Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:Nový profesionálny a krásny web skupiny - http://www.chbigroup.com

Okrem Hedge fondu majú už aj sekciu Real Estate a Private Equity.

Výsledky Charles Bridge Fondu - https://www.chbigroup.com/repository/CH ... tsheet.pdf

Trieda D v CZK +8,67% za r. 2019

Trieda C v EUR +8,45% za r. 2019


hej jarty. Idem prezentovať dvoch frajerov z Číny a na koho narazím? Na prezentáciu fondu ktorý nepredávaš od 2017?

Len srandujem. Ako vidíš, v prezentáciách menej kvalitných fondov je lepšie byť menej aktívny a hlavne ked tu dávaš výsledky +8% oproti zhodnoteniu +31% index SP500, alebo +38% Nasdaq. Jediný frajer roka 2019 bol Podracký z Metatronu s +35%.

Dúfam, že prídeš updejtovať aj performance CHB za 2020 :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DVAJA ČINSKY FRAJERI.

1. Prvý frajer sa volá Luo Weidong a manažuje fond zvaný Shenzhen Saiya Capital Management Co.
Je majster sveta v stock pickingu, lebo začal v 2015 a jeho fond je v zisku +1835%.
Manažuje 1 miliardu yuanov, čo je cca 150 miliónov USD.

Považuje sa za dlhodobého investora a vyhľadáva firmy ktoré majú šancu vyrásť 10 násobne. Robí to podobne ako ked som ja začínal: screenuje kandidátov z veľkým rastom tržieb a zisku. Ja som svojho času podla týchto dvoch hlavných parametrov vyberal 100 najlepších firiem v USA a tie som trejdil. K tomuto nápadu som sa však dostal, ked som myslel, že budem držať investorsky, ako tento čínsky majster.

ČO je zaujímavé, tento chlapík nerobí nič ani počas tejto krízy. Do svojho portfólia nepridal žiadnu akciu od roku 2016.
I napriek tomu za prvý kvartál 2020 je v zisku +58%.

Dám graf z ktorého vidno, že jeho investície dlho nerástli...resp. rástli len pár stoviek %, ale chlapík mal trpezlivosť a dočkal sa. Pripomína mi našeho martina7 (AMD), alebo Milankosa (INSG)...to sú 2 akcie nájdené a kúpené tak ako ten čínsky frajer, že cena sa znásobila aspoň 10x.

Toto je príklad a know-how ako byť fenomenálny long term investor s pár akciami. Tento chlapík ich má v svojom portfóliu zvyčajne 5 kusov. Nepredal ani jednu počas tejto krízy.


2. Druhý čínsky frajer sa volá Lu Jun, a manažuje fond zvaný Shanghai Congrong Investment Management Co., z majetkovým ekvivalentom 1,1 mld USD

Na konci februára bol za 2020 +31% a teraz vyberá zisky z akcií a hromadí cash. Nevyberá zisky kvôli corona kríze v Číne, ale kvôli kríze, ktorá začína vo svete. Tvrdí, že kým bol vírus v Číne, riziko bolo limitované, ale teraz bude globálna kríza a to zrazí čínske firmy na kolená. Mimo toho, že vidí pokles valuácie čínskych firiem, vyjadril sa k valuácii amerického SP500: The valuation premium of the S&P 500 over the Shanghai Composite Index has more than halved since early February.

“The risk was still limited when the epidemic was within China but now it’s become an uncontrollable factor as the virus spreads worldwide, which will inevitably hurt China through the global economic cycle,” said Lu. “The best assets to hold right now are Chinese government bonds and the second best is cash, because everything else is slumping and you get more purchasing power with your cash.”

Jeho fond bije 99% konkurencie a je v zisku +529% od založenia koncom roku 2012.

Druhý obrázok čo tu dám je očakávanie medveďa, v ktorom vidíte pokles Shanghai Comp. Indexu v corona kríze...
potom prišiel rast koncom februára a teraz začína pokles pod minimá, lebo Čína už v cenách zohľadňuje globálnu krízu.

P.S. K tomu sa treba zamyslieť nad nasledovným:

Ked leteli dole americké indexy, vírus v Číne vrcholil a čínske akcie dosahovali 2 ročné maximá (pametáte sa ako som o tom písal?) . Teraz rastú americké indexy, vírus v USA dosahuje vrcholy a čínske akcie idú dole.

Americké akcie v predstihu oslavujú porážku nad vírusom. Americké akcie dosiahnú nejaký vrchol, ale potom sa zrejme bude diať to isté, čo v Číne.

Začnú ísť dole, zohľadňovať v cenách zníženú valuáciu a globálnu recesiu...to vytvorí priestor, že v ďalšej vlne poklesu môžeme retestovať dno.

Keď rozmýšlam nad tým kedy by sa mohol udiať pokles v USA...tak myslím, že niekedy v máji...ked slávne technologické akcie budú mať za sebou earnings a prídu na rad zverejnenia cyklických akcií.

Z toho ako je verejnosť hecovaná vyjadreniami JP Morganov, Goldmanov a iných ,že za chvílu sme na pôvodných cenách...
z toho súdim, že retail možno uviazne v druhom bull trape. Vyhecujú sa ceny hore, smart money predajú akcie retailu za vysoké ceny a ďalší pokles sa môže začať...

Uvidíme...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Pridal som : DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK):

za 2020: -30,4%
od 2016: –23,21%

Čo mám k tomu dodať? Myslel som, že najväčším nepriateľom value investora je inflácia. Mýlil som sa.


P.S. Potešil by ma updatovaný graf fondu Vltava since inception, najlepšie v porovnaní s SPX, prípadne MSCI World.
Nájde sa nejaký dobrodinec?

Katastrofálna situácia v odvetví, kde je všetko pred verejnosťou zatajované a nenájdete ani graf výkonnosti najstaršieho a najznámejšieho fondu v histórii českého investovania. Nájdete iba ten čo si Gladiš vyrobil sám, od najhlbšieho poklesu jeho fondu :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Katastrofálna situácia v odvetví, kde je všetko pred verejnosťou zatajované a nenájdete ani graf výkonnosti najstaršieho a najznámejšieho fondu v histórii českého investovania. Nájdete iba ten čo si Gladiš vyrobil sám, od najhlbšieho poklesu jeho fondu :lol:


Ja už tých správcov cs hedgefondov normálne ľutujem, lebo ich výsledky sú jednoducho katastrofa....len nechápem, ako môže príčetný človek investovať peniaze do fondov s takýmito výsledkami? :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa Rokosák »

V hedge fondoch celkovo akurat zarobis na poplatky, ktore su typicky 2% za drzanie konta a 20% za skutocny zisk. Teda zisk nad posledne maximum. Ak vsak ma HF welku stratu, tak ho zavru a otvoria novy HF a zacnu odznovu.

Povazovat bohatych za automaticky schopnych a financne zdatnych je pochybne. Niet divu, vacsina bohatych svoje bohatstvo nadobudlo dedenim.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

lebo velka cast investorov su laici, resp. ludia ktori mozu aj nejake informacie o investovani mat ale jednoducho si netrufaju "si to robit sami", neveria si v tomto natolko aby zobrali zodpovednost za pripadnu stratu. Preto radsej sa s doverou obratia na nejaku instituciu, pretoze si myslie, ze ked to spravcovanie stoji take znacne poplatky, tak ze aj vysledky budu adekvatne. A tieto fondy vedia velmi pekne skreslovat svoje dlhodobe vysledky aby to vyzeralo v prezentaciach lakavo.

Clovek ktory cely zivot robi ci robil v inom odvetvi ako je financnictvo /ani ani to nie je zarukou ze chape "voco go"/
nema sancu pochopit ze prenho najlepsie riesenie je proste priamo kupit nejake slusne ETF a to drzat. Ono to suvisi aj s tym ze samotne vytvorenie konta u brokera a nasledne pracovanie s danou platformou/aplikaciou nie je tak easy ako za 10minut podpisat zmluvu s nejakym spravcom fondu. Viem ze teraz napr kvoli Corone ludia cakali na registraciu v Lynxe prakticky dva mesiace..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezentácia výsledkov Hedge Fondov (HF)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Príklad na dobrú aktívnu investičnú správu, pričom ide o value investing. Výnos je temer dvojnásobný ako etf USA 500.
Manažér berie iba obmedzený počet klientov, aby boli portfólia spravované flexibilne. Všetko má naprogramované. Nepoužíva technickú analýzu. Kupuje iba podhodnotené akcie a manažuje riziko.

If an equity portfolio is left to depend upon a passive buy-and-hope strategy, its value is at the mercy of the market and it is unlikely for investors to reach the desired risk/reward investment goal. We use proprietary computer algorithms to actively manage portfolios with the goals to maximize gains and minimize risks. To provide the best possible investment management for each client, we only accept a limited number of clients for each portfolio.

- has a proprietary algorithm to detect the beginning of a cyclic bear market based on the aggregate earning of S&P500 companies. When the beginning of bear market is detected, portfolios enter Capital Preservation mode by gradually moving money to cash and waiting for the next bull market.

- uses sophisticated computer algorithms to search all securities traded in major US exchanges, subject to trading constraints such as market capitalization or trading volume, to identify the most undervalued securities at any given time as well as calculate their respective weighting in the portfolio based on their appreciation probability

- contrary to buy-and-hold strategy to put investment capital on the same securities over multi-year period, our technology constantly looks for better opportunities to reuse current investment capital to buy undervalued securities by selling existing overvalued securities partially or in full.

P.S. Beriem si od neho licenciu na výraz ,,BUY and HOPE,,..čo pekne vystihuje bezradných fundamentálnych stock-pickerov...

Nie každý rok prekonáva index. Ide v podstate s trhom, no neklesá nijak výraznejšie a v dobrých časoch zarobí oveľa viac. Výnos je očistený od poplatkov...za správu berie 2,5% zo zisku a to priebežne za každý deň, teda nie na konci roka.

Ročné výsledky a pod tým graf výnosu +385% oproti etf +228%:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"