Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Poslaťod Airmike » Pon 01 07, 2019 3:34 pm

cryptotrader píše:A beries do uvahy aj to, ze su krypta v podstate 80% dole? BTC uz naraza na support retailu. Psychologicka hranica, kde uz retail je znova ochotny do toho vrazat prachy. Dalsia vec, ze ked teraz trhy padali, BTC koreloval so zlatom, to je tiez taky zaujimavy point, co stoji za povsimnutie. Taktiez sa suska, ze institucionalny investori potichucky skupuju BTC, asi hlavne OTC, alebo Airmike sa chvalil, ze vie ako na to, ako tradovat potichu velke objemy, aby to neovplyvnilo cenu :)

nerad reagujem na podobne pichlave prispevky, pretoze je to kontraproduktivne. na to, ako nakupovat velke objemy na akonkolvek trhu by prisiel kazdy normalny trader, ktoreho naplnou prace je nakupovat alebo predavat velke objemy. nikdy som sa tym nechvalil, proste som to povedal, pretoze je to bezna sucast biznisu a zvladol by to aj delfin. a nemusi ist v principe o OTC. ked som zacinal trejdovat, robil som 3-5% denneho objemu na top burzach. 1% v cine. moze to zniet, ze je to vela, ale burzy v tom case boli male. dnes je to vec kapitalu, nie algorytmu. za posledne 2 roky som na krypte zobchodoval cca nieco malo cez 1.5 MLD USD. to je verejna informacia. da sa dohladat.

vsetci marketmakeri naju velmi podobne algorytmi. ak nejaky vacsi investor chce nakupit alebo predat stovky bitcoinov. tak si staci zaplatit nejake mensie feecko a firmy mu to zobchoduju. bez toho aby to trhom pohlo. nasa firma to nerobila, ale konzultoval som podobne predaje z ucastnikmi, ktore potrebovali zobchodovat krypto po ICO

ja som pisal o tom. ze pri nizkych cenach bitcoinu sa do hry mozu vlozit velki hraci, ziadne suskanie som nespominal. vacsina ludi, ktori sa kryptom zaoberaju su retail. a ten si suska kadeco.
Airmike

Poslaťod jaroslav80 » Pon 01 07, 2019 4:02 pm

Airmike píše:ak nejaky vacsi investor chce nakupit alebo predat stovky bitcoinov. tak si staci zaplatit nejake mensie feecko a firmy mu to zobchoduju. bez toho aby to trhom pohlo.

Predstavme si, ze Bill Gates sa rozhodne skupit 20% islandskych korun, ktore su v obehu. Aj keby to zadal ako zakazku vela firmam a na obdobie 2 mesiacov, tak hodnotu ISK by to predsa zvysilo, nie??
jaroslav80

Poslaťod Airmike » Pon 01 07, 2019 4:35 pm

nechapem preco do toho tahas Billa Gatesa a islandsku korunu. bavime sa o Bitcoine, ktory ma trhovu kapitalizaciu 70 MLD USD. v sucasnosti je denny objem len na derivatoch je 1.5 MLD, na burzovom spote moze byt 1-1.5 MLD . do toho vobec nepocitam OTC. 1% je 700 milionov. zalezi na aktualnej situacii na trhu ale pri velkych poklesoch trh urobi objem aj 5-7mld,zalezi na cene BTC. pri dennom objeme v miliardach zlikvidovat 700 milionovu objednavku radovo v dnoch az tyzdnoch nemusi byt zas taky problem. to je jednoducha matematika. bavit sa o tom je strata casu. pretoze kazdy, koho to zaujima si ten pocet dokaze urobit sam za 5 minut. za 30 si vygooogli firmy. ktore to robia. a my si tu usetrime zbitocne diskusie.

apelujem na vas chlapci, aby sme zbitocne nemrhali casom. ak sa tomu skutocne detailne chce niekto venovat a robit v tom, som otvoreny diskusii, rad poradim. ale len tak pre vseobecnu zaujimavost nemam zaujem tieto veci vysvetlovat.
Airmike

Poslaťod jaroslav80 » Pon 01 07, 2019 4:48 pm

Poznas nejaku inu menu, ktorej je v obehu blizsie k 70 MLD USD nez ISK?
Ak hovoris o objeme 1% z celkoveho objemu a o tyzdnoch, tak to by logiku malo.

Bitcoinov by malo byt nakoniec 21 milionov a hovoril si o stovkach, cize zle som to pochopil, ze hovoris o desiatkach percent z celkoveho objemu.

Airmike píše:apelujem na vas chlapci, aby sme zbitocne nemrhali casom. ak sa tomu skutocne detailne chce niekto venovat a robit v tom, som otvoreny diskusii, rad poradim. ale len tak pre vseobecnu zaujimavost nemam zaujem tieto veci vysvetlovat.

Zaujimalo ma to len z pohladu beznej logiky, nie ako business.
jaroslav80

Poslaťod cryptotrader » Uto 01 08, 2019 10:27 am

apelujem na vas chlapci, aby sme zbitocne nemrhali casom. ak sa tomu skutocne detailne chce niekto venovat a robit v tom, som otvoreny diskusii, rad poradim. ale len tak pre vseobecnu zaujimavost nemam zaujem tieto veci vysvetlovat.

prosim ta neprehanaj, ja som len spomenul, ze si sa tym chvalil. Neziadal som ta o detailne vysvetlenie, ani ma to nezaujima, ja netradujem v jednom momente miliardy.
BTW: kumulativne 1,5 mld eur ani nie je az az taky velky objem. Napriklad aj skalpovanim spravis taky objem aj s malym kapitalom. Ja s tymi mojimi par susnami som uz otocil niekolko desiatok milionov dolarov.
cryptotrader

Poslaťod Airmike » Uto 01 08, 2019 2:30 pm

pred chvilou si robil pump and dump a teraz robis desiatky milionov. ale v poho.
1.5 mld nieje ziadny problem, pretoze sa da scalpovat na trhy, ktory ma poplatky RT od 0.0-0.2%.

za mna tema uzavrea.

dik :)
Airmike

Poslaťod cryptotrader » Str 01 09, 2019 9:53 am

a nemylis si ty nahodou tak troska obrat so ziskom? Mozem otacat aj triliony a zisk mat 0, teda mensi ako z pump.
Btw pump bota mam skor v procese ladenia, zisky v bear markete aj tie pumpy su dost slabe. Ked bola ale bublina, tak sa dalo kludne na jednej pumpe zarobit aj 10 000 dolarov (nie ja osobne, vidim to len zo starych dat, s pumpami len zacinam).
cryptotrader

Poslaťod cryptotrader » Pon 01 14, 2019 11:20 am

Kto veri na TA resp. troska svetla na konci tunela:
https://medium.com/@renato_shira/bitcoi ... ff1e2b9403
cryptotrader

Poslaťod Adammd » Uto 01 15, 2019 11:40 am

Adammd

Poslaťod Istiach » Uto 01 15, 2019 2:06 pm

Rozmyslam co by im to pomohlo ked sa bitcoin kotuje v dolaroch.
Istiach

Poslaťod CZ_investor » Ned 01 20, 2019 11:08 pm

Chci se zeptat, jaký máte názor na aktuální cenu Bitcoinu? Myslíte si, že už jsme na dně, nebo ještě klesneme níže?
Obchodujte na burze jako profesionální trader >> https://www.winsidetrading.com/cs/
CZ_investor

Poslaťod cryptotrader » Pon 01 21, 2019 10:45 am

Ak veris na TA, na trhove cykly, bubliny a podobne, tak terajsia cena je urcite velmi blizko dnu, mozno sme dno uz aj dosiahli. Ak veris na katastroficke scenare pochybovacov cryptomien, ktori veria, ze to padne na nulu, tak nie sme este na dne :)
cryptotrader

Poslaťod cryptotrader » Uto 01 22, 2019 11:09 am

Ked sa tu vsade bilancuje, tak zhodnotim aj moj crypto trading. Tak 2018 som uzavrel nakoniec s velkou stratou. -75% (v EUR). s BTC som na 0% (tradujem altcoiny voci BTC)
2017 +44900% (z toho vlastny trading voci BTC cca 2200%, BTC stupol tiez cca 2200%)
2018 -75% (z toho vlastny trading voci BTC cca 0%, ale BTC klesol -75%)
2019 +21%

DISCLAIMER: velmi hrube cisla :), nesledujem to presne na dni, je to skor odvodene od toho, ze viem kolko som mal vstupnu investiciu, aky mal BTC ATH value, aku som mal vtedy hodnotu porfolia v EUR...
cryptotrader

Poslaťod CZ_investor » Štv 02 07, 2019 12:49 am

cryptotrader píše:Ked sa tu vsade bilancuje, tak zhodnotim aj moj crypto trading. Tak 2018 som uzavrel nakoniec s velkou stratou. -75% (v EUR). s BTC som na 0% (tradujem altcoiny voci BTC)
2017 +44900% (z toho vlastny trading voci BTC cca 2200%, BTC stupol tiez cca 2200%)
2019 +21%

DISCLAIMER: velmi hrube cisla :), nesledujem to presne na dni, je to skor odvodene od toho, ze viem kolko som mal vstupnu investiciu, aky mal BTC ATH value, aku som mal vtedy hodnotu porfolia v EUR...

Pěkné výsledky. V roce 2018 si ztratil -75% z hodnoty účtu z roku 2017, nebo sis neco vybral a brutální zisk si také užil? 8) Pokud se mohu zeptat, obchoduješ i přes CFD kontrakty, čili otvíráš long i short obchody?
Obchodujte na burze jako profesionální trader >> https://www.winsidetrading.com/cs/
CZ_investor

Poslaťod jogo » Štv 02 07, 2019 9:43 am

cryptotrader píše:Ked sa tu vsade bilancuje, tak zhodnotim aj moj crypto trading. Tak 2018 som uzavrel nakoniec s velkou stratou. -75% (v EUR). s BTC som na 0% (tradujem altcoiny voci BTC)
2019 +21%

Ok, nezdaňoval si, tak to vyzerá dobre.
Ale podľa niektorých názorov si zdaňovať mal, aj keď si nepreviedol Bitcoiny do fiat meny. viewtopic.php?f=15&t=6169&p=104564#p104564
Teda ak by si zdaňoval a platil zdravotné odvody, tak tretinu zisku by si v roku 2017 dal štátu a ostal by ti čistý zisk 30 000%. Po roku 2018 ti ostal nezdanený zisk 11250%. Stále pekné, ale ak ti v budúcnosti vyrúbu nezaplatenú daň za rok 2017, tak už nemáš ani na jej zaplatenie...
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod cryptotrader » Štv 02 07, 2019 10:57 am

Pěkné výsledky. V roce 2018 si ztratil -75% z hodnoty účtu z roku 2017, nebo sis neco vybral a brutální zisk si také užil? 8) Pokud se mohu zeptat, obchoduješ i přes CFD kontrakty, čili otvíráš long i short obchody?

Konkretne som vybral 20x nasobok mojej vstupnej investicie, z celkovej hodnoty to je ale stale malo :) Kvoli daniam som nechcel vyberat viacej. Takto som prerobil viac ako by som platil tie dane :/
Neobchodujem CFD, obchodujem len LONG. SHORT som neurobil ani jeden zatial :) Drvivu vacsina tradov mi robia roboti, moj manualny trading mi zatial moc nevychadza :) OBchodujem altcoiny voci BTC. Chvilu som aj voci ETH ale ETH je voci BTC velmi volatilny, tak nakoniec to nedopadlo dobre. (Tie altcoiny sa aj tak hybu voci BTC a ked sa k tomu este prida ETH, tak to bol uplny chaos) Teraz sa este hram a snazim sa zviest na pump and dumpoch, ale vynosy su v bear markete dost slabe. Obchodujem priamo na crypto burzach. Crypta obchodovat cez brokera je podla mna blbost, ked mas moznost byt priamo u zdroja :)

Ok, nezdaňoval si, tak to vyzerá dobre.
Ale podľa niektorých názorov si zdaňovať mal, aj keď si nepreviedol Bitcoiny do fiat meny. viewtopic.php?f=15&t=6169&p=104564#p104564
Teda ak by si zdaňoval a platil zdravotné odvody, tak tretinu zisku by si v roku 2017 dal štátu a ostal by ti čistý zisk 30 000%. Po roku 2018 ti ostal nezdanený zisk 11250%. Stále pekné, ale ak ti v budúcnosti vyrúbu nezaplatenú daň za rok 2017, tak už nemáš ani na jej zaplatenie...

No to viem. Resp. ja to ale chapem tak, ze to plati len vtedy, ked sa obchoduje crypto voci FIAT. Vo svedsku je jeden pripad ked typka skasirovali na dani viac ako realne zarobil. Ja ale tradujem altcoiny voci BTC, cize podla mna sa ma to netyka. Alebo inak povedane, to akoze ti co napriklad drzia BTCx rokov ho maju kazdy rok zdanovat? Ked im za rok narastie tak dan, ked poklesne tak smola? Ak tato byrokracia neschvali normalne zdanovanie, teda ze si mozem zaratat aj straty, alebo ako pri inych trhoch akciach ci kde, ze sa nezdanuju po x rocnom drzani, tak nech si trhnu.
cryptotrader

Poslaťod Adammd » Štv 02 07, 2019 3:09 pm

Ktore alts hlavne trejdis?
Adammd

Poslaťod cryptotrader » Štv 02 07, 2019 4:37 pm

tradim v podstate vsetky, ktore burzy ponukaju. Vylujcujem hlavne tie, ktore nemaju "graf", teda su uplne nelikvidne ( napriklad volume 1btc/den) alebo su velmi lacne (cena par satoshi). Pri lacnych coinoch je problem velky spread a velke cenove skoky v orderbooku. Tym padom nie je mozne realizovat trady okamzite, alebo ak hej, tak musis akceptovat velmi nevyhodnu cenu.
cryptotrader

Poslaťod MartinPillar » Pia 02 08, 2019 8:01 pm

Cryptos Suddenly Surge - Litecoin Up 30%
MartinPillar

Poslaťod cryptotrader » Str 02 20, 2019 4:56 pm

crypto pozitivne udalosti co ma v poslednej dobe zaujali (disclaimer, davam iba pozitivne, cize ziadne vyvazaene spravodajstvo v tomto prispevku necakajte ;)

1) jeden z najvacsich japonskych retail predajcov RAKUTEN coskoro prida moznost platby v BTC
2) ELON MUSK sa vyjadril, ze bitcoin ma velku buducnost a nahradi fiat meny
3) GOOGLE pridava symbol bitcoinu do klavesnice v apple telefonoch
4) JACK DORSEY (sef TWITTERu) je velky fanusik bitcoinu a TWITTER pracuje na podpore bitcoin lightning network
5) uz dvaja porotci v americkej SEC vydia schvalenie bitcoinoveho ETF ako velmi realne
6) FIDELITY (Spravované aktíva: 2,46 biliónov USD (2018)) je v zaverecnej faze testovania svojho bitcoin custody riesenia.
7) a asi najvacsia vec, dnes SAMSUNG predstavuje galaxy S10 a sa posuskava, ze bude obsahovat hardwarovu crypto penazenku.
cryptotrader

Poslaťod cryptotrader » Pon 04 08, 2019 10:31 am

cryptotrader píše:Ak veris na TA, na trhove cykly, bubliny a podobne, tak terajsia cena je urcite velmi blizko dnu, mozno sme dno uz aj dosiahli. Ak veris na katastroficke scenare pochybovacov cryptomien, ktori veria, ze to padne na nulu, tak nie sme este na dne :)

zeby (novy bull run)? Bitcoin posilnil uz skoro o 70% od toho dna.
cryptotrader

Poslaťod JarkoJ » Štv 05 02, 2019 12:41 pm

Co si myslite o momentalnych regulaciach na kryptomeny? Podla mna to uz bude rovnomerne zdanitelne ako kazda jedna cisnost ktorou si zarabate peniaze. Taktiez podla mna vidno strach na strane statov EU. Taktiez najviac burcujucim statom aby sa zaviedli regulacie su Svajciarsko a Francusko. Celkom zaujimavo je to zhrnute tu https://www.kryptonovinky.sk/tag/regulacie/ . Mate nejake postrehy nato ako sa bude dalej vyvijat stav kryptomien?
JarkoJ

Poslaťod cryptotrader » Pia 05 03, 2019 4:23 pm

:) asi sa velmi boja, ked musia vydavat taketo clanky. Velmi povzbudive...
https://www.gold.org/goldhub/gold-focus ... ement-gold
cryptotrader

Poslaťod cryptotrader » Pon 05 06, 2019 12:20 pm

cryptotrader

Poslaťod TomaSo » Štv 06 06, 2019 3:16 pm

no ja neviem čito, čo som si tu prečítal ma potešilo alebo skôr zarazilo .. https://www.kryptonovinky.sk/analyza-bi ... dit-dalej/ ako ste na tom s altcoinmi ? Síce to je momentálne riskantné ale tak toto je taká oblasť, kde je z dňa na deň je risk ziskom .. Nuž neviem sa rozhodnúť..
TomaSo

Poslaťod Istiach » Pia 06 07, 2019 7:41 am

Ja alty neriesim. Ale btc verim. Kupil som si za 1000euro na cene 3500euro a o par rokov bud budem mat menej alebo viac ako tu 1000☺

Vyhoda tohto je ze prist mozem iba o 1000 ziskat mozem aj 5000
Istiach

Poslaťod mm1809 » Pia 06 07, 2019 1:57 pm

TomaSo píše:no ja neviem čito, čo som si tu prečítal ma potešilo alebo skôr zarazilo .. https://www.kryptonovinky.sk/analyza-bi ... dit-dalej/ ako ste na tom s altcoinmi ? Síce to je momentálne riskantné ale tak toto je taká oblasť, kde je z dňa na deň je risk ziskom .. Nuž neviem sa rozhodnúť..

Pockaj, ty sa rozhodujes vylucne na zaklade clankov od "guru" na internete? snad nie. Aky je tvoj pohlad a prispevok k analyze trhu kryptomien?
mm1809

Poslaťod MartinPillar » Pia 06 07, 2019 3:31 pm

mm1809 píše:Pockaj, ty sa rozhodujes vylucne na zaklade clankov od "guru" na internete? snad nie. Aky je tvoj pohlad a prispevok k analyze trhu kryptomien?

Je to jeho prvý príspevok a rovno dal click-bait. Nechce sa baviť, iba robiť reklamu na tú stránku. Asi autor.
Vymazať!
MartinPillar

Poslaťod mm1809 » Štv 06 20, 2019 3:46 pm

caute, je tu niekto kto je ochotny mi poradit nejake konkretne funkcne/skalovatelne riesenie kde viem rozbehnut trading bota s pristupom na Bitfinex/Bitmex? co to som pozrel na webe, ale asi som sa v tom stratil..
mm1809

Poslaťod MartinPillar » Štv 06 20, 2019 5:19 pm

No ja sa akurat prekusavam cez https://zorro-project.com/manual/
ma riesenie API aj na IB, forexovych brokerov akt Dukascopy, Oanda a taktiez na Bitfinex, Binance a Bittrex.
Prakticke skusenosti s tym ale nemam.
Da sa v tom robit cez C alebo R.
Budem testovat.
MartinPillar

Poslaťod mm1809 » Pia 06 21, 2019 8:19 am

MartinPillar píše:No ja sa akurat prekusavam cez https://zorro-project.com/manual/
ma riesenie API aj na IB, forexovych brokerov akt Dukascopy, Oanda a taktiez na Bitfinex, Binance a Bittrex.
Prakticke skusenosti s tym ale nemam.
Da sa v tom robit cez C alebo R.
Budem testovat.

OK dakujem za hint, vyzera to dost sofistikovane. Keby este niekto mal nejaku skusenost kludne sa nevahajte podelit.
mm1809

Poslaťod cryptotrader » Pia 06 21, 2019 1:45 pm

mm1809 píše:caute, je tu niekto kto je ochotny mi poradit nejake konkretne funkcne/skalovatelne riesenie kde viem rozbehnut trading bota s pristupom na Bitfinex/Bitmex? co to som pozrel na webe, ale asi som sa v tom stratil..

Neviem ci ti odpoviem spravne, lebo nerozumiem presne ako to myslis. Ale trading bota je najlepsie mat umiestneneho na dakom stabilnom (skalovatelnom :) prostredi, tzn, nie niekde u seba doma, kde ti hocikedy vypnu elektrinu. Najlepsie teda Amazon AWS alebo Microsoft Azure.
cryptotrader

Poslaťod mm1809 » Pia 06 21, 2019 3:55 pm

cryptotrader píše:Neviem ci ti odpoviem spravne, lebo nerozumiem presne ako to myslis. Ale trading bota je najlepsie mat umiestneneho na dakom stabilnom (skalovatelnom :) prostredi, tzn, nie niekde u seba doma, kde ti hocikedy vypnu elektrinu. Najlepsie teda Amazon AWS alebo Microsoft Azure.

To je jasne :) Mna zaujima to riesenie trading bota.
Co pouzivas za software?
Kolko stoji?
Da sa v nom kodovat, alebo to je nejaka klikacka?
Dokaze to robit aj backtest?
Kolko platis za prenajom virtualneho stroja a aky to potrebuje minimalny hardware?

Skratka ma zaujima nieco osvedcene, co uz niekto eventualne pouziva nech tu nemusim objavovat koleso..
mm1809

Poslaťod cryptotrader » Pia 06 21, 2019 4:28 pm

Virtualne stroje mesacne stoja tak min 20 - 100 eur. Ja mam svojho bota, na githube je milion implementacii na APIny hocakej burzy. Staci doprogramovat biznis logiku. Ak chces hotovych botov, tak pobrowsuj taketo komparatory https://www.finder.com/cryptocurrency-trading-bots
cryptotrader

Poslaťod cryptotrader » Str 06 26, 2019 12:41 pm

cryptotrader píše:Co myslite, dosiahli sme uz dno?

:P
cryptotrader

Poslaťod Istiach » Str 06 26, 2019 4:24 pm

Tos i trafil. Aj si to zaobchodoval? :D
Istiach

Poslaťod Stock_trader » Uto 07 16, 2019 10:36 am

cryptotrader píše:Co myslite, dosiahli sme uz dno?

Ja si myslím, že tohtoročné dno sme už dosiahli. Množstvo retailu je v ďalšom pobláznení, že príde ďalší bull run, ale osobne neviem, či tých 20 000 USD za bitcoin ešte niekedy prekonáme. Každopádne, na krypto trhu je možné všetko.
Trade like a Pro: https://uspesnynaburze.sk/
Stock_trader

Poslaťod JUGGLER » Uto 09 24, 2019 11:20 pm

Čo je tu tak ticho?

Dnes padlo letné dno a nikto nekomentuje prečo?
Ďalšie dno je 8000 - jarný vrchol. Zatial sa to odrazilo, som zvedavý či podrží. Netrúfnem si tipnúť, lebo nesledujem čo sa deje.

Zaujímalo by ma, čo sa deje. Všetko má svoj dôvod...
Prílohy
BTC actual.JPG
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod wolf25 » Str 09 25, 2019 9:02 am

Ako trader možem povedať že je to niečo načo všetci čakali posledny mesiac. Bol to apex trojuholniku formujuceho sa tri mesiace. Netreba za tym hladať fundamentalnu katastrofu. Shortovať crypto boli easy money
Prílohy
Screenshot_3.png
wolf25

Poslaťod jogo » Str 09 25, 2019 3:25 pm

wolf25 píše:Ako trader možem povedať že je to niečo načo všetci čakali posledny mesiac. Bol to apex trojuholniku formujuceho sa tri mesiace. Netreba za tym hladať fundamentalnu katastrofu. Shortovať crypto boli easy money

Spätne v grafe je samozrejme všetko jasné, obchodovať však musíme na pravom okraji grafu. :)
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť