Hladam investorov na FOREX

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mirecz33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2017 7:41 pm

Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa mirecz33 »

Ahojte,

pozna tu niekto akym sposobom by som vedel zohnat investorov na obchodovanie na forexe ?
Mesacne robim 4-10% z kapitalu, ale mam nizky kapital.
Potreboval by som zohnat investorov, a zisk by sme rozdelili podla dohody.
bosansky.miroslav@azet.sk

Miro
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nedostatočné informácie. Kolko rokov trejdíš? S akým priemerným výnosom a rizikom. Z akými nákladmi (aký broker?). Najlepšie ukázať graf výkonnosti z výpisu od brokera, alebo mať účet prepojený cez myfxbook.com a pod. Na webe máš tisíce trejderov s auditovanými výsledkami, ale máloktorý stojí za investíciu. Investori by boli, len spolahlivých a výkonných trejderov je ako šafránu... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mirecz33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2017 7:41 pm

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa mirecz33 »

Asi 4roky, Instaforex, XM ,

link forexcopy:

https://www.instaforex.com/sk/forex_mon ... er=5261606#/" onclick="window.open(this.href);return false;

MB
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Dík za úprimnosť.

Trejdíš veľmi málo peňazí na to, aby si vedel ako by to dopadlo s väčším kapitálom.
To, že si sa ani po 4 rokoch nedopracoval k väčšej sume svedčí o tom, že si neveríš...no na druhej strane si trúfaš obchodovať cudzie peniaze? Po 4 rokoch by si mal vedieť, že Instaforex nie je dobrý broker na seriózny trading. Je ťažké od teba chcieť aby si mal po 4 rokoch históriu so 4 rokmi výnosov...takže ked tipujem správne....ten trading čo ukazuješ je asi druhý, alebo tretí pokus, nie? Ono to tak obyčajne býva....a človek má stále pocit, že už je dobrý...

A teraz k performance.

Výnos 4-10% mesačne je pekný výnos, ale ja ho tam nevidím. To je v priemere 50 až 100% p.a. čo by v kombinácii s nízkym rizikom z teba urobilo forex šampióna. V takom prípade by som ti vybavil konzultáciu ohľadom tradingu pre bohatú firmu. Musel by si však mať takú históriu aspoň počas troch rokov.

To nízke riziko znamená riziko straty a to je bohužiaľ u teba obrovské...veď si 2 x padol o viac ako 90%...raz si tam mal už 1300 USD a padol si na 50...druhykrát nedávno z 560 na 78. Ďalej tam máš kopu poklesov o 50%. To sa podobá viac na gambling, ako na trading.

Teraz si uvedom, kde je výnos, ked si začal zo 100 USD v 9/2015 a po roku a pol si tam nedávno mal iba 50-80 USD?.
Čo by z toho mal investor? ..veď by riskoval, že príde o všetko. Aj by nakoniec prišiel, lebo keby ste sa delili o zisk, tak by zarábal len na teba a brokera.

Takže ruku na srdce...po prvé: nevidím konzistentný zisk...ani sám si nezarobil...mal si už 1500 (+1400%) a z toho si padol na 45. Po druhé: to riziko straty je také obrovské, že ten trading už neukazuj nikomu a rozmýšlaj ako ho znížiť.

Nájdi si lepšieho brokera...nedovol aby tvoj účet ničili vysoké náklady ...vylepši svoj trading tak, aby riziko poklesu nebolo veľké...a keď bez hazardovania dosiahneš konzistentných 4% mesačne, čiže cca 50% ročne po dobu aspoň troch rokov, tak si u mňa dobrý.

Medzitým, ked sa cítiš na to, že by si mohol profitovať z tradingu cudzieho kapitálu, tak máš len jednu možnosť: social trading. To pri forexe znamená PAMM trading, copytrading, signal providing..proste akákolvek forma, kde malí, obyčajne neskúsení ,,investori,, sú ochotní platiť za vidinu, že s tebou zarobia. Vidím, že Instaforex má PAMM...ale skôr si pogúgli iné alternatívy , kde cez lepšieho brokera zverejníš real-time trading a využiješ šancu získať investorov, alebo followerov. Ja myslím, že pár forex trejderov si takto dokáže privyrobiť...ale musí to byť aspoň druhá liga. Ono obchodovať účet 100 USD je to isté ako robiť demo...nemá to velkú výpovednú hodnotu. Ale máš aspoň výdrž, trpezlivosť, ved si sa s tým bavil 1 a pol roka...a ked vravíš, že sa tomu venuješ 4 roky, tak pozri všetky príspevky od Mika...nájdeš viac info k social tradingu aj o forexe. Takisto si pozri príspevky od MartinPillar (staršie Mpillar).

P.S. Nie som forex trejder, ani investor... len ti v dobrom píšem svoj názor. Drž sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mirecz33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2017 7:41 pm

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa mirecz33 »

Ahoj JUGGLER,

Len v rýchlosti:
Aký je to broker to je na dlho a iné vlákno.
Pokus to je neviem koľký možno si sa aj trafil - to je tiež na dlho a iné vlákno. (každý nejako začína)

performance:

Čo popisuješ si si asi nevšimol cashflow, lebo pokles čo spomínaš nie je že by som to zle zobchodoval, ale
preto lebo som zisk vybral: 06/2016 výber cca 1000€ a aj pokles 12/2016 výber cca 500€.

Ak by v grafe nebol zahrnutý výber prostriedkov tak v práve spomínaných obdobiach je ako najviac ziskový a vyzeral by takto:

https://widgets.instaforex.com/widget.p ... 6&g=profit" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže ešte v rýchlosti rekapitulácia od 09/2015 do dnes zo 100€ 1637€.
Pripúšťam, že riziko je v niektorých úsekoch väčšie ale aj zisk je niekde inde ako 4-10%.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chlape ak by si si veril ze za rok z 1000E urobis 10000E, tak by si ich nevyberal ale by si ich tam ten rok podrzal aj keby si si len rohliky kupoval a potom by si vybral 5000 a zo zvysnych 5000 by si o dalsi rok mal 50000.
mirecz33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2017 7:41 pm

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa mirecz33 »

Ahoj Jaroslav, ved to mam v plane tych 1500 som presunul na ineho brokera.
No vysledok budem vediet o rok..
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

OK, tak o rok daj vediet ako to dopadlo. Kazdopadne investorov vtedy uz nebudes potrebovat, lebo bud uz budes za vodou a budes mat taku zrucnost ze ti bude stacit rozmnozovanie vlastnych penazi; alebo budes na nule. A to by zhananie investorov na pokracovanie strat bolo nezodpovedne, ze.

Nerypem si do teba len tak z blbosti. Ja som za poslednych 6 rokov na forexe zmarnil skoro 10k EUR, tak poznam asi aka istota zarobku tam je...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mirecz33 napísal:
Čo popisuješ si si asi nevšimol cashflow, lebo pokles čo spomínaš nie je že by som to zle zobchodoval, ale
preto lebo som zisk vybral: 06/2016 výber cca 1000€ a aj pokles 12/2016 výber cca 500€.

Ak by v grafe nebol zahrnutý výber prostriedkov tak v práve spomínaných obdobiach je ako najviac ziskový a vyzeral by takto:

https://widgets.instaforex.com/widget.p ... 6&g=profit" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže ešte v rýchlosti rekapitulácia od 09/2015 do dnes zo 100€ 1637€.
Pripúšťam, že riziko je v niektorých úsekoch väčšie ale aj zisk je niekde inde ako 4-10%.
Ok. To je už lepšie. Ale aj tak je to krátky track record a primalý kapitál .

Ale postupuješ správne. Zo ziskom 1500 ideš k lepšiemu brokerovi. Zapoj sa do social tradingu - ja myslím, že za pár mesiacov budeš mať followerov. To, že kde - to ti neviem velmi poradiť - možno ti poradí Mika...on stále vyhrával súťaže a má prehľad. Možno eToro, Ducaskopy, Oanda ? Neviem. V každom prípade, ked nebudeš hazardovať, tak po 1-2 rokoch si ťa všimnú aj väčší investori. Ked budeš mať dobré výsledky a pekný track record ešte 1,5 roka, kľudne sa ozvi. Budem sa ti snažiť pomôcť. Držím ti palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Vzdy mam tak trochu "trust concerns" ked niekto so 100 usd uctom chce ponukat sluzby inym. Nehovor, ze viac nemas. Skor si tych uctov uz zopar zruinoval a teraz mas jeden kde nejaka ta skvara ostala.
Ale nie o tom som chcel. Nezdielam Jugglerov optimizmus, lebo si nam ukazal balance na ucte a nie equity na ucte, co ke velky rozdiel. Equity na ucte ma 90 percentne drawdowny.
Cely zisk z uctu prakticky pochadza z jedneho obchodu, ked si den po UK referende zarobil 1200 usd na obchode s leverage cca 50-80:1.
Tvoj styl by som charakterizoval takto: Otvor GBP/USD - ak chytis stoploss otvor to na druhu stranu - ak chytis zase stoploss urob double a otvor zase povodnu stranu. Rob to dovtedy kym sa nevratia straty plus nejaky zisk alebo kym nevymazes ucte.
U mna je to martingale ktory skor ci neskor skonci vymazanim uctu. Preto vzdy mas malu povodnu investiciu.
Teraz mas asi pocit ze si masiel holy grail, ked si raz trafil GBPUSD na max leverage,ale pre mna je to cisty gambling.
Prílohy
IMG_1239.PNG
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je tam balance, aj equity. Tie 90% DD vysvetlil výbermi 1000 +500...je to tam pod cash flow. Ale aj tak negatíva prevažujú: DD vo výške nad 50%, veľká časť zisku z jedného trejdu, že ide o mikroúčet a že track record je krátky.

Nehýrim optimizmom, ale nezatracujem ho. Spravil 1500 zo 100. Možno zo šťastím. Možno sa zlepšuje. Možno teraz spraví 10 000 a potom 100 000...nikdy nevieš. Preto mu vravím, nech sa ozve za ďalších 1,5 roka.

Konkurencia je obrovská. V social tradingu takých nájdeme tisíce. Ale o tom sme už debatili. A stále debatíme, ked sa ozvú takí, čo hladajú followerov, alebo investorov.

UKážem príklad podľa mňa v praxi bezcenného obchodovania na mikroúčte. Výsledky vyzerajú dobre, ale tým, že ide o mikroúčet a nástroj EURUSDECN dosahuje zrejme automat cost free, alebo takmer cost free trading.

Všimnite si konzistentné zisky..ide o scalpovací automat s priemerným denným ziskom 0,5%, mesačným ziskom 11%. Počet trejdov zhruba 2500 za mesiac a max DD iba 4,5%.


Druhý príklad je forexová traderka so 14 ročnou praxou. Kombinuje AOS a diskrečný trading. Niečo podobné ako ked som ja trejdil ES na dennej báze ( psychologická a technická analýza). Timing má automatizovaný, ale trejd musí splňať aj iné diskrečné kritéria. Má až 90% winnerov, najväčší DD 16%, krásna equity, vyzerá na zisk v stovkách %. Lenže, keby nebolo keby...keby nemala tak krátku , iba 6 mesačnú históriu. Všetko vyzerá nádherne...účet je reálny...z 5000 spravila 15 000 za pol roka..takže si povieme...toto je talent.

Lenže podľa mňa ani toto nedopadne dobre. Je tam cca 40% šanca, že tá baba je fakt talent, ale na 60% tipujem, že toto je len jeden z mnohých systémov, ktorý šlape v daných trhových podmienkách a začne zlyhávať, keď sa trh zmení. Alebo sa potkne na leveragi. Uvidíme. V každom prípade, na nej sa mi páči vysoký počet winnerov a nízke DD. Robí konzistentné zisky zhruba po 50 USD, najväčší DD má pár stoviek a jeden trejd potiahla až do zisku 2200. No bohužial, na 60% tipujem, že ten úspech jej nevydrží a do troch rokov skončí, prinajlepšom padne do priemeru. Zatiaľ, čo porovnávam výkonnosti trejderov, do troch rokov sa vykryštalizuje skoro každý.

K prvému príkladu dávam prvý obrázok, tá baba je na druhom. Kliknite pre zväčšenie. Na oboch sú performance podľa mesiacov a celkový graf.
Prílohy
AOS forex.PNG
AOS + PA.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Asi to nie je vidno poriadne na tom povodnom grafe preto prikladam zoom.
Pokles zo 480 na 80 je pokles o 83% a ziaden vyber tam nie je. Takže nevysvetlil nič.
Tam bol margin call už blízko.
Prílohy
IMG_1244.PNG
mirecz33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2017 7:41 pm

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa mirecz33 »

Ahojte chlapi,

dakujem za komentáre ci uz negativne alebo pozitivne.
Ja som ani necakal ze mi tu teraz niekto napise idem do toho tu mas 10000 a bavme sa ako si zisk rozdelime.
Hlavne som potreboval nazory, cim viac tym lepsie.
Martin mam taky obchodny styl. "holy grail" to uz ma davno preslo :)

Nevidim rozdiel v
1situacia
obchodovať 100€ po margin call (-100€) s potencialom na rocne zhodnotenie na 1000€
alebo

2 situacia
obchodovať 1000€ s max dovolenym downdrawnom 10% (čo je tiež -100€) s potencialom na rocne zhodnotenie na 1900€

Obchody objemy tie isté výsledok ten istý -100€ alebo +900€
v oboch pripadoch ak je -100 je to na prestavenie strategie a ine parametre

co sa tyka srategie je to tak ako pise Martin a este jeden detail, obchodujem iba H4 a pri cakajucej obj nepouzivam TP, ked sa na trhu nieco vacsie udeje da to riadny zisk v pomere k vyske uctu nez by ho malo vybrat na TP co sa stane urcite (vlasne opak toho co sa stane bez SL).

:) teraz ocakavam komenty uplna blbost a podobne, kludne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa Airmike »

mirec.

ked taketo komenty ocakavas, tak asi sam vies, ze si napisal blbost. mozno by bolo dobre zamysliet sa, co by si ty sam chcel ako investor, ak by si mal povedzme 500k USD. a podla toho si postavil strategiu. ovela jednoduchsie sa ti budu nahanat klienti. ak ma investor prachy, tak ich asi nejako zarobil, to znamena ze asi nebude uplny blb.

dalej by bolo asi dobre zamysiet sa aj nad tym, ci si chces postavit biznis na PAMMe/social tradingu, alebo chces tradovat sam pre seba a peniaze z uctu vyberat. kto ti asi tak uveri , ked si neveris ani ty sam natolko, aby si na ucte mal par tisic USD.

neber to ako kritiku, skor radu. denne analyzujem trackrecordy a ver mi, ze pri dodrzani par pravidiel dokaze aj priemerny trader urobit performance ktora je z pohladu investora zaujimava. investori toho vela nechcu. chcu len dobry risk profile, stabilne a predvidatelne vykony, a providerov ktori ich nechcu odrbavat na poplatkoch a feeckach. je to jednoduche ako facka. a ja stale nerozumiem preco 95 traderov zo 100 nedokaze tieto jednoduche pravidla dodrzat a skusaju primitivne triky, ako keby ti investori boli uplni idioti.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mirec, tak aby si nepovedal, ze si nedostal ziadny poriadny a hlavne konkretny feedback, tak ja ti ti poviem co sa mi konkretne postrehy:

1. Obchodujes iba GBP/USD. Teda hlavne posledny rok. To mi pride ako negativum. Cable ma reputaciu menoveho paru, ktory ked chyti trend, tak sa ho drzi. Ale po kazdom trende pride range a tam ty stracas. Ty sa snazis dostat do trendu, ktory ale nemusi prist extra dlhy cas a skusas to iba na jednom pare. Skus najst strategiu, ktora bude dobra aj pre viacero parov, nie iba jeden.

2. Nevies smer ktorym tvoj par pojde a skusas ho najst dost brutalnym sposobom. Ak ides short a je to nespravna strana tak, skusas long. Ale to je dost casto zase zle. Preco? Lebo negacia vyroku "GBPUSD pojde dole" nie je vyrok "GBPUSD pojde hore", ale vyrok "GBPUSD nepojde dole". Ak GBPUSD nepojde, dole tak moze ist hore alebo nemusi ist nikam a bude nejaky cas v pasme. Preto okamzite skusat inu stranu po stoplosse prveho smeru, je podla mna zla strategia, lebo neberie do uvahy vsetky mozne alternativy buduceho vyvoja. A vtedy ty stracas najviac. Skus si nasjt strategiu, kde si budes viac istejsi smerom.

3. Velka leverage. Obchodujes stylom "Venec nebo kotrmelec". Trochu skus zvolnit. Zo 100 USD milion neurobis za rok.

Aspon tolko zatial, snad ti to pomoze.
Nevidim rozdiel v
1situacia
obchodovať 100€ po margin call (-100€) s potencialom na rocne zhodnotenie na 1000€
alebo

2 situacia
obchodovať 1000€ s max dovolenym downdrawnom 10% (čo je tiež -100€) s potencialom na rocne zhodnotenie na 1900€
Ja v tom rozdiel vidim, lebo po margin calle nemusis byt -100E ale aj -5000E :shock:
mirecz33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2017 7:41 pm

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa mirecz33 »

Martin margin call je prave aby ucet nesiel do minusu. Ci to zle chapem ?
Ak to zle chapem tak potol SL uroven 0€ namiesto margin
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zle to chapes. Ked cena urobi gap tak broker ti moze stihnut uzavriet pozicie az ked tvoj ucet bude uz v minuse. A ked mas poriadnu paku tak v poriadnom minuse.
Podpisujes to pri zaciatku spoluprace s brokerom, ze s tym suhlasis. To ze si mal nastavene SL ta ochrani len v "standardnych trhovych podmienkach". Povedia ze na danom instrumente bola mimoriadna situacia, nedostatok likvidity a nevysudis nic.
Event ako BREXIT sa objavi kazdeho pol roka na niektorom menovom pare. CHF, JPY, RUB, GBP, EUR, USD ... vsetko su uz velmi nespolahlive meny plne cenovych skokov.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa Chris »

LoL :D mirec napoj ucet myfxbook.com a uvidime ci sa cisielka nezmenia

Martin: hod pls link na tie systemy z printscreenov
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
FreedomFund
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 9:53 am

Re: Hladam investorov na FOREX

Príspevok od používateľa FreedomFund »

mirecz33 napísal:
Nevidim rozdiel v
1situacia
obchodovať 100€ po margin call (-100€) s potencialom na rocne zhodnotenie na 1000€
alebo

2 situacia
obchodovať 1000€ s max dovolenym downdrawnom 10% (čo je tiež -100€) s potencialom na rocne zhodnotenie na 1900€

Obchody objemy tie isté výsledok ten istý -100€ alebo +900€
v oboch pripadoch ak je -100 je to na prestavenie strategie a ine parametre
Pri obchodovani so 100usd sa ti ten rozdiel nemusi zjavit hned, no skus si predstavit, ze si investor ktory ma 100,000usd. Pacilo by sa ti investovat do niecoho kde mozes prist o vsetko? Tipujem ze asi nie. A ty predsa hladas investorov. Preto je dobre sa zamysliet nad tym ako taky investor uvazuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"