Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne osobne by lepsie vyhovovalo keby si viedol dve rozdielne vlakna - jedno s vykladom trhu, a druhe ciro len s real-time vstupmi a vystupmi obchodov.

Napr. ze:

3. marca 2014 10.47 kontratian wrote: EURUSD SHORT
....
3 marca 2014 15.17 kontratian wrote: EURUSD SHORT ukonceny - zisk 23 pips

Mozno tvoj pohlad na forexovy trh je spravny a obchodny system funkcny, ale tazko by sa mi to z tohoto vlakna overovalo.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Dobre rano Jaroslav)))
Asi pisem dost zlozito (uz od zaciatku, ked som prisiel na tento web)
Zdoraznujem hlavne to, nech ludia negembluju, ale ani nelakaju na forex.
Ja nepotrebujem osobnu reklamu typu priehladneho vlakna ako si uviedol vysiie...nepotrebujem aby ma niekto overoval.
Urobim si take priehladne vlakno cisto s calls...dam xx dobrych pozicii..a co potom...budem king?, alebo si urobim signal servis?
Od zaciatku pisem, ze nebudem davat priehladne calls ( obcas som dal), kedze je to vzdy iba ucelova zalezitost. Bud budovanie si vlastneho ega, alebo priprava na komercne ucely.
Daval som tu 4 dni uvahy a pozicie v realnom case , trosku som filozofoval a stacilo...
Ziadny system ( v zmysle AOS a podobne). Ako som uz pisal pred rokom: komplexne citanie trhu a klasicka FA, TA, PA. Moj system je nekopirovatelny, kedze je to moj myslienkovy pochod v mojej hlave, a extra dusevny feeling..nic mechanicke ( indikator, algoritmus a pod.). Jednoducho klasicky trejding, na ktorom v minulosti uz zbohatlo viacero ludi...kup ked je lacne, predaj ked je drahe...hladaj fundamentalnu vyhodu, psychologiu trhu a citajTA ako barlicku velkych hracov a vyuzi ju vo svoj prospech..
maj sa Jaroslav)))
Naposledy upravil/-a kontrarian v Pi 28 02, 2014 7:18 am, upravené celkom 2 krát.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

z tu neodpovedam...pre mna je vlakono uzavrete..
Nech sa Vam dari v osobnom zivote!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Minuly piatok som tu zacal s poziciou short eur/jpy...cely tyzden ma nevystopovali...dnes maju sancu, tak este vam poslem screen nech bude vzruso)))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

dlhe cakanie na nic...este dobre, ze je piatok vecer a mozem si uz dat aj vino)))

eur/usd ja nastavene na kratkodoby pokles, usd/jpy sa nastavuje..ale nikkei sa nchce vybrat nizssie..
Je piatok, koniec mesiaca , eur/usd ide do bolesti a nechce pustit seansu z ruk....

http://www.youtube.com/watch?v=aAmHojeRzH8" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

vypis.png
stoji to...trenduje a peniaze sa dnes robia inde..
este dam jednu prakticku ukazku: doobeda som isiel na long eur/nzd...najprv som ukoncil s par pips profitom, lebo este boli zle kratkodobe nastavenia...vstupil som zase nizssie, islo to proti mne...po zverjneni EU inflacie bol rychy pohyb hore..myslim: dokupim...dokupil som, ale o par sekund som sa rozhodol, ze vsetko zakoncim))
takto sa kazia trejdy, ale po datach je malo casu..teraz to trenduje cely den a ja idem proti trendu na JPY))
posielam vypis s casom a graf sa vstupmi a vystupmi...takze teraz ja neviem, posuvat sl, alebo sa utapat v hladani novych prilezitosti?))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

takze trpezlivost ruze prinasa...usd/jpy zhucalo dole, nikkei s nim...bola aj lepsia volba ako eur oproti jpy, kedze euro si vyberalo sl oproti komditnym menan...
vystupil som na 140.560 a necakam uz na limit...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ked som sa uz tolko namahal, tak zrekapitulujem short eur/jpy od minuleho piatku do piatku.
prikladam graf s poziciami, ktore som dal bud priamo ako call v realnom case, alebo poslal screen s otvorenou poziciou , sl a tp. (dnes som poslal schvalne tiez screen az po vstupe, ale cena bola 20 pipsov nad mojim vstupom a nedaleko od sl). napriek tomu som pevne veril, ze to bude zisk)))
zdorazdnoval som cely tyzden ze je trejd do strany..a tak som to aj trejdoval.ukoncil a vstupil do shortu z vysieho levelu.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

podobne som obchodoval tento tyzden aj gbp/jpy...nebudem tu davat suhrn, kedze som posielal screens z realnych otovorenych pozicii
taktiez som tento tyzden tuna dal 2 krat on line calls eur/nzd a dnes vypis z dnesnych pozicii.
davam suhrn, kedze je tam vidit moj styl obchodovania ( tam som isiel aj do longov v choppy trade...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

minuly piatok ked som dal pozziciu short eur/jpy. dal som aj tip na level 0.82560 ako prilezitost na short eur/gbp ( po vybere stoplossov nad levelom) este v mikovom vlakne...na grafe posielam tento level v choppy trade..
Naposledy upravil/-a kontrarian v Pi 28 02, 2014 9:53 pm, upravené celkom 1 krát.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

a to je vsetko. podobne obrazky som poslal ako rekapiulaciu pred rokom a pol.akurat tam boli denne grafy s obrovskym trendom na eur,gbp/jpy, eur/aud , eur/ usd...to vsetko som tu avizoval ( a obchodovall, ked este iba zacinali trendy...nahoda? asi ano falsovane vstupy snad)))
stare grafy som zmazal a zmazem aj tieto...aby po case nejaky novacik necital archiv a obrazky v nom.. a povedal si ej bistu, ake je to lahke, idem do toho...

nie je to lahke, naopak velmi tazke..

dobru noc)))
http://www.youtube.com/watch?v=ScNNfyq3 ... 2ac0bc3571" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 33 times
Been thanked: 41 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaja »

kontrarian napísal:este dam jednu prakticku ukazku: doobeda som isiel na long eur/nzd...najprv som ukoncil s par pips profitom, lebo este boli zle kratkodobe nastavenia...vstupil som zase nizssie, islo to proti mne...po zverjneni EU inflacie bol rychy pohyb hore..myslim: dokupim...dokupil som, ale o par sekund som sa rozhodol, ze vsetko zakoncim))
takto sa kazia trejdy, ale po datach je malo casu..teraz to trenduje cely den a ja idem proti trendu na JPY))
posielam vypis s casom a graf sa vstupmi a vystupmi...takze teraz ja neviem, posuvat sl, alebo sa utapat v hladani novych prilezitosti?))
Moc pekny obchody.
Ne ze by mi do toho neco bylo, ale proc ti tam chybi prvni trejd? Takhle by si nekdo zbytecne podezrivavy mohl myslet, ze to zacalo SLD 120k EUR.NZD nekde u urovne 1.632, zavreno tim prvnim zobrazenym buy 120k EUR.NZD. Profit peknych cca 100 Eur. Pak trictvrtehodinovy trejd za dalsich 125 Eur a po zverejneni inflace skalpik za 20 eur. Byl by to docela obstojny log se trema ziskovyma obchodama bez zbytecnych otazek :wink:
Tak jak jsi to popsal, to vypada, ze ti zustalo 120k EUR.NZD na noc :)
Ne, fakt mi do toho nic neni a nemusis na to reagovat 8)
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Mila JaJa, je to tak ako som pisal..rano 8 aj nieco long- ukonceny s par pips a potom zase long , po news dokupenie a o par pips neprofesionalny vystup o par sekund z oboch pozicii...to bola iba ukazka, ze take dolezite je vediet vystupit ako vstupit ( eur/nzd trendoval cely den dalsich 150 pips)...ja v tom mam velku slabinu a pisem o tom uz dlho...ale zlepsuje sa to markantne))
neviem, akou analyzou si dospela k velkostiam mojho ... lotu..))).. a k vyske profitu...ale tvoje vypocty su dost vedla))
Prajem Ti krasny vikend do ciech))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ok, chcel som rano poslat celz vypis s poziciami, aby jaja nemusel zbytocne spekulovat tam kde netreba))
prepac mi, nejako som dedukoval, ze jaja bude zena...overil som si to a vidim, ze som sa mylil (neber to v zlom, jednoducho som bol rano este prispaty))
nechapem, preco riesite vzdy zbytocnosti...namiesto odbornej diskusie...
idem urobit screen a poslem, kedze rano bol IB off kvoli maintance
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

momentalne je 14:12...blbne tu cas , kedy bol odoslany prispevok...takze tazko skontrolovat, kedy bol dany v skutocnosti nejaky call...ale to vobec nie je podstatne...to len pre pocetnu skupinu chronickych preverovacov vsetkeho a nicoho))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

vystrihol som co nie je podstatne, kedze sa mi nechce cmarat.
1. pozicia bola short nzd/usd a ukoncena neskor longom.
dalsie boli uz opisane na eur/nzd
potom short eur/jpy 2x

je to uz trapne obhajovat paranoje inych a zaroven byt obvinovany ako paranoik))

podstatne je, ze eur/nzd bolo na dne, ked som ho longoval...
nzd /usd short bol dobry ( spadol dole. akurat ja som vystupil priskoro)
a eur/jpy som vystihol vrchol))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

este ma napadlo, ze teraz mozno niekto bude spekulovat. aka bola ta prva pozicia short eur/jpy))
tak posielam screen aj z toho..shortoval som, drzal a vystupil na BE -1 pips...a vstupil neskor este raz , ale ovela vyssie ( poslal som tu graf s otvorenou poziciou.
je tam skrtnuta aj sobota a je vidiet, ze nemam nic otvorene .

A teraz naozaj, uz stacilo, lebo uz je to komicke...Dostali ste tu viacmenej cely tyzden ako na dlani..len to zobchodovat, resp diskutovat o tom...
a nebol tu ani jediny prispevok k teme...same odputavanie pozrnosti.


malo to byt od piatku do piatku...nakoniec to je od piatku do soboty))
Naposledy upravil/-a kontrarian v So 01 03, 2014 2:43 pm, upravené celkom 1 krát.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

majte sa))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Biosko »

Nejako si ma zabudol navstivit vtedy co si tak sluboval :D coze vyhodili ta z americkych for? :)
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 33 times
Been thanked: 41 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaja »

kontrarian napísal:Mila JaJa, je to tak ako som pisal..rano 8 aj nieco long- ukonceny s par pips a potom zase long , po news dokupenie a o par pips neprofesionalny vystup o par sekund z oboch pozicii
To těžko, podle poplatků je poslední trejd o stejném objemu jako ostatní trejdy. Leda bys obchodoval tak malé množství, že by vycházely poplatky na trejd pod 2$ a měl basic currency v něčem co má kurz přesně 0.83$ :wink:
Tak kde je chyba?
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

vidim, ze jaja je prihlaseny, tak mu zo slusnosti odpoviem:
ja mam v IB rovnaky poplatok ci otovorim napr 50K, alebo 100k. niekedy je v eur, niekedy v jpy (zalezi co obchodujem..
ak dam napr. 1 K a potom este dokupim 1K short a zavriem obe naraz longom 2k tak zaplatim rovnaky poplatok za kazdu poziciu (teda 2 krat za short a raz za long)..
opakujem, nelam si hlavu tam kde netreba..radsej odborne diskutuj.
P.S pre vseobecne> nedavam tu objem a zisk...uz som tu raz daval a nedopadlo to dobre...okrem toho je bezpredmetne, ci ma niekto obrovsky hedge fond, ci robi v bani..zalezi, kto ako zije duchovne)))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Rado »

Amen.

Súhlasím. V tradingu je tiež jedno, či obchoduješ účet, ktorý má 10k € alebo 1 mil. €. Duchovne sa musíš vysporiadať iba s tým, že 1% v prvom prípade je 100€ a v druhom 10 000€ nič viac. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 33 times
Been thanked: 41 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaja »

kontrarian napísal:ja mam v IB rovnaky poplatok ci otovorim napr 50K, alebo 100k. niekedy je v eur, niekedy v jpy (zalezi co obchodujem..
Blafujes. IB nema fixed commissions.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa davoo »

Rado napísal:Amen.

Súhlasím. V tradingu je tiež jedno, či obchoduješ účet, ktorý má 10k € alebo 1 mil. €. Duchovne sa musíš vysporiadať iba s tým, že 1% v prvom prípade je 100€ a v druhom 10 000€ nič viac. :)
Pokiaľ máš účet nad 1 mil. € a strúhaš tam tie trejdy ako kedysi pri 10k, tak ja som labilná sračka a ty môj nový vzor.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Rado »

Účet s 10k som nikdy nemal. :D Keďže obchodujem na dvoch účtoch, tak som musel mať v reále min. 20k, ale to už je offtopic tohto vlákna. BTW 1% môže mať pred sebou + alebo - a až potom začína snaha o duševný pokoj. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

vidim , ze jaja je zabavny a neoblomny)))...co uz. tak teda priznavam v ramci Tvojho kludneho spanku , ze som sfalsoval vypis... ked som tu poukazoval sebakriticky na mojich poziciach, ako kazim trejdy a casto neberiem ani polovicu mozneho profitu.

Rado, dusevny pokoj nema nic spolocne s tym, kolko zarabas...ides na to zle..snaz sa dalej posunut do vyssieho duchovneho levelu (bez ohladu na materialne uspechy/ neuspechy..na to , ale musi prist/neprist uz kazdy sam...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal: Rado, dusevny pokoj nema nic spolocne s tym, kolko zarabas...
Nie? Ja som ešte nestretol nikoho, kto trpí nejakým nedostatkom, aby bol v pohode. Ak ti niečo chýba, tak v pohode nebudeš. Toto je stránka o tom ako investovať takže ak odhliadnem od zdravia, rodiny, tak aj financie sú faktor, ktoré potrebuješ v živote. Ak ich nemáš, aby si pokryl svoj životný štýl, tak duševný pokoj sú len kecy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado napísal: Nie? Ja som ešte nestretol nikoho, kto trpí nejakým nedostatkom, aby bol v pohode. Ak ti niečo chýba, tak v pohode nebudeš. Toto je stránka o tom ako investovať takže ak odhliadnem od zdravia, rodiny, tak aj financie sú faktor, ktoré potrebuješ v živote. Ak ich nemáš, aby si pokryl svoj životný štýl, tak duševný pokoj sú len kecy.
Stale na to ides zle, hladaj dalej skutocny zmysel zivota.)))..
Ano peniaze su potrebne k osobnej nezvislosti..casto iba k prezitiu..
Este stale je dost ludi, ktori preziju krasny dusevny (este lepsie ak duchovny) zivot v skromnych pomeroch. A zomieraju ovela spokojnejsie ako oligarcha .
Inac vediet zarobit peniaze a este k tom aj zit na vysokej duchovnej urovni je teda dost tazka vec))).
Alebo inac povedane: iba malokto vie vyuzit dostatok penazi vo svojom zivote k prezitiu naozaj zmysluplneho zivota.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Rado »

Podľa teba je skutočný zmysel života čo?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Podľa teba je skutočný zmysel života čo?
Zalezi od svetonazoru.

V krestanstve plati, ze lahsie je tave prejst uchom ihly, ako bohacovi dostat sa do nebeskeho kralovstva.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Lance »

Stale na to ides zle, hladaj dalej skutocny zmysel zivota.)))..
Ano peniaze su potrebne k osobnej nezvislosti..casto iba k prezitiu..
Este stale je dost ludi, ktori preziju krasny dusevny (este lepsie ak duchovny) zivot v skromnych pomeroch. A zomieraju ovela spokojnejsie ako oligarcha .
Inac vediet zarobit peniaze a este k tom aj zit na vysokej duchovnej urovni je teda dost tazka vec))).
Alebo inac povedane: iba malokto vie vyuzit dostatok penazi vo svojom zivote k prezitiu naozaj zmysluplneho zivota
.[/quote]

Poculi sme slovo Panovo.
:
:
:
Amen.

P.S. Nedelne homilie sa uz daju citat aj na tomto webe? :shock:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ako investujes tak investujes. Na nieco vsadit musis.

Napr. Rado postavil zdravie nad peniaze. Su ludia co aj zdravie obetovali za zohnanie viac penazi. A mozu byt ludia co peniaze kladu este nizsie nez Rado.
Stvrtka ludi sa tu bavi o zdravej strave, mixovani ovocia a zeleniny, ... ,tak tu sa kludne moze pisat o hocicom.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa filip glasa »

viera a trading k sebe patria od nepamati :!:
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

[/quote]

Poculi sme slovo Panovo.
:
:
:
Amen.

P.S. Nedelne homilie sa uz daju citat aj na tomto webe? :shock:[/quote
___________________________________________________________________________________________________




ja viem, tazko sa diskutuje v hniezde liberalneho zmyslania)))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

filip glasa napísal:viera a trading k sebe patria od nepamati :!:
Filip, mal by si byt rad, ze tu mas aspon trosku rozruchu))..kedze to tu poriadne viazne...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja som rad
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

V uvahe o chrustoch som poslal pred nedavnom na mikov tip (ze vraj aud/nzd hore neviem uz na aky level) par postrehov o monetarnej politike centralnych bank.
RBA sa sprava nadalej viacmenj tak, ako som to tam opisal. RBNZ zvysila vcera urokovu sadzbu o 0,25%. Kurz na NZD pare a krosoch uz bol vopred masivne zapocitany. Nove je ale to, ze RBNZ bola viac jastraba ako sa cakalo (prekvapenie pre trh). Napr. ocakava dalsie zvysovanie sadzieb kvoli rastu inflacie (do roku 2015 mozno az na 5%). V NZ je bublina na realitnom trhu (podobne, ale trosku mensia aj v AUS). Ceny nehnutelnosti dalej rastu a aj preto sa zvysuje inflacia...

Takze NZD rastol koli zapocitavaniu zvysenia sadzieb, AUD stagnuje kvoli slovnym intervenciam RBA, zvysenie sadzieb je v nedohladne (do posledneho zasdania RBA trh skor cakal znizovanie- poslal som statment a vysvetlil, ze znizovanie uz nebude). AUD nerastie (napriek rastu komdit a solidnym ekonom. datam v poslednom obdobi ) aj kvoli velkemu spomaleniu Ciny. V Cine momentalne prebiehaju rokovanie o dalsom smerovani reforiem a bude to velmi dolezite.

A do toho vsetkeho (ked trh zapocitaval rozhodnutie RBNZ) mike daval prognozy na rast aud/nzd..
Teraz je aud/nzd masivne dole ( chysta sa prerazit dlhodobe low). Fundamentalne ma navrch jednoznacne NZD, technicky tak isto.

A napriek tomu dnes nakupujem na dnesnom low. Kedze mam svoje dovody. Uvidime, ci sa zacne postupne odrazat a menit TA, alebo ma vyhodi na tesnom sl (pod dnesnym low)... Vsade po internete sa kuvikalo, ze aud /nzd hore a vela ludi nakupovalo. Teraz sa vychytali sl a uvidime, ci silna uroven vydrzi, aleb nie...Jednoznacne je ale stale velka snaha ist nizssie...

Maik by namiesto uvah ako toto vlakno zacalo a ako skonci mal mozno ukazat kus osobnej odvahy a zacal namiesto demagogie aj prezentovat svoj nazor na trh v realnom case v priamej diskusii..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

mal by si sa radsej starat o tvoje osobne veci. ja kazdy svoj trejd zverejnujem a zverejnil som aj to ako som AUDNZD zobchodoval, a tiez som v predstihu povedal ze nakupovat AUDNZD budem pretoze mu verim.

nechapem co mas stale za mindrak ze sa musis navazat do ludi. povedal som ti ze nemam s tebou o com diskutovat , tak si laskavo odpusti vypichovanie mojho mena v tvojich uchylkach.

moje trejdy su verejne a vyjadrujem sa k tomu co obchodujem a ako to obchodujem.

v mojom vlakne som presne pisal, ze ocakavam pokles a ze budem nakupovat nizsie, co som aj urobil, nakoniec moje trejdy sa daju dohladat v mojom vlakne aj na mojom blogu spolu zo strategiou ako obchodujem. takze ma s tvojej exibicie laskavo vynechaj

http://airstarter.blogspot.cz/2014/03/a ... pdate.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

uzasne vyuzivas to ze sa s tebou nikto nebavi aby si mohol uspokojit svoje ego a nadavat na ludi.

mal by si pochopit ze ludia ktorych tu najviac kritizujes maju burzu ako biznis a nemaju cas ako ty vykecavat sa v HF forme . takze ked chces tlachat, tak tlachaj, ale neoptazuj ostatnych ludi, my mame dolezitejsiu robotu ako bavit sa s nejakym individuom o tom ako vidi trh zo svojej deckej izby
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa kontrarian »

Jasne))
*suhlasil by som, ale: Vstupil som do tvojho vlakna a doplnil tvoju analyzu o podstatne veci (ukazali sa ako spravne a tvoja analyza sa zrutila ako domcek z kariet)
*tvoja reakcia bola , ze operacie centralnych bank idu vzdy cez fx ( reakcia v style: borec vravi sopliakovy))
* dal som ti link, kde to potvrzoval sam clen RBA- neragoval si uz
* neskor som analyzu doplnil est raz a pri tom napisal aj toto:

(okopirovane z tvojho vlakna):Jednak som si precital par mikeovych blogov plus analyz a rebricky.Kedze si prirodzene vazim ludi, ktory na sebe pracuju a maju vysledky, tak mam z toho dobry pocit ( tvoja skromna samohodnotiaca veta , ze si sa neposunul ma utvrdzuje, ze si asi ok))

*potom si prisiel tuna a napisal mi: ako hlupo vlakno zacalo, tak aj skonci... (stale je to o tom istom, nieco je tuna zle))..mal si diskutovat k veci, alebo slusne povedat nemam zaujem..naco invektiva ( raz ta pochvalim, ale po utoku snad budem reagovat.)

Kto koho vlasne kritizuje/utoci? Kde je vlastne pravda?))
Detska izba, hmm...a ty si slavny velky trejder co obchoduje na burze..ok necham ta v tvojich iluziach..ano, ja sa iba zivym obchodovanim a je to dost tazky biznis...

maj sa mike a ked davas tipy ludom tak davaj, ale nech to ma aj hlavu a patu...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"