crypto pump and dump

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.

Re: crypto pump and dump

Poslaťod jogo » Štv 11 01, 2018 10:00 am

Airmike píše:@slovan.sk

ano mojou ulohou je manazovat riziko. obcas ale pride black swan, ktora sa neda ani predvidat , ani eliminovat. nema to nic spolocne so strategiou, ale skor s tym v akom stave je prostredie, v ktorom obchodujes. kazdy z nas si pamata den ked SNB uvolnila peg EURCHF 1.2. , alebo ked prisiel flash crash na US trhoch, ked sa P&G obchodoval s discountom 90%.

na bitcoine sa taketo situacie stavaju castejsie. a ja som bol v jednej z nich. viac to rozvadzat nemozem

Dôsledky black swanu pri každej stratégii môžme znižiť zmenšovaním veľkosti pozícii, ktoré otvárame. Má to však za následok aj znižovanie výnosov.

Tebou prezentovaná stratégia na EURCHF v čase, keď SNB bránila úroveň 1.2000 mala v sebe zabudované riziko black swanu, ktorý prišiel a jeho devastačné účinky sa dali znížiť len zmenšením veľkosti pozícii.
https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=1594

Podobné to je pri obchodovaní volatility na opciach, napr. XIV mal v prospektoch napísané, že tuším pri 70% náraste volatility za deň skrachuje a napriek tomu ho niektorí ľudia obchodovali a zarobili na ňom 100-ky percent, kým neprišli o všetko pri krachu.

X-zajíc by s pákou 3 zrujnoval účet, ak by držal PG nakúpený na páku 3 pri tebou spomínanom prepade.

Čiže s black swanom musíme počítať a úmerne tomu znížiť pozície alebo ho ignorovať a spoliehať sa na šťastenu, že nás nezasiahne.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod Airmike » Štv 11 01, 2018 10:52 am

dik za link na clanok. ta strategia je jedna z mojich oblubenych. aktualne ju trosku tunim.
a ano, rychlost exekucie je kriticka, a jej kvalita tiez, zaroven ako velkost pozicie.
ked ale pride takyto fuckup, tak vec, ze prides o vsetky peniaze je nepripustna. mojj najvacsi, DD ktory si pamatam bol okolo 11%. tento bol vacsi, a preto hovorim, ze to bola velka smola. pretoze to bol velky technologicky fuckup u nasich protistran. co ma samozrejme neospravedlnuje. strata je strata. a je jedno ako k nej doslo.
Airmike

Poslaťod Chris » Štv 11 01, 2018 11:46 am

Ja len tolko kedze pricuchavam k obom daily, v IT ked developujes appku, tak je tam vela pozicii cez viacero vrstiev, ktore manazuju najspodnejsiu vrstvu programatorov, bohuzial skr to dochadza ku komunikacnym problemom cez rozne komunikacne kanaly,nasledne aj tii seniori maju vacsinou rozdielne nazory, rozne ponimanie technologie a ine skusenosti s roznymi technologiami. To vyuscuje k nedorozumeniam, zbytocnym problemom, demotivaciou az nasledne kompromisom a omeskanymi deadlinami. Ako naposledy, zjavne zly dizajn modulu appky a dilema najat 2 programatorov aby refaktorovali kod pol roka s neistym vysledkom alebo nakupit viacej HW a dorovnat to vykonom. Vysledok ? Servery za 200k a 2 tyzdne instalacie bolo menej bolestne ako prva moznost.

K tradingu, stretava sa globalne cely svet ako vo futbalovom time, preto si nahirujes najlepsich z najlepsich namotivovanych so skusenostami, ktory idu cielavedome za vysledkom.Nebudes predsa do narodneho timu davat juniorov, len zato ze spravia obranu za 1/10 s 50% vysledkom.
Preto si quanti vacsinou pracuju vo vysoko efektivnom time s priamou komunikaciou bez zbytocnej organizacnej struktury, ktora je zbytocny balast.

Cryptotrader: tych 45 000/30 000% pocitas v BTC alebo FIAT? :-)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod jan » Štv 11 01, 2018 1:09 pm

Cryptotrader, výborný výsledok.

Trošku si ho však treba dať do kontextu.
Za rok 2017 mali najlepšie kryptomeny takúto výkonnosť.
Ripple 28963%
Dash 9337%
Ethereum 8981%
Litecoin 5572%
Monero 2481%
Bitcoin 1390%
Iota 1356%

Samozrejme tie najlepšie bolo treba aj vybrať do portfólia, aj ich potom predať.
Čiže si mal objektívne výborný výsledok. Aj keď v porovnaní s trhom tie čísla už nie sú také ohromujúce ako boli bez porovnania.
Otázka však je či je tento alebo podobný výsledok opakovatelny. Podľa mňa určite nie je. Dôkazom je tvoj dlhočizný pokles trvajúci už mesiace. Samozrejme nárok na chybu má každý. Počas 9-10 mesiacov trvajúceho poklesu trhu by však obchodník už mal mať nové profitujúce stratégie. Prípadne by mal úplne odísť z trhu. Padať s padajúcim trhom nie je stratégia.

Nejaké fungujúce myšlienky z tej pump&dump na výkonnosti tvojho portfólia tiež príliš nevidieť.
jan

Poslaťod cryptotrader » Štv 11 01, 2018 7:11 pm

Zase bez quotoanie.
Zacinal som si kodit botov v aprili 2017, realny trading az v juni, cize 45 000% od juna. Ratam to fiat, cize vstupna investicia do tradingu napriklad 1 euro, na vrcholu tej bubliny zisk 450 eur, teraz som klesol na 300. Davat sem priklady konkretnych mien ale nie je ferove, kedze by si sa musel fakt trafit all in do konkretnej meny a by si fakt musel predat tu menu presne na vrchole bubliny = proste nemozne. A tiez aky mali profit od juna?
Btw, diky za novy termin do slovniku. Black swan. V podstate drviva podstata mojich strat v 2018 boli tie black swany, ktore uz mam v botoch konecne osetrene. Cize nie je to tak, ze by primarna pricina mojho poklesu bol len downtrend. Napriklad na binance mam uz treti mesiac len profitove trady. A aby som bol konkretny tak priciny black swanu som mal v delistovani coinov, kde su flash crash v priebehu par sekund. V podstate prvy delisting na binance bol az v 2018. A napriklad binance ani poloniex nema taketo informacie vystrcene cez API a treba taketo info ziskavat odinakadial. A v tom klondaiku 2017 som nemal potrebu ani taketo situacie osetrovat, kedze nenastali.
cryptotrader

Poslaťod Chris » Štv 11 01, 2018 7:15 pm

V com si kodil?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod cryptotrader » Štv 11 01, 2018 8:35 pm

C#
cryptotrader

Poslaťod jogo » Štv 11 01, 2018 8:35 pm

cryptotrader píše:Zacinal som si kodit botov v aprili 2017, realny trading az v juni, cize 45 000% od juna. Ratam to fiat, cize vstupna investicia do tradingu napriklad 1 euro, na vrcholu tej bubliny zisk 450 eur, teraz som klesol na 300.

Svetová legenda tradingu Larry Williams sa preslávil zhodnotením 10 000% za rok a podarilo sa mu to 2x za život.Auditovaný svetový rekord je o pár tisíc percent vyšší. Si nový svetový rekordér :shock:. Mal by si si dať auditovať účet a potom sa stať svetovou tradingovou legendou. :)

Len pozor na dane. Larry musel roky žiť v Austrálii, lebo mu v USA hrozilo väzenie za nezaplatenie daní.Aby si ho nenapodobil. Už si zisk minulého roku zdanil? :)
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod osamely chodec » Štv 11 01, 2018 8:41 pm

cryptotrader, vydrz v tej vykonnosti este cez dva roky a mas z jedneho eura pri 22500% p.a. 11 390 625 EUR. Bral som ten tvoj najslabsi vysledok 30000% od 06/2017.
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod cryptotrader » Štv 11 01, 2018 9:22 pm

haha :D
keby to tak bola pravda. Len moja strategia ma jedno velke obmedzenie, neda sa robit vo velkych objemoch. Tradujem altcoiny, a tam asi viete aka je likvidita. Vela krat sa mi uz stalo, ze pri dakom shitcoine uz len tie moje male trady zahybali trhom. Takze ja mozem mat teoreticky aj do buducna take zhodnotenia, ale nie uz all in, ale iba ak by som ratal presne iba ten balance co mam urceny na trading. Priebezne zarobky stahujem z trading balancu. Taktiez denny volume v 2018 celkovo na cryptomenach prudko klesol, takze vela prilezitosti na trading nie je.

Co sa tyka zdanovania, tak to nie je problem :) ale v podstate som este skoro nic nevycashoval do fiat mien na burzach alebo priamo uz mne na bankovy ucet. Inak dufam, ze tu nemame take debilne zakony ako v USA, ze tam musia zdanovat aj kazdy trade v ramci burzy, ktory sa uskutocnil na USD menovom pare. Tu dufam, ze staci zdanovat az ked si to vycashujem na bankovy ucet...
cryptotrader

Poslaťod jogo » Pia 11 02, 2018 6:20 am

cryptotrader píše:Co sa tyka zdanovania, tak to nie je problem :) ale v podstate som este skoro nic nevycashoval do fiat mien na burzach alebo priamo uz mne na bankovy ucet. Inak dufam, ze tu nemame take debilne zakony ako v USA, ze tam musia zdanovat aj kazdy trade v ramci burzy, ktory sa uskutocnil na USD menovom pare. Tu dufam, ze staci zdanovat az ked si to vycashujem na bankovy ucet...

Mali sme tu cryptoinvestora raitradera, ktorý sa zaujímal o zdanenie bitcoinu, lebo tvrdil, že už ma v ňom stotisíce Eur a pri 1 mil. chce vybrať zisky. Mal z toho ťažkú hlavu, ako sa vyhnúť zdaneniu, dokonca chcel meniť daňový domicil. Tak si to preštuduj.

viewtopic.php?f=15&t=6169&p=103912#p103912
jogo

Predchádzajúci

Späť na Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť