Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Jaro ty budes asi ten "good bye" nie? Podla mna zasadny problem je ze si v tom nalozeny strasne moc.
Prílohy
image.jpeg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tomu ver. Ucet mi od minuleho pondelka do tohoto momentu klesol o 83%. Hovori mi papa. Musel som uz znizit aj expoziciu, na jednom z uctov mi uz nestacil margin.
Pockam do poobedia, okolo 14.00 vsetko zavriem (ak bude este co) otvorim v plnej expozicii opacny smer a vecer o 18.00 zase vsetko zavriem (ak dovtedy uz davno nebude vsetko zavrete).
Potom vyberiem zbytky na normalny ucet a vyplytvam ich radsej na spotrebu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Radsej som ten smer zmenil uz hned teraz a otvoril vsetko opacne.

Nech zjie USD a JPY a nech sa AUD, NZD aj CAD prepadne az pod zem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak Amikov poobede chyti depresia (v pondelok maju sviatok) mozno budu vo velkom predavat akcie, mozno chytim exponencialny pohym a mozno sa aspon cast mojho uctu zregeneruje :) .
Nakoniec mozno odidem z trhu len s 50% stratou.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Hudba dohrala, tance skoncil.
Game over.

Vsetky pozicie ukoncene. Ucet za 2 tyzdne padol na 18%. Najviac posledne dva dni.
75% uctu boli moje vlastne peniaze, zvysok boli vyhry a zisky z minuleho roku.

Raz to budem rozpravat detom.
Teraz 10 tyzdnov budem musiet odsediet vo fabrike zadarmo. A najhorsie ze mozem si za to sam.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

A zase sa potvrdilo, ze cloveka neznici vela malych strat, ale par velkych.

Nuz, gg gl
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V mojom pripade to bol jediny obchod, kedze som pouzival martingale. Tam to tak chodi.

Gluck, gluck, gluck, pech.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Hlavu si trieskam o stenu pre EUR/AUD. (mala som tam TP 10 pips).
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jaro verim ti ja som sice za tieto dva tyzdne stratil len tyzdnovu vyplatu ale moj ucet je v uplnom suterene , hneva ma to kym CADu rozumiem GBP je uplne mimo mojho chapania , budem musiet zmenit komplet strategiu tento tyzden bola uplna katastrofa
Caka nas novy tyzden a nove low na indexoch ? :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Moje dnesna strata bola takmer 3200 EUR :( .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Moje dnesna strata bola takmer 3200 EUR :( .
Kazdy, kto ma v DAXE zainvestovanych 15 000 Eur uz ma dnes taku istu stratu ako ty teraz.
A kazdy, kto ma zainvestovane v SP500 30 000 Eur uz ma dnes tiez taku stratu ako ty teraz.
Len "indexari" ak to nepredaju, stratu (mozno) vysedia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som mal zaciatkom roku 2011 v podielovych fondoch v banke 15-tis EUR a vystupil som z nich koncom augusta 2011.
So zratanim vsetkych poplatkov ma to stalo okolo 2100 EUR.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Ja som mal zaciatkom roku 2011 v podielovych fondoch v banke 15-tis EUR a vystupil som z nich koncom augusta 2011.
So zratanim vsetkych poplatkov ma to stalo okolo 2100 EUR.
Vidis, keby si nepredal, tak si teraz v tazkom zisku. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes krvácajú aj veľkí. Buffett a šéf Amazonu po 2 miliardy, Bill Gates , Sergey Brin and Larry Page po 400 mil. a Icahn -140 mil. len na Apple.

http://finance.yahoo.com/news/buffett-t ... 1.html?l=1" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Darmozraci :D oni mozu krvacat
Tyzden konci , tento tyzden mi dal vela viaceri z vas tu krizu zazili , este kriza ani nieje a trh ( forexovy ) je pre mna uz nevysvetlitelny , ranna sviecka na USD/CAD za minutu 150 pips, uplne mimo USA hodin , pri niekolko rocnom high ....
Snad sa poucim toto vlakno niekto velmi dobre nazval :D Este by som mu dal podtitulok - Nechytaj padajuci noz ...

chyba mi trpezlivost , trpezlive obchody s rozumnym limit ordrom mi vychadzaju sa vybornu , ked konam impulzivne je to hrozne, pekny vikend a nazdravie :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal: Tyzden konci , tento tyzden mi dal vela viaceri z vas tu krizu zazili , este kriza ani nieje a trh ( forexovy ) je pre mna uz nevysvetlitelny , ranna sviecka na USD/CAD za minutu 150 pips, uplne mimo USA hodin , pri niekolko rocnom high ....
Snad sa poucim toto vlakno niekto velmi dobre nazval :D Este by som mu dal podtitulok - Nechytaj padajuci noz ...
Ja sa nevyznám vo forexe, ale jedno je pre mňa logické: idú dokelu všetky komoditné meny ako CAD, AUD, NZD lebo ropa klesá. Dnes -5% a 12 ročné minimá, takže zobralo to aj akciové trhy.
Ďalšia logika je, že z tých krajín + emerging markets sa sťahujú investície a to znamená, že všetko ide do USD,EUR,JPY a GBP . Tie by mali posilňovať. No a CHF by mal byť najbezpečnejší prístav, takže tiež posiľňovať.

Neštudujem to tu velmi, ale mne sa zdá, že to hráte naopak. To je akoby ste hrali na long ropy, keď je tu extrémny pokles a nadprodukcia. Ten pokles sa možno zastaví až niekde pri 20, tak ako sme už raz videli plyn pod 1 USD. Až ked ropa pôjde hore, až vtedy sa začne dariť všetkým tým komoditným menám. Bude to závisieť hlavne od Číny, lebo kým to tam pôjde dolu vodou, tak spotreba komodít nebude narastať. Najbližší bod nádeje je noc z pondelka na utorok, kedy Čína reportuje HDP.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ropu beriem, aj komoditne meny, ale co sa deje s GBP tomu nerozumiem , nechce sa mi sem pastovat GBP graf ale pozri si kam pada GBP voci USD , EUR , JPY

Len nech to pada ako kamen do vody, o to rychlejsie padne cela akciova bubilna, uz by bolo nacase
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja som GBP nikdy neprisiel na chut, tak sa jej radsej vyhybam. Inak dnes bol pekny vyplach. Dokonca to stiahlo aj bitcoin -12.87%
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Juggler, kazdy hra nejaku story a vzdy to zacina tym, ci ten predchadzajuci pohyb ides korigovat, alebo ho budes nasledovat. V case ked CAD je na multi years lows a ropa dokonca na 12 rocnom low, mi pride logickejsie ist proti tomu pohybu. Uz som napriklad cital, ze ak bud vojna Iran proti Saudi Arabia tak ropa pojde na 250. Co ma svoju logiku. Z nadprodukcie sa moze razom stat nedostatok. Tiez to je nejaka story.
To vsak neznamena, ze CAD nemoze ist dalsi 10, 15, 20 percent nizsie, ak bud risk off na trhoch a ropa na 10 USD.
Na FX je najlepsie to, ze sa sklada z 2 mien a teda zavisi rovnako aj na druhej mene v crosse. Najma JPY je priserne silny z nejakeho dovodu. Zaujimave je ze ,CHF underperformuje ostatne bezpecne meny a je relativne slaby vzhladom na ten risk off. Mne CADJPY long vychadza ako dobry trade na tychto urovniach.
Hlavne dolezite je mala leverage, nevsadit vela a cakat na svoj pohyb a mat plan dopredu. Neobchodovat moc casto, max raz za tyzden otvarat v priemere, drzat i 6 mesiacov (nech je carry ake chce) a nevyhadzovat pozcie drzane na dlho pri malych ziskoch.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ropu beriem, aj komoditne meny, ale co sa deje s GBP tomu nerozumiem , nechce sa mi sem pastovat GBP graf ale pozri si kam pada GBP voci USD , EUR , JPY

Len nech to pada ako kamen do vody, o to rychlejsie padne cela akciova bubilna, uz by bolo nacase
A kde je to "nazdravie" co tam bolo? :D

Je zaujimave ako vsetci forexaci nepraju akciovym bykom. Ten "edge" dlhodobeho rastu je len malo pochopitelne pre obchodnika na forexe. Tam hras dve fiat meny proti sebe. Rovny s rovnym, nikto si nema co vycitat. Kdezto pri akciach hras zmanipulovanu uctovnu knihu, o ktorej pravom stave vedia iba insideri proti fiat mene. Varis knihy tak, aby si predal svoju produkciu za nicim nekrytu menu, ktora je zalozena na dlhu, z ktoreho ludia platia uroky. Aby si nieco predal, niekto sa musi zadlzit, aby to kupil. Tvori sa takto bohatstvo? Asi tazko pre toho kupujuceho. Iba pre tych par ludi, riadiacich velke firmy. Ti bohatnu na systeme, lebo sedia pri zdroji. Strasna manipulacia s ludmi, ziadne bohatstvo, virtualna realita pre ludi, ktori makaju ako debilni na tie iphony, co si nakupili.
Akcie by som kotoval jedna proti druhej ako na forexe. Ak chces predat AAPL, musis kupit MSFT atd. Ako podiel rovneho s rovnym. Potom by sa videlo, ci vznika nejake "bohatstvo" na zemi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Martin: Aj ty si konspirator? :shock:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:Martin: Aj ty si konspirator? :shock:
Nie realista. Nenahováram si, že akcie majú nekonečný edge. Edge majú iba dovtedy, ak sa vymieňajú za aktíva, ktoré si môžeš vytlačiť v ľubovoľnom množstve - tj. fiat money. As easy as this. Ak by sa akcie kótovali v zlate alebo, BTC, alebo jedna k druhej, tak žiaden edge nemajú a fluktovali by ako forexové kurzy. Tot vsjo.
Vo Švajčiarsku majú mať tento rok refrendum o zakázaní frakčného bankovníctva a teda by si banky nemohli "tlačiť" nekontrolovane peniaze. Pravdepodobnosť toho, že to prejde je asi blízka nule, ale bol by to precedens ak by to prešlo, a ceny akcií by zasvišťali smerom k nule.
Ale ľudia sú ovce masírované mainstreamovými médiami a tie sa už o výsledok postarajú. :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal:
Nie realista.
:D
Kazdy konspirator si o sebe mysli, ze je realista. :)
Zlaty standart sme tu mali aj pred rokom 1929 a pozri si Dow Jonesa, ake tazke krizy tam vznikali.
Oficialne ho zrusili az v 1974, a tiez to dovtedy na burze vyzeralo vselijako.
Ako mozes povedat, ze akcie pojdu k nule ak zavedieme zlaty standart?
To akoze vsetky firmy sveta budu vyrabat v strate? Nezda sa ti to trocha nerealne? Trh by sa vycistil od stratovych firiem a zostali by ziskove(teda ak by celosvetovo nevyhrali komunisti) A tie ziskove by zas mali cenu ako nejaky nasobok zisku.:)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Martin zle si ma pochopil ja si prajem pokles akcii aspon o 50 % aby som si nejake kupil :D
Kedze sa pohybujem v priemysle tak ma zaujimaju hlavne akcie firiem ktore poznam alebo napriklad tento robo index
http://roboglobal.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
takze len nech akcie padaju :D

BTW: Nepaci sa mi drzat nejaku poziciu dlho otvorenu vzdy som na to doplatil idealne je v ramci jednej seansy
V noci azia rano zavriet , potom EU , vecer zavriet a USA to je skoro vzdy korekcia tam sa mi to paci najviac :D
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

JUGGLER napísal:
Ja sa nevyznám vo forexe, ale jedno je pre mňa logické: idú dokelu všetky komoditné meny ako CAD, AUD, NZD lebo ropa klesá. Dnes -5% a 12 ročné minimá, takže zobralo to aj akciové trhy.
Ďalšia logika je, že z tých krajín + emerging markets sa sťahujú investície a to znamená, že všetko ide do USD,EUR,JPY a GBP . Tie by mali posilňovať. No a CHF by mal byť najbezpečnejší prístav, takže tiež posiľňovať.

Neštudujem to tu velmi, ale mne sa zdá, že to hráte naopak. To je akoby ste hrali na long ropy, keď je tu extrémny pokles a nadprodukcia. Ten pokles sa možno zastaví až niekde pri 20, tak ako sme už raz videli plyn pod 1 USD. Až ked ropa pôjde hore, až vtedy sa začne dariť všetkým tým komoditným menám. Bude to závisieť hlavne od Číny, lebo kým to tam pôjde dolu vodou, tak spotreba komodít nebude narastať. Najbližší bod nádeje je noc z pondelka na utorok, kedy Čína reportuje HDP.
Presne. Bol by si dobrý aj na forexe . Na GBP sa asi počíta s brexitom a aj oni ťažia ropu.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

JUGGLER napísal:
Ja sa nevyznám vo forexe, ale jedno je pre mňa logické: idú dokelu všetky komoditné meny ako CAD, AUD, NZD lebo ropa klesá. Dnes -5% a 12 ročné minimá, takže zobralo to aj akciové trhy.
Ďalšia logika je, že z tých krajín + emerging markets sa sťahujú investície a to znamená, že všetko ide do USD,EUR,JPY a GBP . Tie by mali posilňovať. No a CHF by mal byť najbezpečnejší prístav, takže tiež posiľňovať.

Neštudujem to tu velmi, ale mne sa zdá, že to hráte naopak. To je akoby ste hrali na long ropy, keď je tu extrémny pokles a nadprodukcia. Ten pokles sa možno zastaví až niekde pri 20, tak ako sme už raz videli plyn pod 1 USD. Až ked ropa pôjde hore, až vtedy sa začne dariť všetkým tým komoditným menám. Bude to závisieť hlavne od Číny, lebo kým to tam pôjde dolu vodou, tak spotreba komodít nebude narastať. Najbližší bod nádeje je noc z pondelka na utorok, kedy Čína reportuje HDP.
Presne. Bol by si dobrý aj na forexe . Na GBP sa asi počíta s brexitom a aj oni ťažia ropu. A ešte som si všimla, že keď ide dole EUR ta to ťahá dole aj CHF.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

To akoze vsetky firmy sveta budu vyrabat v strate?
V zasade ano lebo, bankove bilancie sa skratia o 95% a 1) volny credit bude minimalny a nebude mat kto a za co kupovat tu produkciu 2) nebude za co kupovat akcie firiem
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Ok, tak drz sa forexu a ja sa budem drzat indexov. Len skus tu urobit nejake pozicne forexove vlakno, mozno sa nim po case inspirujem. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:Ok, tak drz sa forexu a ja sa budem drzat indexov. Len skus tu urobit nejake pozicne forexove vlakno, mozno sa nim po case inspirujem. :)
Coho sa budem drzat ja by ta nemalo trapit.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

USD/CAD short - vyzera to dobre nezmenili urokovu sadzbu snad pride vytuzena korekcia :D nastupil som na 1.4600 a este by som rad dokupil na 1.4660 ak sa tam pozrieme SL 1.4710 a TP zatial ziadny
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tajana »

Istiach napísal:A zase sa potvrdilo, ze cloveka neznici vela malych strat, ale par velkych.

Nuz, gg gl
plati to myslis aj naopak? Vela malych strat ucet neznici....ale par velkych ziskov ucet potiahne?
Teraz taku strategiu skusam...pozrela som historiu mojho uctu a par velych strat tahalo cely ucet sustavne dole.
Psychika cloveka je ale taka, ze nedokazem zatvorit straty v malych davkach a nechat tiect zisky.
Da sa to naucit?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak to zalezi od toho, kolko je tych malych strat a kolko je tych velkych ziskov a ake male su male straty a ake velke su velke zisky.

Risk management a money management je kapitola sama o sebe. Nechcem v tom nikomu radit, lebo na to nemam.

Co vsak viem, je ze dufat ze sa obchod otoci a este prikupovat do straty je najlepsia cesta ako skor ci neskor vycistit ucet.

Kazdopadne naucit sa manazovat risk sa podla mna da. Mozno je to dokonca jednoduchsie ako by sa mohlo zdat. Tazko je vsak si z toho bullshitu z netu vybrat relevantne info.
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tajana »

idealne je najst niekoho riadne stratoveho a obchodovat naopak.
skusala som, ved stratovy ucet nie je tazko najst, ale sledovat kazdu hodinu, ci nepridal objednavku je problem.


pisem do sekcieprevky gamblingu vo forexe, tak aj takato strategia sem patri na prebratie :lol:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

Asi to patri sem.

dam si zopar tipov. pretoze sa mi vidi ze by mohol nastat obrat v trende. na zaciatok by sa dalo scalpovat dynamiku

EURRJPY long
GBPJPY long
AUDJPY long
NZDJPY long
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja som zobral ten CADJPY long aj GBPJPY som rozmyslal, ale vzal som nakoniec ten CAD. Som ale prekvapeny , ze na CADJPY long som mal kladne swapy, az teraz posledne dva dni mam zaporne -2 a -1 pip
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som hovoril scalpovat dynamiku. neverim tomu ze pride spike, ktory jednoznacne podpori otocenie trendu. cenz boli trosicku niysie ako si napisal ale je to v podstate irelevantne. chcel som len napisat aby ste si dali bacha a neshortovali.

mimochodom kontrariana som si tu ani nevsimol. ale nemam chut moc diskutovat v duchu, akom sa diskutovalo ked tu bol.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Tak tak teraz len scalpovat , ja dnes cez 150 pips len tak popri robote
Precital som si stare Mikove prispevky a tam som nasiel nieco som som si doteraz nevismol , odvtedy trejdujem len casove pasma resp. otvorenie London
Inak tomu JPY nerozumiem celkom, ak je to safe haven tak nechapem preco, vlastne mi to je aj jedno ale rad by som chapal aj fundamenty, takze sa drzim bokom dlhsim obchodom a limit ordre mam nastavene niekde na x sigma udalostiach cca 300 pips hore dole na majors
BTW : ja ocakavam korekciu celeho basketu oproti USD a nejake EUR/USD short mam aj otvorene ale len minumim expozicie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som si dnes radsej kupil laserove multifunkcne zariadenie a zajtra si kupim krovinorez ... iste rozumnejsia utrata nez dat este nejake peniaze do forexu.

Ked vidim JPY, je mi zle.

Ale vela stastia vam prajem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:ja som hovoril scalpovat dynamiku. neverim tomu ze pride spike, ktory jednoznacne podpori otocenie trendu. cenz boli trosicku nižsie ako si napisal ale je to v podstate irelevantne. chcel som len napisat aby ste si dali bacha a neshortovali.
mimochodom kontrariana som si tu ani nevsimol. ale nemam chut moc diskutovat v duchu, akom sa diskutovalo ked tu bol.
Prepáč. Napísal si presne: dam si zopar tipov. pretoze sa mi vidi ze by mohol nastat obrat v trende. na zaciatok by sa dalo scalpovat dynamiku .

Mne z toho vyšla podstata, že je to tip na obrat trendu.

Kontrariána som si všimol, lebo tu hodil tip na dorazenie: Kto ma velku stratu ,nech skusi eventualne este long Nikkei (momentalne 16270)resp. long usd/jpy (teraz (115.50)...zoberte profit koncom tyzdna...

Dnes ráno som ako prvé čítal v news, že Nikkei padol o -5,5%.

Ked si to nevšimneme a dokonca týždna Nikkei pôjde hore, tak o pol roka povie, že sme mohli zarobiť. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

myslim ze aj ja som sa s tymi longami vcera unahlil. USDJPY stale vidim na short. ale to ze EUR a GBP zacali stupat dost svizne ma presvedcilo k obchodom. dnes asi budem stat bokom.

Jaroslav80 - to, ze je pre teba krovinorez lepsi je jasna vec. aj vzdy bola. teraz uz ti ostava len jedine. aby si zvladol odputat sa aj od diskusii. inak sa zavislosti nikdy nezbavis. a po case ked ta najvacsia bolest ustupi dostanes zase skvely napad to skusit. vsetci ti tu radili, aby si ostal a vytrval. ja ti hovorim, aby si uplne zabudol na investovanie a diskusie a venoval sa veciam, ktore ti za to stoja.

teraz sa tu iba trapis, snazis sa vysvetlit alebo skor ospravedlnit svoje zlyhanie. mozes sa snazit hodit to na brokera, rusov, cinu, fica. mas ale smolu. kazdemu je to totalne jedno a seba nepresvedcis. tak sa na to vyprdni . prestan otvarat smiesne nezmyselne vlakna a bez si uzivat zivot. :) good luck.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"