Kontrarian je spat :(

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Kontrarian je spat :(

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Vidim, ze vlakno je stale aktivne. Tak po rokoch zopakujem:
Dajte ruky prec od forexu! Teraz v tejto dobe je uz totalne manipulovany a je nastrojom celosvetovej skrytej vojny. Volatilita sa bude stupnovat a ziadna TA a toboz AOS nebude fungovat! Ked som odchadzal, tak som tu kdesi pisal ( ako zobchodovat Ukarajinu)- short Rusko. Doteraz sa na tom dalo zarobit neskutocne, ale odteraz uz bude totalny chaos,
Takze moja rada:prec z forexu!
Kto ma velku stratu ,nech skusi eventualne este long Nikkei (momentalne 16270),resp. long usd/jpy (teraz (115.50). Zoberte profit koncom tyzdna.zmiernite si doterajsie straty a skoncite s forexom, Nic lepsie vam nemozem poradit :)
Musi byt ale stop loss, kedze dnes uz nie je iste NIC!

P.S: nemajte uzkost, miestni stamgasti, pisem iba dnes. Takze ziadne dalsie komedialne debaty sa konat nebudu....
Nech vas Jezis sprevadza!
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Vdaka ti ze si nam otvoril oci zatvaram vsetko a vstupujem do radu milosrdnych bratov :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Máme tu pár tipov. To sa teším :) Izolujem a priradim ceny.
Kontrarian1 napísal: long Nikkei (momentalne 16270),resp. long usd/jpy (teraz (115.50). Zoberte profit koncom tyzdna.zmiernite si doterajsie straty a skoncite s forexom, Nic lepsie vam nemozem poradit :)
Musi byt ale stop loss, kedze dnes uz nie je iste NIC!
Mika napísal: zopar tipov.... by mohol nastat obrat v trende.
EURJPY long ( cena 129,84)
GBPJPY long ( cena 166,23 )
AUDJPY long ( cena 81,31)
NZDJPY long (cena 76,45)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Opakujem posledny raz: Forex je v dnesnej dobe netrejdovatelny. Samozrejme to plati uz aj o akciach a futures. Dnes to uz riadia sukromne narodne (centralne) banky a ludia ako Soros (momentalne masivne predava akcie, hlavne azijske). Moralky uz niet,ludia su trosky... onedlho vam zoberu peniaze a tie virtualne vas zotrocia.

Na podvodnikov a zufalcov ako Mika a Juggler nereagujem.
Dajte od nich ruky prec. Vidis Jaroslav, ako ta Mike rafinovane (nepriamo) nalakal na to aby si vlozil peniaze do nim propagovaneho Dukascopy za potlesku Jugglera.Vsetko naokolo je komicke nemoralne divadlo a na burze sa uz zarobit neda. Iba ak , tak vygemblovat...a potom zase pregemblovat.

Prajem pokojny den a budem rad, ked toto vlakno konecne zmazete.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

Kontrarian1 napísal: Vidis Jaroslav, ako ta Mike rafinovane (nepriamo) nalakal na to aby si vlozil peniaze do nim propagovaneho Dukascopy za potlesku Jugglera.
:D

nenechajte sa ocipovat. :D

http://vesmirnilide.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Airmike v St 10 02, 2016 9:08 am, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Kontrarian1 napísal:Opakujem posledny raz: Forex je v dnesnej dobe netrejdovatelny. Samozrejme to plati uz aj o akciach a futures.
Kontrarian, coze taka zmena nazoru? Pred 2 rokmi si nam tu daval same ziskove vypisy z uctu, az som ta podozrieval, ze ich falsujes a teraz toto?
Prestalo sa darit?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Kontrariána som si všimol, lebo tu hodil tip na dorazenie: Kto ma velku stratu ,nech skusi eventualne este long Nikkei (momentalne 16270)resp. long usd/jpy (teraz (115.50)...zoberte profit koncom tyzdna...
Dnes ráno som ako prvé čítal v news, že Nikkei padol o -5,5%.
Ked si to nevšimneme a dokonca týždna Nikkei pôjde hore, tak o pol roka povie, že sme mohli zarobiť. :wink:
Napisal tam vsak aj tuto velmi dolezitu vetu:
Musi byt ale stop loss, kedze dnes uz nie je iste NIC!
Myslim, ze tu je pes zakopany, lebo ked si dobre pamatam, vzdy tu daval tipy na obchody, ale nikdy nedaval SL.
Ak niekto obchoduje na paku(hoc aj malu 1:2) bez SL, to skor ci neskor skonci zle. Niekedy to trva aj roky, ale raz s takym clovekom trh "vybabre".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

jogo napísal:Kontrarian, coze taka zmena nazoru? Pred 2 rokmi si nam tu daval same ziskove vypisy z uctu, az som ta podozrieval, ze ich falsujes a teraz toto?
Prestalo sa darit?
Zalozil som to vlakno a na zaciatku som pisal, ze mojim hlavnym cielom je upozornit na to, ze forex je gambling . Pisal som,az kam to moze ludi doviest (samovrazdy a pod). Ale vtedy som napisal aj to, ze to moze byt aj systemova praca a prinasat vysledky..
Citim povinost to opravit a preto pisem : v tejto dobe je forex uz cisty gambling! Cely svet je manipulovani, od politiky, cez nabozenstava , masmedia a financie. To je vsetko, iba preto som to napisal.
Inac Jogo, teba nema co zaujimat moj zivot.To ,ako sa ja zivim je bezpredmetne,,,,Skor sa zamysli, ked pises, kolko vypisov live som tu dal....tvoj kamo, cestny Juggler tu verejne napisal,ze som nedal pozicii,pri ktorej som zarobil aspon 1 pips. Poprel vsetky tie vypisi a dal mi ban....a ty si v jeho a...

maj sa...

PS dokup usd/jpy ...mas lepsiu cenu o par pips ,ako ked som to tu daval nedavno :lol: ...zarobis dvpjnasobne
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Suhlasim s Kontrarianom. Je jasne, ze trh je manipulovany. Vsetky. Forex, akcie, futures.
Ale to je sucast hry. Vzdy si musis uvedomit, proti komu obchodujes, za akych podmienok obchodujes.
Ak ich nie si schopni akceptovat, netreba to robit. Zvalovat na toto vinu za vlastny neuspech vsak tiez nie je OK.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kontrarian1 napísal:
Na podvodnikov a zufalcov ako Mika a Juggler nereagujem.
Dajte od nich ruky prec. Vidis Jaroslav, ako ta Mike rafinovane (nepriamo) nalakal na to aby si vlozil peniaze do nim propagovaneho Dukascopy za potlesku Jugglera.Vsetko naokolo je komicke nemoralne divadlo a na burze sa uz zarobit neda. Iba ak , tak vygemblovat...a potom zase pregemblovat.
Kontrarian, s tymto zasadne nesuhlasim. V case ked som utracal peniaze v XTB (a utratil som skoro 5-tis EUR) Mika este ani nebol ucastnikom fora pripadne tu mal zopar malo prispevkov. A Juggler od forexu vzdy zasadne odradzal. Ak uz zaciatocnik chcel skusit zarabat spekulaciami, odporucal skusit prve pokusy s akciami. O forexe myslim doteraz nie je 100% presvedceny ci vobec niekto z profikov na nom je a bude naozaj dlhodobo profitabilny. O amateroch to plati tym duplom.

Po zlyhani v XTB moj obchodny plan bol: poucit sa z toho. Aj som sa 2 roky naozaj ziadneho obchodu nedotkol. Neskor som ale otvoril ucet v binary.com, vlozil tam postupne 300EUR a s tymi sa hral v obchodoch za 1-2 EURa vyse rok a pol. Prakticky neskodna zabavka. Este aj v Dukascopy som sa v 2015 hral len s vyhrami a vlozil tam len par mojich stoviek. Problem bol ze kvoli signal-followingu bolo treba otvorit ucet v Duakscopy Bank (Geneva) a tam je minimalny vklad 5000 USD. Tie som mozno po otvoreni uctu mohol z vacsej casti withdrawnut ale neurobil som to. Pouzival som ich ako rezervu ked mi priharalo na malom ucte. A priharalo mi stale castejsie.
No a v januari som to totalne prepiskol. Ale stale to boli peniaze ktore som si mohol dovolit stratit. Chcel som si len usetrit trapenie venovant sa tomu dalsie mesiace/roky (pravdepodobne neuspesne) a rozhodnut to radsej behom 2 tyzdnov. Navyse takyto neuspech si snad aj lahsie zapamatam nez dlhe postupne stracanie penazi.


To MIka:
Ano stazujem si na to ze som nedosiel na to ako zarobit na trhu peniaze. Lebo som sa stretol s hromadou irelevantnych informacii zmiesanych s relevantnymi. V 90% profesii ak mas chut ju robit tak ostatni ti daju relevantne informacie a jediny problem je prinutit sa ist to denno-denne robit.
V zarabani spekulativnymi obchodmi je to uplne inak. Je to svet plny klamu. Je to nieco podobne ako politika.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Kontrarian1 napísal: PS dokup usd/jpy ...mas lepsiu cenu o par pips ,ako ked som to tu daval nedavno :lol: ...zarobis dvpjnasobne
Zase tu davas obchod bez SL, to ma absolutne nezaujima. Tak isto, ako ked som pred casom pozrel tie contestove predikcie na Ducascopy. Neboli tam SL a taketo "obchody" ma nezaujimaju. Je to v podstate bezstoplosove obchodovanie a to pri pake vzdy konci casom katastrofou.

p.s: Obchody bez SL tu davam aj ja, ale:
-Bud je to pasivny investing, kde je jasne, ze to moze skoncit plnym zainvestovanim a potom uz budem len "hrackou trhu"
-Alebo pri tom sedim a SL riadim rucne
-Alebo je to tak mala pozicia, ze pevny SL neni nutny
Citim povinost to opravit a preto pisem : v tejto dobe je forex uz cisty gambling! Cely svet je manipulovani, od politiky, cez nabozenstava , masmedia a financie. To je vsetko, iba preto som to napisal.
Kiez by to tak bolo, aspon by bol predikovatelny. Vzdy sa mi dobre tipovalo v zavere lig hlavne tych skorumpovanych, lebo som si vedel domysliet, kto koho kedy podplati. :)
Naposledy upravil/-a jogo v St 10 02, 2016 12:34 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Jogo, tie vypisy co som daval....ja som tu nebol dlho,odmietal som davat calls,chcel som diskutovat o trhu, news, poziciach a trendoch. Niekto si dava tesne sl a vzdy bude obet, niekto primerane (ako banky-cca 500 pips), niekto ziadne a raz zahuci..MM si uz robi kazdy sam.Lenze Jogo, daval som tu aj vela grafov z IB, zahlasil som casto real vstup a dal hned screen ,kde bola otvorena pozicia,moj SL a PT. Pred dosiahnutim PT som casto poslal zasa screen, a bol tam aj profit v eurach???
Nepamatas? Ale to je detinske, obhajovat tieto veci. Moj trading je moja intimna vec...Maj sa Jogo :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Ja si pamatam, ze som nevidel stratove obchody, ale mozno si zle pamatam.
Stratove obchody som nevidel ani u Nobodyho, ale ten nepouzival SL a bolo treba roky cakat, ako sa vysporiada s tazkou krizou. Ten vsak tak isto odisiel...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Jaroslav, tebe este odpoviem. Ty si taka nevinna dobrota. Prave kvoli takym,ako si ty som to tu pisal, pretoze vy ste vzdy ta nalakana obet.

Mike tu roky propaguje sutaze u Dukascopy. Neunavne zverejnoval vysledky, pise blogy. Na zaklade jeho vysledkov a propagacie si vedome ci podvedome zacal sutazit, cosi vyhral, az nakoniec si vklzol do pasce a vlozil svojich 5K,o ktore si samozerejme prisiel. Ty nechapes chlape este stale, ze je to podvod a Mike sa na nom za odmenu podiela??? Nie je ziadna sanca dosta peniaze z vyhier Je iba velka sanca, ze pride kazdy o svoj vklad (o tom to je-aby ludia vkladali svoje peniaze, ved vidis, ako to funguje) ..

Juggler propaguje zase akcie. Akcie robia teraz ovela nepredvidatelnejsie pohyby ako forex. Je to totalny gambling. To nehovorim o komoditach ako je ropa ,zlato....
Okrem toho Juggler tu vypisuje, ze Mike je super trader. Ved ok, pozri jeho statistiku:

https://www.dukascopy.com/tradercontest ... h&tab=feed" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam iba rocny zaznam- minus 300k (zo 100K uctu-demo) , momentalne balancuje nad, pod nulou...a keby to bol jeho cely 4 rocny zaznam. tak by to bolo neskutocne v minuse (pamatam si, ked som bol poslednykrat na jeho profile,pred 2 rokmi mal obrovsky minus). O co tu ide??? Ved mne je to jedno, ty si prisiel o 5 k a este stale nechapes
Okrem toho som Jugglera (aj Maika) prichitil pri vela klamstvach, mazani mojich prispevkov, prekrucani faktov. Mna to ale netrapi, ja sa iba zabavam. TY by si sa mal trapit...A uz tisice na zaklade toho marketingu (Mike a spol laka celosvetovo na dukascopy webe) prisli o peniaze ako ty a maju silnu depku.

Tilbur ano, ved ja sa nestazujem....ja iba upozornujem tych, co to nechapu. aby nemali velke oci.

P.S necital som toto tu roky a bolo mi fajn...Takze stacilo pisania, Nereagujem uz!
Zmazte to vlakno, pretoze uz teraz vidim tie nekonciace reakcie :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vyhry z Dukascopy sa koncom 2014 dali vybrat lahko dost lahko (cast z nich, vyse 50%). Aj bez vlozenia vlastnych penazi. Osobne som par takych vyberov uspesne realizoval. V 2015 zvysili turnover requirements. V novembri 2015 zaviedli najproblematickejsiu zmenu. Vyhry sa daju pripisovat len na zvlastny ucet ktory neobsahuje vlastne peniaze a navyse profit vytvoreny tradingom vyhry sa da transfernut az po kompletnom naplneni turnover-requirements za danu vyhru. Az tieto nove pravidla (od novembra 2015) stazili vyber pre beznych amaterov na neunosnu mieru.
Ja som povyhraval nieco vyse 1000 USD a len poslednych 300 mi ostalo zablokovanych.

Mikov 4-rocny vyvoj equity v contestoch poznam dokladne. Nepovedal by som ze by to bol hlboky minus ale ze okolo nuly. Na contest-strategiu je to logicke. Je treba urobit 1-2 mesiace velky zisk a obetovat za to male straty v zvysnych 10 mesiacoch roka.
Obchodovaniu vlastneho LIVE miniuctu som venoval daleko viac pozornosti nez comukolvek co sa tykalo contestu. Urcite by som teda realny skill ucastnikov contestu nehodnotil len podla cisel ktore som videl v conteste.

Nevinny zdaleka nie som. Mal som velke oci na branie si penazi bez prace. Penazi ktore riskoval niekto iny. Miesto toho si ale niekto iny zobral moje peniaze. Milsie by mi bolo keby cely moj trading-experiment skoncil okolo nuly. Lenze pochybujem ze v takom pripade by som o par mesiacov/rokov v nom nezacal znovu pokracovat. Cize je pravdepodobne ze moja strata bola nevyhnutelna.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Nevinny zdaleka nie som. Mal som velke oci na branie si penazi bez prace. Penazi ktore riskoval niekto iny. Miesto toho si ale niekto iny zobral moje peniaze. Milsie by mi bolo keby cely moj trading-experiment skoncil okolo nuly. Lenze pochybujem ze v takom pripade by som o par mesiacov/rokov v nom nezacal znovu pokracovat. Cize je pravdepodobne ze moja strata bola nevyhnutelna.
Jaro, mas podobne velku stratu ako kamarat, co pred par mesiacmi zahlasil, ze konci definitivne s tradingom a vybral peniaze z uctu...a minuly tyzden mi zas zahlasil, ze znova poslal na ucet vyplatu a znova je "napakovany".
Uz ma to trocha zarazilo, lebo som ocakaval od neho budovanie nejakej dlhodobej pozicie v indexoch(napr. DAX, ktory uz vyklesal 30%), ale on znova tradinguje technicke formacie(teraz pre zmenu okruhle dna).
Dufam, ze to ma pod kontrolou... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

ja sa musim len smiat pani nic ine mi neostava. dovod je uplne jednoduchy. moja statistika je kompletne na webe dukascopy. kto chce , dohladat si ju moze. a komu sa nechce tak kludne pripojim prilohu. moja equity za 58 mesiacov v sutaziach. ja mam statistiku uplne na vsetko, takze ma ziadny hater nemoze obvinovat ze zavadzam.

co sa tyka lakania a propagovania. ten kto cital moje vlakno a moje blogy, tak vie, ze som jeden z najvacsich haterov social tradingu, hater som prave preto lebo prostredie poznam do bodky a kritizujem vsetky siete a tu od dukascopy uplne najviac. pretoze v nej participujem viz clanky:

https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2201

https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2223

o propagacii nemoze byt ani reci. to, ze zo systemu tazim ja, je pravda. ale kazdemu kto mal chcel na mojich signaloch participovat som to vyslovne NEodporucal . viete preco? pretoze si myslim, ze ziskuchtivi ludia su ako ovce a vacsina z nich je na tom tak, ze niesu schopni ani nastavit following.

jaroslav si ma chcel pridat do portfolia , nonstop som sa mu to snazil vyhovorit. vedel som, ze to nedokaze nastavit a vedel som aj to, ze technologicky je to totalne zmrvene riesenie. zaujimave je, ze to jaroslav vobec nespomina.

na kontrariana nema vobec zmysel reagovat. a preto nereagujem na neho. to, ze taki dementi maju stale pristup na forum ma len utvrdzuje v tom, ze tu uz nemam co robit. pochopte ake absurdne je dokazovat, ze niekto ma vysledky, hoci su verejne a na webe :). ake absurdne je hovorit o tom, ze pred social tradingom vsetkych varujem , hoci o tom pisem kazdy druhy post poslednych 5 rokov. je to chore. a mne sa uz vobec nechce na podobne veci reagovat.
Prílohy
full_equity.png
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: to, ze taki dementi maju stale pristup na forum ma len utvrdzuje v tom, ze tu uz nemam co robit.
A ako si predstavujes zamedzit pristup takym "individuam" na forum. Zablokujes jeden nick a zajtra ho tu mas pod druhym nickom. Dufam, ze to nechces robit sposobom "Michala-administratora". :)
Kto by toho "full-time" administratora tak asi platil, ked Cmorej neplanuje predavat skolenia tradingu. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Chris »

lol kontarian is back :lol: :lol: + jeho dristy
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal: jaroslav si ma chcel pridat do portfolia , nonstop som sa mu to snazil vyhovorit. vedel som, ze to nedokaze nastavit a vedel som aj to, ze technologicky je to totalne zmrvene riesenie. zaujimave je, ze to jaroslav vobec nespomina.
Mika sam snad vidis z vlastnej statistiky ze za posledne 3 roky ta equity nie je ziadna slava. V druhom roku participacie si mal zlatu eru a odvtedy je to okolo nuly.

Social trading si neodporucal a kritizoval jeho realny stav. To je jasne. Zo 100 miest na internete aj na tomto fore.

Ako si mozes vsimnut na vlastnej equity krivke, kedze ucet v Dukascopy Bank (Geneva) som otvoril v septembri tak za posledneho pol roka nebolo ako vydolovat zisky aj keby som mal akokolvek dokonaly money-management. Podobne ohladom CD1V1 a 112233, zvysnych dvoch traderov ktorych som par mesiacov kopiroval.
Following mi priebezne urobil profit/loss +-1000 EUR a v stave okolo -500 EUR som ho ukoncil. V novembri a decembri som na tom ucte postupne vyrobil zisk 1000 EUR (nahodnym a riskantnym tradingom). V takom stave vstupil ten ucet do januara kedy som ho zdevastoval. Zaroven aj zvysne dva mensie poducty ktore som mal.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 - ziadna slava ? :) nepredrbal si nahodou 15000 EUR ? mne ten styl zaraba peniaze pokial si si nevsimol.

ale ty mas vlastny rozum. to je jasne. ja som zo svojim ucinkovanim spokojny. pokial si ty nespokojny. prezijem to. :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Nuz feedujete trola, sa necudujte ze je tu potom flame a vsetci su znechuteny. Ked vidim na fore debila, tak na neho nereagujem a vybavene. Treba si uvedomit ze na svete su ludia ktori su mimo a s tym sa neda nic robit. Aj ked im posekate hlavy, pridu dalsi. Uz je to na svete raz tak zariadene ze je par geniov, kvantum priemeru a par debilov. Jedina moznost je ich naucit sa ignorovat. Napokon problem maju ti hlupaci a nie ti normalni.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Istiach,tak to vyzera, ked si niekto namysla, ze je genius a ineho hodnoti ako postihnuteho.

Pisal si vo vlakne o Dukascopy:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =57&t=5560" onclick="window.open(this.href);return false;
Citujem: Ja si myslim, ze ak su tie podmienky dobredu oznamene a kazdy to moze spocitat tak ako si to spocital ty jaro, tak by som povedal ze to podvod nieje.
Je to isty druh marketingu....

....Pozri Jaroslav. to co hovoris o tom velkom napise na hlavnej stranke je urcite problem drvivej vacsiny reklam. Povedat nieco, co je skor loz ako pravda, ale nieje to az taka loz, aby mohol byt za to autor pravne stihany
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mily genius Istiach, klamstvo je vzdy klamstvom a pravda vrazdy pravdou. Niet Platonovskej zlatej strednej cesty (ktoru krmia pseudodemokraticke stado) v tejto otazke!
Skus najprv pochopit zakladne veci zivota a az potom nieco verejne napis :D

Mimochodom, ci si ty advokat? Alebo iba schizofrenia?

Obhajujes toho, co nalakal ovecku Jaroslava (je mi ho luto a pisem iba kvoli nemu a jemu podobnym) a teraz mu odkazuje s patricnou ironiou?:

od Mika » Str 02 10, 2016 5:22 pm
jaroslav80 - ziadna slava ? :) nepredrbal si nahodou 15000 EUR ? mne ten styl zaraba peniaze pokial si si nevsimol.]

ale ty mas vlastny rozum. to je jasne. ja som zo svojim ucinkovanim spokojny. pokial si ty nespokojny. prezijem to.

:shock:
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Kontrarian prosim ta uz prestan , vsetci chapeme Jarovu frustraciu a mozno aj tvoju ale toto vazne nema zmysel ja si Miku zastanem odhovaral aj mna od kopirovania jeho tradeov v dukascopy, okrem toho mi o forexe povedal viac ako vsetko co najdes na internete, ty si zatial nepovedal nic
Pochopili sme tvoje varovania ano forex je strasne tvrdha hra viem o tom sam som vymazal ucet ale svojou chybou a nikoho ineho
Nebol si tu roky tak zase roky neprid budes nam chybat ale prezijeme to
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:jaroslav80 - ziadna slava ? :) nepredrbal si nahodou 15000 EUR ? mne ten styl zaraba peniaze pokial si si nevsimol.

ale ty mas vlastny rozum. to je jasne. ja som zo svojim ucinkovanim spokojny. pokial si ty nespokojny. prezijem to. :)
15k za 5 rokov som preflakal z vlastnej hluposti len ak zaratam aj tych 2000 cash ktore som zabudol v jednych stavebninach.
Su ludia co trebars rozbili auto za 15k. Alebo pri tom este aj zmrzacili niekoho alebo seba. Ja som len presunul peniaze z mojich ruk do inych. V podstate som vela skody nenarobil.

Ako som uz povedal - ako contest equity je to fajn kedze kazdy z tych prudkych narastov bol v tom pripade oceneny peknymi vyhrami a prave o tie islo.
Ak by toto ale bola equity z LIVE trading uctu tak za posledne 3 roky by to skutocne bolo dost slabe a na zamyslenie ci by nebolo mudrejsie radsej nechat to na pokoji alebo teda kupit index na buy&hold.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Chris »

som myslel, ze sa tu nieco zmenilo, ale admin zase spi :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chris napísal:som myslel, ze sa tu nieco zmenilo, ale admin zase spi :)
Ja mám k tomu práva, ale nikoho nevyhodím ani nebudem vymazávať. Nech rozhodne Peter Cmorej. Ja som už povedal, že by som nevyhodil ani MPillara a vždy by som najprv napomenul a potom dal o tom hlasovať.
jogo napísal:Ja si pamatam, ze som nevidel stratove obchody, ale mozno si zle pamatam.
Stratove obchody som nevidel ani u Nobodyho, ale ten nepouzival SL a bolo treba roky cakat, ako sa vysporiada s tazkou krizou. Ten vsak tak isto odisiel...
Nič nedával. Robil vždy to isté, čo teraz. Dal pár tipov...polovica nevyšla, polovica vyšla a po čase sa začal chváliť aké super tipy dal. A potom tu dal pár pochybných grafov a nejaký polovymazaný výpis s jedným vstupom. Všimni si, kolko na mňa nadáva a pritom som mu nepovedal nič. Len som si dovolil vyhodnotiť, že jeho tip long Nikkei deň nato urobil najväčší pokles za tri roky. Nuž, ale on si to neprizná a robil to tak vždy. A ty ešte takú pindovinu povieš, že OK lebo upozornil, že SL.

Nemám dôvod sa k nikomu správať neobjektívne. Keď niekto dá tip - vážim si to. Ked si niekto prizná chybu - vážim si to ešte viac. Z ľudí, čo tu dali real výpisy si pametám Miku, Futurera, Nobodyho, MPillara... Vážim si všetkých, čo majú odvahu dať real time tip, alebo zverejniť svoje portfólia. Veď trading/investing je o tom.

Sranda je, že voľakedy sa tu Kontrarián rozčuloval, že som napísal, že som ešte žiadneho ziskového forex trejdera v živote nestretol. A dlhé roky upozorňujem, že Forex je ťažký. On tu vtedy prišiel a snažil sa o imidž, že Forex nie je problém... Ale dnes je dúfam každému jasné ako dopadol. Ja dnes môžem len dodať, že som presvedčený o tom, že z tých ľudí, čo poznám dokáže byť konzistentne ziskový na forexe len Mika. Neberte ma za slovo, je to len môj názor. Veľa ľudí sa tu pokúšalo trejdovať forex, ale test času neprežil nikto. Ja netvrdím, že sa tým nikto z nich neživí..tvrdím len to, že ja o takom neviem. Zato poznám kopu opačných prípadov, bol by z toho celý cintorín.

Prosím všetkých, aby sa tu už s Kontrariánom nehádali. Sami vidíte, že sa vôbec nezmenil. Nedokáže vidieť veci objektívne, bude na každého útočiť. Ja sa z ním vôbec nebavím a aj tak začal útočiť. Ten človek nedokáže diskutovať a rešpektovať iný názor ako svoj.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Casey »

Boha chlapi vy mate ,ale mraky volneho casu.Zavidim vam :!:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Nič nedával. Robil vždy to isté, čo teraz. Dal pár tipov...polovica nevyšla, polovica vyšla a po čase sa začal chváliť aké super tipy dal. A potom tu dal pár pochybných grafov a nejaký polovymazaný výpis s jedným vstupom. Všimni si, kolko na mňa nadáva a pritom som mu nepovedal nič. Len som si dovolil vyhodnotiť, že jeho tip long Nikkei deň nato urobil najväčší pokles za tri roky. Nuž, ale on si to neprizná a robil to tak vždy. A ty ešte takú pindovinu povieš, že OK lebo upozornil, že SL.
Povodne som v tejto vete o SL
Myslim, ze tu je pes zakopany, lebo ked si dobre pamatam, vzdy tu daval tipy na obchody, ale nikdy nedaval SL.
mal napisane nieco v tomto zmysle:
Myslim, ze prisiel o ucet,lebo..
ale potom som si uvedomil, ze nemam na to ziaden dokaz a je to moc utocne, tak som to "zjemnil"
a zase som tym "postuchol" teba.:?

Na rovinu povedane: Kontrarianove prispevky boli pre mna rovnako nezrozumitelne ako Davoove, tak co som napisal minule Davoovi, plati aj pre Kontrariana.
Nobody pisal tiez dost nezrozumitelne, ale aspon vstupy a vystupy z obchodov sa dali pochopit a urobil k tomu tabulku, tak sme si mohli jeho obchody odkontrolovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Zareagujem na tomto webe uz len raz.
Juggler , zase same klamstva, uz je to viac ako trapne.
Vratil som sa tu na par dni, kedze moje vlakno bolo stale pomerne aktivne, Tak, ako som pisal, preto, aby som upozornil, ze forex ( ostatne trhy mozno este viac) uz teraz nie je iba s prvkami gamblingu, ale cisty gambling. Dal som tak, ako som bol vzdy zvyknuty aj tipy . Boli to tipy na odraz akcii (teda risk on) po solidnom pade.
Hned na druhy den (9.2), ked si videl, ze trh pada dalej a ide proti mne si napisal toto:
Kontrariána som si všimol, lebo tu hodil tip na dorazenie: Kto ma velku stratu ,nech skusi eventualne este long Nikkei (momentalne 16270) resp. long usd/jpy (teraz (115.50)...zoberte profit koncom tyzdna...

Dnes ráno som ako prvé čítal v news, že Nikkei padol o -5,5%.

Ked si to nevšimneme a dokonca týždna Nikkei pôjde hore, tak o pol roka povie, že sme mohli zarobiť.
Okrem toho, ze si zase prvy (ako vzdy ) zacal skriekat, co o pol roka poviem, okrem skodoradosti z padu akcii si samozrejme klamal (ako vzdy)

Ja som vstupil buy na Nikkei ako som pisal v realnom case na 16270. Bolo to 8.2 poobede,a bolo to dno tohto dna (skontroluj si na dennoms grafe cenu vstupu/8.2). Teda si klamal, ked si pisal na druhy den, ze si rano cital o -5.5 % pade Nikkei.Ja som vstupoval az po tom pade na uplnom dne (-spread),este v ten den zatvorilo v polovici dennej sviecky (potencialny rychly zisk +2,..%. Na druhy den to bolo doobeda stale v zisku a pobede do zhucalo dole. Ty si pisal az poobede, ze rano si cital. Posielam graf, posielam aj SP (to od 8.2 padlo len minimalne a odvtedy stupa hore,ukazkove dno),
Ale to nie je podstatne, timing na Nikkei a hlavne usd/jpy ( ten ma problem,leb trh vydiera BoJ a chce rozsirit QE-znemoznuju im oslabenie JPY a ich inflacny ciel,koleracia s Nikkei sa narusila) bol predcasny (usd/jpy zly trade).. Opakujem priorita bola upozornit , ze trhy su extremne manipulovane!

Pisal si aj:
]Nič nedával. Robil vždy to isté, čo teraz. Dal pár tipov...polovica nevyšla, polovica vyšla a po čase sa začal chváliť aké super tipy dal. A potom tu dal pár pochybných grafov a nejaký polovymazaný výpis s jedným vstupom.
Tvoj statista Jogo mi v diskusii pisal a teda ta nechtiac usvedcil (alebo ma Jogo iba lepsiu pamat?):
od jogo » Str 02 10, 2016 10:07 am
Kontrarian, coze taka zmena nazoru? Pred 2 rokmi si nam tu daval same ziskove vypisy z uctu, az som ta podozrieval, ze ich falsujes a teraz toto?
Prestalo sa darit?
Dal som tu vela online pozicii aj s grafom, kde bolo vidno pozicie, zisk (neskor som ho mazal), PT, SL. Takmer vsetky boli vysoko ziskove a dlhodobe prognozy boli komplet dobre (JPY, EUR,AUD,AKCIE, ZLATO , Rusko atd).
Zasa brutalne, ale brutalne klames (grafy som neskor zmazal, a to vyuzivas,ale zaznam ostal)

Dalej si pisal:
Všimni si, kolko na mňa nadáva a pritom som mu nepovedal nič. Len som si dovolil vyhodnotiť, že jeho tip long Nikkei deň nato urobil najväčší pokles za tri roky. Nuž, ale on si to neprizná a robil to tak vždy. A ty ešte takú pindovinu povieš, že OK lebo upozornil, že SL.
Ty nic? Len si dobrosrdecne vyhodnotil (hned na druhy den,s falosnymi -5.5%) a dodal, ze o pol roka poviem.... Ale si king,prorocky si predvidal, neskor to este padlo...Gratulujem! 8.2 Som dal nakup na uplnom dne (dennom, teda az po udajnom najvacsiom 3 rocnom poklese...teda nie na zaciatku podla teba dlhorocnom megapade :roll: Este v ten den zatvorilo v polovici (teda som teoreticky chytil za 2 hodiny 1/2 denneho megapadu (korekciu) :lol:

A este:
Sranda je, že voľakedy sa tu Kontrarián rozčuloval, že som napísal, že som ešte žiadneho ziskového forex trejdera v živote nestretol. A dlhé roky upozorňujem, že Forex je ťažký. On tu vtedy prišiel a snažil sa o imidž, že Forex nie je problém..
Dalsie klamstvo, nikdy som nepisal, ze forex nie je problem. Naopak, prisiel som tu skromne, opisal som sa realne (maly ucet a pod) a hlavne som vzdy tvrdli, ze forex je tazky ( jedno z mojich vlakien sa vola... prvky gamblingu..FX bude vzdy nevyspitatelny.

A nakoniec aj:
Ale dnes je dúfam každému jasné ako dopadol. Ja dnes môžem len dodať, že som presvedčený o tom, že z tých ľudí, čo poznám dokáže byť konzistentne ziskový na forexe len Mika

Ktory Mike zasa? Ten co robi promo pre dukascopy? Ako som dopadol? Mam ti poslat celorocny vypis z IB (je cas dani)? Chces vidiet 540%
Chces vidiet vypis, ako som chytil short GBP/CHF, ked zrusili peg? Inac aj to som pisal rok dopredu...najdi si v mojich vlaknach: Jordan (SNB) je najviac skusanym muzom na trhu -cakal som to, zobchodoval (na dne som menil chf na eura a nakupoval) a aj vam tu avizoval...aj ten risk on, co som dal teraz mierne predcasne vysiel,u SP dokonale dno, Dax tiez, ostatne hlavne indexi tiez,Nikkei a Azijske polodokonale ..aj to som pisal, ze spekulanti vypredavaju najma Aziu-isiel som do najvacsieho ohna a to nie je rozumne...
PS:Jogo, ty chytas ake pohyby oproti tebe na Daxe?? A ty Juggler ake (napr na zlate na vrchole v 2013 buy,ked si mal X % z uctu a po rocnom pade si dodatocne updatol)?

Zaver: same klamstva, demagiga,,dohady co poviem a ako som skoncil...grafy neposielam, neberie mi ich...najlepsie bude, ak moje vlakna zmazete.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Poslal od Kontrarian1 » Str 02 10, 2016 1:34 pm
Kontrarian1 napísal: Niekto si dava tesne sl a vzdy bude obet, niekto primerane (ako banky-cca 500 pips), niekto ziadne a raz zahuci..MM si uz robi kazdy sam.
Zaujimave, ze tuna si mi nenapisal, ze uz si vybral zisk, ale napisal si mi tam tri moznosti, kde by asi mal byt SL.
Tak ktory plati:
-tesny a vybral si hned zisk?
-500 pipsovy, takze si zaknihoval 500 pipsovu stratu?
-alebo drzis doteraz a uz si aj napriek velkemu prepadu v zisku?

p.s: Ty furt riesis, kto-co-kde-ako napisal. Obchodovanie je o vstupoch a vystupoch. Tak mi ukaz, kde si zahlasil vystup z tohto obchodu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Jogo, naozaj posledny krat reagujem (aj ked pribudnu akekolvek nadavky, prekrucania a klamstva ) Zhrniem a upresnim:
*Riesim kto , co povedal az po mnohych obvineniach a klamstvach na moju adresu. Bolo to tak od zaciatku, ja som sa predstavil, zverejnoval svoje myslienkove pochody na buduci vyvoj na trhu, ponukol splupracu (pomahat si z news, vydiskutovat dalsi vyvoj, myslienky, TA a pod).Myslim, ze to mohlo byt prinosom pre kazdeho za posledne 3 roky (aspon na zamyslenie sa). Dockal som sa hned na druhy den staviek na to, kedy padnem,aky malinky (10K) ucet mam, preco nedam vypis so ziskom,.Ked som na tie uchylnosti pristupil a zacal davat real screens s otvorenymi poziciami a niekolko K/ den ziskami, prisli postupne zurive reakcie a dalsie a dalsie poziadavky....prichadzaju vidim dalej..

*Opakujem, ja som sa vratil ukoncit toto vlakno (zavriet), alebo aspon nech tu bude napisane, ze obchodovanie dnes znici kazdeho zaciatocnika a polopokrocileho! Robim to kvoli zodpovednosti, kedze som zalozil aj ja vlakno o FX (bola to chyba). Popritom som upozornil na rafinovanost demo sutazi a ich promoakcii, kedze tu bol cesrstvy pripad, ako sa neskor vkladaju aj vlastne prostriedky,ako sa o nich pride, ako to boli a ako reaguju ti, co lakaju:ja to prezijem, ja som v zisku-tvoj problem, ze nevies...skola pokrytectva!!!
Obchodovat sa uz neda preto, lebo zuri doslova 3 svetova vojna. Zuri menej konvencnymi zbranami, o to viac cez trhy a zotrocuje sa pomocou legislativnych zakonov. Skor ci neskor uz nebudu realne peniaze (cash), pokial sa nieco dramaticky nezmeni. Ludia budu mat iba virtualne cisla , kdesi akoze v banke...nicim nekryte,kedykolvek vymazatelne, vydieratelne-totalita. Takze teraz sa striela cez QE,ropu, zlato,rubel,susene mlieko...a pada Venezuelcan, Rus, Somalcan, Turek..az raz padne do otroctva vacsina ludi. Chcete stat oproti strelam chorych ludi so svojim uctom a hadat co urobia? Stojte, pokial mate extra feeling...
* Naco potrebujes vediet, ake mam ja pozicie, kde som co ukoncil?V com ti to pomoze? Iba ak ukojit zvedavost a zavist (to cloveka ubija).Zabudni uz na to, uzavrime to tak, ze to bola predcasna pozicia,teda prepadak.
Trading je o vystupe/ vystupe na chate? Uchylne ukazovanie kto ma vacsieho???
Trading na diskusnom forume je o vizii kam pojde trh ( napr.ze 8az 9.2 sa skonci prepad akci a bude odraz-bol na SP, DAX atd, na Nikkei o par dni neskor-teraz je uz o to vyssie), o zdielani novych info, TA ,poznatkov,extra feelingu.. Kazdy si uz potom vyuzije poznatky obchoduje podla svojho stylu, uctu, charakteru.
Co cakas, ze najdes na nete guru, ktory da XX spickovych calls a potom vrazis paku 1:400 na par jeho calls a ides do Karibiku chytat Ziku? Potom sa prihlas na Pamm ucet resp. signal servis.
Maj sa Jogo
P:S este upresnmi, primerany SL 500 pips som myslel na Forexe majors...na zlate,akciach , rope je to malo, budes obet aj ked uhadnes strednodoby (par tyzdnovy),alebo dlhodoby smer. Vlastne dnes uz aj 500 pips na forexe je takmer nic (niekedy stacilo 150), takmer vzdy idu ako zurivci aj 1000 pips proti, vybiela vsetko co vidia na monitore a az potom idu v smere fundamentov...okrem konsolidacie , vtedy postupne buduju pozicie a zaroven cakaju,na ktorej strane a ako hlboko su rybky...Pozor!!!
Naposledy upravil/-a Kontrarian1 v Pi 04 03, 2016 8:05 pm, upravené celkom 2 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Obchodovanie je o vstupoch a vystupoch. Tak mi ukaz, kde si zahlasil vystup z tohto obchodu.
Kontrarian, mal som jedinu otazku. Stacilo napisat:" Vystup som nenahlasil". Naco ten siahodlhy prispevok?

p.s: A prosim ta, nezacni mi teraz pisat dlhy prispevok o obchodoch, kde si vystup zahlasil, lebo sa zbytocne budes namahat.Nebudem si to overovat, lebo nemam naladu na takuto "detektivnu pracu".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kontrarian1 napísal: Ja som vstupil buy na Nikkei ako som pisal v realnom case na 16270. Bolo to 8.2 poobede,a bolo to dno tohto dna (skontroluj si na dennoms grafe cenu vstupu/8.2). Teda si klamal, ked si pisal na druhy den, ze si rano cital o -5.5 % pade Nikkei.Ja som vstupoval az po tom pade na uplnom dne (-spread),este v ten den zatvorilo v polovici dennej sviecky (potencialny rychly zisk +2,..%. Na druhy den to bolo doobeda stale v zisku a pobede do zhucalo dole. Ty si pisal az poobede, ze rano si cital. Posielam graf, posielam aj SP (to od 8.2 padlo len minimalne a odvtedy stupa hore,ukazkove dno),
Posledný raz ťa usvedčujem s klamstva a už sa s Tebou nebavím. Ty si proste chorý človek, keď si nič nedokážeš priznať. Vravel som, že ked o mesiac pôjde Nikkei hore, tak sám seba presvedčíš aký si génius. Lenže tu sú dôkazy, že Nikkei padol a na konci týždňa sa žiadny výber zisku nemohol konať . Kopírujem tvoj príspevok od slova do slova, každý si môže skontrolovať, čo si napísal v pondelok 8. februára, aj s presným časom, ktorý nemôžeš ojebať.

Tu vôbec nejde o tvoje ego, alebo či si to ty zobchodoval. To si len teraz vymýšlaš. Ty si tu prišiel ako majster sveta dať radu všetkým loserom a vyzval si ich do trejdu, ktorý skončil katastrofálne. A teraz miesto toho aby si priznal, že to nevyšlo, hádžeš vinu na mňa, lebo som si dovolil napísať pravdu.

Pravda je len jedna. Nemám dôvod klamať.

Kontrarian1 » Pon Feb 08, 2016 5:57 pm

Kto ma velku stratu ,nech skusi long Nikkei (momentalne 16270),resp. long usd/jpy (teraz (115.50). Zoberte profit koncom tyzdna. zmiernite si doterajsie straty a skoncite s forexom, Nic lepsie vam nemozem poradit :) Musi byt ale stop loss, kedze dnes uz nie je iste NIC!


Prikladám presný graf zo dňa 8 februára a následne graf od 8 februára až do konca týždňa.
Na druhý deň bol Nikkei o 5% nižšie (okolo 15400) a žiadna stopka by nevydržala. Na konci týždňa, kedy sa mal vybrať profit bol Nikkei ešte nižšie (okolo 14800).

KLIKNITE PRE ZVAČŠENIE:
Prílohy
Nikkei FEB 8.PNG
Nikkei od 8 marca do konca týždňa.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kontrarian1 napísal: Kto ma velku stratu ,nech skusi eventualne este long Nikkei (momentalne 16270),resp. long usd/jpy (teraz (115.50). Zoberte profit koncom tyzdna.zmiernite si doterajsie straty a skoncite s forexom, Nic lepsie vam nemozem poradit :)
Musi byt ale stop loss, kedze dnes uz nie je iste NIC!
Ten tip jednoznacne nevysiel. Stratil som na nom 6,50 EUR. Zobchodoval som to cez touch-opciu. Kedze tyzden predtym som na all-in obchode CAD-long prerobil 6700 EUR (4200 z toho mojich) tak som tomu nevenoval pozornost. Skor som si nadaval ze som otvoril este jeden obchod (hoci drobny) ked som sa snazil obchodovanie zanechat nadobro.

Tip prisiel v pondelok 8. februara. Ja som si ho vsimol az v utorok ale vstupnu cenu do longu som mal lepsiu (115 namiesto 115,50) tak som ho otvoril. Expiraciu som dal na polnoc medzi stvrtkom-piatkom. Kedze cas bol definovany "koncom tyzdna".
Nech by som dal akukolvek, podla grafu vidno ze sa to nedalo profitabilne zobchodovat.

Ak by takych tipov bolo 100 a 70 z nich by vyslo, tak proste by to bol jeden z 30 ktory nevysiel. Nic hrozne by sa nestalo.
Prílohy
binary2.JPG
binary1.JPG
USDJPY z toho obdobia dodnes
USDJPY z toho obdobia dodnes
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Jaroslav! :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za analýzu Jaroslav. :D Ani som nevedel, že aj usd/jpy takto skončil. Ani ten long Nikkei som nemienil sledovať, ani pitvať, ale v správach sa objavilo, že Nikkei padol najviac za tri roky... Tak som si na to spomenul. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Jaroslav,poslal si tu grafy, su presne a objektivne (ty sa snazis byt objektivny vzdy .
Nemusel si to robit, ja som usd/jpy uz vyhodnotil a napisal aj Jogovi a Jugglerovi , ze to bol zly trade. Vid moje citacie:
... timing na Nikkei a hlavne usd/jpy bol predcasny (usd/jpy zly trade)

Zabudni uz na to, uzavrime to tak, ze to bola predcasna pozicia,teda prepadak.
Opakujem sa: vratil som sa aby napisal vo vlakne, ktore som ja zalozil a je stale (bohuzial) citane, ze forex je uz cisty gambling. Detinsky som dal este tip (tak som bol v minulosti zvyknuty, k veci o trendoch na trhu). Pozicie boli nakup Nikkei resp usd/jpn. Prioritne to bol teda tip na zastavenie velkych padov a nasledny odraz (tvoraba dna) akcii (majors aj emergings),ropy atd. Akcie naozaj vytvarali v ten den dno. Bohuzial Nikkei este klesala neskor viac a usd/jpy sa ani poriadne neodrazil doteraz. Normalne mal byt usd/jpy za ten mesiac vzhladom k bounce vsetkych akcii a ropy cca plus 300 a viac pips. Lenze tento mesiac dlhodoba korelacia usd/jpy sa uplne narusila (cast dovodov som uz pisal,neudem uz viac)
Takze odraz na celom trhu naozaj nastal, ty si dal prave usd/jpy..taky je trh a pani smola.
Som ale velmi rad, ze si napisal. Aspon vidim, ze ked dam po dlhom case tip na net, niekto ho naozaj realne obchoduje. Jaroslav, este si sa nepoucil? Nikdy nenasleduj nikoho calls (preto som tu na zaciatku zasadne odmietal davat calls,upozornoval na rizika a potom ma tu zacali "ukrizovavat")

Ok, som rad, ze to bolo iba 6.50 Eur,a nebudem mat velke vycitky.Uz nikdy viac nedam na nete ziadny tip. Zelam Ti pokojny zivot bez gamblingu!

Juglger, ake grafy tu posielas? Uz sa tolko nestrapnuj,kedy chces s tym uz skoncit?

8.2 som dal tip, ako si aj sam pisal na odraz akci. Ja som uviedol Nikkei a fx jpy.
Hned na druhy den si pisal:
od JUGGLER » Uto 02 09, 2016 11:26 pm
Dnes ráno som ako prvé čítal v news, že Nikkei padol o -5,5%.
Ked si to nevšimneme a dokonca týždna Nikkei pôjde hore, tak o pol roka povie, že sme mohli zarobiť.
Neskor si este pisal Jogovi:
...a pritom som mu nepovedal nič. Len som si dovolil vyhodnotiť, že jeho tip long Nikkei deň nato urobil najväčší pokles za tri roky.
Ty si nic nevyhodnocoval, ty si klamal, ze Nikkei urobil od mojho vstupu cez noc do rana (ked si cital) megapad, a urazal ma co poviem neskor. To je vyhodnotenie?

Nechcel som uz reagovat na to, ale vcera som sa rozhodol, ze nenecham klamstva len tak a rozobral som tvoj posledny prispevok. Odpisal si mi na to okrem ineho:
Posledný raz ťa usvedčujem s klamstva a už sa s Tebou nebavím. Ty si proste chorý človek, keď si nič nedokážeš priznať. Vravel som, že ked o mesiac pôjde Nikkei hore, tak sám seba presvedčíš aký si génius.
Ake grafy si tu poslal clovece?To je co zasa za manipulacia?

Posielam denny a 1hod graf Nikkei, je jasne vidiet, ze 8.2 som vstupil na dennom low do nakupu , hned nato bola korekcia (dalsi hodinove sviecky,cca 35% z denneho 5.5% poklesu). Este o 16 dalsich hodinovych sviecok bola cena tesne pod urovnou mojho vstupu a az potom zacal dalsi prepad.
Ale ty si uz na druhy den pisal, ze som chytil mega pokles a ze ako budem klamat o pol roka (vraj si uz rano cital)!!
A o tom to cele bolo o TOMTO tvojom klamstve (pokles, ktory este nebol) a skodoradosti,ako budem reagovat (podarilo sa ti, zase si ma "ferovo"vyprovokoval)
Ved ja som dal iba varovanie o forexe, dal som tip (zbytocny) na odraz akcii a pisal som ,ze tu koncim..NACO SI TO O PAR HODIN VYHODNOCOVAL S KLAMLIVYMI UDAJMI A DODAVAL,AKO BUDEM JA KLAMAT? A stale pokracujes. Naco si teraz posielal zase zmatocne grafy a hodnotil moj tip,ked ja som uz viackrat napisal: ano, bol to zly tip. Aby si zakryl svoje klamstvo z 9.2 (tvoje nevinne dobrosrdecne vyhodnotenie)?
Kolko krat som prisie do tvojho vlakna ja a klamlivo vyhodnotil tvoje nespocetne tipy, casto neupdatovane?Kolko ludi ste uz odtialto takto vystvali? Naco to je dobre?
denny Nikkei
http://www.imgup.cz/image/KdV
1hodinovy
http://www.imgup.cz/image/Kdq
Mimochodom odraz 8 az 9.2 bol na celom trhu, majors, emergings akcie, ropa (silno teraz koreluje)...Jpy na forexe zlyhal,a co ma byt? Vyuzil si to ty profik, ze mi este vytykas avizo obratu na trhu...takyto pohyb hore niekedy trval aj cely rok (ked este nebola vojna). Je velmi tazke chytit v takejto volatilite dno na par pips presne.Ja som hral na moje presvedcenie o tom, ze trh sa skonsliduje v tom case a porastie hore (de facto sa stalo,s malymi chybami). Kazdy trader, ked nieco take obchoduje ,diverzifikuje pozicie,resp. sa dokupuje za lepsiu cenu,ci nie? Ak nedokupujes (je to tvoj styl), tak ta vyhodi na day tradingu na SL. Neskor zapnes pc,cena nizsie, veris svojmu trejdu, nekupis zase? Co za paniku si tu vyvolal? Mal si to vyuzit a nie hrat ten cirkus so mnou a mrhat energiu.

SP a Dax,(ropa a ostatne podobne)
http://www.imgup.cz/image/KdG
Maj sa,aj ty si moj blizny,tak ti prajem len to dobre!
Naposledy upravil/-a Kontrarian1 v So 05 03, 2016 9:39 pm, upravené celkom 1 krát.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kontrarian1 napísal:
Jugler, ake grafy tu posielas? Uz sa tolko nestrapnuj,kedy chces s tym uz skoncit?
Hej Kontrarian. Za každú cenu chceš z toho urobiť super tip a mňa osočiť?

Veď grafy sa nedajú manipulovať. Hádam si nemyslíš, že si kreslím vlastné grafy.

Tvoj i môj graf sú rovnaké, len ja mám graf futures kontraktu Nikkei s barchartu a ty máš graf indexu Nikkei s forexovej platformy FXCM. Ale ked sa pozorne pozrieš tak je to to isté. Index sa nedá trejdiť preto pri indexoch ako SP500 i Nikkei sa automaticky obchodujú najbližšie indexové futures.

Teraz tu dám tvoj hodinový graf ktorý je úplne rovnaký s mojím, len som ti tam doplnil dni, aby bolo jasné, že si začal v pondelok na 16270 a do piatku padol Nikkei na 14800, čo je pád -10%. Tvoj tip začínal v pondelok a zisk si radil vyberať koncom týždňa teda do piatku. Na tvojom grafe máš aj ďalší týždeň, ktorý začal 15 feb. a až vtedy to došlo na úroveň tvojho vstupu. Na porovnanie pridávam aj svoj graf s barchartu, ktorý končí v piatok.
Prílohy
NIKKEI Kontrarianov.PNG
Nikkei od 8 marca do konca týždňa.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"