JPY long

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

Zdá se mi, že se rýsuje fundamentálně silná pozice pro JPY long.

Odůvodnění:
V posledních několika letech se rozmohl Carry Trade 'půjčování v JPY, investice do dolarových aktiv). Vzhledem k politice nulových úrokových sazeb v Japonsku a dlouhotrvající ekonomické stagnaci šlo pro investory o obchod s velmi zajímavým poměrem výnos / riziko.

Situace se ale mění. Vypadá to, že japonská ekonomika začíná konečně vykazovat známky oživení.
makro data: export +11,7%, export do Číny +27%, importy + 16,9%, firemní zisky rostou a jsou reinvestovány zpět

Stačí další zvýšení japonských sazeb a celá konstrukce se může sesypat jako domeček z karet. Už tak japonská měna vůči USD posílila. A jestli posílí ještě o něco více, může to vyvolat řetězovou reakci, kdy investoři budou chtít uzavřít svoje "Cary trade " pozice. To povede ke zvýšení poptávky po JPY za účelem splacení půjček. A může jít o lavinový efekt (včetně spuštění stop lossů...)

Když se podíváme do historie, podobná fundamentální situace nastala v roce 1998, ky JPY poté posílil o 20% za zhruba měsíc.

Podle mne je teď vhodná doba pro JPY long pozici. vybírám vhodný warrant na USD / JPY
Zatím se mi zamlouvá put se strikem 110 a splatný 9/2008 (tedy za rok)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JPY long

Príspevok od používateľa jonatanus »

suhlas
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JPY long

Príspevok od používateľa jonatanus »

jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JPY long

Príspevok od používateľa jonatanus »

Honzajs napísal:Vypadá to, že japonská ekonomika začíná konečně vykazovat známky oživení.
sledujes japonsko?

"Japan's recovery is tottering, with the chance of an outright recession having risen to nearly two in three," said the report, authored by chief economist Jim O'Neill."

neviem ci si zachranuju carry trade :lol: alebo sa tam nieco velmi zmenilo... skoda ze den nema 50 hodin....
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

sleduji, volatilita japonské ekonomiky a je obecně větší než evropské nebo u ekonomiky USA.
zatím pozice držím.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JPY long

Príspevok od používateľa jonatanus »

Honzajs napísal:sleduji, volatilita japonské ekonomiky a je obecně větší než evropské nebo u ekonomiky USA.
zatím pozice držím.
a zmenilo sa tam teraz nieco, maju tam nejaky velky dopad momentalne americke (a uz aj europske) problemy?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

Poslední výsledky ekonomiky byly nic moc. Zatím držím dál, sleduji.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

JPY výrazně posiluje, vývoj probíhá z mého pohledu tím správným směrem :lol:
Zatím žádná změna pozice, držím dál.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal:JPY výrazně posiluje, vývoj probíhá z mého pohledu tím správným směrem :lol:
Zatím žádná změna pozice, držím dál.
Jaxeš na tom?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

+100% :lol:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal:+100% :lol:
Gratulace!

PS: Když tak sleduju ty tvý podrobný rozbory a kam fšude přispíváš, zbývá ti eště čas na něco jinýho? Nebo to děláš na plnej úvazek?
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: JPY long

Príspevok od používateľa kadu »

Ferin007 napísal: Gratulace!

PS: Když tak sleduju ty tvý podrobný rozbory a kam fšude přispíváš, zbývá ti eště čas na něco jinýho? Nebo to děláš na plnej úvazek?
Na konicek kterej jeste ke vsemu obcas prinese nejaky penizky si snad najde cas kazdy ne?... Chces-li mit prachy musis se o ne starat! :lol: :lol:


CIST CIST CIST A HLAVNE JIT DO TOHO :idea:

Co ja vim honzajs ma dost zdroju k dispozici
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ty podrobné rozbory mají svůj prvotní sobecký účel - mně samotnému pomáhají utříbit si informace a myšlenky :wink:

Co se týče času - tak 3 hodiny denně

Jak kadu píše o mých zdrojích, to je pravda. Mám přístup k velkému množství informací, zejména díky výměně informací s dalšími lidmi. Některé zpravodaje, které mi posílají, ani nečtu, jenom archivuji pro případné budoucí využití (třeba zaměřené na deep value akcie, dividendový příjem...).

V zásadě mi pak stačí opravdu detailně prostudovat JEDEN MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ zaměřený na makroanalýzy včetně případných webových updatů. Pozorně pak pročítám makroanalýzy i z jiných zpravodajů. Z jedné takové analýzy vychází i JPY long.

Potom už stačí jenom + projít rychle zpravodaje doporučující konkrétní akcie a pro pořádek si poznamenat jejich názvy. Pak už jenom stačí sledovat pár klíčových webových stránek či objednaných emailů.

Co se mi ale zatím vyplatilo ze všeho nejvíce, je identifikace dlouhodobých trendů a sázka na ně. Teď sázím na dlouhodobé problémy bank, růst komodit s důrazem na drahé kovy. Proto ty makroanalýzy.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JPY long

Príspevok od používateľa Honzajs »

Doprodávám zbytek, celá pozice uzavřena. spokojenost. :lol:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: JPY long

Príspevok od používateľa kubik »

Zde na zaklade nekolika indikatoru se snazim urcit vyvoj menovych paru http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... 8,page=243 muj nick je tam kubika,myslim ze pokles usd/jpy neni jeste konecny,to vyplyva i z honzajsovych prispevku ohledne bank a hypotecni krize ale hlavne v dosazeni horizontu v tezbe ropy,neni daleko doba kdy bude stat 125 usd za barel/v radu mesicu/
PMN
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 08 04, 2008 12:03 pm

Re: JPY long

Príspevok od používateľa PMN »

z toho co tu pisete mi to pripada ze by sa niektora ekonomika musela zrutit natolko ze by temer skrachoval cely stat, nejaka ekonomicka velmoc. nie su alternativi ktore dovoluju klesat USD/JPY a zaroven udrziavat stav vyrovnany? napriklad pohyb pipsov sa zmeni a bude vecsi tam kde bol predtym mensi. teda napr cable alebo eur/usd pojde nahor omnoho vyraznejsie nez by stihol U/Y klesat a takto by sa to dalo udrzat dlhu dobu? tato myslienka ma napada len pri tom poznatku ze ameriacania povazuju za hlavny carry nzd/usd. vie mi niekt na toto povedat nejaky podlozeny nazor?
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"