Zaciatok na forexe

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
manro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 31 01, 2008 1:13 am

Zaciatok na forexe

Príspevok od používateľa manro »

Zdravím,
mám takú otázočku. Som skutočne začiatočníkom a zároveň nadšencom, ekonomika a finančné trhy ma v poslednej dobe veľmi zaujímajú.
Chcel by som sa spýtať na konkrétnu otázku:

Zoberme si, že otvorím reálny účet s použitou platformou VT 4. Vložím 250$ čo je minimum a požiadam o pákový efekt 1:200, čiže budem mať k dispozícií maximálne 0,5l lotu.
Otvorím pozíciu s objemom 0,5 lotu, čiže nemám žiaden zvyškový kapitál na krytie strát.
Čo sa stane pri prvom vývoji kurzu v môj neprospech? Pozícia sa automaticky uzavrie a mne zostane okolo 250$ z marže alebo som na nule?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Zaciatok na forexe

Príspevok od používateľa BGuru »

close - open x multiplier (hodnota pipsu) = tvoj zisk/strata
Musis mat vsak na ucte stale sumu na krytie aspon marginu inak ti vacsina brokerov ten obchod sami zavru.

V kazdom pripade hento nie je suma na obchodovanie, ale mozno na dobru veceru. ;)
belamachina
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 28 01, 2008 4:42 pm

Re: Zaciatok na forexe

Príspevok od používateľa belamachina »

manro napísal:Zdravím,
mám takú otázočku. Som skutočne začiatočníkom a zároveň nadšencom, ekonomika a finančné trhy ma v poslednej dobe veľmi zaujímajú.
Chcel by som sa spýtať na konkrétnu otázku:

Zoberme si, že otvorím reálny účet s použitou platformou VT 4. Vložím 250$ čo je minimum a požiadam o pákový efekt 1:200, čiže budem mať k dispozícií maximálne 0,5l lotu.
Otvorím pozíciu s objemom 0,5 lotu, čiže nemám žiaden zvyškový kapitál na krytie strát.
Čo sa stane pri prvom vývoji kurzu v môj neprospech? Pozícia sa automaticky uzavrie a mne zostane okolo 250$ z marže alebo som na nule?

to by bol cisty minus , to nerob ledze by si mal stastie skocilo by to tak hore/dole ze by ti to pokrylo naklady spojene s otvorenim /uzavretim pozicie +rezerva. vzdy musis mat dostatocnu vatu aby ta neodstrelilo hned na zaciatku.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaciatok na forexe

Príspevok od používateľa lewo »

manro napísal:Zdravím,
mám takú otázočku. Som skutočne začiatočníkom a zároveň nadšencom, ekonomika a finančné trhy ma v poslednej dobe veľmi zaujímajú.
Chcel by som sa spýtať na konkrétnu otázku:

Zoberme si, že otvorím reálny účet s použitou platformou VT 4. Vložím 250$ čo je minimum a požiadam o pákový efekt 1:200, čiže budem mať k dispozícií maximálne 0,5l lotu.
Otvorím pozíciu s objemom 0,5 lotu, čiže nemám žiaden zvyškový kapitál na krytie strát.
Čo sa stane pri prvom vývoji kurzu v môj neprospech? Pozícia sa automaticky uzavrie a mne zostane okolo 250$ z marže alebo som na nule?
Aj keby si zarobil do hodiny melko, do týždňa si krach. Nesmieš obchodovať 100% prostriedkov. Odporúčam max. 50%, ale aj to je dosť špatné po troch mínusoch v rade.
rambajs

Re: Zaciatok na forexe

Príspevok od používateľa rambajs »

Zdravim...
Zajimave je,ze vsichni zacatecnici jdou na Forex. Pri tom je to nejtezssi trh jaky si lze predstavit ve vykyvech,a zaroven nejjednodussi trh,kdyz budete mit na uctu 50tisic dolaru a vic.
Forex uzasne trenduje a trendy jsou velmi dlouhe (v case).
Take vyber men.paru,krere jdo proti sobe neni az tak slozite.
Ale to nic.Chlapci nabrousi valasku,a pekne s 5.000 a min jdou vydelavat,na nejvetsi bankovni trh sveta.Rovnou ale na poradnou paku,aby to stalo za to.
S tvym kapitalem ti staci jedna petiminutova svicka,a ses zebrak.
To je cele.
Proc psat porad dokola.V podstate,ti vys,to popsali celkem dobre.
Forex,proste pro tebe neni.S tim co mas za jmeni.
Zadnej popelar taky nejezdi v kvadru,a zadnej manazer nejde na zchuzku v prac.kombineze.
Tohle neni posmech,to je realita.
Mej se.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"