technicka analyza forexu, money management, RRR

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Casey »

Tak z tvojho prisvepku by to chcelo este rozsirit rozhlad a tak by som zacal typkom:
http://ako-investovat.sk/diskusia/membe ... ile&u=1393" onclick="window.open(this.href);return false;
Precital by som od neho vsetky prispevky,pricom v niektorych najdes tips co by si mal prestudovat dalej (dalsie jeho pispevky na inych weboch/pripadne dalsich clenov tohto fora).
Uistujem ta,ze po prestudovani najdes odpovede na tvoje otazky a ziskas zaklady na ktorych uz mozes nieco stavat v sekcii burza ako celok.
Pri citani odporucam nesnazit sa kopirovat,ale premyslat a pripadne mozno zacinat si vytvarat uz nejaku tu pociatocnu svoju vlastnu strategiu/pohlad na obchodovanie ako take.
Zdoraznujem,ze obchodovanie a netreba to hned nazvat forexom.
GL
P.S.Navrhujem,aby si ignoroval v tejto tvojej faze dalsie pripadne rady dalsich clenov fora. :twisted: (nie,ze dalsi su horsi ale toto ti na zaciatok bude stacit a nebude ta nic dalsie rusit)
Ocakavam podakovanie az po precitany uplneho vsetkoho .Predtym to nema ziadnu cenu,kedze aj tak nevies do coho sa ides ponorit a co vsetko ta caka :wink: :!:
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Casey »

Ak po precitani mojej rady si mi ukazal''finger'' a na 100% si rozhodnuty,ze forex a uz ti chyba len ku stastiu a bohatstvu uspesna strategia,tak ti taku ponukam:
https://www.youtube.com/watch?v=GWDTGeB ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

P.s.Je uplne zadarmo!!!! :shock: :o
GL
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

diky za nasmerovanie, presne take nieco ako rozsirenie rozhladu som mal na mysli ked som chcel nejake dodatocne zdroje informacii :)
ja som si nieco uz od Miku cital lebo som sa tu docital, ze je v tomto odbore vedomostna aj prakticka kapacita :) aj ked musim uznat, ze niektore jeho clanky a prispevky su pre moj level vedomosti este daleko a uprimne vela veciam o ktorych pisal tak celkom nechapem (resp. nerozumiem tomu tak do hlbky ako by som chcel :D ). Dam sa teda do rozsirovania rozhladu a za rok budem mat uz hadam otazky ineho charakteru :)

PS: Najlepsie rady su zadarmo, ale toto nebude jedna z nich :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

remo napísal: Moja strategia pri swingovom obchodovani v podstate spocivala vylucne na zakladnych prvkoch technickej analyzy a ich kombinaciach s tym, ze som na nikdy neriskoval viac nez 10-20% účtu pre všetky otvorené pozície (teda všetky stop lossy) - pozícii som mal otvorených cca 10-20 v horizonte dvoch týždňov a mesačné zhodnotenie účtu bolo 8-10%.

1) Aky je vas nazor na cisla spomenute vysie - konkretne porovnanie priemerneho zhodnotenia, poctu otvorenych pozic za casove obdobie a velkosti risku vkladu. Su tieto cisla slabe alebo robim niekde podla vas chybu a mozem nieco zlepsit co sa tyka money managementu a RRR?
Ak si pol roka dosahoval 8-10% mesačne a nestačilo ti, hľadaj chybu vo vlastnej hlave (chamtivosti).
Ak chceš viac a mal si 10-20% DD, tak ťa skôr, či neskôr nejaký DD (alebo zúfalý dokup do straty) dostane.

8-10% mesačne je annualizovaných 100% p.a. a ak by si to dokázal pretaviť do konzistentných dlhodobých ziskov - tak som lepšieho trejdera na forexe v živote nestretol. Potom ti už stačí obchodovať väčší kapitál a stane sa s teba miliardár. :wink: ...Ak budeš mať trojročný track record so 100% p.a. a DD 10-20% tak sa mi ozvi, poradím ti ako to urýchliť.

Bohužial v praxi to tak nebýva. Na webe nájdeš tisícky forexákov čo robia kumulovane stovky % p.a, ale je to dočasné a je to podobný jav ako v súťažiach: aj tam sa dosahujú stovky až tisícky % v krátkodobom horizonte.

Zameraj sa na to aby si sa naučil chytať ryby, nie aby si chytal hned od začiatku veľké ryby..teda mal výkonnosť majstrov sveta... Nauč sa trejdiť systematicky, s pravidlami...nesnaž sa zbohatnúť za rok.

Ja opakujem svoje presvedčenie, že forex je najťažší trh na svete a má najvyššiu úmrtnosť. Najťažší už len preto, lebo nemá žiadny prirodzený bias . Mišo Nalevanko povedal teraz na stretnutí vetu, ktorá to zhrňuje: Akcie sú jediné finančné aktívum na svete, kde môžeš zbohatnúť na genialite iných ľudí. Čiže môžeš zarábať s nimi, lebo cez AKCIE ich firiem vieš kopírovať ich úspech v podnikaní. Akcie v priemere majú teda prirodzený bias - dlhodobo rastú.

Forex, komodity a všetko ostatné je len prelievanie peňazí z jednej strany na druhú ako v spojených nádobach. To čo sa na jednej strane zarobí, musí na druhej strane niekto prerobiť. Čiže ty ako obchodník musíš byť sám génius aby si našiel cestu ako sa dostať medzi tých pár géniov, čo na forexe konzistentne zarábajú peniaze iných. A to je extrémne ťažká cesta, na ktorej (podľa mňa) skrachuje, alebo večne blúdi bez konzistentného zisku až 99,9% účastníkov. Ak sa niekomu zdá to číslo vysoké, tak je to len jeden z tisíc a sto zo stotisíc a 1000 forexových profíkov z jedného milióna.

Čo sa týka ako dosiahnúť zisky. Jeden z tých géniov je Mika, ktorého si čítal a určite si pochopil, že vyznať sa vo forexe komplexne je vec šialeného zanietenia a tisícok hodín nad tým strávených... Iná cesta a podľa mňa najschodnejšia cesta je robiť forex cez čistú TA...mať systém a pravidlá...to znamená obchodovať ho tak ako to robia technickí hráči na akciách, futures a pod.
Ja myslím , že technickí hráči dosahujú po rokoch určitý level, že môžu obchodovať aj na forexe, ale nebýva to tak, že by primárne začínali a končili len na forexe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Casey »

Co to je ta cista TA?Ono prave 99.9%forexovych obchodnikov(hlavne zaciatocnikov)ide prave podla TA(Akciovy TA odbornici asi neprecnievaju nad tymi forexTA odbornikmi).Nemyslim si,ze clovek,ktory obchodoval akcie podla TA alebo hrusiek/jablk skoci na forex tak bude si tam z tohoto obchodovania prinesie nejaku vyhodu.Forex je jednoducho iny beast a bude musiet zacat pekne krasne od podlahy.Dovolim si tvrdit,ze to co robil pri akciach bude na 99.9%nepouzitelne na forexe.Celkom ina dynamika/cyklusy/filozofia etc.
Az sa chce clovek niecim zivit a zarobit si na to aby svoj zivot zil a nie len prezil,tak musi byt sialene zanieteny a stravit miliony hodin a nemusi ist ani prave o ten strasidelny forex :!:
p.s.V jeho pripade vobec nejde o to kolko % robil alebo ze to bol prave forex ,ale skor ze uz hned na zaciatku zacal a hned aj koncil kreslenim ciarok na grafe,pripadne pridavanim dalsich indikatorov z MT4 indicator skrinky.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Casey »

Pokial viem,tak mas nejakeho TA odbornika.Tak nech skusi pouzit TA na forexe.Resp.presnejsie nech ju skusi obchodovat.Bez toho,aby nejak forex skumal,tak len nan preskocil a zaobchodoval svoju TA.
Vsadim si na to,ze bude bez sance :twisted:
Dolezite slovicko je tuna''obchodovat'',vykreslovanie ciarok ci uz vlastnorucne alebo indi je nedostacujuce :!: (samozrejme iba pre mna,aby sa nejak tato debata dalej prilis nerozvijala :D ).
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to JUGGLER: stacilo samozrejme, ale vravim to bolo demo a sam viem, ze skok na real bude omnoho narocnejsi hlavne na disciplinu, na real sa spokojim s akymkolvek zhodnotenim kym nepojdem do dlhodobeho minusu a 0, co je samozrejme velka pravdepodobnost, ze sa stane a pocitam s tym. Este ci ssom spravne porozumel skratke, s DD myslis drawdown?
Ale presne ako si napisal, moj zamer je samozrejme vydrzat na trhu v dlhom horizonte a nie sa sustredit na nahananie vysokych ziskov kratkodobo (to iste by platilo aj keby idem naplno do scalpingu, na co si netrufam).
Dakujem za nazor, plne suhlasim, hlavne co sa tyka toho nezabudat na to ze (nielen) forex je proste vzdy o tom ze ked jeden vyhrava druhy preraba a ze sa treba sustredit na dlhodobu uspesnost a nie sa nechat opantat kratkodobym ziskom ked onho mozem pri riskantnej obchodnej strategii prist behom par zlych obchodov.
Miku obdivujem v tomto a skusam z jeho prispevkov pochopit co sa da, aj ked je vedomostne a prakticky za mnohymi horami a dolami predo mnou, jednoznacne je ale dobrou inspiraciou k vzdelavaniu. A Jugger vdaka za ponuku (ak si to teda nemyslel ironicky :) ), dufam, ze za ten cas sa tie podmienky naplnia a budem sa ti moct ozvat :) (aj keby sa naplnili menej nez z 1/5 tak by som bol extremne spokojny :) )

to Casey: tou cistou TA som myslel to, ze som obchodoval hlavne USD a EUR pary aj to len tie s najvacsou volalitou (obcas aj pary s AUS a NZD) a este tiez DAX (to asi je aj najlepsi priklad toho preco sa tolko pytam na TA - kedze pri tolkych instrumentoch som ignoroval vacsinu inych druhov analyz a sustredil som sa cisto len na grafy). K tym akciam sa veru ja vyjadrit neviem, nikdy som ich neskusal obchodovat, cize neviem sa objektivne vyjadrit aky dopad ma prechod z obchodovania akcii co sa TA tyka. Ale osobne si myslim, ze je pravda co pises, su to dva velmi rozdielne trhy, aj ked stretol som sa v zahranicnych clankoch s nazorom, ze TA je univerzalna a mozes ju aplikovat na vsetkom co ma dve strany a cenove grafy, ze su proste cisto TA tradery ktory beru do uvahy len graf a z toho vychadzaju - ziadna fundamentalna A ani analyza sentimetnu. Ja osobne mam radsej ked mozem porovnat viac faktorov nez len graf aj ked musim uznat, ze 95% rozhodnuti bolo na zaklade TA a 75% mojich volieb ovplyvnila hlavne price action a trend lines analyza (resp. ze ich uprednostnujem ako silnejsie signaly). Casey ak by si teda mohol v skratke povedat co je este u teba rozhodujuci faktor pri otvarani pozic ak teda cista TA (zakreslovanie a indikatory) nie je postacujuca v tvojom pripade? Kazdopadne vdaka za dobry nazor a ze si si dal cas odpisat :)

to ALL: Ale co som tou poslednou otazkou som skor myslel, ze ci si myslite ze je mozne dlhodobo uspiet na burze (teraz myslim hlavne forex a indexy) bez toho aby clovek musel mat az take hlbkove pochopenie mechanizmov trhu ako ma napriklad Mika? (mal som to lepsie predtym sformulovat) JUGGLER ty si to vlastne uz vyjadril, osobne som tiez toho nazoru to skusat tak ako si napisal: TA+disciplina a dodrziavanie overenych pravidiel plus ich neustala verifikacia a obmena ak prestavaju byt efektivne, neviem vsak ci niekto aj osobne poznate (alebo ste) takeho cisto TA obchodnika, ktoremu to slape uspesne dlhodobo?

Je mi jasne, ze ziadne zaruky neexistuju a to, ze sa to aj niekomu takto dari neznamena, ze sa bude aj mne. No zaujima ma nazor skusenych obchodnikov na tuto temu, hlavne preto, ze by som chcel vediet na co vsetko sa mam sustredit (do coho investovat moj cas pre vzdelavanie), aj ked idealna odpoved asi bude na vsetko co sa trhu tyka :)
Inak sa mi pripomenul ten clanok o macke co vyhrala test v obchodovani s akciami aj bez strategii a analyz (stesti je krasna vec, teda ked to nakoniec nebol jej majitel kto vyberal) http://www.theguardian.com/money/2013/j ... ck-picking" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Svoju ponuku som nemyslel ironicky. Môžeme sa tu vypravdovať a hádať ako sa má trejdiť, ale to sú len TEÓRIE, lebo každý aj tak musí nájsť vlastnú cestu, ktorá sedí na jeho povahu a zanietenie. Jediným použiteľným a zároveň výsledným produktom tradingu je ZISK. Pokiaľ ho budeš dosahovať v takých parametroch ako treba ( výnos, riziko, konzistentnosť a pod.) tak nie je dôležité ako to robíš. Neexistujú žiadne tajné recepty... Je to ako v športe. Nie je dôležité ako sa staneš špičkovým športovcom, ako trénuješ, kolko trénuješ...je to mix tvojho talentu, zanietenia, driny... Dôležité je, aby si za určitých kritérii vyhrával. V športe sú tými kritériami pravidlá, nepoužívanie dopingu a pod. Pri tradingu zase výnos, kritéria rizika voči výnosu, ale aj fair-play, teda nezneužívanie insider informácii a pod.

Každý kto sa stane konzistentne profitabilným traderom chce rásť. Vo svete je núdza o takých ľudí. Zlyhávajú aj najväčšie talenty v hedge fondoch...odvetvie upadá. Ale prebytok peňazí zostáva..a takisto aj záujem o talentovaných jedincov čo s nimi vedia robiť. Preto samozrejme nemusíme preberať len to ako dosahovať zisk, ale aj to ked to už niekto vie, alebo má talent na niečo, tak si vieme pomôcť, poradiť, nasmerovať, posunúť vpred.

Ja som naposledy dal ponuku PePemu, ktorý je v podstate ešte začiatočník na VŠ, ale už prejavil istú mieru talentu o ktorej som sa zmienil pred ludmi, ktorí takéto talenty hladajú. A prišiel záujem (ktorý aj mňa prekvapil, ale je to len vec ponuky a dopytu a niekedy aj šťastia ) a je len na ňom či to využije alebo nie. Niekedy takéto ponuky môžu rozhodnúť o smerovaní a úspechu v živote človeka...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

Odpovez si s Mikem sam. Chodil bys dobrovolne kazdy den do roboty, otravoval se se sefy atd. nebo si v pohode z domova vydelaval ty svoje xx procenta?? :) Neco je mozna trosku jinak :)
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

Teda jeste musel psat clanky pro Dukas, soutezit , mit svoje dalsi weby a blogy, psat do dalsich xx traderskych webu, sledovat neustale z nich diskuzi, reagovat - ??? Fakt to chces??
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

A u toho muset byt jeste zamestnan :) Ale pak te ceka budoucnost guru na nekterem s webu.

Tim vubec nechci ani NAZNACIT , ze Mika vi o forexu a obchodovani spoustu veci, o kterych se beznym traderum ani nezda.
Ale je to jinej level a nemusi to rozhodne byt vubec adekvatni k osobnim uspechum v tradingu !!
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

nevim, proc se to zobrazilo 2x, tak to radej prepisu timto.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to JUGGER: S tym suhlasim, ze nakoniec je to aj tak o konzistentosti profitu, teda to je to kriteriun. Inak s tym sportom je to pekna analogia, cital som niekde aj podobnu ohladne dolezitosti psychiky v tradingu tak ako je dolezita pri sportoch ako tenis a golf. Myslim, ze to bolo v tej knihe od M. Stibora.

to futurer: no ved to je presne to preco ma to zaujimalo, pretoze Mika k tym vedomostiam urcite neprisiel len tak a neviem si ani predstavit kolko energie a casu do toho musel vlozit kym sa takto vyprofiloval a ja osobne sa moc nevidim ist touto cestou, neverim, ze by som dokazal byt v tomto smere tak zanieteny pre vec.

to all: este ak sa mozem spytat, je to sice trochu offtopic. Viete odporucit dobreho brokera kde by sa minimalny vklad mohol hybat v rozmedzi 2500-5000 eur? Chcel by som skusit koncom tohto roka na porovnanie popri XTB Professional ucet este cez niekoho ineho, kedze ludia tu uz asi skusili na vlastnej kozi viacero brokerov tak sa radsej spytam nez by som mal slapat cestu uz mnohokrat prejdenu. Ale co som tu cital niektore clanky ci diskusie ohladne brokerov (napr. XTB) tak boli ak sa nemylim niekedy z 2012, tak preto sa pytam, kedze sa za ten cas mohlo nieco zmenit.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

asi nectes ani pozorne, ani vnimave.
U XTB rozhodne neuspejes, asi bys musel byt Mika na N-tou, A vsadim se s tebou o ranec, ze te tady za 2 roky neuvidim.
Forex je pomerne jasna cesta :)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

remo - osobne si po roku a pol na real ucte myslim ze TA nieje uplne na zahodenie len ju musis brat v celkovom kontexte
Ja ti poviem ako to robim ja , rano pozriem co sa dialo v azijskej seanse , zapnem denne grafy , zaujima ma hlavne EUR , GBP , JPY voci USD ... CAD ma zaujima len ked sa nieco deje s ropou a AUD , NZD tym dvom parom doteraz moc nerozumiem :D AUD je silno naviazane na cinu kedze tam vela dodavaju ....
Kazdopadme dolezite su pre mna casy 08:00 otovrenie frankfurtu , 09:00 otvorenie Londyna , 10 : 30 - anglicke data - formuje sa denny trend a vacsinou co sa tu navari do konca dna trva , koniec dna je pre mna 18:00 - kedze uz som doma viem si odstriehnut aj scalp, kedze okolo 18:00 sa da nastupit do korekcie ...
co sa tyka forexu ako takeho, no bez paky je vacsi pohyb na akciach a futures , len kto bude obchodvoat bez paky ze ? :)
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

A ja se ted zeptam na primo, muzes sem dat trade log za poslednich 7 dnu?
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

A ja sa ta spytam preco by som to robil a aky by to malo zmysel ? To ako napisat sem moze len niekto to otvori 2x ES ?

Takze nie, ani by to nemlo zmysel uz som sa tu niekoko krat vyjadril ze som amater a nie raz som napisal ze sa hram s microlotmi , preto som napisal ze si osobne myslim ze TA ma aky taky zmysel z mojho pohladu ... mozme diskutovat o tom preco si to myslim ale asi ta to nezaujima a ani to sem nepatri :)

trade log - jedine keby som to urobil ako to robis ty nahlasil real trade , a potom spravil print screen , ostatne zamazal a ukazal vysledok ale ja si netrufam robit nejake svoje vlakno kde by som nieco zverejnoval, nema to ziadnu pridavnu hodnotu kedze nedokazem zverejnit real trade - dovod je jednoduchy je to moje hobby a chodim do prace
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

ok. to je podstata odpovedi. Obchoduji microloty. Proto jsem se ptal. Jde o relevanci odpovedi na dotazy zacatecniku.
Zase to nebyl utok, jen aby bylo trosku jasneji i zacatecnikum.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Chapem co si tym chcel povedat a suhlasim mal som s tym zacat ze som zaciatocnik ktory sa snazi poradit zaciatocnikovi :d

Tak inak remo , ak si skutocne rozhodnuty obchodovat forex , zabudni na XTB , zabudni na zhodnotenie uctu , priprav sa ze vymazes ucet minimalne 3 x

Zabudni na TA , PA , FA - vymaz vsetky indikatory co mas v grafe , zavri vsetky fora o forexe , otvor si mikro ucet a skusaj hladaj a sleduj grafy - nie graf ale grafy , zabudni ze nejaka SR uroven bude dodrzana a premyslaj skor nad tym co ked sa prerazi si na to pripraveny ? Neprepakuj sa , nedokupuj do straty a ked zmazes ten treti ucet a povies si ze asi na to fakt nemas vtedy sa spytaj sam seba ci ta to bavi lebo uz ti bude jasne ze z toho nezbohatnes a vtedy a len vtedy ked si povies "ja sa prebijem lebo sa prebit chcem " budes v tom bode ked budes pripraveny
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to all: akurat som mal rozpisanu dlhu litaniu dal som poslat a nebol som prihlaseny...pecka. Aspon vas usetrim mojich vylevov :D

Kazdopadne, Slovan_sk velmi dakujem za rady a nazretie do toho ako cca vyzera tvoj obchodny den, to je vlastne to co som chcel zistit najviac ked som to vlakno zakladal, ako vyzera obchodny den obchodnikov, ktory maju uspesny ci menej uspesny ucet/ucty uz dlhodobo. Tiez som amater (zatial sa mi podarilo vymazat len jeden real ucet, mam co dohanat :D ), ale uznavam cenna skusenost. Chcel som za malo penazi vela muziky cize dostal som co mi patrilo. Inak dobre pises, prave planujem zacat obchodovat mikrolotmi a ucit sa pomaly s realnymi peniazmi. Lenez u XTB je to hovadina lebo ucty kde maju mikroloty su dealing desk a to ja nechcem. Ich ucet PRO sa tvari ako non-DD ECN, ale tak ktovie kde je pravda, ci su nakoniec neni market makeri aj na tomto ucte (tipol by som, ze su). Velmi dakujem za rady, vravis, ze si zaciatocnik, ale urcite si pokrocilejsi nez ja takze taketo rady do zaciatku si velmi cenim :)
Ja pocitam s tym, ze ma caka dlha cesta a forex je fakt pre mna len hobby popri praci (pripadne v praci ked mam volnejsi den :D ). Nemam vizie, ze sa tym budem zivit ani ze budem na tom v blizkej dobre zhodnocovat peniaze, proste ma bavi sa o tom ucit a skusat. Pocitam s tym, ze urcite este nejakych par uctov vymazem, a celkovo som velmi skepticky co sa tyka uspesnosti.

to futurer: je velmi pravdepodobne ze ma tu neuvidis o dva roky, cize stavku radsej neprijmam (statistika je proti mne :) ) teda pojde skor o to ci ma moje neuspechy (a verim, ze ich bude dost) odradia natolko aby som sa tomu prestal venovat, ale to ukaze cas.

to all: Ak by ste mi mohli este dat vediet ohladne toho XTB - co je tak velmi negativne na nich, lebo asi mam velmi skreslene info o tom ich PRO ucte. Tiez ak mozete odporucit nejakych brokerov s minimalnim vkladom do 5000e a nie viac, idealne ak umoznuje obchodovanie mikrolotmi a hlavne nie je market maker alebo sa len nehra na ECN a v skutocnosti posuva market making tretej strane. Ak mate uz dlhsie otestovanych brokerov a viete poskytnut aktualne info ich vyhod a nevyhod tak by ste sa mohli podelit. Pripadne nazory na brokerov z tohto listu: http://www.capexforextrading.com/forex-brokers" onclick="window.open(this.href);return false;
Admini stranky tvrdia, ze su vsetci z listu nimi otestovani a nemali by byt dealing desk ani tretostranne market makeri.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

proc se chces nechat zabit v primem prenosu nechapu. ??? Proc porad forex???? A microloty??? Neslysi a nevidis, co tu temer vsichni pisou?
Co tak zkusit treba to, co tu dela nick PePe1?
Znas aspon jednoho fakt prokazatelne uspesneho forexaka? Bez clanku, soutezi skoleni....atd???

Ale vetsinou je to stejne tak, ze komu neni rady, tomu neni pomoci.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to futurer: proste ma forex bavi, bavi ma ucit sa o tom. Ja do toho nejdem s tym, ze to vyjde, nejdem do toho vkladat tolko penazi, ze by ma nejak extra mrzelo keby ich prerobim. Microloty by som riesil cisto v ramci treningu pripadne keby skusam novy ucet s malym kapitalom. Nejde tu o zarobok, ide mi len o to sa snazit neprerobit a skusat ze sa to da, je to skor challenge pre mna sameho - skusit dokazat aspon podpriemerne uspiet v niecom co je velmi tazke. Nepoznam osobne nikoho kto preukazatelne zaraba na hocicom tykajuc sa obchodovania na burze.
To s Pepe1 myslis co robi s podhodnotenymi akciami a drzi ich 1-2 roky?

Ide o to, ze mna skor bavia grafy a TA, hladat tam signaly a porovnavat...neviem ci by toto bolo uplatnitelne aj v obchode s akciami, hlavne pri tak dlhom pozicnom.
Urcite dakujem za rady, ale v tomto si poradit nenecham, pretoze ma to proste bavi a proste som sa tvrdohlavo rozhodol, ze je to nieco v com chcem ja uspiet/neuspiet a nevzdat to preto, ze niekto mi povedal nerob to. To nemyslim v zlom, ja si vazim co mi radis, lebo verim, ze to mienis v dobrom umysle a nechces aby som stracal cas a peniaze (co je statisticky velmi pravdepodobne, ze sa stane). Je mozne, ze sa za to za rok dva vykaslem a zacnem sa zameriavat na nieco "istejsie", ukaze cas.

to all: Cením si, ze sa ma snazite odhovorit od niecoho co je statisticky proti mojej uspesnosti, ale stale nikto kto pisal, ze s XTB neuspejem nedal vediet v com je napriklad ten kamen urazu u XTB, lebo som zaciatocnik a neviem toho vela (a aj to co viem si radsej preverujem) preto sa pytam, ale odpovede typu nerob to lebo je to zle bez udania ziadneho rukolapneho dovodu (tym myslim hlavne dotaz na brokerov; preco nerobit forex je ocividne zo statistik) nie su pre mna velmi poucne. Nemyslim to ako urazku, ale hadam chapete ako to myslim. Proste ako skepticky naladeneho cloveka ma zaujimaju skor odovodnenia nez subjektivne prehlasenia typu to je zle/dobre. (netvrdim, ze nie su pravdive, problem je, ze sa tym nenaucim preco su/nie su pravdive).
MPillar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2016 1:46 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa MPillar »

Tak už som myslel, že sa registrovať nebudem, ale po tých konštruktívnych múdrostiach som sa ešte zaregistroval znovu.

To remo:

Nr. 1 dôvod prečo netrejdovať s XTB je široký spread a rekotácie, prípadne ďalšie sofistikované metódy na to, aby si trejdoval za horšiu cenu. Z toho čo si napísal sa domnievam, že ťa baví obchodvať a stále niečo stláčať na klávesnici a celá tá akcia. To už samo o sebe je zlá strategia. Skutočne nie je veľa úspešných forexových trejederov, ktorí obchodujú príliš často. Už principálne máš zlú stratégiu, teraz si k tomu prirátaj brokera so širokou cenou a s rekotáciami, tvoja šanca na úspech sa ďalej znižuje.

Nr. 2 dôvod sú zlé pipsy (rollover alebo ako to tam volajú neviem), ak pozíciu držíš dlhšie. Ak obchoduješ iba na krátku dobu by ťa to síce nemuselo trápiť, ale možno časom zistíš, že to čo obchoduješ nemá význam a pochopíš, že musíš pozíciu držať dlhšie a vtedy ten účet bude pre teba zase nevýhodou.

Existujú i ďalšie dôvody prečo neobchodovať s tým ktorým brokerom, ale neviem, či to všetko platí i pre XTB, takže ich nebudem uvádzať.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Welcome back Martin. Som rád že ťa vidím. :D Ešte keby sa Nobody odfučal a vrátil, bolo by super. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to MPillar: Vdaka za konstruktivnu odpoved, take nieco som sa presne chcel dozvediet. Ono chvilu som sa snazil o scalping z brucha, ale to je naozaj armageddon pre ucet. Cize sa vraciam zase skor k analyzovaniu a obmedzovaniu otvarania pozicii (aj neobchodovanie v urcity cas je spravny druh obchodovania ako sa hovori).

to all: Teraz idem skusit demo ucty s Ducascopy, Stox.cz a asi aj Plus500 na porovnanie. Ak niekto mate aktualne skusenosti s nimi (idealne real) alebo niekto poznate brokera umoznujuceho obchodovanie s mensim uctom (cca 3000-5000e) tak dajte prosim vediet (idealne aj preco ano, preco nie). Vďaka spätne aj vopred kazdemu kto si najde cas sa podelit o skusenosti so zaciatocnikom :)
MPillar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2016 1:46 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa MPillar »

futurer napísal:ok. to je podstata odpovedi. Obchoduji microloty. Proto jsem se ptal. Jde o relevanci odpovedi na dotazy zacatecniku.
Zase to nebyl utok, jen aby bylo trosku jasneji i zacatecnikum.
A ty obchodujes tie tvoje 1 -2 ES na akom účte? Ak má chalan 2-5 tis. EUR účet na forex tak asi nebude obchodovať klasický lot tj 100.000 EUR/USD nie?
Aj keby rovno mal účet 300 tis. EUR tak je dobré začať s micro lotmi a zvyšovať pozíciu až potom, keď vybrúsi stratégiu nie? Keď na žiadnu nepríde tak aspoň nevypucuje účet. Všetci ti hovoria, že sú amatéri tak neviem v akých lotoch by si si predstavoval, že by ten forex mali hrať.
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Kos3 »

Tu to chalan Katro pekne zhrnul, oplati si precitat pre zaciatocnikov:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=557027" onclick="window.open(this.href);return false;
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Dana »

remo napísal: to all: Teraz idem skusit demo ucty s Ducascopy, Stox.cz a asi aj Plus500 na porovnanie. Ak niekto mate aktualne skusenosti s nimi (idealne real) alebo niekto poznate brokera umoznujuceho obchodovanie s mensim uctom (cca 3000-5000e) tak dajte prosim vediet (idealne aj preco ano, preco nie). Vďaka spätne aj vopred kazdemu kto si najde cas sa podelit o skusenosti so zaciatocnikom :)

Ja som tu už spomínala aj admiral markets, ale nikoho na to nenahováram. Forex neobchodujem, iba dax, ale majú pre forex aj ECN /prime/ účet.
http://www.admiralmarkets.cz/start-trad ... ount-types" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu nájdeš slušný prehľad brokerov
http://www.fxstreet.cz/srovnani-a-hodno ... okeru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

meditovanie o Pillarovi som presunul sem http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =19&t=5681" onclick="window.open(this.href);return false;
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Casey »

remo napísal:to MPillar: Vdaka za konstruktivnu odpoved, take nieco som sa presne chcel dozvediet. Ono chvilu som sa snazil o scalping z brucha, ale to je naozaj armageddon pre ucet. Cize sa vraciam zase skor k analyzovaniu a obmedzovaniu otvarania pozicii (aj neobchodovanie v urcity cas je spravny druh obchodovania ako sa hovori).

to all: Teraz idem skusit demo ucty s Ducascopy, Stox.cz a asi aj Plus500 na porovnanie. Ak niekto mate aktualne skusenosti s nimi (idealne real) alebo niekto poznate brokera umoznujuceho obchodovanie s mensim uctom (cca 3000-5000e) tak dajte prosim vediet (idealne aj preco ano, preco nie). Vďaka spätne aj vopred kazdemu kto si najde cas sa podelit o skusenosti so zaciatocnikom :)
Dufam,ze sa nenahnevas,ze som si dovolil urobit za teba tvoju pracu:
Mohli by sme zacat tym ako si najst brokera:
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... n-stp-a-dd" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu je hned aj urobena recenzia na to katastrofalne Plus500:
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... 0-recenzia" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak si hovoril,ze obchodujes s XTB,tak:
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... cenzia-xtb" onclick="window.open(this.href);return false;
Nepoznam cloveka,co by pouzival spomenutych troch brokerov.Skusil by som Ducascopy,LMAX,Oanda pre zaciatocnika postacujuce a moznost otvorit ucty s malymi sumami.
Kazdopadne vyberal by som brokera az po precitani toho uvodneho clanku a teda tvojich potrieb(Ten nick som ti nedaval pre srandu.Podstata bola,aby ta to nastartovalo premyslat/hladat moznosti a cesty.
GL

p.s.Cim skor si ujasnis na co a ako vyuzijes fora tym menaj casu budes stracat(premyslanim,kto ma a nema dostat banEtc.) a posuvanim sa dalej.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to Casey: diky za pomoc, mozes za mna ist aj do prace keby sa ti chcelo :) to len srandujem, ale dakujem ze si si nasiel cas.
Tie recenzie som cital uz predtym, ale su 4 roky stare, preto som sa pytal ludi na ich aktualne skusenosti co maju teraz, trebars aj nejakych co su doteraz u niektorych z tych spomenutych brokerov.

ps: MPillar si nasiel cas mi objektivne odpisat, zastat sa toho, ze prispel do diskusie je to najmenej co som mohol spravit, ale v tom, ze mi prospeje viac citania a menej pisania mas pravdu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"