD nakupim

Kvoli jednoduchosti spocitam len pips - vysledok + 413 v skutocnosti ale ovela viac kedze som dokupoval do zisku s vyssou expoziciou ale pre ilustraciu to staci
skoda tych - 25 ale musel som na vikend znizit poziciu
Prílohy
USD-CAD.jpg
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Slovan_sk napísal:
Hlavne sa mi nepaci USD / JPY
Super ten CAD, škoda že nemám veľa času.

Pozeraj Nikkei a dolár (- index). Keď ide usd dole a aj Nikkei, -> usd/jpy short, keď dolár ide hore + Nikkey -> usd/jpy long (ja to tak robím). Skús si to na deme. Ale dneska ešte nie - bude kecať Yellenová bude to skákať hore-dole.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

USD/CAD opat zaujimavy pohyb dnes, zatial som mimo ale cakam aspon na nejaky pokles aby som naskocil do longu ale pohravam sa aj s myslienkou otvorit hned rano a dokupovat do straty ... radsej este pockam

Dnes krvacali komoditne meny zajtra bude rope ? Ci to tak neplati ? :D Alebo za vsetko moze vypredaj na indexoch ? Kto sa v tom ma vyznat ...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peter Em »

Forexáci, čo si myslíte o tomto? Má autor článku pravdu?
Ja to neviem posúdiť, niesom forexák.

http://www.forexstrategie.sk/brexit-pod ... m-prenose/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Niektori v tom maju pomerne jasno.
Prílohy
9148130.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal:Forexáci, čo si myslíte o tomto? Má autor článku pravdu?
Ja to neviem posúdiť, niesom forexák.

http://www.forexstrategie.sk/brexit-pod ... m-prenose/" onclick="window.open(this.href);return false;
Úsmevné. Čítať takéto články je strata času.
Každý amatér zvaľuje vinu za svoje straty na brokerov, politikov, banky, manipulátorov. Autor tohoto článku detto.
Ďalší predavač teórii za 20 € ...napísal knihu o forexe :) ...za chvílu začne vyberať peniaze za školenia ,,Ako sa stať forexovým profesionálom,,...a nakoniec zistí, že predávať teórie je jediná cesta ako prežiť na trhoch. Najviac ma pobavilo konštatovanie, že ohladom potvrdenia názoru zavolal svojím kamarátom profesionálom... :wink:

,,Mam kamosov, co obchoduju akcie a povedali mi presne toto iste. Nenormalne, jak na nas cashuju. Dokonca som pocul aj taky nazor, ze to co robia banky je cista kriminalita. A potom ze doveruj brokerom a bankam ,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa makx »

Preboha a toto individuum, co napisalo nasledovny citat este predava knihu o obchodovani FX. Ved to je uroven Slobodny vysielac alebo Zem a Vek^2.
Ponúka sa otázka, čo sa reálne stalo na burze, prečo libra zrazu tak padla. Veď sa neudiali žiadne veľké obchody, nenastal žiadny reálny presun peňazí. Referendum sa udialo medzi normálnymi ľuďmi, nič viac. Dokonca ani tí normálni ľudia neprestali z minúty na minútu nakupovať viacej, alebo predávať svoje majetky. V bankách a vo veľkých firmách to isté. K reálnemu presunu peňazí, ktoré by skutočne pohli trhom, neprišlo.
To Peter Em:
Tu nejde o to ci si "forexak" alebo nie si. Tu ide o to, ci mas zaklady makroekonomie a poznas determinanty stanovenia a pohybu menoveho kurzu (urokova parita, inflacia, vyvoj ekonomiky a nasledovna ponuka/dopyt po mene a ich ocakavania).
Pochopil by som keby si tu daval ten blog ako vtip ale ty to myslis vazne, takze radsej si nastuduj aspon zaklady makroekonomie - menovy kurz a najdes odpoved, preco libra depreciovala.
Potom si porovnaj odovodnenie v tom blogu.

Inak predstav si, ze by teraz premier CR Sobotka by oznamil, ze on a jeho strana chce presadit v parlamente vystupenie CR z EU.
Co myslis ako by zareagoval kurz CZKEUR?
Hint: http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... ident-says" onclick="window.open(this.href);return false;
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Uz som to raz pisal ale nejak sa to neodoslalo :D

Precital som ten clanok len zbezne lebo som sa zacal smiat :)
Chlapci nariekaju ale neviem preco mna broker upozornoval asi x krat ze znizuje paku , ze nikto nevie ako to dopadne nech som radsej bokom , pisal maily , spravy atd

Zavrel som vsetky cakajuce objednavky a nechal len short GBP/USD , bohuzial som mal TP len na 350 pips cize nic moc zisk , ale to je jedno ..

Keby chlapci miesto pisania knih a tvorbe pekneho webu radsej citali tento web nasli by prispevok od Miku ze na forexe nieje potrebny velky order nato aby nejaka mena padla o stovky pipsov , staci ze sa stane nieco co dodavatelia likvidity vyhodnotia ako problem a podla Miku funguju na podobnych algoritmoch a gap je na svete

Vdaka bohu ze som zacal citat ako-investovat a nie podobne "profi forex " stranky :D
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peter Em »

makx napísal:Preboha a toto individuum, co napisalo nasledovny citat este predava knihu o obchodovani FX. Ved to je uroven Slobodny vysielac alebo Zem a Vek^2.

To Peter Em:
Tu nejde o to ci si "forexak" alebo nie si. Tu ide o to, ci mas zaklady makroekonomie a poznas determinanty stanovenia a pohybu menoveho kurzu (urokova parita, inflacia, vyvoj ekonomiky a nasledovna ponuka/dopyt po mene a ich ocakavania).
Pochopil by som keby si tu daval ten blog ako vtip ale ty to myslis vazne, takze radsej si nastuduj aspon zaklady makroekonomie - menovy kurz a najdes odpoved, preco libra depreciovala.
makx:

Skľudni hormón, ok? Nemusíš hneď tak ofenzívne reagovať. Ja tu nič netvrdím, len sa pýtam. Toho týpka (autora webu) registrujem možno 3 roky (a aj to len preto, lebo kamarát ho pozná). Ten článok mi prišiel torchu konšpiračný, ale hovorím si OK, viem, že týpek obchoduje už roky na forexe, tvrdí o sebe, že je profík (neviem či fakt je, neriešim, nevidel som jeho čísla - je mi to jedno). Keďže forex ma prudko nezaujíma, tak sa nad tým, či je to fakt - to (s tým masívnym odpaľovaním stoplossov) nemienim zamýšľať. Ak sa jedná o forex tak ani na sekundu. Opýtam sa teda forexákov na fóre a tam buď povedia, že ten článok je bullshit, alebo nie. Môj prvotný dojem z článku (bez toho,aby som sa zamýšľal nad technickou - forexovou stránkou veci) bol, že mi ten článok príde nejaký divný. Už len kvôli tomu konšpiračnému štýlu. Chcel som, aby sa k tomu vyjadril nejaký forexák, to je celé. A naposledy - forex je mi extrémne ukradnutý, preto sa nemienim vôbec zamýšľať nad nejakými pipsami a odpálenými stopkami.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa makx »

Ja rozumiem, ze sa pytas. Najskor si si myslel, ze ked ho registrujes 3 roky a pozna ho tvoj kamos, tak mozno ten clanok je iba "trocha" konspiracny. Ako vidis, podla aj reakcii tu, tak clanok je velmi vela konspiracny.

Ja som ti zdvorilo poradil aby si si dostudoval zaklady makroekonomie a potom by si okamzite vyhodnotil ten clanok ako bullshit a strata casu, to uz len docitat.
Aby si rozpoznal bullshit, tak nepotrebujes byt forex traderom, nepotrebujes sa zamyslat nad nejakou technickou strankou, potrebujes mat iba zakladne znalosti, tj. ekonomicky selsky rozum.

Ty stale sebavedomo tvrdis, ze teba forex prudko nezaujima, je ti ukradnuty, nemienis tomu venovat ani sekundu ale tento pristup ignorovania zakladnych ekon. vedomosti ta dobehne, pretoze potom sa budes pytat na trivialne alebo bullshitove tvrdenia, ktorymi si iba sam znizujes respekt pred odbornikmi/znalejsimi ludmi a v horsom pripade spravis zle rozhodnutia, ktore ta budu stat peniaze (ano, kazdy sa uci na chybach ale treba sa vyvarovat tym najlacnejsim).

Zakladna znalost mechaniky menovych kurzov je ako zakl. znalost uctovnictva, korporatnych financii. Je to nevyhnutna vybava kazdeho cloveka co sa pohybuje vo financiach (trader, investor, fin. analytik/kontrolor, treasurer, CFO).

Moja odpoved na rapidnu depreciaciu libry po Brexite a to nikdy som neobchodoval forex:
Nastala udalost definovana ako cierna labut - nizka pravdepodobnost nastania s vysokym dopadom na trh.
Stavkove kancelarie to vobec necakali podla vypisanych kurzov az do prvych vysledkov, masivna masaz verejnosti osobnostami za Bremain, proste vsetci cakali, ze nakoniec si aj tak Briti zvolia Bremain.
Ale kedze si nakoniec zvolili Brexit a nie o chlp ale rovno o 2%, tak bolo jasne, ze UK odchadza z EU, co znamena velku neistotu ake obchod. podmienky si UK vyjedna s EU, neistota udrzania lacnej pracovnej sily z EU (znizia sa marze UK firmam), zahr. firmy a banky mozu presuvat centraly/pobocky z UK do EU, dokym sa tieto veci nevyjasnia, tak sa obmedzia zahr. investicie do UK, Brexit ma negativny dopad tiez na EU ako hlavneho obchodneho partnera UK = to vsetko ma negativny dopad na ocakavany UK HDP (znizi sa dopyt po libre), BoE moze predikovane znizenie HDP tlmit znizenim urok. sadzieb (znizi sa dopyt po libre).
Brexit je masivna zmena do celej struktury fungovania ekonomiky UK a ciastocne EU (nezabudaj hl. obchod. partner UK), ktoru skoro nikto necakal.
Plus FX trh je povazovany, za najefektivnejsi trh na svete (stredne silna forma efektivnosti), takze vsetky hist. a novo uverejnene info sa okamzite reflektuju do menoveho kurzu.
Takze mna neprekvapuje, ze libra depreciovala az na 30 rocne minimum v sucasnosti.
Casom sa libra moze zacat apreciovat ale teraz je prilis vela otaznikov nad smerovanim ekonomiky UK a aj EU a to vsetko je reflektovane v libre.

Vysvetlit tento prepad odpalovanim stop-lossov, to akoze tipek hovori, ze Goldmani, Barclays, Citi, Deutsche, UBS, JPMorgan, hedge fondy po 1. pouzivaju nejakeho brokera (ocakavam, ze oni su sami market makeri, FX je OTC a nie burza ako tipek tvrdi LOL) 2. z 1. vyplyva, ze stop-loss hunting je mimo misu a plus ocakavam, ze tam maju sofistikovanejsi system obchodovania ako stop-loss. Samozrejme o retaile a ostatnych hracov sa nebavime, pretoze oni urcite nesposobili 10% pokles libry.

V skratke, trhy vzdy skokovo reaguju (ci uz FX, akcie, komodity, atd.), kedy nastane malo ocakavana udalost s obrovskym vyznamom.

Vid. EURTRY za 1H10min +5.2% skok hore. To prisli prve info o voj. puce v Turecku.
Obrázok

MSCI Turkey, za 1H10min -3.7% skok dole.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"