Pre vsetkych PAMM investorov ...

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
FXtrader100+
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 07 12, 2014 1:50 pm

Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa FXtrader100+ »

Chcem sa len pochvalit! :-)

Ja som viac ako rok pripojeny na celkom uspesny PAMM ucet. Nemaju ziadne poplatky (ziadne vstupne a vystupne) a peniaze nie su viazane casovo. Pouzivaju regulovaneho brokera a peniaze si mozem vybrat kedy chcem … Zatial som zarobil viac ako 100% a drawdown bol len 15%. Takze pre vsetkych traderov a investorov, ktori investuju do kadejakych schem, tu je link …

http://www.myfxbook.com/members/Imperia ... Em7rnH9FYC" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nerozumiem preco tam je sto withdrawov a depositov neznamej velkosti. Ved na zaciatku investicie depositnem, rok pockam kolko to da a potom pripadne cast z toho withdrawnem.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

Pretoze to je maly ucet. A withdrawalmi si mozes chranit profit a manazovat .
SKratka manazeri ktori startuju PAMM celkom urcite rozmyslaju inac ako NEmanazeri.
FXtrader100+
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 07 12, 2014 1:50 pm

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa FXtrader100+ »

jaroslav80 napísal:Nerozumiem preco tam je sto withdrawov a depositov neznamej velkosti. Ved na zaciatku investicie depositnem, rok pockam kolko to da a potom pripadne cast z toho withdrawnem.
Jaroslav80 –

Withdraws a deposits su investory a ich peniaze. Toto je PAMM “master ucet”, kde sa investory pripajaju, odpajaju alebo vyberaju si profit podla svojich potrieb a este k tomu account manager si berie svoje performance fee. Treba si pozriet definiciu PAMM uctu a ako to cele funguje :-)
FXtrader100+
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 07 12, 2014 1:50 pm

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa FXtrader100+ »

Mika napísal:Pretoze to je maly ucet. A withdrawalmi si mozes chranit profit a manazovat .
SKratka manazeri ktori startuju PAMM celkom urcite rozmyslaju inac ako NEmanazeri.
Mika –

Na myfxbook sa percento profitu “Gain” neda manazovat cez withdraws a deposits, to dokaze len kuzelnik ☺ …

Treba si pozriet oficialnu definiciu podla myfxbook, ako sa meria vysledok “Gain” na ktory Ty narazas (ked kliknes na napis “Gain”, same Ti to zobrazi tu definiciu na myfxbook stranke):

Gain - Time-Weighted Return (TWR) that measures the performance of a dollar invested in the system since inception. TWR measurement is required by the Global Investment Performance Standards published by the CFA Institute. Its distinguishing characteristic is that cash inflows, cash outflows and amounts invested over different time periods have no impact on the return.

“penazne toky do uctu a z uctu a hodnota investovanej ciastky nemaju ziadny vplyv na navratnost”

Myslim, ze k tomu netreba viac dodat :-)

A minimum investment je 5,000 EUR :-)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dobre ze si napisal aj ten minimum investment.

Ja som uz raz do forexu investol 5000 EUR, do "self-managad account" a trvalo mi pol roka kym som pochopil ze vyvoj forexu proste nedokazem dopredu odhadovat.
FXtrader100+
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 07 12, 2014 1:50 pm

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa FXtrader100+ »

jaroslav80 napísal:Dobre ze si napisal aj ten minimum investment.

Ja som uz raz do forexu investol 5000 EUR, do "self-managad account" a trvalo mi pol roka kym som pochopil ze vyvoj forexu proste nedokazem dopredu odhadovat.
Jaroslav80 –

Na “self-managed account” potrebujes cas, aby si kazdy den urobil technicku a fundamentalnu analyzu trhu (A HLAVNE TO TREBA VEDIET ☺ …), inak to je len ruleta a na to ja momentalne cas nemam a v banke sa mi peniaze taktiez nechce nechavat za cca 2% urok rocne ☹ …

Ja si urobim radsej vlastnu analyzu PAMM uctov podla svojich kriterii a vzdy sa sustredim na “risk management”:

PAMM Account Manager -
- ROI (return on investment)
- Drawdown
- Historia
- Vstupne, vystupne poplatky
- Minimalna doba investicie
- Vysledky na myfxbook.com
- Vysledky na forexpeacearmy.com

Broker -
- Ako dlho je na trhu
- Regulacia (najviac regulovane su USA, Velka Britania a Australia)
- Recenzie

Vlastny Risk Management -
- Mozem zastavit tradovanie manualne?
- Mozem si s brokerom nastavit ochranu equity?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ved ja nehovorim ze to mas zle premyslene alebo odsudene na neuspech.

Ja som mal s forexom zlu skusenost, tak dalsi moj kontakt s forexom musi byt obmedzeny na nizsiu sumu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

FXtrader100+

ja nehovorim o percente profitu. ale o udryiavani risku. ale kazdopadne som si to pomylil s withdrawalmi suvisiacimi s riadenim rizika. tie ktore su na tom ucte som nesledoval. moja chyba

btw. ja ten vysledok vobec nespochybnujem , celkom sa mi paci. ja som napojeny na trackovanie tiez dva roky a vysledky mam o dost lepsie, takze nemam dovod neverit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výsledky nie sú zlé, ale ja až také nadšenie nezdieľam, pokial by niekto investoval iba do tohto jediného PAMM.
Na môj vkus je ten track record krátky. Účet funguje od apríla 2013, takže o niečo viac ako 1,5 roka, pričom podstatná časť zisku bola urobená za prvé tri mesiace ( za prvé tri mesiace cca +60% ). Odvtedy je výkonnosť striedavá. Nie žeby sa mi výsledky nepáčili...sú pekné...ale nie výnimočné vzhľadom na riziko vo forexe. Ja stále tvrdím, že tento typ tradingu je výbornou investíciou, ovšem treba rozložiť riziko aspoň na tri účty s rôznymi zameraniami ( napr. 1 forexový, 1 akciový, 1 futures, alebo opcie) s track rekordami minimálne 2-3 roky. Tento typ biznisu má už za sebou pekných pár rokov, takže by som sa nevzrušoval účtami s track recordami pár mesiacov, ale hľadal také, čo stabilne zarábajú pár rokov.

FX trader 100: ked si investoval práve do tohto PAMM s track recordom niekolko mesiacov ( lebo tvrdíš, že si v ňom viac ako rok ), tak si viac menej mal šťastie, že práve tento nezahučal. Výsledky sú zatial pekné, ale až dlhší čas ukáže, či aj konzistentné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak mne na Forexe a celkovo tradingu sa páči hlavne tá možnosť rozhodovať o tom do čoho a ako investovať a ako menežovať riziko.
Takéto kvázi derivátové investovanie má popri reklamovaných výhodách mnoho nevýhod.
Najmä nikto nie je zabezpečený proti zmene obchodnej stratégie toho obchodníka. Má síce nejakú históriu za sebou, ale každá stratégia, i sebalepšie odbacktestovaná na historických dátach, časom potrebuje úpravy parametrov. Navyše sentiment na trhu sa môže zmeniť tak, že nebude fungovať vôbec. Obchodník, čo toto ranuje potom náhle mení stratégiu za inú o čom samozrejme neinformuje investorov.
Je tam síce uvedené, že zastaví obchody pri 30% strate, ale to neznamená, že v tom čase už nebude strata skokovo oveľa vyššia, resp. fatálna. Pokiaľ si nestanovuje realistické stoplossy, alebo dlhodobo drží stratové pozície, môže sa to ľahko stať. O stoplossoch som sa tam moc nedozvedel na tom fxbooku.
Profit factor na úrovni 2.36 je luxusný, avšak dá sa nafúknuť zvyšovaním objemov pri stratových pozíciach, čo môže načas fungovať.
Portfólio navyše obchoduje mnoho korelovaných párov - väčšinou proti JPY, ktoré drží naraz v jednom čase.
Každopádne mi je podozrivý každý, kto radšej berie 35% ziskov od klientov, namiesto toho, aby svoju stratégiu obchodoval na vlastný účet a neukazoval trejdy do sveta.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar
- tak v takom pripade je podozrivy asi kazdy hedgefund manazer na svete :)
- skalovanie biznisu je uplne logicky krok. k tomu sa skor alebo neskor prepracuje kazdy uspesny trader.
FXtrader100+
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 07 12, 2014 1:50 pm

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa FXtrader100+ »

JUGGLER napísal:Výsledky nie sú zlé, ale ja až také nadšenie nezdieľam, pokial by niekto investoval iba do tohto jediného PAMM.
Na môj vkus je ten track record krátky. Účet funguje od apríla 2013, takže o niečo viac ako 1,5 roka, pričom podstatná časť zisku bola urobená za prvé tri mesiace ( za prvé tri mesiace cca +60% ). Odvtedy je výkonnosť striedavá. Nie žeby sa mi výsledky nepáčili...sú pekné...ale nie výnimočné vzhľadom na riziko vo forexe. Ja stále tvrdím, že tento typ tradingu je výbornou investíciou, ovšem treba rozložiť riziko aspoň na tri účty s rôznymi zameraniami ( napr. 1 forexový, 1 akciový, 1 futures, alebo opcie) s track rekordami minimálne 2-3 roky. Tento typ biznisu má už za sebou pekných pár rokov, takže by som sa nevzrušoval účtami s track recordami pár mesiacov, ale hľadal také, čo stabilne zarábajú pár rokov.

FX trader 100: ked si investoval práve do tohto PAMM s track recordom niekolko mesiacov ( lebo tvrdíš, že si v ňom viac ako rok ), tak si viac menej mal šťastie, že práve tento nezahučal. Výsledky sú zatial pekné, ale až dlhší čas ukáže, či aj konzistentné.
JUGGLER -

Ano, s tym s tebou suhlasim :-)

Len blazon by dal vsetky svoje peniaze do Forexu, je to kamikaze …

Tiez sa pohybujm vo forexe uz nejaky ten piatok a mna vzdy najviac zaujima uchovanie si vlastneho kapitalu, risk management a s tym aj relativne nizky drawdown.

Historia 2 roky je pre mna minimum a 3 roky, to uz je celkom doveryhodne, ale kedze ja som mal peniaze u toho isteho PAMM account manazera a poznal som jeho pracu este predtym ako zmenil brokera, celu strukturu a oficialne to presuval pod spolocnost, nemal som problem zainvestovat peniaze do jeho uctu aj v zaciatkoch a znova sa mi to vyplatilo :-)

Pre mna su najobavanejsi ti borci, ktori si otvoria PAMM ucet, minimum vklad je 50 USD, za prvych par mesiacov vysoke zisky a s tym aj velky drawdown a potom to cele preflakaju za tyzden a otvoria hned dalsi PAMM ucet. Ved 50 USD nikoho neboli.

Trhy su iracionalne a uz zajtra tam moze byt – 30%, to je forex …
FXtrader100+
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 07 12, 2014 1:50 pm

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa FXtrader100+ »

MartinPillar napísal:Tak mne na Forexe a celkovo tradingu sa páči hlavne tá možnosť rozhodovať o tom do čoho a ako investovať a ako menežovať riziko.
Takéto kvázi derivátové investovanie má popri reklamovaných výhodách mnoho nevýhod.
Najmä nikto nie je zabezpečený proti zmene obchodnej stratégie toho obchodníka. Má síce nejakú históriu za sebou, ale každá stratégia, i sebalepšie odbacktestovaná na historických dátach, časom potrebuje úpravy parametrov. Navyše sentiment na trhu sa môže zmeniť tak, že nebude fungovať vôbec. Obchodník, čo toto ranuje potom náhle mení stratégiu za inú o čom samozrejme neinformuje investorov.
Je tam síce uvedené, že zastaví obchody pri 30% strate, ale to neznamená, že v tom čase už nebude strata skokovo oveľa vyššia, resp. fatálna. Pokiaľ si nestanovuje realistické stoplossy, alebo dlhodobo drží stratové pozície, môže sa to ľahko stať. O stoplossoch som sa tam moc nedozvedel na tom fxbooku.
Profit factor na úrovni 2.36 je luxusný, avšak dá sa nafúknuť zvyšovaním objemov pri stratových pozíciach, čo môže načas fungovať.
Portfólio navyše obchoduje mnoho korelovaných párov - väčšinou proti JPY, ktoré drží naraz v jednom čase.
Každopádne mi je podozrivý každý, kto radšej berie 35% ziskov od klientov, namiesto toho, aby svoju stratégiu obchodoval na vlastný účet a neukazoval trejdy do sveta.
MartinPillar –

Pekna fotka, ako z vyrocnej spravy americkeho korporatu :-) … Haha …

Nemam cas sledovat zmeny obchodnej strategie a sediet kazdy den pred terminalom, ale ak nie som spokojny vzdy mam moznost jednotlive pozicie zavriet sam manualne cez MT4, alebo sa odpojit od PAMM uctu ... Zodpovedny risk management PAMM account manazera a moznost vlastneho zasiahnutia kedykolvek mi staci :-)

Taktiez viditelny Stop Loss nie je potrebny ak je naprogramovany v automatickom obchodnom systeme zalozenom na algoritmoch ...

Pozicie, ktore boli obchodovane su v History, ale nikomu nemam za zle ked neukazuje otvorene pozicie, lebo je vela spekulantov, ktori chcu pouzit nejaky “copy trading system”, alebo otvarat obchody manualne … Tiez by som to nerobil s vlastnym systemom.

Na svojich strankach pises zakladne informacie o forexe a obcas aj nieco zaujimave :-) a popri tom tam ponukas nejaku reklamu :-) … Aj obchodujes a investujes? …
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2840
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 112 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Rokosák »

MartinPillar napísal:
Profit factor na úrovni 2.36 je luxusný, avšak dá sa nafúknuť zvyšovaním objemov pri stratových pozíciach, čo môže načas fungovať.
Zvysovanie objemov pri stratach je sialenstvom. Existuju dovody preco je pozicia stratova. Napriklad nezname faktory trhu, nespravna analyza investora a kombinacia oboch. Tento princip iba natahuje straty namiesto razneho a vcasneho zbavenia sa stratovej investicie. Okrem toho pridava transakcie sprostredkovatelom, ktori pravdepodobne tuto strategiu vymysleli.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika napísal:MartinPillar
- tak v takom pripade je podozrivy asi kazdy hedgefund manazer na svete :)
- skalovanie biznisu je uplne logicky krok. k tomu sa skor alebo neskor prepracuje kazdy uspesny trader.
Hedge fund je podozrivý, keďže veľká väčšina z nich buď prerába, alebo zarába výrazne menej ako benchmark.
http://www.zerohedge.com/news/2014-11-2 ... w-flooding" onclick="window.open(this.href);return false;

Každopádne je určite vzrušujúce obchodovať s peniazmi iných s crazy leverageom v objemoch, s ktorými znásliňujete nejeden trh. :mrgreen:

Celé je to však bohužiaľ založené len na vyberaní poplatkov, čo si všimli už aj iní.
http://www.zerohedge.com/news/2014-12-0 ... rging-fees" onclick="window.open(this.href);return false;
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa MartinPillar »

@FXTrader100+

Áno obchodujem - iba Majors, XAU a XAG.
Moje trejdy, žiaden copy and paste.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa davoo »

FXtrader100+ napísal:Trhy su iracionalne a uz zajtra tam moze byt – 30%, to je forex …
Forex je na all time low čo sa volatility týka a je menej volatilný ako stocks, takže toto tvrdenie nechápem...

Tak, ale ja nechápem ani tvrdenie, prečo leverage u forexových retail brokerov je pre toľko ľudí strašiakom, keď trdlo s 500:1 leverage bude také isté trdlo aj s 4:1. A PDT rule a nízka leverage spôsobila len to, že beggineri namiesto "forexových" 500$ musia nafundovať rovno 30k$, ktoré predrbú.

Tiež nechápem, prečo sa zo stocks robí niche, kde sú len serózni ľudia a forex je fuj fuj gambling, keď percentuálne práve na stocks sú väčšina participantov trdlá, kdežto na forexe to je len 12%.

Pred flamom chcem len povedať, že som equity trader, takže toto nie je žiadne bashovanie stocks, len zopár faktov... A poďte do mňa.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal: Tiež nechápem, prečo sa zo stocks robí niche, kde sú len serózni ľudia a forex je fuj fuj gambling, keď percentuálne práve na stocks sú väčšina participantov trdlá, kdežto na forexe to je len 12%.
Asi bude tých trdiel na forexe viac ako si myslíš...lebo 88% asi ťažko žije z tých 12% trdiel. Skôr by som povedal, že naopak...a úprimne..aj tých 12% ziskových sa mi vidí veľa :roll:

Žiadny flame..ja viem, že to podložíš nejakými štatistikami od brokerov...už sme tu nejaké mali...ale ja im proste neverím. Forex ide len hore a dole, nemá žiadny bias...peniaze sa prelievajú ako v spojených nádobách...je jasné, že od väčšiny k menšine, ale takých čo z toho profitujú na long run je ako šafránu. Podľa mňa forex je najťažší chlebík zo všetkých a ešte ma nikto nepresvedčil, že nie. Poznám totiž len jedného jediného človeka o ktorom som presvedčený, že je dlhodobo na forexe profitabilný. A to je náš Mika.

Naproti tomu akcie sú len a len firmy. Podiely vo firmách. Kto neovláda trading, ten môže investovať. Preto teoreticky nemôže byť väčšina trdiel, lebo väčšina sú jednoducho investori a na long run nemôžu krachovať v takom množstve ako forexáci.

Never štatistikám od brokerov. Ja som pozeral štatistiky účtov na forexe s track rekordami nad 5 rokov a bol to žalostný pohľad. Zhruba by som to vyhodnotil asi tak, že z tisícky je jeden super ( 60% p.a. ), zo desať OK (10-20% p.a.) a pár desiatok do 10% p.a ale väčšinou s trápením a equity krivky vyzerajú ako Vysoké Tatry.

Pri akciách odhadujem, že zhruba 20 x viac účtov je super ( 30-50% p.a ) a veľká kopa OK (10-20% p.a.).
Pri akciách nie je problém vidieť aj peknú equity krivku, pri Forexe je to úplná vzácnosť. Jednoznačne vidno, že pri forexe je zriedkavosťou ak niekto dosahuje dlhodobo konzistentné zisky. Hrdinovia, čo robia krátkodobo stovky % sa proste strácajú v čiernej diere času ...a po piatich rokoch ledva nájdeš niekoho, čo robí pár desiatok % p.a...

Ak sa mýlim, tak prosím o fakty s myfxbook a iných portálov, čo evidujú tisícky účtov.... Som zvedavý kolko track recordov, resp. kolko účtov vôbec prežije 5 rokov...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa davoo »

Tých 12-13% som myslel, že to je podiel retailu na fx. Z čoho tak promile aj zarába(vycucal som si z prsta). Na equities je tých trdiel viac. Ja som tými netrdlami nemyslel retail. Tu sme sa nepochopili. Fx má najväčšie zastúpenie inštitucionálneho tradingu. Štatistiky z oandy a pod. sú irelevantné, pretože tam sa nenachádzajú ľudia, ktorých hľadáme resp. minimálne a štatistiky sú veľmi skreslené.

Na fx poznám pár profitabilných trejderov. Tvoj problém Juggler je, že si myslíš, že profitabilní fx trejderi(alebo všeobecne hocijakí) neexistujú, pretože ich nepoznáš alebo nie sú na tomto fóre, ale musíš pochopiť, že drvivá majorita tejto planéty nevie po slovensky a taktiež ich neserú nejaké fóra, od elitetrader až po forexfactory. Čo neznamená, že neexistujú. Chápem, že človek si utvorí obraz na základe jeho predchádzajúcich skúseností a informácií ku ktorým sa náhodne dostane. Ja tiež keby som ťa nepoznal, tak si doteraz myslím, že trejdenie earnings je niekde medzi veštením z guľe a odhadovaním počasia podľa predajnosti chladničiek v Ružomberku.

K equities. Veď to vidím každý deň, ako sa vydrbáva s retailom fake orderami, sub-pennying, front-runovanie, squeezovanie, že ti oznámia, že si dostal ban na route, pretože tvoje ordre sú toxické orderflow a pod. Na fx sa ten malý participant stratí v fx objeme s jeho mini lotami. Na equities si ho rozoberie niekoľko participantov naraz. Za to fx je ťažšie na trejdenie, pretože to je basket mien, funnguje to inak a ten retail to proste doteraz nevie pochopiť, i keď podmienky pre beginnera sú tam lepšie. Človek si moc nevyberie. I keď som radšej, keď beginner príde len o 500$ na fx ako o 30k$ na stocks. Jednu tretinu gamingom ostatných participantov, ostatné tým, že proste robí chobotiny.

Viem kam mieriš s tým fx ako zerosum game. Ok, ale som hlboko presvedčený, že taká metagame ako je na stocks nie je nikde inde, každý sa snaží vydrbať s ostatnými(hlúpejšími), akurát na equities sa tvorí kapitál a je tam nejaký long-term bias čo prispieva k lepším štatistikám a tam je aj jediný rozdiel medzi pokrom napr.

Profitabilných fx trejderov hľadáš tam kde máš oveľa nižšiu pravdepodobnosť, že ich aj nájdeš. To ako keby si išiel hľadať manželku na gay pride. Inak zase viac menej hovoríme to isté len sme sa z inej strany pochopili ako vždy.

edit: inak čo sa týka tohoto fóra, tak pokiaľ sa nemýlil Biosko mal tracknutý účet na myfxbook a spravil slušnú performance, neskôr ten svoj blackbox aj predal a taktiež Casey spravil okolo 70% svoj prvý rok, i keď s centami... ale asi zrovna do fx ekosystému výplaty nedotuje , keď sa tu pohybuje už 5 rokov či koľko+ relatívne rýchlo sa to naučil. To by sa na to tak mladý človek vysral po takom čase a radšej by išiel baby naháňať. Tak to už máš 3 ľudí, čo aj niečo na tom fx vedia zbúchať. A to na jednom malom fóre v rámci malého Slovenska.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa kiikino »

nepovedal by som ze forex je zerosum game, ide o to ze aj bezní ludia si vymienaju valuty len tak v banke a ked ma banka vacsie vybery, proste musi ist s tym dalej a je vysoko pravedepodobvne ze tieto peniaze bude musiet vymenit na forexe

par krat som dokonca rozmyslal ze spekulanti na forexe su len taky šum a skutocne pohyby ktore mozeme vidiet napriklad na mesacnych grafoch vytvara prave realny dopyt po jednotlivych menach od beznych ludi a firiem v realnej ekonomike
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie je to ani zero sum game, lebo veľké peniaze ryžujú brokeri na spreadoch a to ubíja väčšinu retailu. Aj keď súhlasím s tým, že páka by mala byť skôr výhodou ako nevýhodou..verím, že v realite práve páka likviduje najviac retailu... Lebo s ňou väčšina proste nevie narábať. A to nehovorím o vedomostnej nevýhode...forexu proste treba rozumieť, alebo byť super technický trejder...čo už máš potom jedno, či trejdíš setupy na forexe, futures, alebo akciách.

Nechce sa mi to teraz rozoberať...ale jediné objektívne posúdenie sa podľa mňa dá urobiť cez posúdenie dlhodobých track recordov tam kde je trading verifikovaný a auditovaný. Pritom by ale trebalo vidieť aj všetky účty, ktoré začali a skrachovali...čo si myslím, že sa u väčšiny webov vymazáva...takže stále vidíme neobjektívne výsledky a stále vidíme len vrchol ľadovca... ďalej treba vidieť sumy s akými sa obchoduje...lebo účty so stovkami € skreslujú realitu.

A preto opakujem. Urobte research a povedzte kolko PAMM účtov s track recordom 5 a viac rokov nájdete? Podľa mňa nenájdete skoro nič, lebo dovtedy skape skoro každý... Ja osobne som videl len jeden. A ten jeden musel byť super profík, lebo svoj systém po naplnení určitého počtu klientov jednoducho uzavrel ( trackuje sa však ďalej ).

Také argumenty, že tu bol Biosko jeden rok, alebo Casey..alebo niekto iný...boys...za tých 14 rokov som už videl tolkých, čo prišli a odišli... a len sa pýtam, prečo stíchli, keď už objavili holy grail...
To proste nie je to o čom hovorím...ja sa bavím O DLHODOBOM KONZISTENTNOM ZISKU. Lebo len taký je zaujímavý ako alternatívna investícia pre investora, ktorý chce investovať do PAMM a copytradingu. Lebo čo sa týka krátkodobého zisku...účtov so stovkami až tisíckami % za jeden rok nájdete na webe plno... Ale dali by ste do toho peniaze? Ja nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Súhlasím s Jugglerom,
poplatky, vysoký bid/offer spread, slippage v kombinácii s vysokou pákou robia z forexu hru s negatívnym súčtom v dlhodobom časovom horizonte.
Časté obchodovanie na krátkych grafoch tento efekt ešte umocňuje.
Nechcem spamovať diskusiu, ale na mojej stránke som o ziskovosti na forexe pripravil infografiku (na základe dostupných údajov).
Tak keby mal niekto záujem si to pozrieť pripájam link -
http://www.forexlifestyle.sk/kolko-ludi ... fografika/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja by som do toho rozhodne peniaze dal. keby na to bolo vytvorene prostredie, ale zatial nieje a to nikde na svete. poznam lepsich traderov ako som ja a kludne by som ich nechal spravovat svoje prachy, dokonca aj klientske. a ja by som si len riadil medzi nimi riziko.

este raz. neda sa absolutne zrovnavat stock trading, futures trading a fx trading. z jedneho jedineho dovodu a to je doba ktoru su tieto trhy pristupne drobnym investorom. trhy co maju historiu 100 rokov sa nedaju zrovnavat s trhmi ktore funguju 15. to je cela veda.

osobne si myslim ze doba Fx traderov len pride. hned ako sa zdvihnu sadzby. pokial trhy z nizkou volatilitou maju vyssi interest rate income ako ako je dividendovy vynos pri stocks tak absolutne nieje o com rozmyslat.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Áno už som aj ja nad tým rozmýšľal, kedy začať shortovať USD/RUB. :wink:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som vcera shortoval, ako obycajne priskoro. Dnes zomrel moj miniucet.
Rusi mi hovorili ze USDRUB asi bude este nad 60 a kriza na Ukrajine dlho, tak ze na short je este skoro. Ale co mozu Rusaci vediet... ze.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa davoo »

JUGGLER napísal:Také argumenty, že tu bol Biosko jeden rok, alebo Casey..alebo niekto iný...boys...za tých 14 rokov som už videl tolkých, čo prišli a odišli... a len sa pýtam, prečo stíchli, keď už objavili holy grail...
To proste nie je to o čom hovorím...ja sa bavím O DLHODOBOM KONZISTENTNOM ZISKU. Lebo len taký je zaujímavý ako alternatívna investícia pre investora, ktorý chce investovať do PAMM a copytradingu. Lebo čo sa týka krátkodobého zisku...účtov so stovkami až tisíckami % za jeden rok nájdete na webe plno... Ale dali by ste do toho peniaze? Ja nie.
Lenže ty Juggler nie si epicentrum tohoto sveta, že ti každý muší hlásiť svoj pohyb a progress v živote. Tak isto ako tie tvoje štatistiky v hlave sú úplne skreslené, pretože si retail trader, ktorí ide raz za rok do Tatier na stretko a na základe toho si ich vytváraš +rôzne statementy od treťotriednych brokerov. Čím ťa nijako nechcem uraziť, len si proste nemal možnosť vytvoriť širší obraz a tak jemne poupraviť niektoré tvoje veľmi odvážne tvrdenia.

https://www.linkedin.com/pub/geoffrey-t ... =pub-pbmap" onclick="window.open(this.href);return false; Tu choď písať tie tvoje fantasmagórie. On tiež nie je v fx bize, pretože nepozná dlhé roky Jugglera... :roll: On dokonca o žiadnom Jugglerovi na ako-investovat.sk ani nevie. No toto mi je už iná drzosť... :shock:

Fx je ťažšie na trejdovanie, je to zerosum a ešte stále v plienkach. Aj keď nejaké presnejšie štatistiky nájdete, tak vždy budú horšie ako u equities. Tak ako mi doteraz nie sme ešte druhé Švajčiarsko. Časom sa zopár lastovičiek, ktoré budú spĺňať tvoje požiadavky a sú ochotný robiť PAMM ukáže.

edit: Tak Mika to už sčasti povedal za mňa pokým som písal tento príspevok.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2840
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 112 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ako pise Juggler vyssie, track record na dane obdobie musi zahrnovat aj tych co nevydrzali do konca obdobia. To sa vsak zial nerobi. Dokonca ani vo verejnych fondoch, kde su data pristupne. V zargone Wall Streetu sa tomu hovori "survivorship bias" co patri do kategorie zauzivanych priemyselnych zavádzaní.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:Lenže ty Juggler nie si epicentrum tohoto sveta, že ti každý muší hlásiť svoj pohyb a progress v živote. Tak isto ako tie tvoje štatistiky v hlave sú úplne skreslené, pretože si retail trader, ktorí ide raz za rok do Tatier na stretko a na základe toho si ich vytváraš +rôzne statementy od treťotriednych brokerov. Čím ťa nijako nechcem uraziť, len si proste nemal možnosť vytvoriť širší obraz a tak jemne poupraviť niektoré tvoje veľmi odvážne tvrdenia.
A čo sa nasieraš? Ja vravím len svoj názor. A vravím svoj názor na retail, lebo inštitúcie ma nezaujímajú. To by sme sa museli začať baviť o aké inštitúcie Ti ide, lebo keď ti ide o banky tak prepáč... Za tým čo som povedal si stojím a nemá cenu sa nasierať, lebo jediná vec ktorou ma môžeš presvedčiť je, že mi povieš svoj názor o tom, kolko profitabilných trejderov, alebo forexových systémov si videl. Len mi nespomínaj znovu tých, čo tu prišli odprezentovať svoj jednoročný úspech, prosím. Znovu opakujem, že ma zaujíma dlhodobá, konzistentná profitabilita. Len s takou sa dá uživiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: neda sa absolutne zrovnavat stock trading, futures trading a fx trading. z jedneho jedineho dovodu a to je doba ktoru su tieto trhy pristupne drobnym investorom. trhy co maju historiu 100 rokov sa nedaju zrovnavat s trhmi ktore funguju 15. to je cela veda.
S tým si dovolím nesúhlasiť. Dúfam, že za to nebudem ukrižovaný.

Podľa mňa to, čo bolo na akciových trhoch v minulom storočí vôbec nemá vplyv na to, čo sa tam deje posledných 15-20 rokov. Tých posledných 15-20 rokov v tradingu, ako i nástup retailu na akciách, či forexe súvisi s nástupom INTERNETU. A ked sa bavíme o posledných 15 rokoch, tak to je dosť dlhá doba aby sa vyformovali dobrí retailoví traderi v akciách, aj na forexe. Preto si myslím, že je úplne normálne, keď sa snažíme porovnávať aké sú možnosti (alebo priemer) na akciách, forexe, futures, opciách a pod.

Mňa osobne to vcelku zaujíma a aj ľudia sa na to často pýtajú. A kopa ľudí sa vrhá do forexu bez toho aby vedeli čo môžu od forexu očakávať.

Keď ťa môžem poprosiť, tak povedz svoj názor na to aké viacročné track rekordy si ty videl na forexovom poli. Nezaujíma ma Slovensko, ale tvoj research z webu. O štatistike sa môžeme baviť len ak sme videli pár stoviek systémov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

No ja ta krizovat urcite nebudem :) . Ja som rad za kazdy nazor. Len k tomu obdobiu nspisem ze sa to asolutne zrovnavat neda podla mna . Pretoze matching engine na fx a agregacne systemy funguju v rovnakej podobe ako na stocks cca 3-4 roky. Zatial co na stocks je to minimalne 4x tak dlho. Osobne si vobec neviem predstavit ze by niekto pred 10 rokmi v retailovych podmienkach na fx vobec zarabal inak ako na carry trades
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa davoo »

JUGGLER napísal: A čo sa nasieraš? Ja vravím len svoj názor. A vravím svoj názor na retail, lebo inštitúcie ma nezaujímajú. To by sme sa museli začať baviť o aké inštitúcie Ti ide, lebo keď ti ide o banky tak prepáč... Za tým čo som povedal si stojím a nemá cenu sa nasierať, lebo jediná vec ktorou ma môžeš presvedčiť je, že mi povieš svoj názor o tom, kolko profitabilných trejderov, alebo forexových systémov si videl. Len mi nespomínaj znovu tých, čo tu prišli odprezentovať svoj jednoročný úspech, prosím. Znovu opakujem, že ma zaujíma dlhodobá, konzistentná profitabilita. Len s takou sa dá uživiť.
Z retailu poznám len dvoch, ale ja sa v fx svete nepohybujem a nemám tam žiadne kontakty, takže nie, že si z mojich skúseností budeš vyvodzovať nejaké závery zas... Jeden spĺňa tvoju definíciu, druhý zatiaľ nie. Kľudne mi napíš SS a dám ti kontakt na toho prvého.

Ešte raz sem skopírujem, čo som povedal a mimochodom platí to aj pre profitabilnú časť retailu. Tvoj problém Juggler je, že si myslíš, že profitabilní fx trejderi(alebo všeobecne hocijakí) neexistujú, pretože ich nepoznáš alebo nie sú na tomto fóre, ale musíš pochopiť, že drvivá majorita tejto planéty nevie po slovensky a taktiež ich neserú nejaké fóra, od elitetrader až po forexfactory alebo niekto kto je o xy levelov nižšie ako oni.

To, že tu motáš hlavy beginnerom a Jogovi o tom ako ty a tvoji piati kamaráti sú jediní praví trejderi široko ďaleko a ostatní sú niktoši na mňa neplatí, prepáč.

Vôbec nechápem túto logiku trejderských začiatočníkov. Veď je jasné, že keď je niekto na určitom leveli, tak sa nebude asi moc vyskytovať medzi ľudmi, ktorý sú o 45 levelov vyššie ako oni a vice versa. Tak prečo, začiatočník očakáva, že za ním budú chodiť top ľudia z bizu a rozprávať sa s ním vo veľkom po fórach, o tom či dať jeho 5k$ na termiňák a presviedčať ich o svojej legitimite a keď nie, tak vyhlási, že neexistujú a začne ich bashovať.

Ja idem teraz M. Cubenovi zavolať, že idem otvárať stánok s cukrovou vatou, že či ma nenafunduje, nedáme pivko, porozprávame sa o bize a ukáže mi jeho účty etc. No bude srať na mňa aj na celý môj stánok s cukrovou vatou...

Hneď idem všetkým povedať, aby sa regli na toto fórum, inak nemajú legitimitu. Rovno si to dajú aj do CV-čka.

edit: Dávam si ja znova pauzu od tohoto fóra(už to hovorím druhý krát za posledné dva týždne :lol: ), lebo vždy skončím v nejakom flejme a zase som dnes nič nerobil. Kľudne si o mne môžete myslieť, že som skrachoval, neexistujem a ohovárať ma.
Naposledy upravil/-a davoo v Pi 12 12, 2014 12:24 am, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

Mne fxaci trackrecordy neukazuju . :) ja som celu karieru robil s futkarmi. Takze sorac. Ale poznam fxakov asi dvoch ktori by splnali kriterium trader. To som spominal minule. Takze ich budem musiet najskor vyspovedat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ešte raz a naposledy. Potom si dám aj ja pauzu, lebo táto debata sa rozvíja úplne od veci...

Opakujem, že ma nezaujíma Slovensko, ani ,,čo jedna babka povedala,, ani si nerobím názor na základe stretnutí s trejdermi. V priebehu posledných rokov sme tu viac krát debatovali o social tradingu, PAMM tradingu, copytradingu atd.
Skrátka na webe sa prezentuje kopa systémov s verifikovanými track recordmi a mňa celkom prirodzene zaujíma performance v jednotlivých kategóriach: akcie, futures, forex a dajme tomu opcie.

Ja ako akciový trejder som si urobil research na akciách a videl som niekolko zaujímavých dlhoročných track recordov. Medzi najlepšie patrili 8 až 10 ročné track recordy s priemernou performance 40-50% p.a., ale videl som aj kopu 5 a viac ročných s 20-30% p.a.

Toto vlákno začína príkladom na PAMM trading s track.recordom 18 mesiacov a Mika sa vyjadril, že aj on má účet...citujem: ,,napojeny na trackovanie tiez dva roky a vysledky mam o dost lepsie,,.

A tak sa pýtam ešte raz a naposledy tých čo sa zaoberajú forexom:

Aké dlhodobé track recordy vo forexe ste videli vy?

Pýtam sa preto, lebo ja stále vídam pri forexe abnormálnu performance v stovkách % p.a, ale vždy ide len o systémy, ktoré majú niekoľko mesiacov, maximálne tak 2-3 roky. Z toho súdim, že väčšina systémov sa jednoducho nedopracuje k dlhodobému konzistentnému zisku a logicky je preto pre mňa copytrading, following i samotný trading forexu oveľa ťažší a riskantnejší ako na akciách.

P.S. Len na okraj, ako off topic , čo sa týka Slovenska a Čiech - pýtal som sa človeka, čo robil research naživo a prešiel kvôli tomu celé Slovensko i Čechy na to, na kolkých forexových profíkov narazil a výsledok bol nula. Samozrejme, nikto nemá prehľad o rtom, kolko ľudí skutočne trejduje..kopa vyvíja alebo trejdí AOS ... ale fámy sú fámy...nakoniec sa nenašiel žiadny, čo by sa prezentoval výsledkami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

davoo trocha pritvrdil, ale nemusime sa tu koli tomu pohadat. :)

opakujem teda moje stanovisko. PAMM trading je stale v plienkach. social trading este vo vacsich. neexistuje infrastruktura ani institucia ktora sleduje globalnu performance. potrva to najmenej 10-15 rokov kym budes vidiet realne vysledky. a urcite ich nebudeme vidiet na Myfxbooku alebo podobnych amaterskych strankach pre amaterskych traderov, ktori sa snazia naraisovat kapital. pride nieco nove, lepsie, budu vysledky.

clovek ktory robi research nazivo a nenajde medzi 15 milionmi ziadneho tradera asi nerobi research poctivo. ale na jeho obranu by som povedal samozrejme ze jedine co ho moze napadnut je pobehat banky a fondy ktore nemaju low marketing profile. bohuzial v takychto instituciach ziadnych traderov nenajde. pretoze tam na to niesu departmenty. chyba platforma kde by sa profesionali zdruzovali a preto su neviditelni.

netvrdim nic take ze fx je lepsi alebo horsi ako stocks. hovorim ze je mladsi a preto je tazke dohladat vysledky. ako som napisal vyssie , osobne poznam asi dvoch ludi, ktori robia Fx na profesionalnej urovni. daleko vyssej ako sa robi alebo kedy robil v nasich bankach a fondoch. ale vysledky proste nezverejnuju. low marketing profile. privatne fondy.

sam rozmyslam nad tym ze popri okrem toho co robim si postavim specializovany fond ktory bude cisto o fx. ale keby som zacal dnes. nedokazem ti dat historicke vysledky za 10 rokov, pretoze 10 rokov ani netrejdujem :). no a som si uplne isty tym ze na Fx dokazem generovat minimalne DD s vynosmi, ktore prekonaju vynosi s indexov. lenze to je len moj nazor a moje presvedcenie, na zaklade mojich skusenosti. to je cele.

(btw: viem o tom ze sa uz pracuje na globalnom rankingu prave pre pamm a social trading. myslim ze ak sa to podari , budes si moct pozriet nezavisle a korektne trackrecordy s celeho sveta.)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ďakujem za odpoveď. Nevedel som, že social trading na forexe je až v takých sračkách. Úprimne - myslel som, že po 10 rokoch vývoja si už nejaké 5 a viac ročné verifikované track recordy videl. Či na dukascopy, myfxbook, EToro alebo bárskde inde. Nemyslím tým celú globálnu performance. Aký-taký obraz sa dá urobiť aj po zhliadnutí pár desiatok či stoviek verifikovaných účtov. No ked vravíš, že až za 10-15 rokov, tak si počkám :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No je rozdiel obchodovať 50k EUR/USD a prezentovať výsledky na myfxbook a obchodovať v 20m EUR/USD a viac pre potreby nejakého špecializovaneho fondu. To už ideš rovno k liquidity providerovi, ktorý si informácie o tebe sharuje s celým interbank trhom. Potom už tie výsledky sa zrazu nepodobajú tým z myfxbooku. :D
Veľkí chlapci si to už ošéfujú. Takže s porážaním benchmarku v Fx fonde by som bol opatrný.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:No je rozdiel obchodovať 50k EUR/USD a prezentovať výsledky na myfxbook a obchodovať v 20m EUR/USD a viac pre potreby nejakého špecializovaneho fondu. To už ideš rovno k liquidity providerovi, ktorý si informácie o tebe sharuje s celým interbank trhom. Potom už tie výsledky sa zrazu nepodobajú tým z myfxbooku. :D
Veľkí chlapci si to už ošéfujú. Takže s porážaním benchmarku v Fx fonde by som bol opatrný.

Súhlasím. Ale mňa väčšie inštitúcie nezaujímajú. Zaujímajú ma práve tí drobní, flexibilní trejderi ktorí majú potenciu nadpriemerných výsledkov. Tí vytvárajú alternatívu pre investorov zo 100K, ktorí zatial investujú do inštitúcii a práve kvôli tomu, čo píšeš dosahujú len priemerné, alebo podpriemerné výsledky. Pointa social tradingu je v tom, že otvára cestu talentovaným malým trejderom, takisto manažérom malých hedge fondov aké už máme aj u nás. Malý hedge fond je síce tiež inštitúcia, ale pointa je v tom, že cez verifikovaný social trading sa vie ukázať verejnosti. Napríklad IB broker umožnuje malým hedge fondom, aby ukázali výsledky ostatným klientom a tí môžu do nich investovať už od sumy 25K. Budúcnosť social tradingu si predstavujem tak, že malý sofistikovaný investor s kapitálom dajme tomu 150k si vyberie ( alebo nechá vybrať odborníkovi ) na webe dvoch-troch trejderov ( systémy ) a ich kopírovaním získa šancu na zhodnotenie v desiatkách % p.a. Teraz je to o tom, že vo veľkých inštitúciách ako sú banky a fondy človek nezarobí nič ( ešte ho zderú na poplatkoch ) a o malých nemá prehľad. Ak bude mať prehľad a bude to na dôveryhodnej auditovanej báze, tak bude ,,vrana k vrane sadať,,. Malí jednotlivci budú môcť využiť potenciu malých trejderov a velké inšitúcie a fondy nech sa trápia z velkými peniazmi a malými výnosmi.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pre vsetkych PAMM investorov ...

Príspevok od používateľa Airmike »

K likvidity providerovi ides vzdy ci mas 50k alebo 20 megovu poziciu. Otazka je len to aky matching engine si vybeties. Ja nevidim ziadnu vyhodu v medzibanku a kazde slusne ecnko ti dnes garantuje NO last look. To je dnes uz standard.

A o porazanie indexov alebo hedgfundovych benchmarkov strach vobec nemam. Robim to uz dlho. Ale samozrejme ziadny velky fond by som nespravoval. Maximalne tak 2-3 mega.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"