Forex managed accounts FX21

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Juraj88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 9:18 pm

Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa Juraj88 »

Zdravim,

nie som profi trader (aj ked som to parkrat skusal) tak som sa rozhodol pre tuto formu investovania.
DCFX BROKER ponuka moznost investovania formou spravovanych uctov FX21.

Maju 4 produkty (lisia sa iba pomerom riziko/vynos)
ST1 - 30%/rok, 85% ochrana kapitalu (minimalna investicia 2000USD)
ST2 - 60%/rok, 70% ochrana kapitalu (minimalna investica 1000USD)
ST3 - 90% rok, 55% ochrana kapitalu (minimalna investicia 1000USD)
ST6 - 180% rok, 10% ochrana kapitalu (minimalna investicia 1000USD)
zatial rocne spravili viac ako mali planovany profit

pri kazdom produkte 40% fee z vynosu na mesacnej baze plus mesacny poplatok 5 USD + 0.15% / min. 8 USD max. 100 USD / mesiac

grafy si mozte pozriet tu:
https://www.myfxbook.com/members/fx21ma ... mam/752854
dole na stranke najdete aj link na ST2,ST3,ST6

affiliate z vynosu (9.5,5,3,2,1,0.5)

ak mate zaujem pomozem s registraciou
Naposledy upravil/-a Juraj88 v Ut 08 11, 2016 10:33 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Juraj88 napísal:Zdravim,

nie som profi trader (aj ked som to parkrat skusal) tak som sa rozhodol pre tuto formu investovania.
Madarsky DCFX BROKER ponuka moznost investovania formou spravovanych uctov FX21.

Maju 4 produkty (lisia sa iba pomerom riziko/vynos)
ST1 - 30%/rok, 85% ochrana kapitalu
ST2 - 60%/rok, 70% ochrana kapitalu
ST3 - 90% rok, 55% ochrana kapitalu
ST6 - 180% rok, 10% ochrana kapitalu
zatial rocne spravili viac ako mali planovany profit

pri kazdom produkte 40% fee z vynosu na mesacnej baze plus mesacny poplatok 5 USD + 0.15% / min. 8 USD max. 100 USD / mesiac

grafy si mozte pozriet tu:
https://www.myfxbook.com/members/fx21ma ... mam/752854
dole na starnke najdete aj link na ST2,ST3,ST6

affiliate z vynosu (9.5,5,3,2,1,0.5)

ak mate zaujem pomozem s registraciou
DCFX nie je Maďarský broker,ale broker registrovaný na Seychelles a kanceláriu ma v Abu Dhabi v UAE
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Juraj88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 9:18 pm

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa Juraj88 »

V poriadku, registrovany je na Seychelles
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Predbežne ti môžem povedať, že si prišiel robiť biznis na nesprávny web. Či už ako tvorca, alebo sprostredkovateľ.

Už sme tu mali také ponuky a vždy sa ukázalo, že sú výhodné len pre tvorcov, sprostredkovateľov a brokera.

Zajtra sa ti vyjadria chalani od forexu, ale už teraz vidím, že:
1. balance chart je uzamknutý (zatajovanie výšky účtu)
2. profit chart je uzamknutý
3. za 4 roky tam bolo urobených 37 600 trejdov !!!... na tom poslednom 13 000 trejdov za 1 rok.

Tomu sa hovorí overtrading za účelom získavania pipov. Ked sú tie pipsy nadštandartné vysoké, tak celá táto aktivita je v podstate okrádanie klienta a nazýva sa CHURNING.

Takže o čo tu ide podľa môjho názoru:

1. O dohadzovanie klientov pochybnému brokerovi (za affiliate provízie)
2. O inkasovanie provízií od brokera za každý trejd ( pekný počet pipsov z 37 000 obchodov :) )
3. O zobratie si polovice z výnosov, keď sa darí.
4. O to že celé riziko straty nesie klient.. pri páke 1:100 a pri vysokých poplatkoch tieto systémy skôr či neskôr skrachujú.

V minulývh prípadoch sme zistili, že výnosová krivka bola prezentovaná tak, aby vyzerala ideálne. V tom ako sa to dá urobiť na myfxbook sa nevyznám, ale vtedy na to poukázal Mika. Nechce sa mi hľadať to vlákno...ale ponuka a ten graf boli podobné ako tu.

Osobne si myslím, že takéto schémy sa robia tak, že sa začne z väčším množstvom systémov, s malým vkladom a bez klientov. Potom sa vyberú tie systémy, kde sa podarí urobiť pekný výnos za prvé mesiace. Tie sa potom ponúkajú naivným klientom.

Ten počiatočný výnos potom ukazuje lákavý track record a celkový výnos ( Time Weighted Return )...ideálne je, keď klient vidí stovky %. Tak sa vytvorí aj dobrý vankúš na straty a slabé mesiace.
Napr. ten posledný systém ST 6 vidno, že začal dvomi super mesiacmi +45% a +78%...a následne je už priemer len okolo 10%. Samozrejme, riziko je obrovské: systém má už v prvom roku DD -48%. Takisto ST2 a ST3 stoja na rovnakom princípe. Prvé 2 mesiace vysoký zisk a potom je už mesačný zisk normálny a vyskytujú sa stratové mesiace.
Všetky agresívne systémy ST2, ST3 a ST6 majú teda extrémne zisky v prvých 2 mesiacoch a ďalšia ich spoločná vlastnosť je, že nefungujú dlhšie ako 1 rok. Sú predurčené na overtrading a churning z ktorého klient nebude mať nič. A ak náhodou aj bude, zoberú mu 50% zo zisku.

Počkajme si na zajtra, nech sa k výnosovej krivke vyjadria forexáci ako Mika a Martin. Mne sa vidí, že je umelo vyhladzovaná..napr. tak, že sa počítajú iba realizované zisky ( a zatajujú nerealizované straty? )..tak nejako to bolo naposledy. Takisto mi nejde do hlavy, prečo je napr. pri prvom systéme napísané Gain 366%, ale Absolute Gain je len 20%. Pritom Absolute gain sa definuje ako Return of the investment as % of total deposits...čiže nové vklady ovplyvňujú absolútny výnos. Ale o to až tak neide...výnosy po jednotlivých mesiacoch sa dajú pozrieť dole a z nich vidno, že pri tom riziku a nákladoch nejde o žiadny zázrak. Obrázok z výnosov prvého systému tu dám.

Môj záver: naružovo vymaľovaná schéma, kde sa tvorcovia, brokeri i sprostredkovatelia obohacujú na úkor klienta.
Prílohy
ST 1 2016.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Juraj88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 9:18 pm

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa Juraj88 »

JUGGLER vdaka za reakciu

tak skusim to inak napisat, urcite nie som tvorca, sprostredkovatel v zmysle, ze som tu dal affiliate odkaz, ale hlavne som "investor" mam tam vlozene peniaze a nie malo..

mozem ti iba povedat, ze tie vysledky co su prezentovane na myfxbook su rovnake ako u mna na ucte, vidim tam v realnom case vsetky otvorene obchody, ci uz v strate alebo zisku..

co sa tyka tych produktov, ST1 spustili zaciatkom roku 2013.. takze to funguje uz vyse 3 rokov, DD je tam tusim 11%.. cca rok dozadu spustili ST2, ST3, ST6 na ziadosti klientov, ktori boli ochotni podstupit vyssie riziko pri vyssom vynose .. je to ale identicky produkt len je to 2,3,6 nasobok ST1.. z toho vyplyva, ze ked bol pri ST1 DD 11% tak pri ST6 by to bolo 66% keby bol vtedy spusteny.. tam to skace naozaj vyrazne.. na druhej strane to spravilo tie percenta, ktore uvadzaju..

co sa tyka tej paky 1:100, tvrdili, ze paku neuvyuzivaju

nechcem tu nikoho "klamat", ja tam mam peniaze vyse 1,5roku niektore uz aj naspat doma.. je to rizikova investicia, ale pride mi to vhodna alternativa na diverzifikaciu

rad si precitam teda aj postrehy skusenych forex traderov, ja som naozaj pisal len z vlastnej skusenosti
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Podľa mňa je problém prílišné množstvo obchodov. Je zbytočné urobiť za deň 20-30 obchodov z hľadiska poplatkov a bid - offer spreadu, lebo vtedy najviac strácaš. Neviem či sú všetky poplatky už v cene ako aj na myfxbooku, alebo niečo ešte beží pomimo.
Ono celkovo brokeri majú samozrejme radi čím viac obchodov a preto napríklad aj súťaže robia na mesiac dva atď. Aby tam prišli strelci a na plný margin niečo trafili a ukázali retailu, že takto sa to má robiť. Opak je však pravdou.
Jasne ako povedal Juggler potrebovali by sme to vidieť komplet vrátanie zostatkov, aby sme videli o akých sumách sa bavíme.
Z toho čo vidím je najväčší problém to množstvo obchodov a strašne malý profit faktor 1,15-1,25. To znamená, že je kopec ziskov ale proti nim je kopec strát v pomere 1,2:1. Normálne udržateľný systém potrebuje minimálne 2:1, 3:1 a viac.
Ináč celý systém spadá do kategórie náhoda, keď prestanú fungovať naoptimalizované parametre.
Nejak moc som to neštudoval, ale vidno, že posledné dni sa im to rosypalo, lebo je veľa strát a potrebujú nanovo celý systém nakalibrovať s novými prarametrami, čo sa im však jedného dňa nemusí podariť a backtaesty sa budú čím ďalej rozchádzať s realitou. Preto to už 2 dni neobchoduje.
Navyše by si potreboval záruku, že ten algoritmus sa od začiatku nemenil, ale tento tu sa menil určite.
Ja osobne by som do ničoho s tak minimálnym profit faktorom neinvestoval.
Poplatky nekomentujem.
Na posúdenie ostatného potrebujeme komplet tie tabuľky.
Juraj88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 9:18 pm

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa Juraj88 »

Posledne dva dni sa neobchoduje kvoli volatilite ohladom volieb v USA, oznamili to niekolko dni v casovom predstihu..
"Please be informed that the United States Presidential Election will be held tomorrow, on the 8th of November, 2016, and we are expecting hectic market reactions, therefore our team of traders will not be trading and we kindly warn all self traders to be very cautious when trading in the next two days (the 8th and 9th of November)."

Ono to nieje klasicky AOS, ale maju skupinu 21 realnych traderov (museli splnat nejake podmienky, vzajomne sa nepoznaju atd.)a ti si idu vlastne strategie (mnohokrat su protichodne) a cele sa to premieta na ucet.
Ano minuly tyzden bol stratovy, ale pri ST1 to predstavovalo -0,99% (31.10-5.11.)

Za mesiac oktober mi to vypisalo 306 vstupov, co mi vychadza cca 14-15obchodov den
Poplatky su dane, s tym ja nic nespravim.

Nemam problem nejak preposlat tabulky(monthly statement)
vyzera to nejak takto(ST6-OCT2016-priloha)
Prílohy
Monthly Statement OCT 2016.JPG
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa Chris »

inak nechapem, nac si vymazal P/L, kedze si tam nechal objem a open & close price :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
InvestorMarek
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 20 11, 2016 5:36 pm

Re: Ako začať s investovaním. zhodnocovaním financií

Príspevok od používateľa InvestorMarek »

http://www.myfxbook.com/members/zsola88 ... t3/1434274" onclick="window.open(this.href);return false;
a ešte riskantnejšie je
http://www.myfxbook.com/members/zsola88 ... t6/1434281" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako začať s investovaním. zhodnocovaním financií

Príspevok od používateľa JUGGLER »

InvestorMarek napísal:http://www.myfxbook.com/members/zsola88 ... t3/1434274
a ešte riskantnejšie je
http://www.myfxbook.com/members/zsola88 ... t6/1434281" onclick="window.open(this.href);return false;

No vidiš. Objavil si teplú vodu. Prišiel si tu propagovať systém, ktorý sme už rozoberali. Takže všetky tvoje príspevky som zlúčil do jedného vlákna. Prečítaj si to od začiatku. Mimochodom, takých ponúk sme tu preberali už zopár a nepametám si nič, čo by dlhodobo prinášalo zisk.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
InvestorMarek
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 20 11, 2016 5:36 pm

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa InvestorMarek »

Aha ďakujem za info, veď uvidím ešte tam nemám peniaze dlhodobo :D
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Forex managed accounts FX21

Príspevok od používateľa jan »

Presunúť do podvodov.
Podľa mojich informácií sa tam už dlho nevyplácajú peniaze a reálne hrozí, že len slovenskí klienti stratia niekoľko miliónov eur.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"