Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa emr »

Mam zaplatit CZK fakturu vo vyske 148 tisic CZK, co je cca 5800-5900 EUR. Minule som to platil cez FIO, kde mat tiez ucet - hovorim si ze CZ-SK styk budu mat neprekonatelny. Chyba. Ti betari maju snad najhorsi kurz (najvacsi spread) zo vsetkych bank, kurzova strata bola cez 100 eur.

Teraz idem na to systematickejsie, zatial vidim nasledovne opcie:
- moja banka 5903 eur
- transferwise.com 5868 eur
- roklen.cz 5836 eur

Zatial to vidim na ten roklen. Mate dakto nejake dalsie tipy?
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa Kos3 »

uz velmi dobrych kamaratov co robia v banke a maju menove konverzie za stred ... ale neviem ci sa s tym oplati babrat, roklen vyzera byt dost tight
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Fyzicka zmenaren hned za hranicami.
ked je stred 25,4, mam to u nich za 25,2 uz od tisicky.
banky nedaju ani 25,0
5873 pri 25,2 a 5861 pri 25,25 co verim ze by ti dali.
ale benzin.. cas..
stred je 5830 teraz, alebo nie? potom je ten roklen.cz super kruz
Odoslané z počítača
spart
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 09 01, 2017 2:57 pm

Re: Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa spart »

Ostatne nepoznam, ale pred nedavno som si zalozil ucet u https://www.easychange.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zriadenie zmluvy trvalo kusok dlhsie, ale potom to uz je OK. Poskytuju aj jednorazove zmeny, ale to som neriesil.

Ak ma clovek ucet u FIO, alebo este jednej ceskej banky (teraz si nespomeniem ktorej), tak peniaze prevadza okamzite a bez akychkolvek poplatkov (EasyChange ma tiez ucet u FIO) medzi SR a CR (vratane zahranicnych mien), taktiez sa neplati ziadna marza. Takze kurz co vidis na stranke je cele co zaplatis.
Môj blog/denník o investičných počinoch https://akosporit.sk/
Vývoj môjho portfólia https://akosporit.sk/moje-portfolio/vyvoj-portfolia/
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa Adammd »

europlatba.cz, kurz treba pozriet cez pracovne hodiny. Je to vlastne horeuvedeny easychange, ale netreba uzatvorit zmluvu...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa emr »

Idem cez ten roklen, registracia ako keby ma podozrievali z obchodu s bielym masom (sken 2 dokladov, vypis z uctu, testovaci prevod atd). Support na telefone dobry.

Easychange som pozeral, tam ma hned odradilo ze nemaju ani trivialnu kalkulacku na webe aby som si urobil prepocet.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Zaplatenie ceskej faktury z SK - kde najlepsi kurz

Príspevok od používateľa emr »

Takze skusenost, cely proces trval vyse tyzdna, registracia s validaciou uctu 3-4 dni, samotna konverzia 3-4 dni (automaticky nesparovalo platbu, takze som musel volat support).
Platbu na cielovy ucet neposlali so spravnym variabilnym symbolom, napriek tomu ze je tam na to policko ktore bolo spravne vyplnene...
Za usporu 70 eur dost vela roboty, a proces nemaju uplne vyladeny. Ochotny support. Oplati sa to asi ludom ktori zamienaju fakt velke sumy alebo to robia pravidelne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"