Forex - parovanie pozicii

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Opty
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 27 05, 2014 9:27 am

Forex - parovanie pozicii

Príspevok od používateľa Opty »

Caute tradery,

Mal by som taku otazku, vedel by ma niekto odkazat na stranku, kde sa dozviem ako presne funguje parovanie pozicii forexovych obchodov? Predpokladam, ze zalezi aj na brokerovi ci je DD, NDD (STP alebo ECN), cize osobitne pre kazdy typ zrejme bude to parovanie trochu odlisne aj v zavislosti od variety poskytovatelov likvidity.

Co presne myslim pod parovanim, jednoducho otvorim si poziciu short EUR/USD na 2 loty. Takze na druhej strane musi niekto byt kto v danu chvilu 2 loty kupuje, alebo je na druhej strane kumulovanych X ucastnikov trhu ktori kupuju dokopy za 2 loty. Celkom by ma to zaujimalo ako to funguje, kto mi vlastne plati zisk resp. komu hradim moju stratu. Tak nejak detailnejsi popis tohto procesu.

Dakujem pekne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"