Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:Len ci bude v novinach aj to, ked potom o ten ucet pride :)
Nebude, to si pis, ze brokeri ukazuju len vitazne obchody a ucty. :)

Pre inspiraciu si pozrite najlepsi obchod v Cesku na tomto vypise: http://www.xtb.sk/analytika/najlepsie-o ... 330,134500

Ten chlapik snad okopiroval moj gambling obchod na DAXE s velkou poziciou a zarobil 1.3 mil CZK. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja nechapem ako moze niekto sudny obchodovat komodity cez XTB, ale z toho vypisu vidim , ze je ich dost , či?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Kamarat kupil wti-ropu na urovni 45$ na plny margin a vyhlasil, ze ju preda az na 75$, :D Ak to psychicky vydrzi tak dlho drzat a ropa sa vysplha na 75$, tak zhodnotenie uctu bude cez 5000%, tak to snad bude aj v novinach. :mrgreen:
Tomu vravim gambling. :wink:
Ja len zasnem, ako sa niekto pokusa predpovedat buducnost.
To je ten isty chlapik, co zarobil na spekulacii na svajciarskom franku?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

0,6 bodu je -100% . To je to na co by som sa sustredil.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

tilbur napísal:Ja len zasnem, ako sa niekto pokusa predpovedat buducnost.
To je ten isty chlapik, co zarobil na spekulacii na svajciarskom franku?
Presne ten to je. :)
Poslal si peniaze na ucet, aby zobchodoval prieraz zlata dole pod terajsie niekolkorocne low a kedze zlato 18.2 odrazilo, tak nakupil ropu. :)
Ak mu ten obchod vyjde, zarobi na nom viac, ako zarobi v tomto roku v zamestnani. Ale pochybujem, ze to vydrzi, sam viem ako nevybrate zisky palia, ked prekrocia velkost vyplaty. A on uz tam teraz ma zisk vyssi ako 3 vyplaty. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:0,6 bodu je -100% . To je to na co by som sa sustredil.
Presne tak, uroven marze 1.5% z nominalnej velkosti pozicie, resp. paka 66:1 :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal:ja nechapem ako moze niekto sudny obchodovat komodity cez XTB, ale z toho vypisu vidim , ze je ich dost , či?
Tam ide o tu moznost obchodovat mikroloty. Lebo full-lot napriklad na ropu by vyzadoval SL niekolkotisic dolarov.
Preto tam ludia obchoduju.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslel som ze XTB si vzdy uctuje spread za minilot a az potom si mozes poziciu znizit na desatinu.

Trebars na EURUSD zaplatis spread za minimalnu velkost pozicie 10000 EUR a az potom mozes po tisickach znizit expoziciu. Najmenej na 1000 EUR.

XTB uz vyse 3 roky nepouzivam tak neviem ako to funguje v sucasnosti.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Leon »

Chcem sa spýtať, lebo nechápem tomu absolútne. :D :D Ak ma niekto čas, mohol by mi vysvetliť, ako prebiehajú prepočty obchodov ? :) Lebo jak pozerám, tak pozerám, nechápem vôbec, ako môže niekto zhodnotiť 5000 percentne niečo za pár eur, alebo spraviť zisk za celoročnú výplatu? :D Asi to nefunguje tak, že kúpim za 100 eur na hodnote 1.1 a predám na hodnote 1.2 a mám zisk 9 eur čo? :D

dajme tomu keby som chcel kupovať tú ropu na tej hodnote ako ten týpek, a cenu dajme (mojich vlastných) 100 000 eur, ako sa to prepočítava? ďakujem vopred veľmi pekne :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jogo, ten najlepsi, obchodoval 8 lotov ropy , tak aspon tam pisu, ake mikroloty.Pozeral som teraz plyn , co obchodujem ja , tak maju spred 22 bodov , cize 22nasobne vyssi ako ked ides cez IB jeden lot. Inak tyzdenny range je teraz nizsi nez ich spred. Nepredal by si mi nieco 22x drahsie ako mozem kupit inde, dobry biznis, len skoda, ze prilev novych buducich milionarov im uz asi viazne:)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal:jogo, ten najlepsi, obchodoval 8 lotov ropy , tak aspon tam pisu, ake mikroloty.

Vidis a ja som si myslel, ze tam obchoduju kvoli mikrolotom. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal:Chcem sa spýtať, lebo nechápem tomu absolútne. :D :D Ak ma niekto čas, mohol by mi vysvetliť, ako prebiehajú prepočty obchodov ? :) Lebo jak pozerám, tak pozerám, nechápem vôbec, ako môže niekto zhodnotiť 5000 percentne niečo za pár eur, alebo spraviť zisk za celoročnú výplatu? :D Asi to nefunguje tak, že kúpim za 100 eur na hodnote 1.1 a predám na hodnote 1.2 a mám zisk 9 eur čo? :D

dajme tomu keby som chcel kupovať tú ropu na tej hodnote ako ten týpek, a cenu dajme (mojich vlastných) 100 000 eur, ako sa to prepočítava? ďakujem vopred veľmi pekne :D
Teba ten kamaratov gambling nejak zaujal. :) Musim si dat pozor, ake veci tu pisem. :? Este niekto pride do nestastia, ak otvori velku poziciu na plny margin a pride vikendovy GAP.
Len nedavno sme tu mali Svajciarsky CAP a zopar traderov prislo k milionovym dlhom v CZK a uz sa ludia zas zaujimaju o gambling. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Leon »

Neboj sa :D ja obchodujem opcie, a kontrolovať sa viem, ale v tomto som fakt strašný amatér, neviem ani prd ako to funguje :) tak by som fakt rád a veľmi vďačný keby mi to niekto ozrejmil napr na tom príklade ako som uviedol :)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Nooo o tom by som vedel hovorit a to bol mini ucet bez SL a ani to nebol nejaky GAP stacila 200 pips sviecka a 5 minut nepozornosti :) Nastastie to bolo len 500 eur ale skusenost to bola na nezaplatenie tak radsej ani nechci vediet co je pakovy efekt ...

CFD od XTB ani zo zufalstva
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Idem LIVE na http://www.forexlifestyle.sk/statistiky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Trochu to chcelo administrácie prepojiť Dukascopy na myfxbook.com, snad to bude fungovať.
God bless you all. Tiocfaidh ár la.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal:Neboj sa :D ja obchodujem opcie, a kontrolovať sa viem, ale v tomto som fakt strašný amatér, neviem ani prd ako to funguje :) tak by som fakt rád a veľmi vďačný keby mi to niekto ozrejmil napr na tom príklade ako som uviedol :)
Daj si s tym pokoj. Tu mas priklad, ako to moze dopadnut, ak si trader nedostatocne uvedomuje riziko.
http://www.investujeme.cz/vlci-ze-saxo-street/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Leon »

To som už dávno čítal.

Normálne neviem ani čo mám na toto už napísať :D Veď normálne slušne sa pýtam, aby mi to niekto vysvetlil, lebo tomu nerozumiem. Čo je to štátne tajomstvo alebo čo? Šak je to vec aká je, chápem, riziková, ale to je teraz zakázané o tom hovoriť a necháme radšej ľudí nech sa popália, než aby sa dozvedeli odpoveď a niečo sa naučili ? Opakujem, ja obchodujem, ale nie forex, a viem sa kontrolovať. Veď to bude aspoň príklad pre všetkých ako to funguje a pomôže to nejednému začiatočníkovi, nie ? Môžeš keď tak aj do PMky, ak je to fakt vec na 10 otčenášov a zdrávas.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

MartinPillar napísal:Idem LIVE na http://www.forexlifestyle.sk/statistiky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Trochu to chcelo administrácie prepojiť Dukascopy na myfxbook.com, snad to bude fungovať.
God bless you all. Tiocfaidh ár la.

No tak to je slovo chlapa , som zvedavy doteraz si teoretizoval :)

Takze sa tesim minimalne ja , vela stastia snad sa nieco priucim ...
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Teoretizoval?
Načo by som to robil?
Všetko čo poviem aj tak myslím a robím, lebo je mi jedno, čo si o tom myslí street.
Nepochybuj o mojej úprimnosti.
Projekt zďaleka nevykrýva náklady a robím to len z mojej ješitnosti.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

Jogo

O tom ze saxo bank nieje broker ale sprosty scam som tu pisal uz davno. Ale paradoxne v tom clanku su spominany aj iny brokeri ako alternativa k nim. brokeri ktori su urovnou aj jednanim uplne rovnaki.

Fakt nerozumiem ako niekto moze vobec uvazovat o tychto moznostiach. Ved model akym saxo pracuje je ocividny. Chcel by som vediet ako na to reaguju miestny gurus a komentatori. Ktori ich tak vehementne tlacia.

Samozrejme ze pri evente ako je SNB moze zahucat kazdy. To je jasne. Ale saxo takto jedna s klientami uz dlho to nieje novinka.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

Kazdy komercny projekt by mal mat trackrecord. Podla mna si tym mal zacat. Ale nikdy nieje neskoro. drzim palce.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 07 04, 2015 11:54 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:Teoretizoval?
Načo by som to robil?
Všetko čo poviem aj tak myslím a robím, lebo je mi jedno, čo si o tom myslí street.
Nepochybuj o mojej úprimnosti.
Projekt zďaleka nevykrýva náklady a robím to len z mojej ješitnosti.
Kazdy komercny projekt by mal mat trackrecord. Podla mna si tym mal zacat. Ale nikdy nieje neskoro. drzim palce.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

MartinPillar napísal:Teoretizoval?
Načo by som to robil?
Všetko čo poviem aj tak myslím a robím, lebo je mi jedno, čo si o tom myslí street.
Nepochybuj o mojej úprimnosti.
Projekt zďaleka nevykrýva náklady a robím to len z mojej ješitnosti.
Nebud jesitny , ved som pisal ze sa tesim :)
Myslel som to tak ze to teraz bude pekne vidiet kde si co otvoril a ako sa ti darilo a my deti ulice sa nieco priucime

vela stastia
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Leon napísal:Chcem sa spýtať, lebo nechápem tomu absolútne. :D :D Ak ma niekto čas, mohol by mi vysvetliť, ako prebiehajú prepočty obchodov ? :) Lebo jak pozerám, tak pozerám, nechápem vôbec, ako môže niekto zhodnotiť 5000 percentne niečo za pár eur, alebo spraviť zisk za celoročnú výplatu? :D Asi to nefunguje tak, že kúpim za 100 eur na hodnote 1.1 a predám na hodnote 1.2 a mám zisk 9 eur čo? :D

dajme tomu keby som chcel kupovať tú ropu na tej hodnote ako ten týpek, a cenu dajme (mojich vlastných) 100 000 eur, ako sa to prepočítava? ďakujem vopred veľmi pekne :D
Funguje to takto:
Mas na ucte 100 EUR. CFD = contract for difference. Medzi tebou a marketmakerom je dohoda ze nesies zodpovednost za zmenu hodnoty aktiva, nie ze aktivum budes vlastnit. Zmena hodnoty sa pripocitava/odpocitava k tvojmu uctu.

XTB s pakou 1:100 umoznuje so 100 EUR uctom niest zodpovednost za kontrakt v hodnote 10000 EUR. Cize si predstavme kurz EURUSD 1:1. O 5 hodin sa kurz zmeni o 1%. 1,00 EUR = 1,01 USD. 10000 EUR za ktore nesies zodpovednost sa bude rovnat 10100 USD. Ak si bol EURUSD long, tak k uctu ti pripocitaju 100USD=99,9 EUR (pri kurze 1:1,01). Takze stav tvojho uctu bude 199,9 EUR, v tom momente.

Ak to pojde proti tebe, stav tvojho uctu klesa zo 100 EUR postupne na 30 EUR a vtedy ti obycajne automaticky zatvoria vsetky pozicie. Aspon teda v r.2011 to tak fungovalo, neviem ako teraz.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Leon »

Šialené :D Čiže všetko závisí od veľkosti páky a čím väčšia páka, tým skôr prídem o peniaze, alebo zhodnotím účet trilion-násobne :D Funguje to tak isto predpokladám aj u akcií ale tam sú tie páky už dosť nižšie, tak ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Podobne, ale formalne je to iny ukon, iny produkt.

U akcii ak mas trebars paku 1:2, broker ti pozicia dvojnasobok penazi nez kolko poskytnes ty (za pozicanie si asi aj uctuje nejaky poplatok) a formalne tie akcie naozaj kupi a formalne ich vlastnis ty. Celu hodnotu kontraktu.

U CFD je situacia ina, je to derivat. To kto vlastni kontrakt realne ta nezaujima. Dohoda medzi tebou a tvojim brokerom je o tom, ze tvoj ucet bude ovplyvnovany zmenou hodnoty kontraktu.

Asi aj ked by si nahodou pocital dane, tak by to mozno boli dve rozdielne kolonky v priznani. Tiez straty z CFD by sa ti mozno nedali odpocitavat zo ziskov z akciovych obchodov,
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

funguje to tak ako si to nastavis. u akcii samozrejme nemozes pakovat tak ako na Fx. je to trochu ine.

len na tebe je aku paku pouzijes a fakt je, ze len velmi malo ludi chodi na plny margin. vacsinou len gembleri ale nieje to pravidlo.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Predstavme si chlapika ktory by spravoval milion EUR. Otvoril by ucet na CFD a vlozil tam 10000 EUR. Teda 1% jeho portfolia. Ako superrizikovu ale potencialne vysoko ziskovu investiciu. Stop loss by mu tvoril margin call. Pripadne nula na jeho ucte.
Potencialny realisticky zisk by mal 50000 EUR.

Nebol by to uz uplne gambling, v tom pripade.

Ak by nastalo nieco ako SNB event, pripadnu stratu alebo minusovy zostatok uctu by od neho museli vymahat. Zatial co v pripade ako by mal na ucte milion a len 1% vsadene na CHF, tak pri SNB evente by mu strhli plnu vysku straty, ak by mu SL aktivovali pri poklese EURCHF o 30% (napriek tomu ze by ho mal nastaveny na pokles o 5%).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

1. nemusime si to ani velmi predstavovat. vela ludi to tak robi a gambling to nie je. je to uplne normalny postup. neviem ci si si to vsimol, ale ja to tak robim uz vyse roka a pride mi to ako najbezpecnejsi sposob manazovania uctu

2. chlapik co manazuje milion bude asi trochu inteligentnejsi a nebude pouzivat retail brokera a ani likvidity pool typu saxo. ale napada ma, ze napriklad na futures by sa mu to stat mohlo pri USDCHF pretoze tam sa matchuje centralne a s tym broker nic nema.

3. na to nepotrebujes milion eur aby si to tak robil.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Leon »

Díky chlapi za info :) fakt si to cením,... ale ešte otázka k strátam, lebo to je dôležitejšie :D,.. stráty sa prepočítavajú tak isto ako aj zisky ?

tzn :

ak mám dajme tomu 10.000 eur. EURUSD 1:1 Pri páke 1:100 je to 1.000.000. Ak by kurz stúpol o 1% tak by som mal 1.010.000 a teda hodnota účtu 20.000eur. Ale ak by klesla o 1% tj 1.000.000*0,99 = 990.000. Zobrali by mi 10.000 eur? Teda vynulovali účet? :D
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Neboj sa :D ja obchodujem opcie, a kontrolovať sa viem, ale v tomto som fakt strašný amatér, neviem ani prd ako to funguje :) tak by som fakt rád a veľmi vďačný keby mi to niekto ozrejmil napr na tom príklade ako som uviedol
Obchodujes opcie a potrebujes vysvetlit, ako funguje paka?

Cize odpoved: straty sa prepocitavaju rovnako ako zisky.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Presne ten to je. :)
Poslal si peniaze na ucet, aby zobchodoval prieraz zlata dole pod terajsie niekolkorocne low a kedze zlato 18.2 odrazilo, tak nakupil ropu. :)
Ak mu ten obchod vyjde, zarobi na nom viac, ako zarobi v tomto roku v zamestnani. Ale pochybujem, ze to vydrzi, sam viem ako nevybrate zisky palia, ked prekrocia velkost vyplaty. A on uz tam teraz ma zisk vyssi ako 3 vyplaty.
Dolezite je, aby aplikoval aspon zakladne zasady risk managementu. Ak dosiahne pozicia jeho nakupnu cenu, nech ma nasteveny SL aspon tam, ked nie vyssie.

Ak pripusti v takomto vitaznom obchode moznu stratu, je gambler.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

tilbur napísal: Ak dosiahne pozicia jeho nakupnu cenu, nech ma nasteveny SL aspon tam, ked nie vyssie.

Ak pripusti v takomto vitaznom obchode moznu stratu, je gambler.
SL uz ma samozrejme presunuty na BE.
Minule spominal aj profit target na urovni 54$. Mozno uz vcera zobral zisk,alebo aspon polovicu pozicie zatvoril. Moznosti ma vela, ved ma moznost obchodovat mikroloty, tak sa s tym moze hrat ako chce.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:1. nemusime si to ani velmi predstavovat. vela ludi to tak robi a gambling to nie je. je to uplne normalny postup. neviem ci si si to vsimol, ale ja to tak robim uz vyse roka a pride mi to ako najbezpecnejsi sposob manazovania uctu

2. chlapik co manazuje milion bude asi trochu inteligentnejsi a nebude pouzivat retail brokera a ani likvidity pool typu saxo. ale napada ma, ze napriklad na futures by sa mu to stat mohlo pri USDCHF pretoze tam sa matchuje centralne a s tym broker nic nema.

3. na to nepotrebujes milion eur aby si to tak robil.
To som nepisal tebe ale Leonovi aby spravnejsie pochopil tvoju poznamku ze obchodovat ucet na plny margin nemusi byt vzdy gambling. Ak to je sucastou zlozitejsej strategie a jedna sa len o malu cast volnych penazi. Ak niekto zoberie vsetky volne peniaze, supne ich na forex na plnu paku ze na EURUSD sa mu za 5 hodin bud zdvojnasobia alebo zmiznu, tak to gambling je.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Slovan_sk napísal:
otvoril som AUD/CHF long 0.7500 , TP 0.7800 , SL 0.7200 - nehneval by som sa keby to kleslo este ne 0.7300 kde mam dalsi limit prikaz na long , mozno ak mi to margin kvoli weekendu dovoli tak aj na 0.7400 dam limit , len si to musim spocitat ale malo by to byt v pohode , budem to drzat zubami nechtami :)
Trochu prestavam verit tomu mojmu AUD/CHF , swapy su super ale nieco sa suska ze v maji pojde urokova sadzba dole
na 2 % , hlavne ten moj buy 0.7800 je skoro stale v minuse ...

Co bude az pojde dole urokovy diferencial ?

velke plus vidim v tom ze si uvolnujem margin ked idem short s rovnakou poziciou a este mi to aj vychadza :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

ja mu stale verim ale nevravim ze som ho drzal nonstop. viac som trejdoval ine . hlavne euro. kazdopadne tento mesiac som skoro vsetko zatvaral na BE. vyslo mi zopar tradov. oznacene ako OK. to co je oznacene ako CUT je stale v trhu ale znizoval som expoziciu . tie trejdy sa mozu este vyzelenit , ale rovnako tak mozu skoncit v strate.

inac to nieje ziadna velka slava, akurat sa mi vratilo to co som stratil v marci na AUDNZD a na CADe, no mozno trosicku viac. ale to teraz neriesim. za chvilku teraz budem musiet hrat viac na objem ako na performance.

tolko moj randomwalk system :D :D :D
Prílohy
track.png
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Niektore ti si pekne trafil :)
Preco ides na objem vyhral si zase nejaky contest ze potrebujes pretocit objem ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Uspesny tyzden si mal. Aj v penaznom vyjadreni.

K tomu random-walk. Je zrejme ze aj na forex ides nejakym systemom, no mozno by podobne vysledky boli aj pri random-walk. Pri Nobodyho stocks tradingu by tak dlha uspesna seria s randomwalkom nesedela. Jedine ze by v tych trejdoch pouzival RRR 1:20. No pod 1:3 sa asi v ziadnom z tych trejdov nedostal, nekontroloval som priebeh vsetkych.

Davnejsie si mal blog Airmike-trading. Contest vyhry pribudali pekne, objem si tiez tocil rychlo a v spravnom case aby si stihol vybrat vyhry kym este nezvysili turnover. No PL z tradingu bol +-0.
Hovorim o forextradingu.

Pred rokom bol u Dukascopy trader CD1V1 ktoreho forexove trejdy vyzerali akoby mal uspesny system na forex. No nasledujuci rok bol presny opak.

Ja som uprimne na forexe nevidel este dlhodobo konzistentne profitabilneho swing-tradera. Mozno ho casom objavim. No ak takych bude ako safranu, zase bude podozrenie ze su len statistickym zlomkom "luckerov". Podobne ako ja este aj ked som skusal random-walk, mal som 80% trejdov loss, pri RRR 1:1. Vzorka asi 50 trejdov. Forex-looser od prirody :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Podobne ako ja este aj ked som skusal random-walk, mal som 80% trejdov loss, pri RRR 1:1. Vzorka asi 50 trejdov. Forex-looser od prirody :)
Pokial by si to dokazal dlhodobo, tak mas vyhrate. Potom uz len staci otocit obchodny plan presne naopak a kde je BUY bude SELL, kde je SL bude PT a kde PT bude SL. :)
Samozrejme ak rozdiel Bid-Ask bol zanedbatelne percento z velkosti SL a PT a strata nevznikla kvoli tomu, ze si mal SL a PT 20 pipsov a Bid-Ask vratane sklzov v plneni bol napr. 4 pipsy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

Jaroslav80

Ja som predpokladal ze velmi neporozumies tomu celemu projektu airmike-trading.

Ja uz sa niekedy divim preco to stale dokola opakujem ked by mi to malo byt u prdele. ale skratka mi vadi ked ma niekto porovnava alebo rozobera moj trading. Hoci mu nerozumie. Mna toto kadrovanie dost vytaca. A prisiel som na to ze bude ovela lepsie ked sa takychto diskusii radsej zdrzim. Toto teda mozes brat ako finalnu odpoved uz to opakovat nebudem.

Ten projekt nieje o performance tradingu. Je o tom ako co najrychlejsie zarobit 444k. Striedam tam performance trading z nahananim objemu a snazim sa udrziavat p&l okolo 0. tak som to planoval a tak to aj dodrziavam bez ohladu na to ci sa to niekomu paci alebo nie.

pocas behu toho projektu som chcel zaciatocnikom ukazat 1. ako sa da prist k prachom 2. Ze je mozne dlhodobo a uspesne obchodovat.

Moje serie kde davam performance po stovkach tradov a konzistentne generujem profit ty nazivas random walk. Ok. S tymto ja nic neurobim. To je skratka tvoj problem. Ja sa z nikym neporovnavam lebo si myslim ze by tto skratka nebolo fer.

Ja som neplanoval ukazovat na nejakom x tisicovom ucte cisty performance trading. Ja robim trading. Je to moj job a nemam zaujem si prezentovat sa koli egu. Ak niekedy nieco podobne robit budem tak to budem robit preto ze sa mi to vrati v prachoch.

V poslednej dobe toho mam fakt hodne a zacinam vnimat aj to ze podobne kadrovanie, pochybnovanie a diskutovanie o hovne je strateny cas. Takze som sa rozhodol ze stracat cas nebudem.

Thats it. Majte sa pekne.

Blogy updatnem a dam sem linky ale to bude jedina aktivita ktoru som ochotby robit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"