Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Tak dnes to bol premna vyplach ktory splachol mesacny zisk totalny tilt by povedal pokrovy hrac

Chytal som padajuci noz a doplatil som na to

no nic takze zase odzaciatku , sklamal ma hlavne AUD - blizi sa asi fakt CUT aj ked nejaka banka v Australii zvysila nejaku sadzbu

USD ma potopilo uplne na GSD / USD uplna katastrofa , vsimam si ze USD dost koreluje s SP500 indexom co som doteraz netusil :D Data sklamali HIKE nebude som si 100 % - co vacsinou znamena ze sa mylim :D

Bohuzial som sa odklonil od dobre mierenych rad od MIKE-a sledovat najslabsiu a najsilnejsiu menu lebo som si myslel ze uz mozem riskovat viac
Aj tak sa nikdy nevzdam :)
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

USD je teraz slabý.
Mne tie crossy teraz nejdú. Snažím sa spraviť každý deň aspoň +$100 - 200 $ ale v práci je toho veľa a ešte mením mobilného Operátora a zabudla som PIN, vedela som že GBP a EUR pojde hore, škoda, mohlo byť aj +pár tis.$. NZD ma prekvapil.
Aj ja si už myslím že hike nebude tento rok - dúfala som že bude.
To nás ešte v škole učili že silnú a slabú.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Dneska som na súťažnom prerobila.
A nechápem prečo. Veď tie payrolls neboli až taká katastrofa. Iba trade balance.
Dobre predpovedali tí americkí analytici. Európski sa riadne sekli.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Dnes o 20:00 CET bude zabava :) Som velmi zvedavy vsadim si jeden microlot na EUR/USD short bz SL bez TP len tak pre zabavu , ocakavania su hike a smer k parite ale vacsinou to byva naopak tak uvidime
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal:Dnes o 20:00 CET bude zabava :) Som velmi zvedavy vsadim si jeden microlot na EUR/USD short bz SL bez TP len tak pre zabavu , ocakavania su hike a smer k parite ale vacsinou to byva naopak tak uvidime
Bude to tak, alebo naopak :)

Sexi Bank predikcia na 2016: Euro jumps to $1.23

The U.S. dollar has peaked around the first interest rate hike in four of the last five Federal Reserve hike cycles, indicating that the greenback is inversely correlated to the tightening cycle. That means that the dollar is likely to fall — not rise — in the new year, pushing the eurodollar up to trade as high as $1.23. This will catch traders off guard, as consensus is for euro/dollar parity in only a matter of time.

Všetko treba brať s rezervou.

Ja dnes tipujem, že indexy nakoniec porastú. Pre prípadný gap dole mám nastavené JAN call opcie na chytanie dna u SP500 a na SVXY JAN calls na chytanie vrcholu na VIXe . Teraz mám otvorený UVXY long s nastaveným orderom na predaj cca o 10% vyššie. Ale žiadne otálanie, UVXY hrajem len do momentu oznámenia. Čiže čokolvek sa stane, intraday hrám na zvýšenie volatility , ale na swing chytám JAN opcie na rast indexov a pokles volatility.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No ja som sice na vyske skoro vyletel kvoli ekonomike ale selsky rozum mi hovori ze ked sa zvysi sadzba USD zvysi sa aj diferencial v neprospech investorov mimo USD cize by mali logicky zatvarat pozicie aj ked to bude pohyb len o 0.25 %

ale volatilita pojde urcite hore a chytanie dna na call opcii moze byt dobry trejd ,predsa len USA indexy su poriadne hore :)

uvidime celkom sa uz tesim , najviac by ma potesil rast ropy a hlavne CAD kedze USD/CAD je na 10 rocnych maximach
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja idem CAD long voci vsetkym hlavnym menam okrem GBP. Pripadne kazdu hodinu teraz vecer este prikupim ak CAD este oslabi. Pripadne este aj rano prikupim ak bude na tom este horsie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dost nuda zatial. Snad sa to zajtra trochu rozkyve a vyberie nejakym smerom. Vyzera to zatial ako azijska seansa.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Už je po tom, všetko je v normále (okrem CAD koli rope). konečne!. Dúfam, že odteraz sa už bude dať normálne forexovať.

To už bolo dávno započítané.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Furt len kecaju o inflacii a skutek utek uvidime co bude dalej ci budu zvysovat o par mesiacov alebo si prepocitaju dlh a zistia ze potrebuju dalsie QE
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:
Ja dnes tipujem, že indexy nakoniec porastú. Pre prípadný gap dole mám nastavené JAN call opcie na chytanie dna u SP500 a na SVXY JAN calls na chytanie vrcholu na VIXe . Teraz mám otvorený UVXY long s nastaveným orderom na predaj cca o 10% vyššie. Ale žiadne otálanie, UVXY hrajem len do momentu oznámenia. Čiže čokolvek sa stane, intraday hrám na zvýšenie volatility , ale na swing chytám JAN opcie na rast indexov a pokles volatility.
Tak čo, potrejdili ste niečo?

Ja som za tú hodinu urval +700. Stiahol som polovicu z realizovanej straty na plyne.
Lepšie menšie zisky z daytradingu ako sa celé týždne otravovať v stratovom plyne !!! :roll:

Opcie sa nechytili. Tie boli nastavené na väčší pohyb.
UVXY (volatilitu) som predal rovno do oznámenia. Potom so zahral na uvolnenie volatility cez inverzný XIV.
Zahral som aj long ES, ale šlo to dosť proti mne, tak som potom nevydržal podržať dlhšie. A škoda, lebo teraz je ES po 1974. Čiže na ES predčasný nástup a predčasný výstup. Ideál bol entry 1950, exit 1970. No nevadí, FED je za nami.

Teraz vidím ES na long až nad 2100. Len pozor na piatok...bude triple, či quadruple Witching Day...expirujú všetky opcie. Vtedy zvyknú byť ešte pohyby.

P.S. Pozeral som aj na eurodolár..tiež najprv trochu dole a potom hore. Vysvetlujem si to ako shorting a potom covering. Teraz je už zase tlak na short.
Prílohy
FED trades.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No ja popravde nic moc chvilku ok ale cakal som vacsi pohyb tak som zavrel aspon ten EUR/USD
Tebe sa podarilo paradne , ja premyslam ze otvorim short CFD SP500 niekde okolo 2095 len sa obavam ze to bude az ten piatok a na vikend to nechcem drzat takze dnes uplna nuda
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som dalsie dokupy CAD robit nemusel lebo postupne posilnoval. Zavrel som USDCAD (okolo nuly). Ostatne pary nechavam do rana.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

CAD do rana naozaj posilnil a mam pocit ze este mozno bude pokracovat, ale polovicu pozicie som teraz radsej uz zatvoril.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Slovan_sk napísal:Furt len kecaju o inflacii a skutek utek uvidime co bude dalej ci budu zvysovat o par mesiacov alebo si prepocitaju dlh a zistia ze potrebuju dalsie QE

Current account US: - 142.1 B $ (Q3)
Current account n.s.a. EUR: (Nov +33.1, okt + 13.7, sept. +33.8, aug + 31.1) = + 111.7 B €
.

(USD/CAD ozaj reže, na UK RETAIL SALES som sa sekla, hoci boli super).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To ano, CAD zase nejako oslabil. Ked to bude takto poracovat dalej vecer budem musiet nakupit do straty.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Tam malo byť - 124. $

Už ide usd/cad dole. Na súťažnom som trocha skúsila a hneď chytilo nízky TP.

Tie ich binárne opcie (dukascopy) sú zvláštne. Neviem meniť strike a expiration na viac hodín.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Expiraciu maju u Dukascopy asi len 60 minut a menej.

Expoziciu mam len 20-tis CAD tak to zase necham asi na noc. V piatok sa snad aspon na chvilu posilni.
Ja ho mam ale nakupeny nielen proti USD (cize USDCAD short), ale aj proti EUR,CHF,NZD a JPY.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Nooo ak si udrzal USD / CAD doteraz v shorte tak to klobuk dole ja som bol - 100 pips a zavrel som, bez ropy to nepojde , ale ak si to este neuzavrel tak aspon vysed korekciu niekde na USD / CAD 1.3850 by to mohlo padnut :)

CAD / JPY je aj moj oblubeny cross , tiez sa chystam vsadit na CAD ale este pockam
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

USDCAD mam najhorsi nakup urobeny na 1,3913 co je teraz -53 pips. Na NZDCAD mam na jednom nakupe dokonca -67.
Ja postupne otvaram kopu malickych pozicii takze niekedy mam aj -200 pips na niektorej z nich, kedze obchodny plan je 1-7 obchodnych dni podla vyvoja situacie. Niekedy sa mi nazbiera aj 30-40 pozicii a ked equity dosiahne mnou pozadovanu hodnotu tak to vsetko naraz zavriem. Cize ma prilis netrapi ktore konkretne pozicie mi zarobili a ktore prerobili.

Niektore pozicie ak sa dostanu do vyznamneho plusu tak zatvaram skor. Napr AUDCAD som zavrel pocas dna a nelutujem toho. Proti AUD som uz potom nic neotvaral.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Hmm parada to sa mi paci, podobne to robim aj ja len bohuzial sa mi nedari , mne to trochu pripomina Mikou system obchodovania basketu, ako vravim skusam to aj ja ale zatial nic moc , kazdopadne drzim palce podla mna jediny sposob ako forex zvladnut, je neprepakovat to a obchodovat cely kos

drzim ti palce , ja uz som mimo
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No neviem neviem ci sa da forex spolahlivo zvladnut. Podla mna je to zalozene na teorii ze kazdy pohyb raz musi mat korekciu. Ale ak ta korekcia pride az po velmi velmi dlhom pohybe tak vystupnovana paka odpali cely ucet. Preto na odstupnovanie dokupov nepouzivam iba cenove urovne ale aj cas. No ani to nemusi byt dostatocna ochrana. Ak pohyb bude vyrazny a pritom vytrvaly niekolko dni.
V tomto pripade sa to asi nestane. Mam zatial paku len 1:3. Ale raz pride den ako 24. august 2015 alebo 15. januar 2015 ked CHF uvolnilo peg na EUR a ak by som obchodoval CHF tak ucet by zmizol.
Chcem naplnit turnover pre vyber vyhier a potom podstatnu cast penazi stiahnut.

Mikove obchodovanie basketov bolo nieco ine. On by trebars obchodoval AUD a NZD (ako pribuzne meny, komoditne) proti USD a JPY (ako safe-haven meny). To je len o diverzifikacii. Ze je to lepsie nez vsadit ciro len na AUDUSD.
Pokial viem, dokupy do straty a navysovanie paky neodporucal. Protitrendove obchody tiez neodporucal (a pre zaciatocnikov dvojnasobne).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Prave som CAD uzavrel vo vsetkych poziciach. Mam zisk, ale priebezny drawdown okolo obeda bol asi dvojnasobny nez je zisk. Nebol to velmi pekny obchod.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vlastne som urobil asi hlupost. Zisk je prilis maly. Mal by som asi pokracovat.

Tak polovicne volume este znovu otvaram. Vacsinu pozicie v CAD ale cast pozicie aj v GBP. Proti nim stoja JPY,AUD,NZD,EUR,CHF. Snad to este nieco zarobi.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER napísal: Ja dnes tipujem, že indexy nakoniec porastú.
Zaujimalo by ma, na zaklade coho si to videl na long.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ten CAD stale pada a pada uz niekolko dni. A ja dokupujem a dokupujem. Vcera som bol este okolo nuly no dnes uz sa minus zacina dost prejavovat. A to som zacal aj s nakupovanim GBP a aj ta cely den pada.
Ak to bude takto pokracovat este aj zajtra tak uz s dokupmi nebudem moct pokracovat a budem musiet uz iba cakat :(
Okolo Vianoc by konecne mohla prist aspon mala korekcia.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

CAD a GBP sa konecne trochu spamatali tak stratu mam uz minimalnu. Mohol by som zavriet polovicu expozicie a riskovat uz menej. Ale som nenazraty ked som cakal tak dlho. Takze to necham este nejaky cas otvorene v plnej sile.

Neviete niekto ci forex funguje aj 24. a 25. ked vacsina krajin ma volno?
Japoncici zrejme 24. vobec netusia ze je sviatok ked maju v plane ohlasovat kopu ekonomickych vysledkov.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Dali tam takú tabuľku , že ako funguje, ale neviem ju už nájsť.
Neviem ako je to na live, ake ja mám páku cez víkendy a sviatky iba 1:20.
( Mala som iba usd/chf cez noc na deme , ale chytilo tp keď som spala. )
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zda sa ze cely stvrtok sa forex obchoduje a v piatok iba doobeda.

U Dukascopy mas cez vikend 3,33 nasobne vyssie naroky na margin nez cez pracovne dni. U niektorych specialnych parov (EURCHF, USDRUB) este vyssie.

Mozes si poziadat aj o dvojnasobne vyssiu pripustnu paku nez je bezne. Ale o paku 1:200 by ziadal len ciry sialenec, si myslim. Z 50 ludi co by taku paku naozaj vyuzivali by po mesiaci 48 skoncilo na nule a dvaja s 5-nasobnym ziskom. Tipujem. Po pol roku by boli na nule 99 zo 100 experimentatorov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kanadske vysledky vysli dobre. Dufam ze mi mojich 80-tis CAD s ktorymi sa trapim uz tyzden zarobia este dalsich aspon 100-200 EUR.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jaroslavovi to tentokrat vyslo :)

Kanadana zatvaram a na Vianoce si nechavam pokracovat len malicku dlhodobu minipoziciu. Nech mam klud.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

No vidíš, super. Sa učíš.

No Japonci asi Vianoce neoslavujú.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vcera som postupne cely den navysoval pozicie CAD, AUD, NZD proti USD a JPY. Nebol to velmi mudry napad; v noci sa to dost vymklo spod kontroly a islo poriadne proti mne. Dufam ze teraz je to uz na vrchole a JPY s USD budu oslabovat alebo uz len velmi malo posilnovat.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Ty si s tym dokupovanim do straty nedas pokoj :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Cela moja strategia na tom stoji :D :D .

Lenze uz mam ucet iba taky, ze mi umoznuje iba zdvojnasobenie expozicie, takze s dokupovanim do straty na par dni koncim a ostavam na rovnakej expozicii. Az ked to este 2 dni pojde proti mne, tak v piatok vecer mozem urobit posledny dokup a potom uz len cakat a modlit sa aby buduci tyzden bol lepsi.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jaro som na tom velmi podobne co sa tyka CAD :) Okrem toho GBP je prekliate nizko , ale ten CAD ten pada volnym padom ako aj ropa , uz sa objavuju v mainstreame informacie ze by mohla ropa padnut az k 20 USD takze uz sme asi na dne
GL
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jaro som na tom velmi podobne co sa tyka CAD :) Okrem toho GBP je prekliate nizko , ale ten CAD ten pada volnym padom ako aj ropa , uz sa objavuju v mainstreame informacie ze by mohla ropa padnut az k 20 USD takze uz sme asi na dne
GL
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

CAD uz nepada az tak extra rychlo. Vacsiu starost mi robi ze som sa zapojil do AUDJPY (ja som long uz skoro 2 dni) a tam je to iny masaker.
Snad tie veci o rope ze 20 USD su len hluposti a buduci tyzden snad pride nejaka korekcia.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kym amici neznizia produkciu ropy , bude padat cena... vcera z reportu vyslo, ze zasa produkciu zvysili. Cim nizsia cena tym musime viac produkovat, cash flow nepusti, kto sa stara o zisky:)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Fundamentalne faktory asi hraju rolu v obchodoch trvajucich mesiace-roky. Na forexe je tolko spekulativneho kapitalu ze fundamentalny faktor moze cenu ovplyvnit aj s niekolkomesacnym oneskorenim.
Je to napr ako cenou zlata za posledne roky. Fundamentalne zlato nenaslo ziadne nove uplatnenie vo svete a jeho cena sa zrazu zvysila zo 600 na 1800 a potom na 1200. Pricom hodnota dolara nekopirovala ten vyvoj. Islo o spekulaciu.

CAD, AUD a JPY sa mi trochu spamatali a USD s JPY trochu zoslabli. Ale este stale mam pokrytu len polovicu straty tak ostavam v plnej expozicii. Dufam ze to zase nezleti dole a potom este nizsie. Do stredy by som chcel mat tento obchod skrku a potom si dam s forexom chvilu pauzu. (Alebo len hru za par drobnych).
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"