ECN - od XTB - ????

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Juraj5
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 18 02, 2015 12:58 pm

ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa Juraj5 »

Caute,

vie mi niekto z Vás povedať či s tým máte skúsenosti ?

Písal som im ohľadne toho ECN účtu - professional flat fee - a odpoveď bola "je to ECN, kde XTB už nevstupuje ako MM"...

Verím, že tu niekto bude mať konštruktívnu odpoveď.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ich odpoved znamena, ze poskytuju aj ECN ucty. Teda ze tvoje pozicie budu preposielane priamo na medzibankovy trh a ziskom XTB bude len poplatok za sprostredkovanie toho. V tomto pripade by ti uz nevytvarali protistranu = protihraca = markatmakera = MM.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa Airmike »

ja skusenost s ECN u XTB nemam , ale ak chces tak ti napisem preco to nieje dobry napad.

povedzme ze si otvoris ucet s 10000k USD a budes schopny zobchodovat 50 lotov/mesiac = . tvoj popplatok bude 499 EUR co je cca 595 USD. 50 lotov na EURUSD je 5M EUR = 5,965M USD poplatok na pretrejdovanie 1M USD ta teda vide 99,74 USD

standardny broker ti za pretrejdovanie 1M USD uctuje od 15 do 40 USD cize je to niekolko nasobne drahsie.
a aby si mi veril ze nekecam klikni na tento link https://www.dukascopy.com/swiss/english ... ommissions" onclick="window.open(this.href);return false;

narychlo prepocitam. ak mas ucet 10000USD a pretrejdujes 5,956M USD tak je tvoj poplatok na 1M = 18 USD

takze rozdiel medzi XTB a napriklad Dukascopy je 99,74 : 18

XTB je len 5,5 x drahsi :) a mzslim si ze nema vobec cenu diskutovat o tom ze spready u XTB budes mat celkom urcite vacsie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa osamely chodec »

a to este swapy pri drzani pozicie cez noc, tie su u xtb hrozne drahe
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa davoo »

A ešte k tomu sa dá na dukascopy (a veľa iných retail fx brokerov) regnúť cez nejaký affil a budeš mať komisie o 15%-30% lacnejšie/rebates, u ne-retail brokerov je štandartný model, väčšie volume=nižšie komisie, tam je ten deal ešte lepší očividne. Možno, že aj u retail.

Veľa retailov už začalo dávať aj first deposit bonusy. Aspoň na niečo je dobré, že už každý druhý ma svojho brokera z usb-čka... Za chvíľu prídu bonusy typu: pretoč 5 mil. tento mesiac a budeš mať -50% dole komisie etc., tak ako prišli súťaže o všetkom možnom u brokerov. Vlastne čo som bol u jedného fx brokera kedysi, tak tam ma stále spamovali s ponukami, aby som depositol ďalších 1k$ a dajú mi 100% bonus na vyclearovanie. S takýmto trendom na fx čoskoro bude mocť človek byť breakeven a bude len točiť objemy kvôli rebates a bonusmi a žiť z toho. Dávam tomu pár rokov, že nastane takýto model. Nazvime to kľudne retail market-making. Všetky strany budú spokojné a trh to len a len zefektívni.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa Airmike »

no ked sa to tak vezme , nak to s tym volume based discountom v podstate robim uz teraz. a s prachami zo sutaze to iste, performance nemam , len tocim objem. a 100% bonus deposit sa da dostat uz aj u dukascopy. je to trend , len chalani to doteraz mali blbo preratane, tak teraz zvysili turnover requirements 4x.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa MartinPillar »

S takýmto trendom na fx čoskoro bude mocť človek byť breakeven a bude len točiť objemy kvôli rebates a bonusmi a žiť z toho.
To mi znie rovnako nezmyselne ako nakupovanie akcií len preto, že centrálna banka začala tlačiť peniaze z ničoho.
Ale je možné, že existuje niche traderov zameraný na toto.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa Airmike »

vobec to nieje nezmysel, je to fakt a celkom validny pristup minimalne co sa tyka stocks a HFT masin na nich.
presne toto je biznis model kazdeho druheho marketmakera alebo likvidity providera, ktori ma 80% prijimov len rebates na nejakom ATSku .
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 03 03, 2015 7:11 pm, upravené celkom 1 krát.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Nehovorím, že je to nezmysel. Iba sa mi to nezdá ako vhodná taktika pre retail na forexe.
HFT sa tiež vyvíja a čo fungovalo pred rokom už nefunguje, lebo je tam veľká konkurencia a technika napreduje.
Takže udržiavať BE v objemoch bude časom náročnejšie. A riziko flash crashov vačšie a vačšie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:Nehovorím, že je to nezmysel. Iba sa mi to nezdá ako vhodná taktika pre retail na forexe.
HFT sa tiež vyvíja a čo fungovalo pred rokom už nefunguje, lebo je tam veľká konkurencia a technika napreduje.
Takže udržiavať BE v objemoch bude časom náročnejšie. A riziko flash crashov vačšie a vačšie.
suhlasim s tym ze algotrading a HFT sa vyvija a technologicky napreduje. ale rozhodne neplati to, ze to co fungovalo pred rokom dnes nefunguje. HFT masiny su na vsetkych burzach na svete prevazne na strane likvidity producentov, nie su to predatorske algoritmy ako si to vacsina laikov predstavuje. Funguju na uplne rovnakych principoch a funguju na nich uz roky. cca od 2003 sa v tomto smere skoro nic nezmenilo. to co sa zmenilo je, ze sa rata rychlejsie a na zaklade roznych matematickych modelov, nie jedneho. v 2003 to bolo vsetko na jedno kopyto. to co sa skutocne zmenilo je technologia. order routing, matching algorytmi , agregatory a rychlost. ale v podstate s fundamentalneho hladiska je to cele furt rovnaka pesnicka. a za toto tvrdenie by som dal pokojne ruku do ohna. je to moj job :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika napísal:
suhlasim s tym ze algotrading a HFT sa vyvija a technologicky napreduje. ale rozhodne neplati to, ze to co fungovalo pred rokom dnes nefunguje. HFT masiny su na vsetkych burzach na svete prevazne na strane likvidity producentov, nie su to predatorske algoritmy ako si to vacsina laikov predstavuje. Funguju na uplne rovnakych principoch a funguju na nich uz roky. cca od 2003 sa v tomto smere skoro nic nezmenilo. to co sa zmenilo je, ze sa rata rychlejsie a na zaklade roznych matematickych modelov, nie jedneho. v 2003 to bolo vsetko na jedno kopyto. to co sa skutocne zmenilo je technologia. order routing, matching algorytmi , agregatory a rychlost. ale v podstate s fundamentalneho hladiska je to cele furt rovnaka pesnicka. a za toto tvrdenie by som dal pokojne ruku do ohna. je to moj job :)
Algoritmy na matching engines sa asi nemnia tak často, ale rýchlosť spojenia sa mení a tí rýchlejší majú technologickú výhodu. Akurát dnes som čítal o laserovom prepojení NASDAQ a NYSE, ktoré je násobne rýchlejšie ako optické vlákna. V Európe je tak prepojený Londýn s Frankfurtom.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: ECN - od XTB - ????

Príspevok od používateľa davoo »

Affilu dávajú teraz 30% z komisií napr. tebe za to dajú 15% discount, že si cez neho klikol a to je celé. Lepší model by bol priamo motivovať svojich zákazníkov robiť volume a dávať im rebates/bonusy za nejaké mesačné volume míľniky napr., tak v konečnom dôsledku zarobia viac vďaka zvýšenému objemu+obídu veľkú časť affilov a reálne ich tie bonusy budú stať menej ako ten affil, keďže už sa nebudú sharovať komisie trader-affil-broker, ale len trader-broker a aj títo discount affil huntery budú mať lepší deal, keď sa vynechá affil. Ja im do bizu zas tak moc nevidím, je možné, že to majú prerátané a vychádza im lepšie model klikanie cez affil a potom nič a taktiež žiadne motivovanie na točenie volume, mne to moc zmysel nedáva a páči si mi viac môj model. Uvidíme časom.

A lepšie fungujú rebates/bonusy ako discount čisto psychologicky ten wannabe bude celý bez seba, že niečo vyhral/splnil/vedie v tabuľke/dostáva "zadarmo" a reálne na tej burze "zarobil". (i keď je overall v mínuse) a pre štamgastov to bude príjemné privyrobenie a spestrenie. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"