Co udela ECB, kam dale euro?

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Zdravim,

Udela ECB konecne QE? Kam smeruje dale euro?: http://proinvestory.cz/?p=18587

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Martin. Výborný článok! Ako vždy. :)

Zaujímavý je ten odhad...síce od GS, ktorému velmi neverím...ale potešilo by ma, keby sa naplnil.. :D

,,V dnešním reportu od Robina Brookse, hlavního měnového stratéga Goldman Sachs bylo překvapivé snížení odhadu kurzu eura vůči americkému dolaru v tříměsíčním horizontu na 1,29 (z 1,35), v šestiměsíčním na 1,25 (z 1,34) a dosažení parity 1:1 do roku 2017.,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Juggler, neni zac. Ano, ja bych rovnez uvital dalsi pohyb dolu...jsem ve fondu short euro futures jiz od 1,34 a taky ten jen uz short neco pres tyden. Tak snad se to uz zacne vice hybat. Vzpominam, jak mi jeden klient pred nekolika lety na 1 kontraktu medi vydelal kolem 100 tis. USD tusim to bylo v AOS od jednoho americkeho developera...tak neco podobneho by to chtelo :)

M.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Juggler, odhad pre rok 2017? To nie je odhad to je vestenie. Podobna firma ako GS, konkretne Lehman Bros., nedokazala tri dni pred ich zanikom "odhadnut" svoj koniec.
Co sa tyka odhadov, rad by som videl priklad z americkych zdrojov, ze Euro narastlo z 1.30 na 1.40, alebo z povodnych 1.17 na 1.30. Odhady su obycajna manipulacia a propaganda. Dokaz? 98% doporuceni akcii su pre kratkodoby rast. Iba 2% na znizenie ceny. Mozno nie propaganda, ale "bolsevicko budovatelske nadsenie". Ja som skepticky pri odhadoch do buducnosti. Pytam si ukazat ich dalekohlad do buducnosti. Ak ho neukazu tak im neverim.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Rokosak, americka Goldman spravne predikovala na konci roku rust na 1,40 jen pro zajimavost ;) Je potreba to dukladne sledovat, kdyz uz obchodujete ty trhy a chcete vydelat...neni mozne placat jen tak, jak se to hodi vam.

Lehman nemohl odhadnout svuj konec, protoze mel likviditu, ale protistrany ze dne na den prestaly proste dealovat. myslim, ze prezident Lehmanu byl silne neobliben v klubu...to je hold problem OTC trhu na mezibank. trhu, kam patri napr. forex taky. Tj. vzdy obchodujte na burze, kde existuje centralizovany clearing.

Ohledne akcii, zajimavy kousek...pridal se k Shillerovi i Icahn (btw. Shiller je american ok a vite co predpovidal v predchozich letech pred krizema :) : http://money.cnn.com/2014/08/19/investi ... -warnings/

M.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa Rokosák »

To su tie 2% alternativnych nazorov, teda vynimky, ktore podporuju pravidlo. Casto pristupne iba vymedzenej casti verejnosti.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Urcite ne, vse volne dostupne na webu. Jen je potreba, aby umel investor rozpoznat, co je kvalitni...to na zaklade sveho vzdelani a zkusenosti. Verte, ze ja jsem v prumyslu denno denne pres 15 let a snazim se vzdy poskytnout jen to nejlepsi v ramci svych casovych moznosti. Tak ctete me clanky, apod. a uvidite, ze se vam bude zhodnocovat nadherne :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal: Juggler, odhad pre rok 2017? To nie je odhad to je vestenie.
No...nejaký ten rozdiel medzi hlavným forexovým stratégom GS a vešticou tu predsa len je...
Medzi nami ženami...pomerne nedávno sme tu rozoberali, že hlavný stratég Saxo Bank tiež predikoval oslabenie Eura.

Ja osobne som čakal posiľňovanie eura. A nevadí mi, že som sa mýlil. Ja sa úplne ináč dívam na články, informácie a odhady...

Problém amatérov je v tom, že si myslia, že im profesionáli na 100% povedia čo bude...
Tak to bohužiaľ nefunguje. Funguje to len tak, že na základe informácii si urobím vlastný názor a môžem špekulovať na základe vyššej štatistickej pravdepodobnosti... Samozrejme z nejakým riadením rizika. Mýliť sa je normálne. Nikto nevie čo bude. Zhruba polovica účastníkov aj tak hraje na long a druhá na short... :) ..takže názory a presvedčenia sú rôzne...
Rokosák napísal:Podobna firma ako GS, konkretne Lehman Bros., nedokazala tri dni pred ich zanikom "odhadnut" svoj koniec.
Smrť sa ťažko odhaduje 3 dni dopredu... Ani velké banky ako Citigroup do poslednej chvíle nevedeli, či skrachujú, alebo ich vláda zachráni... Aj taká investičná ikona ako Merrill Lynch sa radšej nechala kúpiť...

Teraz je každý mudrc...ale ked SPX klesol z 1550 na 666 a hrozil finančný kolaps...tak to predtým tiež skoro nikto nepredikoval. A pritom poklese sa aj velmi ťažko dalo predikovať, čo bude. Ale dalo sa mu vyhnúť a aspoň neprerobiť. No väčšina takmer vykrvácala...Len malé % účastníkov trhu si zachovalo zdravý úsudok a zarobili na tom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinUS napísal:Ohledne akcii, zajimavy kousek...pridal se k Shillerovi i Icahn (btw. Shiller je american ok a vite co predpovidal v predchozich letech pred krizema :) : http://money.cnn.com/2014/08/19/investi ... -warnings/ M.
Situácia rozhodne nie je normálna. Ceny rastú, riziko rastie a fundamenty pritom stagnujú... Takú divergenciu a averziu k riziku si nepametám... Súhlasím s tým, že čoraz viac odborníkov dvíha obočie...

Ja osobne som sa vzdal medvedích pokusov a s pokorou rešpektujem trh. Ten nadmerný rast cien si vysvetlujem niekolkými aspektami:

1. Investori hľadajú vyššie zhodnotenie pri nízkych úrokových sadzbách a sú ochotní viac riskovať. Do akcií a špeciálne akcií top trhov sa tak vlieva viac peňazí.

2. Korporácie sú v dobrom stave a majú dosť hotovosti. A tak i pri stagnácii v dopyte dokážu rásť, cez znižovanie nákladov, buybacky a akvizície. EPS na akciu tak ide hore...to tlačí ceny akcií hore a takisto viera kupcov, že po kríze raz dôjde ku konjuktúre...

3. Buybacky a akvizície = menej akcií na trhu. Prílev peňazí a pokles počtu akcií + optimizmus a averzia k riziku = rast indexov...

...očakávam skokovitý rast, čiže ďalšiu rally. Zároveň sa mám na pozore - presne tak ako v 2007-2008 i v rokoch 2000-2002, ked som začínal. Som hrdý na to, že som vždy v časoch najväčšieho poklesu dosahoval nádherné zisky :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Dle meho nazoru, take predpokladam rust trhu i nekolik let, nicmene vynosy se budou snizovat a po zvyseni uroku zvlaste...na to jsou studie, ze pri zvysovani sazeb se dale ocekava rapidni pokles vynosnosti na akcie. Tj. prijit ted, ze akcie bude hlavni trh...to uz je klasicky retail, ktery je vzdy pozde. Nejvice myslim budou profitabilni alternativni aktiva jako hedge fondy, mimo ciste long biased, private equity, managed futures, tj. ty, ktere jsou historicky nekorelovana s nakup a drz a jiz nyni maji byt povinne v portfoliu kazdeho zdrave uvazujiciho investora. V obdobi, kdy uz ti co budou ohlasovat mozny propad 60-70% trhu budou povazovani za totalni blazny (viz. povazovani Buffetta za dinosaura investicniho prumyslu pred 2000) a uz i ten posledni retail se zacne navazet na long do akcioveho trhu...pak to prijde a historie nas uci, nestihne se vetsina ani dostat z trhu ven, protoze jim to ego nedovoli a media a pseudoanalytici nebo ti, kteri se budou postupne zbavovat velkych baliku jim to ego dale uspokoji, ze je vse ok a pujde vyse :) Historie se opakuje znova a znova a bude dale hold opakovat...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si nemyslím, že najviac profitabilné budú HF. HF profitabilita v posledných rokoch rapídne klesá. Priemer je len o niečo lepší ako SPX. S tým ako narastá počet HF aj ich veľkosť predpokladám, že ich výkonnosť bude aj naďalej klesať.
Profity musí niekto financovať... HF sa nakoniec budú požierať navzájom..
A ked zoberieme do úvahy, že benchmark má investor takmer zadarmo, kým HF ho stojí od 1/10 do 2/20.. HF tak strácajú z hladiska profitability investora akýkolvek lesk. Sú výhodné akurát tak pre svojích manažérov.

Keď HF, tak zrejme malé , flexibilné HF... s AUM do 10-20 mil.

Ja si skôr myslím, že budúcnosť bude v social tradingu. V malých flexibilných systémoch, ktorých trading sa automaticky kopíruje na účty klientov a majú za sebou track rekord 5-8 rokov a konzistentnú ziskovosť v desiatkách % ročne. Aby sa také vyselektovali, na to treba čas.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

To je naprosto kratkodoby pohled a dale zavadejici z hlediska reward/ risk. Zde v USA se naopak velmi zvysuje podil v hedge fondech a zvlaste nekorelovanych s indexy akcioveho trhu buy hold. K cemu mi je 12% p.a. s 70% dd? I kdyz hedge fondy vydelavaji historicky absolutne vice nez index, tak i kdyby klesala vykonnost na 6% rocne, ale s dd do 10-15% dejme tomu, tak se da investice napakovat ...viz. notional funding a pozadovany vynos zdvojnasobim ci ztrojnasobim a stale budu mit nizsi dd nez nakup a drz u akci...takze sednout a studovat poradne ten vyvoj v prumyslu a nehadat :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute,

Vcera som zachytil tento clanok: http://www.zerohedge.com/news/2014-10-0 ... neffective" onclick="window.open(this.href);return false;

a dnes to zjednodusene priniesli aj hospodarske noviny: http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sve ... lar-632244" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja osobne si myslim ze EUR/USD 1:1 je aj celkom realne ak beriem do uvahy ze FED bribrzduje a ECB uvolnuje menovu politiku.

Co si o tom myslite?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa Rokosák »

EUR/USD 1 je mozne aj realne. Nie vsak zarucene i ked v minulosti bolo uz aj .80 aj 1.60 (zhruba). Zarucene vsak je, ze v buducnosti bude Euro nula a Dolar takisto.
Co sa tyka spekulacii, co tak skusit EUR/USD = 2. Moze v pripade ak Dolar prestane sluzit ako rezervna mena, co je v zaujme mnohych, dokonca i v USA. Byt rezervnou menou ma aj nevyhody o com sme sa naposledy presvedcili pri osude britskej Libry.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela ECB, kam dale euro?

Príspevok od používateľa MartinUS »

I kdyz ta primarni meta kole 1.25 se jiz priblizila, tak by skutecne dale mohlo pokracovat nize. V tuto chvili, dle meho AOS to je stale na short. U japonskeho jenu uz vystoupilo z pozice a cekam na dalsi signal (stale jsem fundamentalne v tuto chvili presvedcen, za jak ECB, tak BOJ budou muset pristoupit/ zvysit tempo QE v urcitem bode, jak se situace bude zhorsovat).

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"