ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 14 02, 2019 10:05 am, upravené celkom 4 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 14 02, 2019 10:05 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Zmazal som celú hadku s Gulakom. Predsa len nič neviem, ani nechcem vedieť o podnikaní TL, tak načo sa tu hádam. Ale Gulak ma tými svojimi poznámkami, ako my nič nevieme, len on je odborník, vytočil. :?
Vidím, že si budem musieť na tom svojom "burzianskom dôchodku" nájsť nejakú inú zábavu, ako sledovanie fór... :)

Na záver jedna rada:
Každý, kto chce investovať do dlhopisov globálnej firmy, by mal od nej požadovať rating od renomovanej americkej agentúry a viac k tomu nemám čo dodať.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:
Zasa píšeš nepresnosti Juggler

- akcie sa nedostávajú :), ale vyplácajú sa fixné mesačné dividendy z komanditných produktov a kvartálny úrok kupónu z českých Dlhopisov. Nemecké nepoznáš, len Sicav fond (ten je pre klientov nevýhodný) a zisti si poplatky CTI 3 českého Dlhopisu, máš ho na tej Platforme čo som tu dával.
Nie ja píšem nepresnosti, ale ty čítaš nepozorne. Ja o koze, ty o voze.
Mňa dlhopisy vôbec nezaujímajú. U tých som už urobil jednoznačný záver, že sú vysoko rizikové !

Načo mám riskovať 100% stratu v dlhopisoch jednej firmy, keď ten istý výnos môžem mať v etfku (fonde ), ktoré vlastní dlhopisy 300 firiem? A to už viem, aké náklady má to etefko a že sú minimálne...kým pri tých dlhopisoch náklady zatajujete.

Aký si ty poradca, ked ľudom vravíš, nech si zistia poplatky. Tuto Hokaido ťa slušne požiadal o KID a ty nič.

Mimochodom, aj v papieroch ku dlhopisom máš uvedené, že materská firma eminenta berie ročne 2% z AUM a vysoký podiel na zisku, taký istý ako pri fonde Sicav. Čiže pri zisku nad 15% až polovicu výnosu !

Ďalej, minule som písal kolko miliónov eúr vytiahli z firmy tichí spoločníci. Boli to stovky miliónov...podla papierov je tam 5 tichých spoločníkov, ktorí majú podiel na ziskoch po 13% a jedna až 25%. neviem, či poznáš náš zákon o tichom spoločenstve: Tichý spoločník sa podiela na ziskoch i strate do výšky svojho vkladu. Ale v tých papieroch k dlhopisom je táto veta:

Tichí spoločníci sa nepodieľajú na strate !

To je pre mňa šok. To som si nemyslel, že niečo také na svete existuje. Zisky sa vyberajú, ale za straty neručí nikto.
Riziko je kryté iba peniazmi investorov.

Nemá cenu to ďalej rozoberať. Získal som už prvé NAV ku fondu. Počkáme kým sa fond uzavrie a 8 ročný cyklus začne a potom budem uverejňovať výnosy. Mali by to byť čisté výnosy, takže uvidíme koľko % zostane investorom. Zatial je jedno isté, že investori nesú 100% riziko. Stavím sa s tebou o tisícku, že táto investícia nedopadne dobre: buď to celé skrachuje, alebo to dá menší výnos ako investovanie do indexového fondu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Nie ja píšem nepresnosti, ale ty čítaš nepozorne. Ja o koze, ty o voze.
Mňa dlhopisy vôbec nezaujímajú. U tých som už urobil jednoznačný záver, že sú vysoko rizikové !)

Juggler Vysoko rizikový :) je napr. FOREX s pákou 1: 300 - 1:400 - 1:500 (tam možeš mať +7%, ale za 14 dní -22%), Binárne Opcie a Opcie, High Frequency Trading, Deriváty, kde klient može klesnúť pod investovaní kapitál a Broker ho vyzve na dolož inak mu odbuchne portfólio, Kasíno - Ruleta a Black Jack, Kryptomeny, Algoritmi atď... .

Nezblázni, že konvervatívne 4, 3 ročné Dlhopisy s fixným kupónom a 2 ročné Zero Bond s fixným ročným výnosom ThomasaLLoyda zaradzovať "medzi vysoko rizikové produkty" :D :D. Tie sú možno 2 max. 3 trieda rizikovosti zo 7 tried rizikovosti fondov.

(Načo mám riskovať 100% stratu v dlhopisoch jednej firmy, keď ten istý výnos môžem mať v etfku (fonde ), ktoré vlastní dlhopisy 300 firiem? A to už viem, aké náklady má to etefko a že sú minimálne...kým pri tých dlhopisoch náklady zatajujete.)

V ETF možeš mať cez 300 firiem - Dlhopisy ako iné produkty TL sa investujú do portfólia rozmanitých elektrární / taktiež je to dobré diverzifikované... . Klientom sa infraštruktúra ponúka ako doplnok v portfóliu.

(Aký si ty poradca, ked ľudom vravíš, nech si zistia poplatky. Tuto Hokaido ťa slušne požiadal o KID a ty nič.)

Hoakido aj ty si naštuduj bývalé príspevky - parkrát som tu dával platformu aj Výročnú bilanciu. Na platforme máte KIDI, Emisné Prospekty, Brožury Produktov...atď. Nebudem sa opakovať stokrát.

(Mimochodom, aj v papieroch ku dlhopisom máš uvedené, že materská firma eminenta berie ročne 2% z AUM a vysoký podiel na zisku, taký istý ako pri fonde Sicav. Čiže pri zisku nad 15% až polovicu výnosu !)

Juggler ty to buď robíš schválne alebo nepočúvaš ľudí - stále tu melieš o Sicav materskom fonde. Už som Ti niekoľkokrát napísal, že TL okrem českých dlhopisov a green bondov, ponúka aj nemecké komanditné podiely aj pravidelnú investíciu, taktiež aj Private Placement pre bonitnú klientelu, vyžiadaj si ich z centrály... . Iné produkty majú inú Investičnú politiku.

Čo sa týka Dlhopisov, neviem o žiadnych ročných poplatkoch...len jednorázovom pri nákupoch. Inak si kontaktuj ATLANTIK cez neho sa distribuovali emisie CTI4 a CTI2 Dlhopisov a popýtaj sa na poplatky.

(To je pre mňa šok. To som si nemyslel, že niečo také na svete existuje. Zisky sa vyberajú, ale za straty neručí nikto.
Riziko je kryté iba peniazmi investorov.)

čiastka záruky je omedzená na 0,1% povinného vkladu + žiadne minimálne riziko umiestnenia + bez povinnosti dodatočného vkladu + bez závezku klienta vrátenia už obdržaných výplat

(. Zatial je jedno isté, že investori nesú 100% riziko. Stavím sa s tebou o tisícku, že táto investícia nedopadne dobre: buď to celé skrachuje, alebo to dá menší výnos ako investovanie do indexového fondu.)

"Verím Juggler, že by si si to prial, aby ThomasLLoyd padol, aby si sa tu mohol smiať"...Váš trading, roboti, AOS je o 95% - 99% ztratách vo svete a nevydržia strategie dlhodobo a žiadne aktívum nerastie donekonečna. Energetika je úplne niečo diametrálne odlišné neviete prehltnúť / preniesť sa cez to..., že niečo seriózne funguje, tak sa v tom musíš špárať a hľadať chybu :)... . TL je konkurečný boj pre Vás, Hedge fondy...atď - klasika.

To už počúvam v Českej republike od iných Poradcov od r. 2011, že TL padne..a nič sa nestalo, museli by rachnúť tieto Elektrárne, aby spoločnosť padla a to sa len tak nestane...https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... -projekty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak predajú tie 3 Biomasy čo sú ešte na Filipínach a zasa natečie do firmy cez 300 - 400 mil. USD, a možu realizovať v pohode ďalej Indiu... .

Menšie výnosy TL dať može z fondov resp. znížiť klientom výnosy...s tým súhlasím ak by prišla veľká kríza
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa osamely chodec »

https://sk.wikipedia.org/wiki/Paroplyno ... C5%BEenice" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JT: koľko si prerobil na forexe? ...prečo tu dookola blábotáš o forexe?... Ja nemám s forexom nič spoločné, ani táto téma.
Ani o brokeroch nevieš nič...vyjadruješ sa iba k forexovým pseudobrokerom, iných nepoznáš. Forex je mimoburzový trh.

Tvoj úsudok a argumenty sú bohužiaľ mimo mísu...za províziu by si zapredal aj vlastnú mater.
Je smutné aká je dnes úroveň finančného sprostredkovania. Finanční analfabeti sa hrajú na finančných poradcov, pričom 95% z nich sú obyčajní šmejdi...

Ponúkol som ti 1000€ ako stávku na to, že TL neprinesie ľuďom vyšší výnos ako obyčajná investícia do indexového fondu.
TL prináša len obrovské riziko. Riziko straty celej investície: -100% !!!

V lepšom prípade bude výnos malý, v horšom prípade TL skrachuje....

Nebudem sa z toho tešiť. Máš zvrátené myslenie. Prečo by som sa tešil z toho, že ľudia budú ošklbaní?
My tu ľuďom radíme ako nebyť ošklbaní ! Ako sa môžu postarať o svoje peniaze sami, bez parazitov.

Chodíš tu už týždeň a vôbec si to nepochopil. To je smutné...

Tak či tak - jedno si dosiahol. Ďalšiu moju analýzu TL, ďalšie pochybnosti, objavenie ďalších rizík... A teraz si to odsledujeme v priamom prenose. Nie je už o čom debatovať...

Máme tu tému s názvom,, Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty,,. Skončilo tam už veľa produktov, ktoré sa tvárili ako super investície... Nepametám sa ani na jeden, pri ktorom nám varovanie nevyšlo.
Je to smutné, ale pravda... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(JT: koľko si prerobil na forexe? ...prečo tu dookola blábotáš o forexe?... Ja nemám s forexom nič spoločné, ani táto téma.
Ani o brokeroch nevieš nič...vyjadruješ sa iba k forexovým pseudobrokerom, iných nepoznáš. Forex je mimoburzový trh.)

Poznám ich veľa, ale ma nezaujímajú je to hnus biznis (moj nazor)...Ja to dookola nepíšem o Forexe, to som spomenul na margo, keď si zarazil "Dlhopisy medzi Vysokorizikové investície" :)

(Tvoj úsudok a argumenty sú bohužiaľ mimo mísu...za províziu by si zapredal aj vlastnú mater.)

Juggler dávam ty radu si moju neber moju matku NIKDY do huby ! A dávaj si veľmi veľký pozor na ústa v živote !

(Je smutné aká je dnes úroveň finančného sprostredkovania. Finanční analfabeti sa hrajú na finančných poradcov, pričom 95% z nich sú obyčajní šmejdi...)

To sa vyjadril Trader :D HA HA HA :lol: :lol: o nás Poradcoch ako "analfabetoch a šmejdoch" vo Vašom biznise, kde u tých Vašich brokeroch klienti do 95% vymažú svoje obchodné účty a stratia svoje úspory, kľudne stratia strechu nad hlavou alebo aj gate, končí sa to rozvodmi... . Blázon jeden :D, či Ti si vobec vidíš do vlastnej huby v živote Juggler máš súdnosť a drzosť niečo také napísať... .

(Nebudem sa z toho tešiť. Máš zvrátené myslenie. Prečo by som sa tešil z toho, že ľudia budú ošklbaní?
My tu ľuďom radíme ako nebyť ošklbaní ! Ako sa môžu postarať o svoje peniaze sami, bez parazitov. )

No čo im poradíš ty no ZAJEB - aby si otvorili účet klikali a nakupovali diverzifikované ETF?... . Ešte by ma zaujímalo odkiaľ si nabral nezmysel, že mám "zvrátenie myslenie??? a teším sa z toho, že ľudia budú ošklbaný?" - ak by to "bola pravda" 9 rokov by som seriózne nerobil obchod v živote.


(V lepšom prípade bude výnos malý, v horšom prípade TL skrachuje...)

Výnos znížiť možu v krízi, ale je aj brať do výsledku čo klient napr. z komanditných podielov dostane po 5 či 9 rokoch nad nominál zhodntenie investície ak sa znížia napr. mesačné dividendy...neskrachuje len tak...Elektrárne, ktoré projektuje nemožu len tak "skončiť, rachnúť"

Ak pre klienta je ThomasLloyd rizikový...nech do neho proste neinvestuje.

(Máme tu tému s názvom,, Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty,,. Skončilo tam už veľa produktov, ktoré sa tvárili ako super investície... Nepametám sa ani na jeden, pri ktorom nám varovanie nevyšlo. )

Vážne všetky? WSM roboti prečo nie je doteraz Kubíček oficiálne v base? a proti nemu sa nič nepreukázalo !
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Prečo tu trpíme vulgarizmy? :(
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/192508/ ... z-rizikovy
https://www.e15.cz/nazory/komentar-rost ... di-1355924

Netvrdím, že je to prípad aj tejto pre mňa neznámej firmy, ale je to zaujímavé čítanie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už viem kto si.

Trejdil si forex. Hádali sme sa. Už to máš za sebou...

Potom si robil pre Instaforex. Lanáril si ľudí pre nich. Hádali sme sa, že je to nevýhodný broker. Obhajoval si ich do krvi... Teraz na nich nadávaš. Tiež to máš za sebou...

Tretia identita a si tu znova. Chovanie si zlepšil, ale dlho si nevydržal. Posunul si sa o laťku vyššie. Finančný poradca.
Nie náhodou agent, čo predáva za provízie? Pravý finančný poradca by nemal radiť produkty z ktorých berie provízie.
Pokial viem, tak finančný poradca na Slovensku ani neexistuje. Pred pár rokmi som videl, že nejakí jeden-dvaja boli licencovaní, ale neuživili sa. Museli by totiž faktúrovať za nezávislé poradenstvo, nie brať provízie od inštitúcii.

BTW na tie tvoje komanditné podiely sa radšej ani nepozerám, ani na to, čo na predaj produktov TL vraví NBS.

Sranda je, že nasierať sa dokážeš do bezvedomia, ale rešpektovať názor iných nedokážeš.

OK. Končím s tebou debatu, ktorá nikde nevedie. Ponúkal som ti zarobiť 1000 €, ale nejak sám-sebe neveríš.
Za to ľuďom to bez ostychu budeš núkať... :oops:

No nič. Pravda sa ukáže časom. Ako vždy. Budem sledovať výnosy TL.


Rado: dík za linky.

Pre pána školeného finančného poradcu zvýrazňujem jeho zodpovednosť voči ľuďom:

Privátní, ale ani veřejná emise s prospektem schváleným ČNB není vždy bezpečnou investicí. ČNB posuzuje pouze formální správnost a úplnost prospektu. Neověřuje ekonomickou racionalitu a pravdivost údajů. Tu má dělat investiční zprostředkovatel, obchodník s cennými papíry, či investor sám.

Více na https://www.e15.cz/nazory/komentar-rost ... di-1355924" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Rado. Ten istý názor ako ja. A vyzerá, že od finančného poradcu. :D :D

Poslední dobou se častěji setkávám s "atraktivními" dluhopisy Thomas Lloyd. Ať už u známých či potenciálních klientů, tak ze strany "nabízejících". Tyto dluhopisy vykazují všechny známky typického tunelu: exkluzivní produkt, realizovaný v exotické zemí, skvěle propracovaný marketing, ratingy od pochybných agentur...


Ja som si na záver zo zvedavosti počítal niečo o Filipínach. Thomas Lloyd totiž obhajoval ako sa tam situácia zlepšuje. Nuž prečítajte si sami, ale vyzerá to tak, že presný opak je pravda:

Doplním informácie o Filipínach, ktoré autorka článku buď nevedela, alebo ich nechcela napísať..

Znížiť kriminalitu chce aj nový prezident Duterte, ovšem nedopadne to pre Filipíny dobre. Pretože Duterte je populista, navyše osobne Duterte vytvoril komandá, ktoré bez súdu na ulici zabíjajú hlavne ľudí, ktorí majú niečo s drogami. Bojovať s dílermi drog je chválihodné, ovšem nejde to tak, ako to robí Duterte. Bez súdu, na ulici, a hocikoho, často aj menšieho užívateľa drog. Otázka je, pri miere korupcie na Filipínach,či je obeť takéhoto komanda skutočne vinná. Duterte okrem ozbrojených kománd zaviedol do praxe aj daľšie zákony obmedzujúce pohyb a podobne. Na kritiku odpovedá Duterte nadávkami, OSN a aj niektorých zahraničných politikov vulgárne počastoval. Duterte taktiež za vinníkov situácie často označuje cudzincov, čo spôsobilo nárast negatívnych nálad voči cudzincom, hlavne američanom. Ako prezradil policajný dôstojník, Duterte osobne sa zúčastnil zabitia, má skrátka rád násilné a silové riešenie, vrátane zabitia. Duterte vo verejnom prejave ako prezident povedal: chodte a zabite ich na ulici... Pre normálnu krajinu, ekonomiku, investície, je veľmi neštastné, ak sa takýto človek dostane k moci. Preto si myslím, že Filipíny na Duterteho doplatia.

Stojí za to prečítať si to celé... aj hlavný článok z Trendu. Ako tam funguje zlodejina a korupcia...
Na druhej strane je to krásna krajina, z nádhernými plážami a dievčatami...

https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok- ... kusia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Už viem kto si.

Trejdil si forex. Hádali sme sa. Už to máš za sebou...

Potom si robil pre Instaforex. Lanáril si ľudí pre nich. Hádali sme sa, že je to nevýhodný broker. Obhajoval si ich do krvi... Teraz na nich nadávaš. Tiež to máš za sebou...)

NIKDY som Forex neobchodoval, pracoval som pre česko-slovenského brokera a potom ako Account Manager pre zahraničného brokera. Instaforex, HOT či TOP Forex a podobné sračky by som nikdy nehájil.

- Zažil som klientku, ktorá ztratila na Asset / Správe majetku na FX - 400.000 CZK jediné celoživotné úspory v živote a vrieskala / plakala na office pred kolegami... .

- Zažil som bláznov, ktorí si za 10 minút vymazali 6000 EUR obchodný účet !!! To je o niečo viac cca 7000 EUR či moja mamka škudlila roky na Stavebnom sporení...a prísť o túto sumu za pár minút si neviem predstaviť.

- PMAM platformy vymazané, kde nám po servisných telefonátoch nadávali nasraný klienti "do čur...v"

- a po posilení CHF, keď to rachlo 01/2015...a vyhrážali sa Riaditeľovi do telefónu 2 Dagestanci - klienti, ktorí prišli o peniaze na Zpráve majetku - 20.000 USD som povedal, že už na toto svinstvo nemám žalúdok a šiel som...

(Tretia identita a si tu znova. Chovanie si zlepšil, ale dlho si nevydržal. Posunul si sa o laťku vyššie. Finančný poradca.
Nie náhodou agent, čo predáva za provízie? Pravý finančný poradca by nemal radiť produkty z ktorých berie provízie.
Pokial viem, tak finančný poradca na Slovensku ani neexistuje. Pred pár rokmi som videl, že nejakí jeden-dvaja boli licencovaní, ale neuživili sa. Museli by totiž faktúrovať za nezávislé poradenstvo, nie brať provízie od inštitúcii.)

Žiadna 3 identita, vždy som pod JartyGulakom. Finančný / Investičný Poradca či Agent to je jedno. Ano žijeme z provízií, či ty si Juggler vynašiel spôsob žit zo vzduchu? Klient nemusí nič platiť, sme platený Produktovými partnermi. Aj musím mať skúšky na Investície a neskor Úvery + dodržiavať platnú legislatívu.

(BTW na tie tvoje komanditné podiely sa radšej ani nepozerám, ani na to, čo na predaj produktov TL vraví NBS.

Sranda je, že nasierať sa dokážeš do bezvedomia, ale rešpektovať názor iných nedokážeš.)

ČNB o to vie - komand. podiely, klient podpisuje formulár, že si ich vyžiadal. Čo NBS neviem, ale bude to podobné.

Nasrať sa viem, keď mi nejaký trader začne vypisovať "za províziu by som predal vlastnú matku" + nás Poradcov zaradzovať "za šmejdov a odpad". Asi Juggler nevieš čo je Etika v obchode. / to nemá nič spoločné s rešpektovaním názorom iných..., ja by som, tak "hlboko neklesol, aby som iným diskutérom osočoval rodičov"... .

(Za to ľuďom to bez ostychu budeš núkať... :oops:

No nič. Pravda sa ukáže časom. Ako vždy. Budem sledovať výnosy TL.)

Ponúkam klientom to čo potrebujú a hlavne si vyberú sami, nemáme v ponuke len LLoyda / 3 - 4 Produktových partnerov, či je to prav. investovanie pre syna - manželku, Hypotéka, 20.000 EUR investícia alebo kľudne aj 400 tis. EUR portfólio je mi jedno - hlavne nech je klient stotožnený s produktom a rizikami, kde investuje a sú naplnené jeho ciele riziko/výnos/likvidita = spokojný klient / referencie a odporúčania... .

Sleduj, sleduj...ano čas ukáže. Mne ThomasLLoyd funguje od r. 2014 kedy doňho šiel 1 klient, všade sú riziká v Investíciách, ale ak niečo dlhodobo funguje Juggler..., tak sa budem hádať.

http://thomas-lloyd.cz/b_cz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; - Platforma / Súkromní investori ČR, Slovensko - inak je tam nový report Q4 2018, tak si možeš študovať ako sa stavajú elektrárne v Indii resp. v akom sú procese výstavby... .

http://www.thomas-lloyd.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - zavolaj si na centrálu v ČR a Referentky Ti pošlú čo potrebuješ mailom

(Privátní, ale ani veřejná emise s prospektem schváleným ČNB není vždy bezpečnou investicí. ČNB posuzuje pouze formální správnost a úplnost prospektu. Neověřuje ekonomickou racionalitu a pravdivost údajů. Tu má dělat investiční zprostředkovatel, obchodník s cennými papíry, či investor sám.)

Na to ma ty ani Rado upozornovať nemusíte, nerobím obchod 2 mesiace, ale už nejaký piatok. Emisný prospekt slúži klientovi na preštovanie, ale nech si sám spoločnosti preverí a overi, kde si investuje svoje vydrené peniaze... .
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tak si myslim, ze tema TL sa dostatocne vycerpala. Navrhujem pockat na dalsi vyvoj TL okolo 36 -60 mesiacov a potom temu znovu otvorit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:
Finančný / Investičný Poradca či Agent to je jedno. Ano predávame za provízie, či Ti si vynašiel spôsob žit zo vzduchu? Klient nemusí nič platiť, sme platený Produktovými partnermi. Aj musím mať skúšky na Investície a neskor Úvery + dodržiavať platnú legislatívu.
To nie je jedno. Finančných agentov je u nás 25 000 a sú to predavači produktov. Finančných poradcov je 12 a z toho pre sektor kapitálového trhu iba 1 !

https://subjekty.nbs.sk/?aa=select_sector&bb=6&cc=&qq=" onclick="window.open(this.href);return false;

Povedal som a za tým si stojím, že 95% z nich sú finanční analfabeti, ktorí sa hrajú na finančných poradcov.
Poradiť nevedia, opakujú len to čo ich naučili, slubujú výnosy, zatajujú poplatky i riziká a tým pádom pôsobia ako šmejdi.

Šmejdi sú tí, čo obyčajným ľuďom predávajú nevýhodné produkty. Napr. IŽP kde 20% z platieb za 10 rokov ide ako platba za sprostredkovanie... Robili sme analýzy rôznych investičných produktov a v mnohých sú klienti okrádaní o 50% z celoživotných výnosov. Mimochodom 5% z 25 000 ľudí je 1250. Až toľko ľudí odhadujem, že pôsobí poctivo v rámci predaja finančných produktov. U nich prižmúrim oko, ked povedia, že mi prišli poradiť... U zbytku hneď viem, že mi prišli niečo predať a nezaujíma ich kolko na tom prerobím... Taká je realita. Sledujem to už 20 rokov a mám nejakých ,,poradcov,, aj vo vlastnej rodine. Treba sa odosobniť a predávať len to, v čom sa vyznáš a čo by si kúpil aj pre seba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Na to ma ty ani Rado upozornovať nemusíte, nerobím obchod 2 mesiace, ale už nejaký piatok. Emisný prospekt slúži klientovi na preštovanie, ale nech si sám spoločnosti preverí a overi, kde si investuje svoje vydrené peniaze... .
Práve to je podľa mňa problém. Si obchodník, robíš to dlho a asi aj veľmi dobre. Si dobrý v predaji produktu klientovi. Klient si však musí sám naštudovať, čo kupuje. Ja by som v tom nebol dobrý lebo by som viac študoval produkt a potom ho zasa nevedel predať, ak by som mu sám neveril. Ty si už obchodoval veľa produktov a jednoducho si sa presunul ďalej. To isté asi urobíš keď sa to stane s TL. (možno nebudeš musieť)

Ja som všetky fondy, poistenia a iné produkty zavrhol po jednej korporátnej konferencii istej bankopoisťovne. Prezentácia assetu bola o zarobených poplatkoch pre skupinu. Nič o výnosoch portfólia pre klienta. Od tej doby si spravujem všetko sám. Veľa sa pri tom naučím, zabavím, neštvem, ale môžem si za to sám. Jediné na čo verím je deľba zisku. Vtedy by som do takej investície išiel.

Ja myslím, že o elektrárňach, podnikaní a podnikateľskom prostredí v Indii, Filipínach, na Mesiaci alebo kdekoľvek inde vieme prd. Možné riziká sa tak dajú dohľadať iba ťažko ak vôbec.
Investovať peniaze do dlhu firmy so 7% p.a. úrokom znamená, že sa mi moje nevráti ani po 10 rokoch. Takže buď sa mi na konci splatí celý dlhopis a môžem rozprávať o zisku alebo to bude strata. Viem si však predstaviť, že po vyplatení prvých úrokov sa kupujú ďalšie dlhopisy a expozícia sa zvyšuje. Ak to dopadne zle, tak oproti tomu čo si písal o FX je rozdiel iba v rýchlosti akou sa to stane. Znova sa stretneš s klientami, ktorí sa budú vyhrážať, plakať a ty sa naštvaný posunieš ďalej lebo sa na to nebudeš môcť pozerať. (neber to prosím osobne. Rád sa budem mýliť.)

Pokiaľ je to tak dobrý biznis ako hovoríš, tak by sa mal každý investor zamyslieť nad tým, že keď si dnes vie firma požičať od banky alebo bánk, ak by sme sa bavili o syndikovanom úvere za cca 2 a menej % p.a., tak si radšej požičia za 7% p.a. pričom náklady na správu a dlhovú službu má ďaleko vyššie. Málokto z investorov si bude spoločnosť analyzovať každý kvartál a dávať podmienky do zmluvy ako to urobí banka. Nič im nebráni sa ďalej zadlžovať, čo aj robia emitovaním ďalších dlhopisov. Tým sa zvyšuje riziko nevyplatenia výnosov a istiny. Do takého biznisu by ich banka nikdy nepustila. Z tohto dôvodu si myslím, že je to riziková investícia a s pribúdajúcim časom sa riziko zvyšuje. Prví investori už mali asi svoje dlhopisy splatené.

Držím ti palce, aby si nebol sklamaný ani ty a ani tvoji klienti. Radšej budem za hlupáka ja aj so svojim pohľadom na túto spoločnosť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Práve to je podľa mňa problém. Si obchodník, robíš to dlho a asi aj veľmi dobre. Si dobrý v predaji produktu klientovi. Klient si však musí sám naštudovať, čo kupuje. Ja by som v tom nebol dobrý lebo by som viac študoval produkt a potom ho zasa nevedel predať, ak by som mu sám neveril. Ty si už obchodoval veľa produktov a jednoducho si sa presunul ďalej. To isté asi urobíš keď sa to stane s TL. (možno nebudeš musieť))

Rado ja po odchode od tých On-line brokerov od októbra 2015 / cez 3 roky nemám jediný problém s klientmi, JEDINÝ problém nemám a spím dobre, s niekým s klientely si zájdem na kávu, s iným na pivo v rámci dlhodobých vzťahov...atď. O to či obchod robím veľmi dobre sa musia vyjadriť iný, ale ide mi o KVALITU (nie kvantitu) a spokojnosť, nie, aby mňa alebo mojich obchodných partnerov "klient" opľul na ulici alebo sa nám vyhrážal súdmi, hrozil nám päsťami... .

V profile mám web, pod ktorým pôsobím, Ja neskrývam svoj profil, nemám žiaden dôvod...7 mesiacov som vyberal produktových partnerov a dosť dôkladne, aby klienti boli spokojný - viac Ti napíšem osobne do správy, toto je diskusia o LLoydovi. Nemyslím si, že sa s LLoydom niečo stane, vylúčiť sa to nedá a Garancia 100% neexistuje - len vo fonde na ochrane vkladov v bankách. Ale spoločnosť, ktorá má takmer 4 mld. USD pod správou...možno sa toho dožijú naši vnuci ak by sa s ThomasomLLoydom niečo malo stať... .

(Ja som všetky fondy, poistenia a iné produkty zavrhol po jednej korporátnej konferencii istej bankopoisťovne. Prezentácia assetu bola o zarobených poplatkoch pre skupinu. Nič o výnosoch portfólia pre klienta. Od tej doby si spravujem všetko sám. Veľa sa pri tom naučím, zabavím, neštvem, ale môžem si za to sám. Jediné na čo verím je deľba zisku. Vtedy by som do takej investície išiel.)

Preto fondy distribuujem minimálne - jedine ak ma klient osloví napr. s vačším PRAVIDELNÝM investovaním napr. 10.000 CZK / mes. tak dostal napr. šporenie od LLoyda na 200 EUR / mes. vyberie si to v 55 roku života po 13 rokoch a akciovo - komoditné fondy cez Conseq od 6 do 15 - 20% p.a. vedia zhodnotiť (Franklin, HSBC, Pioneer / AMUNDI, Raiffeisen, Generali, Conseq akciový, NN) na 18 rokov do 62 roku života na 5000 CZK / mes = pravidelnú mes. investíciu ma rozloženú v 2 spoločnostiach a 6 produktoch

Skôr idem štrukturované produkty, komanditné podiely, Cenné kovy / Zlato, príp. Dlhopisy...atď a iné produkty a doporučujem to klientom podľa vývoja trhov či sme pred krízou alebo po nej a čo si sám klient VYBERIE z ponuky = resp. Cykly bohatstva... .

(Pokiaľ je to tak dobrý biznis ako hovoríš, tak by sa mal každý investor zamyslieť nad tým, že keď si dnes vie firma požičať od banky alebo bánk, ak by sme sa bavili o syndikovanom úvere za cca 2 a menej % p.a., tak si radšej požičia za 7% p.a. pričom náklady na správu a dlhovú službu má ďaleko vyššie. Málokto z investorov si bude spoločnosť analyzovať každý kvartál a dávať podmienky do zmluvy ako to urobí banka. Nič im nebráni sa ďalej zadlžovať, čo aj robia emitovaním ďalších dlhopisov. Tým sa zvyšuje riziko nevyplatenia výnosov a istiny. Do takého biznisu by ich banka nikdy nepustila. Z tohto dôvodu si myslím, že je to riziková investícia a s pribúdajúcim časom sa riziko zvyšuje. Prví investori už mali asi svoje dlhopisy splatené.)

Rado napochoduj si do Doprastavu, SAZKY, Metrostavu a popýtaj sa Finančných riaditeľov či im len, tak požičajú banky ??? 2% Ti verím, ale ide o to ČI IM FIREMNÝ BANKÁRI POŽIČAJÚ na ich vlastné Develeperské projekty ! napr. Tatrabanka 4 mil. EUR, Komerční banka - Raiffeisenbank či ČSOB 100 mil. CZK a čo Ti povedia Riaditelia ako je to ľahké získať kapitál... . Myslíš ak by to ThomasLLoyd "mal také ľahké s financovaním elektrární", že by distribuoval v Európe svoje kvalitné produkty? Všetci to robia aj JTbanka, ARCA Capital, Penta...atď. Riziková je každá investícia veď je to logické.

Ja s tým súhlasím, že LLoyd sa zadlžuje, ale ako sa predá portfólio 3 elektrární v celku, tak natečie späť do firmy 300 - 400 mil. USD možno viac kapitálu a vyrovná sa to, potom otvárajú ďalšie projekty... .

Zároveň ich business model je niekedy ťažší na pochopenie to nie je na debatu priamo v tejto diskusii...veď kontaktuj Rel. managera tuším Voštinár z Pevoni na Slovensku a choď sa pozrieť niekedy zdarma na školenie TL pre pot. klientov či Poradcov v Bratislave či aj na Východe Slovenska už bolo... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal:
Rado napochoduj si do Doprastavu, SAZKY, Metrostavu a popýtaj sa Finančných riaditeľov či im len, tak požičajú banky ??? 2% Ti verím, ale ide o to ČI IM FIREMNÝ BANKÁRI POŽIČAJÚ na ich vlastné Develeperské projekty ! napr. Tatrabanka 4 mil. EUR, Komerční banka - Raiffeisenbank či ČSOB 100 mil. CZK a čo Ti povedia Riaditelia ako je to ľahké získať kapitál... . Myslíš ak by to ThomasLLoyd "mal také ľahké s financovaním elektrární", že by distribuoval v Európe svoje kvalitné produkty? Všetci to robia aj JTbanka, ARCA Capital, Penta...atď. Riziková je každá investícia to je logické.

Ja s tým súhlasím, že LLoyd sa zadlžuje, ale ako sa predá portfólio 3 elektrární v celku, tak natečie späť do firmy 300 - 400 mil. USD možno viac kapitálu a vyrovná sa to, potom otvárajú ďalšie projekty... .
Jarty, ver mi, že požičajú. Momentálne je síce situácia, kde sa každý pripravuje na možnú krízu, ale na druhej strane je dostatok kapitálu a plány plniť treba. :lol:

Čo sa týka tvojej poznámky, že dlh sa dá vyrovnať predajom elektrární, tak isto sa dá, ale....museli by byť v majetku firmy. Bohužiaľ nie sú. Prikladám ti výpis z finančných informácií k spoločnosti Thomas Lloyd Cleantech Infrastructure holding GmbH, ktorá je 100% matkou emitenta dlhopisov Thomas Lloyd Cleantech Infrastructure (Luxermburg) AG, ktorý vznikol 21.3.2017. Ručenie je formou patronátneho vyhlásenia matky.
K dispozícii sú (boli v čase emitovania) iba výkazy matky. Tie si dobre pozri a hneď uvidíš prečo si požičiavajú týmto spôsobom a nefinancujú sa lacnejšie v banke. Ja mám pocit, že všetok majetok je tvorený len vlastnením podielov v rámci skupiny. Spoločnosť síce ručí za záväzky, ale za tri roky nevytvorila žiaden zisk. Ich celý hospodársky výsledok ide na splatenie dlhov. Najväčšou položkou v majetku sú pohľadávky voči spriazneným osobám vo výške 164 mio €. Investičný majetok je vo výške 1 mio € a toľko nestojí ani malá vodná elektráreň na nejakom potoku na Slovensku.

Mne sa to celé nepáči. Štruktúra sa buduje tak, aby bola čím viac neprehľadná a získala viac času v prípade problémov. Ale opakujem, že rád sa budem mýliť.
Prílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (151.5 KiB) 10511 zobrazenia
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Jarty, ver mi, že požičajú. Momentálne je síce situácia, kde sa každý pripravuje na možnú krízu, ale na druhej strane je dostatok kapitálu a plány plniť treba.)

- Odpisujem až teraz, bolo toho veľa...nepožičajú, tak ľahko Rado....100 mil CZK, 4 mil. EUR = ERSTE bank, Tatrabanka, Rasiffeisenbank, ČSOB ČR a SR... zabudni...pre Firemných bankárov sú tieto developerské projekty veľmi rizikové riskujú v prípade problémov svoj krk v banke...aj keď treba plniť plány... . Banka si v čase rozpracovania preverí auditované bilancie a účtovné zavierky, riziká, zaistenie...atď, ale fungl nový rizikový projekt ťažko hneď v štarte zafinancuje o tom ťažko pochybujem

(Čo sa týka tvojej poznámky, že dlh sa dá vyrovnať predajom elektrární, tak isto sa dá, ale....museli by byť v majetku firmy. Bohužiaľ nie sú. Prikladám ti výpis z finančných informácií k spoločnosti Thomas Lloyd Cleantech Infrastructure holding GmbH, ktorá je 100% matkou emitenta dlhopisov Thomas Lloyd Cleantech Infrastructure (Luxermburg) AG, ktorý vznikol 21.3.2017. Ručenie je formou patronátneho vyhlásenia matky. )

Rado na každú elektráreň sa zakladá samostatná firma v krajine či ako to tam je, ale v tomto si nie som 100% istý !! Radšej si to prever...

http://www.scbiopower.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kontaktuj Voštinára z Pevoni, on je Relationship Manager ThomasaLLoyda pre Slovensko a popýtaj sa ho kedy majú ďalšie školenie v Bratislave, určite Ti na odborné otázky dajú odpoveď s vedením, chodte si prednášku zdarma vypočuť ak máte pochybnosti... .

(K dispozícii sú (boli v čase emitovania) iba výkazy matky. Tie si dobre pozri a hneď uvidíš prečo si požičiavajú týmto spôsobom a nefinancujú sa lacnejšie v banke. Ja mám pocit, že všetok majetok je tvorený len vlastnením podielov v rámci skupiny. Spoločnosť síce ručí za záväzky, ale za tri roky nevytvorila žiaden zisk. Ich celý hospodársky výsledok ide na splatenie dlhov. Najväčšou položkou v majetku sú pohľadávky voči spriazneným osobám vo výške 164 mio €. Investičný majetok je vo výške 1 mio € a toľko nestojí ani malá vodná elektráreň na nejakom potoku na Slovensku.)

Klienti, ktorí sú napr. v Komanditných spoločnotiach sa podieľajú na hospodárskych výsledkoch Zweite, Dritte, Funfte spoločnostiach (tuším posledné 3 komanditné v Nemecku) aj na výsledkoch ThomasaLloyda -

- Napr. ThomasLLoyd klientské vklady a zisky spoločnosti z aktuálneho projektu 50 mil. USD reinvestuje do ďalších projektov za 150 mil. USD, takže ako som písal klient sa podieľa aj na komanditných spoločnostiach + aj na hospodárkych výsledkoch Thomasa Lloyda, ktorý sa nejak chová a vyvíja sa... = je to vo Výročnej bilancii za 2016 - 2017 všetky výsledky (komanditné) aj TL. Je to ťažké na pochopenie, preto doporučujem seminár TL na Slovensku.

(Mne sa to celé nepáči. Štruktúra sa buduje tak, aby bola čím viac neprehľadná a získala viac času v prípade problémov. Ale opakujem, že rád sa budem mýliť.)

Over si to u vedenia, mne ThomasLLoyd funguje od r. 2014 so žiadným problémom od založenie spoločnosti od r. 2003 ...ak sa niečo stane, neviem čomu by som už veril.

Btw jeden z bývalých prvých komaditných fondov tuším CTI 20 od 2010 - 2011 (9 ročný horizont) znížil tento rok ThomasLLoyd pevný výnos stávajúcim klientom z 18% p.a. na 6% p.a. (to sa píše v každom prospekte - riziká), ale vyplatil niektorým klientom ThomasLLoyd, ktorím končil horizont a podali si výber k ukončeniu investičného horizontu - 130% návratnosti nad investovaný nominál, pretože veľmi veľa investuje spoločnosť momentálne do Indie = over si túto zprávu na centrále v Prahe pre ČR a Slovensko.

Maj sa
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: WSM Robots

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Jarty. My sme tu na WSM podvod upozorňovali od 2011-2012. Oni to zo začiatku robili tak, že trading dohadzovali iným brokerom , napr. Instaforex a z overtradingu brali affiliate provízie.... Potom prišli na to, že klientov môžu podvádzať rovno sami a kúpili si akože brokera...

Uvidíš, že takisto zle dopadnú tvoje dlhopisy zo zelenej energie v Ázii, čo sme sa hádali...každý taká podvodná schéma začína nevinne...ako podozrivý, nevýhodný , vysokorizikový produkt... a končí to rovnako.


Ahoj Juggler,

nedopadne, jednak ak by TL mal padnúť museli by rachnúť Elektrárne a ich rozostavené, či nepredané projekty... . Aj, keď v rámci ThomasLLoyd je tiež riziko ako v každom produkte.

1. WSM ponúkal nereálne výnosy od 40% do 60% p.a. a je resp. bol "sám sebe brokerom" :D - presne ako píšeš kúpili si akože brokera a trading dohadzovali iným, takže iba naivka tam vložila peniaze + rôzne ďalšie firmy na Belize..atď na nich napojené... .

ThomasLLoyd je oproti WSM podložený reálnym majetkom a všetky elektrárne (predtým na Filipínách + vo februári 2020 v Indii) videli niekoľkokrát na zahraničných Delegáciách vybraní Poradci z ČR, takže všetky elektrárne sú postavené, príp. rozostavené ďalšie elektrárne v Indii... . Na Filipínách sa už všetko predalo + posledné portfólio Biomasy 4. kvart. 2019.

https://www.thomas-lloyd.com/cs/uvodni- ... i-v-indii/ - február 2020 India + môžeš si tam aj stiahnuť fotky v ZIP súbore

2. Na každý podvod, či Ponziho schéma sa príde do 3 - 5 rokov čo je PRESNE reálne u WSM = 2014 do 2020 :D (aj, keď boli na trhu od r. 2012), keď začali budovať distribučné siete v ČR a na Slovensku, Maďarsko a iné trhy od r. 2014 hlavne... .

3. ThomasLloyd je neverejne na trhu od r. 2010 - 2011 a doteraz sa klientom sa vyplácajú výnosy, verejne od r. 2014, keď prišli na trh prvé české produkty - Dlhopisy a potom SICAV, a do tretice Green Bondy určené pre Slovensko a doteraz sa vyplácajú výnosy... takže 9 - 10 rokov už funguje v pohode.

a) ThomasLLoyd ponúka výnosy od 1,7% za 6 mesiacov do max. 10% p.a. v rôznych produktoch (Dlhopisy, SICAV Fund, On-line Platforma, Priama účasť) "nie nereálne výnosy ako Jiří Kubíček mág z Krajiny Oz" :D

b) Je to nemecká plne regulovaná svetová spoločnosť s výbornými ratingami aj hodnoteniami analytikov po celom svete. Žiadne účty na Belize ani schránkové firmy v New Yorku ako v prípade WSM.

4. Juggler dám Ti 1 kamarátsku radu v živote ak chceš nejaké spoločnosti hodnotiť:

a) Prejdi si aktuálne projekty postavené v Indii, pod každým máš fotodokumentácie a presné čísla s informáciami o projektu a ku každému projektu máš video.

https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... -projekty/ - pod projektami v Indii máš Biomasu, 3 elektrárne San Carlos - North Negros - South Negros Biopower, ktoré sa predali v celku 4. kvartál 2019 a natieklo veľa mil. USD späť do TL

https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... y-sacasol/ - prípadové štúdiá

b) Kontaktuj Petra Voštinára z Pevoni - http://www.pevoni.eu, je to bývalí Relationship Manager TL pre Slovensko, pošle Ti Výročnú bilanciu za r. 2018 mailom + reporty TL napr. za 4. kvartál 2019 + české a slovenské Dlhopisy aj prezentáciu ku novej Plne digitálnej On-line Platforme - (regulovaná ČNB a bude aj NBS - ešte nie som si istý...ako je to zo Slovenskom) s 5 Investičnými strategiami:

- na 6 mesiacov / Likvidita plus, 2 roky / Stabilita plus, 5 rokov / Renta Plus, 8 rokov / Rast Pus, 10 rokov / Dynamika Plus s namiešanými portfóliami. ThomasLLoyd tam zahŕňa v Energetike už len 50% + Akcie - Dlhopisy - Lesníctvo - Reality - Rybárstvo - Poľnohospodárstvo, Nehnuteľnosti...atď podľa strategie sú sektory rôzne zostavené a namiešané... .

Sprav si svoju analýzu a kľudne sa slobodne vyjadri.

Maj sa fajn a príjemné Veľkonočné sviatky všetkým prajem.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: WSM Robots

Príspevok od používateľa Rado »

K TL som už napísal. Nie pocity, ale fakty z výkazov sú jasné.
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=6&t=7588&start=80
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: WSM Robots

Príspevok od používateľa JartyGulak »

No veď práve Rado - fakty z výkazov, prišla nová Výročná bilancia za r. 2018 od TL. Ty si sa k TL vyjadroval pred rokom v diskusii. Ale ak niekto plácne, že to so Zelenou energiou s TL len, tak rachne - padne...bez ráznych argumentov, tak to ako fakt neberiem.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 07 04, 2020 6:44 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: WSM Robots

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal:K TL som už napísal. Nie pocity, ale fakty z výkazov sú jasné.
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=6&t=7588&start=80


https://uloz.to/folder/KI1AdKJRheCM - súbory TL z uložto.cz ku stiahnutiu voľne

1.
Tl Perfomance report CZ / 2018 - Výročná bilancia za r. 2018

2.
2019-Q4_TL_CTIF_GmbH_Portfolio_Report_CZ - repor za 4. kvartál 2019

3.
Otvorený alternatívny investičný fond ( AIF )- ThomasLloyd SICAV SIIF - Kumulativný, Distribučná varianta (výplaty až 6% p.a., kvartálne výplaty)

4.
a) CZK Dlhopisy s výplatou výnosu 5,8% p.a a 3,075% p.a

b) CTI CZK Green Growth Bond, ktorý je indexovo viazaný na infraštruktúru a poskytuje veľmi zaujímavý výnos

5.
TL_Client_brochure_Wealth_Management_CZ_2020-03_ONLINE - od strany 14 do strany 18 - Digitálna on-line Platforma s tými spomínanými 5 investičnými strategiami - Likvidita +, Stabilita +, Renta +, Rast +, Dynamika + od 6 mesiacov, 2 roky, 5 rokov, 8 rokov až na 10 rokov invest. horizontu

Informácie ku Platforme

6.
TL_DB_02-2020_Factsheet_2020-03_CZ.pdf - Priama účasť DB (produkt Direktbeteiligung) v ThomasLloyd / TOP produkt v 8 menách

7.
TL_Info _Udržitelná_reálná _aktiva_CZ_2020-02_ONLINE (2).pdf - marketing
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jarty. Je to len náš názor, ale ver mi, že je to len otázka času.
Potom ťa tvoji klienti ukameňujú.

Pozri , posurfujem 5 minút a vidím, že mraky sa zbiehajú:

ANALÝZA NEMCOV...nemecký finanzTEST...jeseň 2019:
https://www.test.de/ThomasLloyd-Gruppe- ... 5515856-0/

Ospravedlňujem sa za zníženú kvalitu prekladu. Pomohol mi Mr. Google :

____________________________________________________________________________________________________
Počas nášho výskumu však publikácie skupiny odhalili málo súčasných aktív z oblasti infraštruktúry v Ázii (pozri grafiku).
Našli sme výnosy, ktoré boli vypočítané nezvyčajným spôsobom, a kľúčové čísla, ktorým bolo ťažké porozumieť. Znepokojujúce : V roku 2019 by investori mali dostať platbu vo výške 0 EUR až po zrušení.

Naša rada

Vysoké riziko.
Vďaka mnohým ponukám spoločnosti ThomasLloyd investori podstupujú podnikateľské riziká až do úplnej straty a musia sa zaviazať na mnoho rokov. Uzavreté fondy CTI 5 D , CTI 9 D a CTI Vario D boli otvorené predtým, ako v júli 2013 vstúpil do platnosti prísny investičný zákon.

Z dôvodu vysokých rizík a idiosynkratickej a ťažko zrozumiteľnej prezentácie výsledkov investorom sme zaradili skontrolované ponuky od ThomasLloyd na náš zoznam upozorňujúcich na rizikové investície . Fond CTI Vario D umožňuje aj platby v splátkach, čo je pre takéto ponuky účasti nevhodné.

Veľa peňazí - málo projektov v Ázii

Veľký počet investorov upísal ponuky od skupiny ThomasLloyd. Skupina investovala výrazne menej. Opodstatňuje to okrem iného nákladmi na umiestnenie a odlevom prostredníctvom zrušenia, neziskových výberov, distribúcií a úrokov.

Zverejnené dokumenty nevedú k žiadnym konkrétnejším projektom v oblasti infraštruktúry vrátane prehľadu portfólia z júna 2019. Zdá sa to málo vzhľadom na trojciferné milióny investorov, s ktorými by sa mali od roku 2008 podieľať na úspechu ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding.

Investori nemajú žiadne slovo

Od roku 2003 do roku 2008 ThomasLloyd primárne vydával práva na účasť na zisku, podielové listy a tiché účasti, ktorých výnosy závisia od úspechu spoločnosti. Investori nemajú žiadne slovo. Do konca roku 2017 investori vložili 243 miliónov EUR, informuje ThomasLloyd. Na základe týchto ponúk nebolo možné určiť, že uvedené projekty v oblasti infraštruktúry sa im pripisovali iba nepriamo ako aktíva. ThomasLloyd tvrdí, že má „množstvo rôznych kategórií príjmov“.

Suma vyplatenia 0 eur

Keď investori ukončili práva na účasť na zisku, podielové listy alebo tiché účasti dvoch spoločností ThomasLloyd, mali by mať nárok na vyplatenie „0,00 EUR“ len vo februári 2019. Obidve spoločnosti sa zlúčili do spoločnosti CT Infrastructure Holding (CTIH) z Londýna. V zmluve bola uvedená hodnota „0 EUR“ ako hodnota účasti investorov za marec 2019.

Akcie bez hlasovacích práv - obťažovanie investorov

Skupina ponúkla akcie CTIH bez hlasovacích práv ako alternatívu k ukončeniu. To umožňuje návrat k hodnote pôvodného vkladu - ak sa zrealizuje „potenciál zhodnotenia“. Niekoľko investorov nebolo nadšených z nekótovaných akcií, bolo ťažké odhadnúť podiely a obrátili sa na súd.

Vklady sa okrem iného zmenšili stratami

ThomasLloyd vysvetľuje, že 243 miliónov EUR investovaných investormi sa znížilo v dôsledku splátok terminátorom, rozdeľovania, výberu akcionárov a strát. V čase zlúčenia bol kapitál investora približne 73 miliónov EUR, ale nemohol byť vykázaný z dôvodu účtovných požiadaviek. Na konci roku 2018 mala spoločnosť CTIH kapitál vo výške 73 miliónov EUR, takže investori by dostali 1 ekvivalent EUR za každú akciu 1 EUR.

Nezvyčajný výpočet návratnosti

V reklamných informáciách pre uzavreté fondy CTI 5D, CTI 9D a CTI Vario D sa uvádza „(čistá) návratnosť“ od vydania 2012 a 2013 od 10,80 percent do 11,40 percent. Poznámka pod čiarou ukazuje, že majú „pozitívny potenciál“. skryté rezervy v cene. „Rastúci potenciál“ sa týka ThomasLloyd so známym vývojom po dátume ocenenia. Nie je isté, či sa tieto dajú realizovať.
_________________________________________________________________________________________________
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Jarty. Je to len náš názor, ale ver mi, že je to len otázka času.
Potom ťa tvoji klienti ukameňujú.

Pozri , posurfujem 5 minút a vidím, že mraky sa zbiehajú:

ANALÝZA NEMCOV...nemecký finanzTEST...jeseň 2019:
https://www.test.de/ThomasLloyd-Gruppe- ... 5515856-0/



Ahoj Juggler,

aká otázka času? Za 9 - 10 rokov by problémy so spoločnosťou (ako vstúpili na trh ČR a Slovensko) už dávno zatriasli, inak fungujú už od r. 2003. Možno Bernie Madoff je veľká výnimka :), ale každé Ponzi či lietadlo v 98% nevydrží viac než 3 - 5 rokov.

Treba rozlišovať ako je táto správa v DE napísaná - či sú brané všetky fakta do súvislosti - čísla, porovnanie bilancií 2016 - 2017 - 2018, presné grafy, pasíva a aktíva spoločnosti, voľný kapitál, všetky súvahy, porovnanie auditovaných správ...atď

Veľa týchto hodnotiacich agentúr Juggler si vyťahuje informácie z kontextu a píše správy racionálne:

a) Ondřej Záruba bývali Člen Predstavenstva z DRFG z Comsense Analytics analyzoval ThomasaLloyd a nedoporučil ho... . Následne z Investičného vedenia Broker Trustu p. Valentíkom boli odňaté Emisie CTI 4 a CTI 2 Dlhopisov čim Broker Trustu v ČR porušil hlavné slovo zakladateľa Zdeňka Sluku, že Broker Tustu je jedno akých Obchodných partnerov majú ich Poradci a aké produkty doporučia svojim klientom.

http://www.comsense.cz/

Inak pán Záruba ignoroval telefonáty Vedenia TL v ČR a aj ich návrhy, aby sa stretol s analytikom TL Andreasom Schmitzerom. Takto sa seriózny analytik nechová... . To je len tak na okraj.

b) Taktiež Chytrý Honza a František Bostl ich hlavný Analytik sa negatívne vyjadroval o ThomasLLoyd - správa ku analýze Chytrého Honzu je v uložto.cz voľne ku stiahnutiu ako som dával odkaz vyššie v príspevku.

https://www.facebook.com/saturiacz/post ... 274379231/

c) od r. 2010 - 2011 iný Poradci hovoria 9 - 10 rokov, že ThomasLloyd rachne, jebne a nerachol, nejebol... . Všetko normálne funguje.

Môj 1 klient investoval 05/2014 = 15.000 EUR do CTI 15 komand. fondu a je na dividendách +9.750 EUR do dnešného dňa, dividendy chodia stabilne už 5 rokov... má časť splatenej hypotéky. V tej dobe TL ešte ponúkal fixné mesačné zálohy na budúci výnos vo výške 15% p.a. v komand. fonde CTI 15.

Ďalší kl. 1,5 mil. CZK investícia do Dlhopisu CTI 4 s fixným výnosom 7% a kvartálnou výplatou kupónu - 7.4.2017 = +317.237 CZK na dividendách do dnešného dňa za 3 roky investície atď...klientov je viac. Skúsený Poradca do TL doporučí klientovi uložiť do ThomasLloyd do 15 - 20% voľných aktív, viac nie... .

Mimochodom Juggler veľa klientom TL sa v poriadku vrátil nominál aj mojim už 2 klientom.

Ak mu niekto neverí nech neinvestuje, ak chcú iné hodnotiace agentúry nech TL analyzujú, nech sa páči je to ich slobodné právo... . U nás to je v pohode, skôr Poradci WSM :) sa môžu skrývať celý život po kanáloch pred klientmi... . Ľutujem 7801 (čísla so Slovenska nepoznám) poškodených klientov v ČR a cca 30.000 v celej Strednej Európe... .

Maj sa

Jarty
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 08 04, 2020 1:26 pm, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Juggler aktualizujem som moj príspevok z Pon 02 11, 2019 12:00 a nahrajem som s iným odkazom ešte staršie produkty CTI 15, CTI9 D, CTI5 D, CTI5, CTI4, CTI 2 a staršie prezentácie od ThomasaLloyda.

V prvom odkaze pribudne ku Tvojej analýze info v DE čo si našiel na webe:

INFORMACE MÉDIÍ - Reportáž o společnosti ThomasLloyd v časopisu Finanztest - túto správu si prečítaj Juggler.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 08 04, 2020 1:27 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

a)
https://uloz.to/folder/KI1AdKJRheCM/name/ThomasLLoyd - nové produkty a dokumenty

Pokračovanie

8.
TL_Medieninformation_Finanztest_2019-09_CZ - Info z Médií / Reportáž o společnosti ThomasLloyd v časopisu Finanztest

b)
https://uloz.to/folder/k8kKPhMoSYi7 - staršie produkty a dokumenty

1. Staršie produkty, Výročná bilancia za r. 2017

a) Nemecké komanditné podielnictvo - CTI 15, CTI9 D, CTI5 D, CTI Vario D - splátkový produkt + slovenské verzie, DB - priama účasť 04/2018 - 2 r. a 4 r. Varianta

b) České dlhopisové emisie CTI 5, CTI 4, CTI 2 a CTI 6 / SICAV Fund - dve verzie

2. Staršie prezentácie - Analýza fondu Philip Nerb v CZ, CTI Fondy - pekná staršia prezentácia, Finvest - jar 2018, TL Facstheet Príležitosť 2019 v CZ, Prehľadné informácie Filipíny, TL Impact Report v CZ

To je všetko, tak si to porovnajte s novými číslami...atď.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 08 04, 2020 2:44 pm, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Jarty , ty si ukazkovy priklad konfirmacneho biasu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

To je Tvoj názor, - aké konfirmácie, o čom trepeš? máte všetky nové a staré produkty aj dokumenty dostupné, písnul som aké výnosy majú moji klienti... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Jarty. Je to len náš názor, ale ver mi, že je to len otázka času.
Potom ťa tvoji klienti ukameňujú.

Pozri , posurfujem 5 minút a vidím, že mraky sa zbiehajú:

ANALÝZA NEMCOV...nemecký finanzTEST...jeseň 2019:
https://www.test.de/ThomasLloyd-Gruppe- ... 5515856-0/

Ospravedlňujem sa za zníženú kvalitu prekladu. Pomohol mi Mr. Google :

____________________________________________________________________________________________________
Počas nášho výskumu však publikácie skupiny odhalili málo súčasných aktív z oblasti infraštruktúry v Ázii (pozri grafiku).
Našli sme výnosy, ktoré boli vypočítané nezvyčajným spôsobom, a kľúčové čísla, ktorým bolo ťažké porozumieť. Znepokojujúce : V roku 2019 by investori mali dostať platbu vo výške 0 EUR až po zrušení.

Naša rada

Vysoké riziko.
Vďaka mnohým ponukám spoločnosti ThomasLloyd investori podstupujú podnikateľské riziká až do úplnej straty a musia sa zaviazať na mnoho rokov. Uzavreté fondy CTI 5 D , CTI 9 D a CTI Vario D boli otvorené predtým, ako v júli 2013 vstúpil do platnosti prísny investičný zákon.

Z dôvodu vysokých rizík a idiosynkratickej a ťažko zrozumiteľnej prezentácie výsledkov investorom sme zaradili skontrolované ponuky od ThomasLloyd na náš zoznam upozorňujúcich na rizikové investície . Fond CTI Vario D umožňuje aj platby v splátkach, čo je pre takéto ponuky účasti nevhodné.

Veľa peňazí - málo projektov v Ázii

Veľký počet investorov upísal ponuky od skupiny ThomasLloyd. Skupina investovala výrazne menej. Opodstatňuje to okrem iného nákladmi na umiestnenie a odlevom prostredníctvom zrušenia, neziskových výberov, distribúcií a úrokov.

Zverejnené dokumenty nevedú k žiadnym konkrétnejším projektom v oblasti infraštruktúry vrátane prehľadu portfólia z júna 2019. Zdá sa to málo vzhľadom na trojciferné milióny investorov, s ktorými by sa mali od roku 2008 podieľať na úspechu ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding.

Investori nemajú žiadne slovo

Od roku 2003 do roku 2008 ThomasLloyd primárne vydával práva na účasť na zisku, podielové listy a tiché účasti, ktorých výnosy závisia od úspechu spoločnosti. Investori nemajú žiadne slovo. Do konca roku 2017 investori vložili 243 miliónov EUR, informuje ThomasLloyd. Na základe týchto ponúk nebolo možné určiť, že uvedené projekty v oblasti infraštruktúry sa im pripisovali iba nepriamo ako aktíva. ThomasLloyd tvrdí, že má „množstvo rôznych kategórií príjmov“.

Suma vyplatenia 0 eur

Keď investori ukončili práva na účasť na zisku, podielové listy alebo tiché účasti dvoch spoločností ThomasLloyd, mali by mať nárok na vyplatenie „0,00 EUR“ len vo februári 2019. Obidve spoločnosti sa zlúčili do spoločnosti CT Infrastructure Holding (CTIH) z Londýna. V zmluve bola uvedená hodnota „0 EUR“ ako hodnota účasti investorov za marec 2019.

Akcie bez hlasovacích práv - obťažovanie investorov

Skupina ponúkla akcie CTIH bez hlasovacích práv ako alternatívu k ukončeniu. To umožňuje návrat k hodnote pôvodného vkladu - ak sa zrealizuje „potenciál zhodnotenia“. Niekoľko investorov nebolo nadšených z nekótovaných akcií, bolo ťažké odhadnúť podiely a obrátili sa na súd.

Vklady sa okrem iného zmenšili stratami

ThomasLloyd vysvetľuje, že 243 miliónov EUR investovaných investormi sa znížilo v dôsledku splátok terminátorom, rozdeľovania, výberu akcionárov a strát. V čase zlúčenia bol kapitál investora približne 73 miliónov EUR, ale nemohol byť vykázaný z dôvodu účtovných požiadaviek. Na konci roku 2018 mala spoločnosť CTIH kapitál vo výške 73 miliónov EUR, takže investori by dostali 1 ekvivalent EUR za každú akciu 1 EUR.

Nezvyčajný výpočet návratnosti

V reklamných informáciách pre uzavreté fondy CTI 5D, CTI 9D a CTI Vario D sa uvádza „(čistá) návratnosť“ od vydania 2012 a 2013 od 10,80 percent do 11,40 percent. Poznámka pod čiarou ukazuje, že majú „pozitívny potenciál“. skryté rezervy v cene. „Rastúci potenciál“ sa týka ThomasLloyd so známym vývojom po dátume ocenenia. Nie je isté, či sa tieto dajú realizovať.
_________________________________________________________________________________________________


Ahoj Juggler,

ešte priamo ku Finanztestu - nevšimol som si, že na ako-investovat.sk sa môžu pripájať prílohy do správ, je to super. Ako som sa vyjadroval v mojej správe Str 04 08, 2020 10:39 am - ak si agentúry či analytici neporovnajú presné čísla, výkonové Bilancie aspoň min. 3 roky po sebe 2015 - 2018, postavené a predané projekty - vôbec nevedia a nemajú poňatia kedy sa aké elektrárne predali z portfólií, aký spravujú Filipínske a Indické elektrárne objem v mil. USD atď..., tak vznikajú z ich analýz úplné KYDY, nepresnosti a musí ThomasLLoyd reagovať !

Prečítaj si prílohu v rekcii na Finanztest - všetko má svoje 2 strany.

Jarty

PS: Produkty, analýzy, prezentácie...atď ThomasLLoyd z uložto.cz som zmazal po týždni, nemôžu sa produkty, analýzy, prezentácie investičných svetových spoločnosti len, tak niekde prezentovať na webe...nechal som ich tam chvíľu v reakcii na túto diskusiu a Vaše pochybnosti...atď. Ak by niekto z diskutérov niečo chcel alebo ho zaujímali produkty TL nech mi písne tu svoj požiadavok do správy a mailom kedykoľvek pošlem čo si kto vyžiada... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jarty: vyjadrenia manažmentu sú irelevantné. Vyčkaj času jak hus klasu...lož má krátke nohy...uvidíš.

Mohol by si sa vyjadriť k prepadu Charles Bridge? Ten je aktuálny a ty si nám ho zatajil. Pritom si CHB propagoval a bránil rovnako ako Thomas Lloyd. viewtopic.php?f=6&t=4818
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Načo mám vyčkať? ThomasLloyd je v ČR a pre Slovensko od r. 2010 - 2011, skoro 10 rokov je dostatočná doba, aby rachol každý podvod, ponzi a lietadlo.

O Charles Bridge Fonde sa v tejto téme vyjadrovať nebudem - tu riešime ThomasLloyd, svoje otázky presuň do témy Charles Bridge Fndu..a ďalšia vec, stále nemám ich aktuálny report za marec 2020.

(Ten je aktuálny a ty si nám ho zatajil.) - ty si Juggler niečo zlé na Veľkú noc pojedol a prepína Ti? Ja nie som po prvé Portfólio Manažér Charles Bridge Fondu, aby som prepady zatajoval a po ďalšie som sa vypytoval na ich report za Marec 2020..., takže som ho nesledoval od februára, ale chodí mi 1x mesačne poštou do mailu.

Tvoje otázky v téme Charles Bridgu som si všimol až dnes.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:ThomasLloyd je v ČR a pre Slovensko od r. 2010 - 2011, skoro 10 rokov je dostatočná doba, aby rachol každý podvod, ponzi a lietadlo.


Múdra argumentácia. Každá Ponzi nad 10 rokov nemôže byť Ponzi, lebo už by bola odhalená :lol:

Najväčšia Ponzi kauza všetkých čias bernie MADOFF trvala viac ako 20 rokov a klienti v nej prišli o 20 mld. USD.

Životnosť Ponzi závisí len na schopnosti lákať nových klientov, aby bolo z čoho vyplácať tých starých...

Klientov si tu prišiel lákať ty, tak sa nad tým zamysli...A zamysli sa aj nad otázkou prečo sročka z nemeckej šedej ekonomiky prišla vyberať peniaze od retailu do Čiech a do SR..Na to nech si logicky odpovedia tí, čo majú filipa.

A nehovor mi také dristy, že ja tu publikujem kydy. Ty si tu prišiel lákať ľudí a začal si chváliť TL. My tu v diskusii len vyjadrujeme názor, že tento produkt je rizikový a dali sme tisíc argumentov. Navyše, oproti TL sú v SR takmer bezrizikové domáce produkty zelenej energie, kde výkupné ceny sú garantované našou vládou... nie nejakým diktátorom na Filipínach.

Finanztest je súčasťou test.de a je to dôveryhodný zdroj, ktorý je tu 30 rokov a má 1,3 milióny čitateľov:

Finanztest (originally FINANZtest) is a consumer magazine which focuses on providing objective information about financial services...each issue is actually read by 1.3 million readers.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Múdra argumentácia. Každá Ponzi nad 10 rokov nemôže byť Ponzi, lebo už by bola odhalená :lol:

Najväčšia Ponzi kauza všetkých čias Bernie MADOFF trvala viac ako 20 rokov a klienti v nej prišli o 20 mld. USD.)


To je USA, nemôžeš to porovnávať s trhom v ČR a Slovensku a jednou z najvačších Ponzi káuz sveta s Madoffom.

JUGGLER napísal:Životnosť Ponzi závisí len na schopnosti lákať nových klientov, aby bolo z čoho vyplácať tých starých...)


Ano súhlasím

JUGGLER napísal:Klientov si tu prišiel lákať ty, tak sa nad tým zamysli...A zamysli sa aj nad otázkou prečo eseročka z nemeckej šedej ekonomiky prišla vyberať peniaze od retailu do Čiech a SR..Na to nech si logicky odpovedia tí, čo majú filipa.


Žiadnych klientov som tu neprišiel lákať...to robia amatéri cez weby, ak tak možno niekedy LinkedIn, inak telefonicky a osobne. ThomasLloyd prečo ide v ČR a Slovensku retail klientelu? Pretože sa im to vyplatí Juggler, im distribučné siete vo svete ročne raisujú cez 200 mil. EUR

JUGGLER napísal: A nehovor mi také dristy, že ja tu publikujem kydy. Ty si tu prišiel lákať ľudí a začal si chváliť TL. My tu v diskusii len vyjadrujeme názor, že tento produkt je rizikový a dali sme tisíc argumentov. Navyše, oproti TL sú v SR takmer bezrizikové domáce produkty zelenej energie, kde výkupné ceny sú garantované našou vládou... nie nejakým diktátorom na Filipínach.)


Zasa nečítaš poriadne moje správy, Kydy nepublikuješ ty, ale písal som - agentúry či spoločnosti, ktoré analyzovali ThomasaLloyda a nevedia si zistiť presné informácie, spočítať presne všetky čísla, porovnať bilancie...atď nebudem sa stále opakovať, už som sa rozpísal o tom vyššie. Ani žiadnych ľudí tu nelákam, občas niečo zargumentujem. Ano Slovensko "je bezrizikové :D Drukos, Horizont, BMG Invest, Devín banka"...atď :) to vieme z minulosti.

JUGGLER napísal:Finanztest je súčasťou test.de a je to dôveryhodný zdroj, ktorý je tu 30 rokov a má 1,3 milióny čitateľov:)


Dôveryhodný môže byť, ovšem to neznamená, že ich analýza bola správna... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ja nepletiem brokerov, burzu a trading - poukázal som vzhľadom na to, že stále vypisuješ ako my Poradci fungujeme na poplatkoch a "parazitujeme na nich" a špiníš poradenstvo... ako naproti tomu funguje obchodovanie na burze a trading, v ktorom ty pôsobíš a obchoduješ si. V tradingu, v ktorom ty pôsobíš Juggler - pôsobia vo finančnom svete ty najvačší hajzli, šmejdi a špiny... . Môj všeobecný názor - k nikomu nič osobné na ako-investovat.sk

Čože prosím ??? !!! Vy nenahovárate klientov na nič resp. neponúkate nič na tomto webe ? Juggler Vaši diskutéri - Poradci žijú vo finančnom svete zo VZDUCHU HA - HA - HA - HA :D :D (Okrem pár tých profíkov čo si dokážu spravovať svoje peniaze - ty, Tango, Osamelý Chodec a iný traderi na ako-investovat.sk)... . Díky za spestrenie dnešného dňa, pobavil si ma dnes... .

Juggler daj si "patentovať finančné poradenstvo bez poplatkov a bez Poradcov" :) . Tento link je čo :) ? - https://ako-investovat.sk/financne-sluzby , že Ťa ústa nebolia... . Ešte podotýkam, že som žiadnemu diskutérovi som nikdy na tomto webe neponúkal/neponúkol finančný produkt.

Aké "netransparentné spoločnosti" ako ThomasLLoyd ? Presne Juggler, čísla neoklameš - v tomto sa my dvaja zhodneme:) - na ukážku 3 moji klienti z ThomasLLoyd - maximálne spokojný. To sú pre retail, (ktorý si neobchoduje a neinvestuje sám) - krásne výnosy.

Systém prichádza o miliardy...môže, ale nie u mňa - môžu mať viac v investíciách do ETF cez brokerov alebo o.c.p. ako Finax nepopieram... . Ani jeden môj klient od 1 klienta v ThomasLLoyd v máji 2014 nezahučal ani v 1 produkte. Aj ten klient v Charles Bridgi mal 4,5% p.a. a potom si investíciu vybral.

Každý dobrý Poradca by mal mať cca 3 kvalitné investičné produkty, aby klientom vedel správne diverzifikovať financie... .

Ukážka ThomasLLoyd :

http://www.thomas-lloyd.com/cs/projekty ... -projekty/

1. Klient

Investícia: 15.000 EUR - 5.5.2014

Produkt: 9 ročný komanditný podiel CTI 15 - 15% p.a. fixný výnos s vyplácaním úroku mesačne

Zhodnotenie ku 26.10.2020: 10.441 EUR - splatená podstatná časť Hypotéky


2. Klient

Investícia: 1,5 mil. CZK - 7.4.2017

Produkt: 4 ročný Dlhopis CTI 4 2016 - 7% p.a. s vyplácaním kupónu kvartálne (v prílohe)

Koniec splatnost Dlhopisu: 31.12.2034

Zhodnotenie ku 26.10.2020: 370.254 CZK - cca 1/4 z investovaného nominálu


3. Klient

Investícia: 39.000 EUR - 30.01.2018

Produkt: 9 ročný komanditný podiel CTI 9 D - 11 p.a. fixný výnos s vyplácaním úroku mesačne

Zhodnotenie ku 26.10.2020: 11.305 EUR - splatená časť Hypotéky


P.S.: Citovať sa mi momentálne nechce, dávam prednosť rýchlym správam. Díky za pochopenie

P.S.2: Juggler nekonaktujem neznámych podnikateľov ani Cold Cally, mám 8 rokov výborne navolanú bonitnú databázu, stačí bohate 500 kontaktov v CRM :) viac není treba... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 26 10, 2020 3:19 pm, upravené celkom 8 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:V tradingu, v ktorom ty pôsobíš Juggler - pôsobia vo finančnom svete ty najvačší hajzli, šmejdi a špiny... Môj všeobecný názor - k nikomu nič osobné.


Kde sú tí hajzli? Za 20 rokov som nestretol žiadneho. O čom točíš ?
V mojom tradingu vstupujem cez transparentného brokera na transparentnú burzu, slobodne sa rozhodnem, čo kúpim a čo predám. Robím vlastné rozhodnutia za ktoré nesiem vlastnú zodpovednosť, s nikým nemám nič spoločné.

Kde pôsobia tí hajzli? Hajzli, šmejdi a špiny pôsobia len tam, kde môžu zavádzať verejnosť a ťahať od ľudí peniaze.

JartyGulak napísal:Čo prosím ??? !!! Vy nenahovárate klientov na nič resp. neponúkate nič na tomto webe ? Juggler Vaši diskutéri - Poradci žijú vo finančnom svete zo VZDUCHU ha - ha - ha :D :D ha - ha Tento link je čo :) ? - https://ako-investovat.sk/financne-sluzby -, že Ťa ústa Juggler nebolia...


Naša diskusia je NEZÁVISLÁ. Nesúvisí s nijakou linkou na ,,poradcov,,. Dávam tento výraz do úvodzoviek, lebo v skutočnosti ide o sprostredkovateľov a agentov. Na investičné poradenstvo nemá na Slovensku licenciu takmer nikto.
Investičný poradca v SR podľa zákona nemôže brať odmenu od inštitúcii, ktorých produkty predáva.

Inými slovami Jarty. INVESTIČNÝ PORADCA na Slovensku musí byť zaplatený klientom, čiže je motivovaný aby klient zarobil.
Ak by si ty takto mal fungovať, asi by si v konečnom dôsledku nezarobil ani na slanú vodu :)

Ak na našej stránke nejakí ,,poradcovia,, poskytujú investičné rady, môžu prísť tu a slobodne diskutovať o tom, čo ponúkajú.
Hocikto môže prísť, teda aj tí, ktorým ponúkajú pochybné produkty.

Tak si prišiel ty a my sme sa vyjadrili k tvojím odporúčaným investíciám ako Thomas lloyd, CHB a iným.

JartyGulak napísal: Juggler daj si patentovať finančné poradenstvo bez poplatkov a bez Poradcov :)


Na to nepotrebujem patent. Stačí sa slobodne a pravdivo vyjadrovať. Diskutovať, analyzovať, argumentovať, svoje tvrdenia podkladať informáciami a číslami. Ľudia majú svoj vlastný rozum. Verejnosti chýba len tzv. finančná ( v našom prípade investičná) gramotnosť. U nás je dobrá rada zadarmo. Preto ju netreba patentovať. :wink:

V prípade Thomas Lloyd ľudia možno niečo zarobili, ale investičné riziko je tam také obrovské, že z najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec prídu o peniaze. Je to môj názor. Nemusí sa naplniť, ale na základe faktov a researchu tipujem, že sa naplní. Ani v prípade CHB a Infinity som dopredu nemohol na 100% predikovať čo bude, ale vyjadril som v diskusii presvedčenie, že ide o investíciu, ktorej úspech nie je podložený historickými výsledkami. Len u tých, ktorí už majú nejaké výsledky vieme na základe analýzy predikovať pravdepodobnosť úspechu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

K tomu sa Ti vyjadrím večer už s citáciami. Momentálne mám kopu práce... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Kde sú tí hajzli? Za 20 rokov som nestretol žiadneho. O čom točíš ?
V mojom tradingu vstupujem cez transparentného brokera na transparentnú burzu, slobodne sa rozhodnem, čo kúpim a čo predám. Robím vlastné rozhodnutia za ktoré nesiem vlastnú zodpovednosť, s nikým nemám nič spoločné.

Kde pôsobia tí hajzli? Hajzli, šmejdi a špiny pôsobia len tam, kde môžu zavádzať verejnosť a ťahať od ľudí peniaze.


www.investujeme.cz/clanky/dominik-mrvik ... os-a-spol/ - Dominik Mrvík: Seferios a spol. připraví lidi tak o 250 mil. Kč ročně

https://forum.mesec.cz/index.php?topic=11504.0 - Goldenbrug group, zkušenosti?

www.idnes.cz/zpravy/domaci/makleri-akci ... domaci_mpl

www.ceskatelevize.cz/porady/1092813857- ... s-duverou/ - v začiatkoch filmu zábery z Top Forexu

https://open.tube/videos/watch/d34cc759 ... 43603d597e - "NÁDHERNÉ VIDEO" - Rozhovor s klientom

https://a1finance.cz/investice/forex/di ... -to-podvod

Naša diskusia je NEZÁVISLÁ. Nesúvisí s nijakou linkou na ,,poradcov,,. Dávam tento výraz do úvodzoviek, lebo v skutočnosti ide o sprostredkovateľov a agentov. Na investičné poradenstvo nemá na Slovensku licenciu takmer nikto.
Investičný poradca v SR podľa zákona nemôže brať odmenu od inštitúcii, ktorých produkty predáva.

Inými slovami Jarty. INVESTIČNÝ PORADCA na Slovensku musí byť zaplatený klientom, čiže je motivovaný aby klient zarobil.
Ak by si ty takto mal fungovať, asi by si v konečnom dôsledku nezarobil ani na slanú vodu :)

Ak na našej stránke nejakí ,,poradcovia,, poskytujú investičné rady, môžu prísť tu a slobodne diskutovať o tom, čo ponúkajú.
Hocikto môže prísť, teda aj tí, ktorým ponúkajú pochybné produkty.

Tak si prišiel ty a my sme sa vyjadrili k tvojím odporúčaným investíciám ako Thomas lloyd, CHB a iným.


A prečo ten link máte v odseku Finančné služby pri Kalkulačke ? Veď nič klientom neponúkate ? Aha hmmm zrazu ste nezávislí :)

Investičný či Finančný Poradca zaplatený klientom na Slovensku ? :lol: Juggler prosím Ťa choď do relácie Snívajte s nami alebo Vzdelávaj v investíciach do ETF, indexov atď ... so Zakladateľmi ako-investovat.sk OVB, PartnesGroup...a iné maklérske spoločnosti na Slovensku :)

Na Slovensku je jediný Poradca so skúškami pred NBS inak samý Viazaný Agent, aj keď medzi nimi sú Profíci.

Na to nepotrebujem patent. Stačí sa slobodne a pravdivo vyjadrovať. Diskutovať, analyzovať, argumentovať, svoje tvrdenia podkladať informáciami a číslami. Ľudia majú svoj vlastný rozum. Verejnosti chýba len tzv. finančná ( v našom prípade investičná) gramotnosť. U nás je dobrá rada zadarmo. Preto ju netreba patentovať. :wink:


Veď ja sa tiež slobodne a pravdivo vyjadrujem, zhodnotenia mojich 3 klientov (z 30) si videl čierne na bielom v rámci ThomasLloyd.

Tvrdenia informáciami a číslami sú jasný argument proti tomu sa nedá nič namietať - súhlas Juggler. Dobrá rada zadarmo ? Niekedy mám ťažký pocit, že ako-investovat.sk je "nenávistný web" ... .

V prípade Thomas Lloyd ľudia možno niečo zarobili, ale investičné riziko je tam také obrovské, že z najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec prídu o peniaze. Je to môj názor. Nemusí sa naplniť, ale na základe faktov a researchu tipujem, že sa naplní. Ani v prípade CHB a Infinity som dopredu nemohol na 100% predikovať čo bude, ale vyjadril som v diskusii presvedčenie, že ide o investíciu, ktorej úspech nie je podložený historickými výsledkami. Len u tých, ktorí už majú nejaké výsledky vieme na základe analýzy predikovať pravdepodobnosť úspechu.


Charles Bridge Global Macro Fund a Infinity Capital od p. Bálinta sú v prvom rade ich podkladové aktíva podložené na neefektívnych ETF, Opciách, Derivátoch, Komoditách... . V Infinity Capital presné zloženie inštrumentov nepoznám, ale bude to podobné...pretože tiež jebol na VIX / indexe strachu tuším v r. 2017 ak sa mýlim oprav ma.

Juggler rozhodne nemôžeš porovnávať Hedge fondy ako Charles Bridge, Infinity Capital s ThomasLloyd, to sú úplne odlišné spoločnosti a investičné inštrumenty.

ThomasLloyd je Energetika, Obnoviteľné zdroje:

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/referencni-projekty/

- Solárne elektrárne, Biomasa, Geotermálne elektrárne Filipíny, teraz India - príp. Vodné do budúcna, kde vývoj DAX, Ropy, SP500, Zlata, Striebra ThomasLLoyd nezaujíma, pretože trhy na vývoj elektrárni nemajú takmer žiaden vplyv....iba hlbšia kríza ich môže zasiahnuť a môžu znížiť mesačné, kvartálne výplaty z produktov investorom.

A možné živelné pohromy - Tsunami, Tajfún, Zemetrasenie, Výbuch sopky, Záplavy, Vojna..., príp. pád meteoritu. Ale majú ich výborné poistené svetovými poisťovňami a zaisťovňami... .

Budem Ťa informovať ak sa vyplatia vklady mojim klientom. Jeden už dostal späť v r. 2019 - 2 ročný Dlhopis CTI 2 - 200.000 CZK nominál a výnos za 2 roky k tomu vo výške 38.000 CZK - vyššie v diskusii som ho dal do prílohy.

Od akvizície 1 klienta v máji 2014 mi ThomasLloyd, 6,5 rokov už funguje - bez problémov... .

Ešte doporučujem klientom Fyzické Drahy kovy - Zlato, Striebro, Platina nech si cca od 5% do 15% ochránia dlhodobo svoj majetok a mám v ponuke jeden Český Realitný fond pre stávajúcich klientov. To je všetko.

PS: Radšej mám aj tak Americké akcie...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal:
A prečo ten link máte v odseku Finančné služby pri Kalkulačke ? Veď nič klientom neponúkate ? Aha hmmm zrazu ste nezávislí :)


Evidentne máš problém rozlíšiť majiteľov stránky od diskutujúcich v diskusnom fóre. My tu nemáme okrem svojho niku a napísaných príspevkov nič.
Mám pocit, že podobne nerozlišuješ pojem broker a trader. Ak by som ja obchodoval cudzí kapitál, tak má klient rovnaký výnos alebo stratu ako ja. Delí sa len zisk.

BTW ani jeden tvoj klient nie je v zisku. Stále sú full zainvestovaní a keďže to nie je termínovaný vklad, kde máš istotu vrátenia istiny, tak v prípade situácie podobnej ARCA, sú všetci traja v okamžitej strate. Podstatné je ROI a doba návratnosti kapitálu. Ich otvorené pozície nechráni žiaden Stop Loss, takže by som sa na ich mieste z výnosov až tak netešil. Zatiaľ sa im vracia investované. O výnosoch budú môcť hovoriť, až keď sa vráti aj istina.

Good luck.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Evidentne máš problém rozlíšiť majiteľov stránky od diskutujúcich v diskusnom fóre. My tu nemáme okrem svojho niku a napísaných príspevkov nič.


Tvoj názor


BTW ani jeden tvoj klient nie je v zisku. Stále sú full zainvestovaní a keďže to nie je termínovaný vklad, kde máš istotu vrátenia istiny, tak v prípade situácie podobnej ARCA, sú všetci traja v okamžitej strate. Podstatné je ROI a doba návratnosti kapitálu. Ich otvorené pozície nechráni žiaden Stop Loss, takže by som sa na ich mieste z výnosov až tak netešil. Zatiaľ sa im vracia investované. O výnosoch budú môcť hovoriť, až keď sa vráti aj istina.


Sú v zisku Rado, výnosy - dukáty :) z komanditných fondov, ktoré som vyššie písal 10.000, 11.000 EUR im ThomasLloyd mesačne posiela na účet do Českej republiky - tie majú klienti fixne / zmluvne dané, či 4 ročný Dlhopis CTI 4 im ATLANTIK o.c.p. fixný úrok kvartálne vyplácal na ich bankové konto. Nominál im vráti po 4, 5, 9 rokoch podľa produktu s tým súhlasím, ale 1 môjmu klientovi už v 2 ročnom Dlhopise nominál vyplatili.

S ARCOU nemôžeš ThomasLLoyd zrovnávať - ARCA doplatila hlavne na kvartálne zmenky čo je neovykle krátka doba investičného horizontu v Private Equity biznisoch a takmer žiaden cash flow po Koronakríze v marci 2020.

ThomasLloyd emituje Dlhopisy od 50.000 CZK, má otvorený a zatvorený SICAV Fund, Digitálnu Platformu v DE - odkaz nižšie a Priamu účasť v materskej spoločnosti v Nemecku. Nikdy zmenky neriešili... .

Investičné strategie / Digitálnej Platformy

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

Prečo otvorené pozície by sa mali chrániť Stopp Lossom ? Všetky investíciie klientov z ČR a Slovenska sa presúvajú do Macro Fondov v Luxembursku v ThomasLloyd a z toho sa financuje výstavba elektrárni v Indii - www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

Možno menší problém je kurzové riziko, aj keď klient investuje v CZK a majetkový účet má v Nemecku otvorený v CZK, tak 90% transferov v rámci ThomasLloyd prebieha v USD.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"